Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Recomandare Turcia 2012 - familie cu un copil

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
48 replies to this topic

#19
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View Postdina10, on 9th July 2011, 09:54, said:

Iti multumesc, Koder!

O sa ne documentam cu privire la recomandarile facute de tine.
Nu mergem cu masina.
Ai putea sa ne indici daca sfarsitul lunii august este bun pentru mare la ei, adica sa nu fie vant.

Vacanta Placuta!


Nu e vant:) mergeti linistiti.

#20
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postdina10, on 9th July 2011, 09:41, said:

Mergem in vacanta in Turcia si ne intereseaza in primul rand inotul in mare.
Va rog sa ne recomandati o locatie pe care ati experimentat-o si care sa fie fara pietre si bolovani in apa,
exceptand Lara pentru ca este prea scumpa.
Daca puteti sa ne sugerati si un hotel bun.
Va multumesc mult.
hotel grand belish din kusadasi, super plaja, hotel ok, dar nu e vreun palat

#21
catalin4444

catalin4444

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.07.2009
Salutare si concedii placute tuturor,

Anul acesta am hotarat sa ne petrecem concediul pentru prima data in Turcia, "obligati" fiind de bebelusul nostru (face 1 an in septembrie).
Dorim sa mergem dupa 14 septembrie in Antalya (am ales Antalya deoarece fiind situata mai in sud, am considerat ca in septembrie e mai cald).
Din cauza bebelusului nu prea ne putem misca din hotel, deci vom sta in "tarc" (nu e genul nostru, dar................).
Daca puteti sa ne ajutati in alegerea hotelului, v-am fi foarte recunoscatori.
Cerinte:
- charter 2 adulti + bebelus;
- hotel 5* All Inclusive situat la max. 50 km de aeroport (bebelus........), linistit, cu servicii bune, cu gradini mari.......etc.;
- buget 1.600 - 1.700 euro cu tot cu taxe de aeroport (plecasem de la un buget de 1.500 euro).

Noi am gasit 2 hoteluri care credem ca se incadreaza in "cerintele" noastre, dar inca nu suntem hotarati pe care sa-l alegem:
IC Green Palace 5* - Lara - Kundu - High end all inclusive - oferta 1.660 euro (cazare, avion, transfer, taxe);
Rixos Lares Park 5* - Lara - All exclusive all inclusive (ma amuza "clasificarile" astea) - oferta 1.700 euro (cazare, avion, transfer, taxe).
Daca aveti alte propuneri, sunt binevenite.
Multumesc,
Catalin

#22
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postcatalin4444, on 21st July 2011, 17:53, said:

Salutare si concedii placute tuturor,

Anul acesta am hotarat sa ne petrecem concediul pentru prima data in Turcia, "obligati" fiind de bebelusul nostru (face 1 an in septembrie).
Dorim sa mergem dupa 14 septembrie in Antalya (am ales Antalya deoarece fiind situata mai in sud, am considerat ca in septembrie e mai cald).
Din cauza bebelusului nu prea ne putem misca din hotel, deci vom sta in "tarc" (nu e genul nostru, dar................).
Daca puteti sa ne ajutati in alegerea hotelului, v-am fi foarte recunoscatori.
Cerinte:
- charter 2 adulti + bebelus;
- hotel 5* All Inclusive situat la max. 50 km de aeroport (bebelus........), linistit, cu servicii bune, cu gradini mari.......etc.;
- buget 1.600 - 1.700 euro cu tot cu taxe de aeroport (plecasem de la un buget de 1.500 euro).

Noi am gasit 2 hoteluri care credem ca se incadreaza in "cerintele" noastre, dar inca nu suntem hotarati pe care sa-l alegem:
IC Green Palace 5* - Lara - Kundu - High end all inclusive - oferta 1.660 euro (cazare, avion, transfer, taxe);
Rixos Lares Park 5* - Lara - All exclusive all inclusive (ma amuza "clasificarile" astea) - oferta 1.700 euro (cazare, avion, transfer, taxe).
Daca aveti alte propuneri, sunt binevenite.
Multumesc,
Catalin
barut lara si papillon belvil, ambele mai bune decit ce ai scris tu

#23
catalin4444

catalin4444

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.07.2009

View Postrottweiler2007, on 21st July 2011, 18:03, said:

barut lara si papillon belvil, ambele mai bune decit ce ai scris tu

Multumesc pt. promptitudine (ca de obicei, dupa cum am vazut).
am vazut ca barut lara e "preferatul tau" :), dar cam depaseste bugetul - 1.900 euro.
papillon belvil se incadreaza - 1.600 euro;
ramane sa citim mai multe si despre aceste hoteluri si vom lua o decizie.
iti multumesc inca o data.

#24
catalin4444

catalin4444

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.07.2009

View Postrottweiler2007, on 21st July 2011, 18:03, said:

barut lara si papillon belvil, ambele mai bune decit ce ai scris tu

salut din nou,
imi poti recomanda pe PM o agentie care are "scoruri" bune pt. cele 2 hoteluri mentionate de tine?
multumesc.

#25
angelinne

angelinne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 14.10.2006
salutare din nou
stiti cumva daca merg cu copilul care are 2 ani si jumatate ....primeste loc in avion? am vazut ca la chartere pachetele sunt mai scumpe pt.o camera dbl+chld(2-3 ani) ,desi la hoteluri cazarea e gratuita pt.ei....inteleg ca de la avion e diferenta de pret?

#26
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Da, primeste loc in avion pentru ca plateste si bilet de avion. Doar pana la 2 ani nu plateste bilet si nu primeste loc in avion.

#27
bogdanbuza

bogdanbuza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 31.12.2007
salut,

am si eu nevoie de opiniile celor care au mai multe date decat mine si cunosc mai multe detalii:

suntem 3 familii cu copii mici (1-2 intre 2 si 5 ani), vrem sa mergem la turci la all inclusive, hotel de 5* si transport cu avionul din Timisoara. problema este ca eu pot pleca doar din 21 septembrie incolo asa ca toata lumea sta dupa mine. din timisoara plecari cu avionu' am gasit doar din 26 septembrie si de la un operator mi s-a spus ca nu ii sigur ca va fi plecare de la acea data, s-ar putea sa se anuleze. eu am primit oferte de la 2 agentii(nu o sa dau numele din motive de reclama decat la cerere pe PM) o sa enunt ofertele mai jos. ce va rog este sa va dati cu parerea despre hotelurile enuntate conditii... alea-alea deoarece mie imi sunt cam necunoscute si m-as orienta dupa pozele hotelurileor de pe net. Mi-ar place ca sa fie plaja cu nisip si piscine pentru copii mici....

--------------------------------------------------
1. Kervansaray Kundu 5* - Lara
26.09 – 7 nopti - UAI, 2 AD + 2 copii (1 si 5 ani) – 1.821 euro – camera standard vedere partiala spre mare

2. Royal Holiday Palace 5* - Lara
26.09 – 7 nopti - UAI, 2 AD + 2 copii (1 si 5 ani) – 2.073 euro – camera standard vedere spre uscat

3. Iberostar Bellis 5* - Belek
26.09 – 7 nopti - UAI, 2 AD + 2 copii (1 si 5 ani) – 1.813 euro – camera standard vedere partiala spre mare

4. Zeynep Golf Resort 5* - Belek
www.sunzeynep.com
26.09 – 7 nopti - AI, 2 AD + 2 copii (1 si 5 ani) – 1.821 euro – camera standard

Preturile de mai sus includ 7 nopti cazare cu AI/UAI, bilete de avion, transfer, taxe aeroport, asistenta.
Preturile nu includ asigurari medicale.
--------------------------------------------------
1. Hotel Viking Star 5*, Kemer
www.vikingturizm.com
Perioada: 26.09.2011-03.10.2011
Pret: 1477 euro/ camera dubla + 1 copil de 2 ani si jumatate/ 7 nopti cazare/ all inclusive

2. Hotel Aydinbey Gold Dream 5*, Alanya
: www.aydinbeyhotels.com
Perioada: 26.09.2011-03.10.2011
Pret: 1519 euro/ camera dubla + 1 copil de 2 ani si jumatate/ 7 nopti cazare/ ultra  all inclusive

3. Hotel Belek Beach 5*, Belek
www.belekbeach.com
Perioada: 26.09.2011-03.10.2011
Pret: 1611 euro/ camera dubla + 1 copil de 2 ani si jumatate/ 7 nopti cazare/ ultra  all inclusive

4. Aydinbey Famos Resort 5*, Belek
www.aydinbeyhotels.com
Perioada: 26.09.2011-03.10.2011
Pret: 1625 euro/ camera dubla + 1 copil de 2 ani si jumatate/ 7 nopti cazare/ ultra  all inclusive

Preturile includ: - 7 nopti de cazare cu regimul de masa specificat3
- transport Timisoara – Antalya- Timisoara
- transfer aeroport-hotel-aeroport
- taxe de aeroport
Pretul nu include : - asigurari medicale
-----------------------------------------------------

ce ma sfatuiti sa aleg de aici?

multumesc,
bogdan

#28
Paperotzi

Paperotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 19.02.2008

View Postbogdanbuza, on 31st August 2011, 22:33, said:

salut,

am si eu nevoie de opiniile celor care au mai multe date decat mine si cunosc mai multe detalii:

suntem 3 familii cu copii mici (1-2 intre 2 si 5 ani), vrem sa mergem la turci la all inclusive, hotel de 5* si transport cu avionul din Timisoara. problema este ca eu pot pleca doar din 21 septembrie incolo asa ca toata lumea sta dupa mine. din timisoara plecari cu avionu' am gasit doar din 26 septembrie si de la un operator mi s-a spus ca nu ii sigur ca va fi plecare de la acea data, s-ar putea sa se anuleze. eu am primit oferte de la 2 agentii(nu o sa dau numele din motive de reclama decat la cerere pe PM) o sa enunt ofertele mai jos. ce va rog este sa va dati cu parerea despre hotelurile enuntate conditii... alea-alea deoarece mie imi sunt cam necunoscute si m-as orienta dupa pozele hotelurileor de pe net. Mi-ar place ca sa fie plaja cu nisip si piscine pentru copii mici....

--------------------------------------------------


Eu as alege dintre hotelurile enumerate de tine Royal Holiday Palace 5* din Lara.
E aproape de aeroport si plaja mai buna nu gasesti.

#29
angelinne

angelinne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 14.10.2006
Cine ce a ales? Nu a mai scris nimeni nimic de ceva vreme .....

#30
bogdanbuza

bogdanbuza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 31.12.2007
salut,

pana la urma am ales Iberostar din Iberostar Bellis 5* - Belek, deoarece asa ne-am putut sincroniza cu 2 familii care nu veneau din romania, si doar pe acel sau pe Kervansaray Kundu 5* - Lara, ne puteam sincroniza ca perioada. deci a ramas Iberostar cu plecare pe 26 septembrie din timisoara. la intoarcere va voi spune cum a fost.

#31
angelinne

angelinne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 14.10.2006
Eu as vrea sa plec pe 8 octombrie si asa cum am mai scris si cu ceva posturi in urma ....am decis sa astept un last-minute,insa vad ca preturile s-au cam marit pana pe 1octombrie si acum nu stiu ce sa fac.....sa rezerv ceva sau sa ma risc sa mai stau? pe 8 oct.sunt inca preturi mai ok,desi nu foarte mici :( oricum mai mici decat pe 1 octombrie de exemplu.
am decis sa aleg ceva in lara sau cel mult belek,ca sa fie aproape de aeroport din cauza copilului mic.asa ca variante ieftine si bune nu prea am ......stie cineva (care are agentie sau lucreaza la o agentie) daca preturile vor mai creste ? sa rezerv de acum ceva sau sa mai astept un pic? grea decizie ......

#32
lyanna

lyanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,319
  • Înscris: 02.09.2007
Salutare,

Se dau:
1) 2 adulti +  1 bebe ( 1 an si 6 luni).
2) Plecare intre 8-20 octombrie. Neaparat dupa 8 pentru ca atunci ies pasapoartele (noastre si a lu' bebe)
3) 7 nopti cazare
4) Avand in vedere bebe. Transportul neaparat cu avionul.
5) Buget total 1000-1200E.
Se cere o  oferta last minute/ultra-last minute:
1) Hotel cu AI sau UAI sau variantele.
2) Zona calda cum ar fi tarcurile de la marea mediterana. Zona marii Egee cred ca e cam racoroasa. Ideal ar fi 25-30gradeC, dar 20-25gradeC e acceptabil.
3) Facilitati pentru bebe: mancare mai speciala de bebe, piscina de bebe, daca e si plaja mai lina sa intram cu bebe in apa e si mai bine, loc de joaca pentru bebe (nu vreau neaparat tobogane si alte aqua park-uri).
4) Avand in vedere ca bebe e mic as pune accent pe igiena.
5) Papa buna si diversa pentru noi.

Ca si optiune la Turcia, ar mai fi si Egipt/Hurghada. Noi vrem sa ne relaxam 1 saptamana, nu fite.
Experienta noastra cu AI-urile nu e foarte bogata. In Turcia a fost la hotel Lira in Manavgat, care ni s-a parut ok in 2009. (cam multi rusi, dar si rusoaice ;) In Egipt am fost la Sunrise Holidays Resort in 2006 iarna si ne-am simtit super bine.

Va rog un sfat pentru problema de mai sus. (daca nu e voie cu nume de agentii, puteti sa-mi le trimiteti pe PM).

#33
angelinne

angelinne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 14.10.2006
lyanna eu plec pe 8 octombrie la Kamelya Holiday Village din complexul kamelya world. este la 55km de aeroport ,aproape de Side.Cauta-l pe net si vezi daca iti place ....
daca te tenteaza da-mi un mesaj privat

#34
gini_eyes

gini_eyes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 19.05.2011

View Postrottweiler2007, on 21st October 2011, 10:50, said:

pai copilul e moca la hotel dar ai zis ca vrei aeroplan, deci familia ta va plati in 2012 pt avion minim 840 euro iar tu ai 1600 euro, iti mai ramin 760 euro adica 54 euro pe zi de adult

renunta la avion
rott te rog(iar!)unde mergem la anul in turcia?dupa discutia avuta la tel suntem intre marmaris si kusadasi.am vazut ca intr-adevar nu gasim tot ce ne-am dori,important este sa nu fie tarc,sa putem iesi fara masina dupa noi si sa aiba totusi loc de joaca pentru copii.luam iaaaar galusha cu noi!mersi frumos!

#35
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postgini_eyes, on 18th November 2011, 17:15, said:

rott te rog(iar!)unde mergem la anul in turcia?dupa discutia avuta la tel suntem intre marmaris si kusadasi.am vazut ca intr-adevar nu gasim tot ce ne-am dori,important este sa nu fie tarc,sa putem iesi fara masina dupa noi si sa aiba totusi loc de joaca pentru copii.luam iaaaar galusha cu noi!mersi frumos!
Club turban marmaris, mares marmaris, aqua marmaris, marmaris palace, club belcekiz oludeniz sau kleopatra beach alanya

io ți-aș recomanda turban si belcekiz, mergi pe mina mea si dacă nu o sa.ti placa vino aciulea si injura-mă :naughty:

Edited by rottweiler2007, 18 November 2011 - 18:58.


#36
gini_eyes

gini_eyes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 19.05.2011

View Postrottweiler2007, on 18th November 2011, 19:45, said:

Club turban marmaris, mares marmaris, aqua marmaris, marmaris palace, club belcekiz oludeniz sau kleopatra beach alanya

io ți-aș recomanda turban si belcekiz, mergi pe mina mea si dacă nu o sa.ti placa vino aciulea si injura-mă :naughty:
am mare incredere!
multam fain!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate