Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Vacanta Antalya

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#19
robpetrache

robpetrache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 16.04.2011
Atunci asa vom face :)


View PostANDOX, on 20th April 2011, 00:25, said:

Este mult mai bine sa pleci in 28 august. Si preturi mai bune si temperaturi mai acceptabile .


#20
robpetrache

robpetrache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 16.04.2011
rezultate:

Conditii: 28-august plecare, 3 adulti si un copil, merg cu masina proprie
Dorinte:
camere cu vedere la mare
nisip fin pe plaja
tobogane cu apa pt copii+adulti
distractii seara

oferte gasite:
Turan Prince Residence, Side - Family Large Room Land/Sea View , [All Inclusive Bronze] 1000eur
Club Turan Prince World Hotel, Side - Twin Club sau Club Dublex sau Twin Room (nu inteleg diferentele) , [All Inclusive Bronze] 1072-1120eur
Crystal Paraiso Verde Resort Belek - Family Room Garden View - [All Inclusive Silver] 1150eur
Crystal Family Resort & Spa Belek, Belek - Family Room Sea View - [All Inclusive Gold] 1500eur
Long Beach Resort & Spa Hotel, Alanya - Standard Twin Room sau Family Duplex Room [All Inclusive Bronze] 1120-1244eur
Mukarnas Spa Resort Hotel, Alanya - Junior Suite Sea View - [All Inclusive Bronze] 1000eur


Ce recomandati ?

#21
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Mukarnas e cel mai bun hotel de pe lista ta.

#22
meghidoo

meghidoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 14.11.2006

View Postdrepan, on 19th April 2011, 16:28, said:

Salut. Eu zic sa iei intai o harta a Turciei, recomand Google maps ca poti avea si street view, sa vezi cam pe unde se afla Belek, Alanya, Lara, Antalya, Istanbul, Kusadasi sau Bodrum pt a-ti face o idee. Eu prefer avion pt rapiditate si confort. Altii vor masina, dar  eu unul prefer sa ajung in 3-4 ore din Otopeni pe plaja decat in 2 zile. :) Nu mai spun de oboseala acumulata. Este mai ieftin cu masina personala decat cu avion, dar nu mult. Am fost in Belek pe 17 iunie si era o caldura de nu puteai sta afara nici macar la umbra. Anul asta merg pe 30 mai la Cornelia deluxe ca mergem si cu bebe. E f fain ca zona pt plaja, mare. Cam nasol ca esti in tzarc la majoritatea hotelurilor daca nu ai o masina sau inchiriezi. Vezi ca unele agentii au early booking pana la sfarsitul lui aprilie. Eu zic sa te grabesti daca mai vrei sa prinzi locuri in hoteluri.

Nu e cu mult mai ieftin cu masina decat cu avionul? 4 persoane maxim 200 euro . Poate pui in calcul si cumparatul masinii cand zici ca e mai ieftin cu masina dar nu cu mult, e cu muuuuuuult mai ieftin si mai obositor cu masina. :)

ROb- am fost acum 2 ani in Antalya cu masina prin Istanbul in luna octombrie la inceput, anul acesta merg tot acolo in aceeasi luna, la intoarcere ma opresc 2 nopti prin Istanbul, a fost extraordinar. Am facut 25 ore condus non stop cu masina mers foarte incet din care 4 ore au fost rataciri prin BG :). Poate te ajuta cu ceva sfaturi ROtt... pe mine m-a ajutat foarte mult :)

Edited by meghidoo, 20 April 2011 - 11:12.


#23
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postmeghidoo, on 20th April 2011, 10:47, said:

Nu e cu mult mai ieftin cu masina decat cu avionul? 4 persoane maxim 200 euro cu masina. Poate pui in calcul si cumparatul masinii cand zici ca e mai ieftin cu masina dar nu cu mult, e cu muuuuuuult mai ieftin si mai obositor cu masina. :)
Este intr adevar mai obositor cu masina dar daca iti place sa conduci aceasta oboseala se diminueaza f mult.

#24
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,415
  • Înscris: 30.04.2008

View Postrobpetrache, on 20th April 2011, 10:37, said:

rezultate:

oferte gasite:
Turan Prince Residence, Side - Family Large Room Land/Sea View , [All Inclusive Bronze] 1000eur
Club Turan Prince World Hotel, Side - Twin Club sau Club Dublex sau Twin Room (nu inteleg diferentele) , [All Inclusive Bronze] 1072-1120eur
...
Long Beach Resort & Spa Hotel, Alanya - Standard Twin Room sau Family Duplex Room [All Inclusive Bronze] 1120-1244eur
Mukarnas Spa Resort Hotel, Alanya - Junior Suite Sea View - [All Inclusive Bronze] 1000eur
Atentie!!! la tot ce scrie in anumite oferte pe unele site-uri.

Edited by w140, 20 April 2011 - 11:23.


#25
robpetrache

robpetrache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 16.04.2011

View Postw140, on 20th April 2011, 12:21, said:

Atentie!!! la tot ce scrie in anumite oferte pe unele site-uri.


Multumesc mult pentru atentie, Mukarnas pica de pe lista, raman doar 3 de pe lista de mai sus, restul nu sunt de vanzare pt cetateni romani.  Va rog sa mai postati oferte despre care stiti ca sunt bune, in aceiasi parametri .   Multumesc.

#26
softyty

softyty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 23.02.2008

View Postrobpetrache, on 20th April 2011, 21:36, said:

Multumesc mult pentru atentie, Mukarnas pica de pe lista, raman doar 3 de pe lista de mai sus, restul nu sunt de vanzare pt cetateni romani.  Va rog sa mai postati oferte despre care stiti ca sunt bune, in aceiasi parametri .   Multumesc.

Vb cu cei care au agentii si care te pot ajuta cu preturi. La ce cauti tu pe net si la ce ai gasit......Mai bine iei din RO, mai ales ca pleci pentru prima oara si e bine sa vb cu cineva care te poate lamurii. Daca iei din prima de pe net, sansele sa iei ceva naspa sunt destul de mari.

#27
robpetrache

robpetrache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 16.04.2011

View Postsoftyty, on 21st April 2011, 15:25, said:

Vb cu cei care au agentii si care te pot ajuta cu preturi. La ce cauti tu pe net si la ce ai gasit......Mai bine iei din RO, mai ales ca pleci pentru prima oara si e bine sa vb cu cineva care te poate lamurii. Daca iei din prima de pe net, sansele sa iei ceva naspa sunt destul de mari.


Ok, multumesc pt sfat, sunt in tratative cu agenti din RO. Postez cand am ceva sigur.

#28
robpetrache

robpetrache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 16.04.2011
Buna seara, Hristos a Inviat !

va rog mult un sondaj de opinie, intre urmatoarele 2 hoteluri:

1. Fame residence Lara & Spa (LARA)
2. Otium Eco Club (SIDE)

Astept pareri si opinii, La Otium Eco pot beneficia de cazare in Villa cu 2 camere, iar la Fame Lara pot beneficia de camera Dubla standard cu pat suplimentar.  Fame Lara este pe plaja, Otium este la 450m de plaja.  In rest nu stiu f multe., si va rog sa-mi spuneti ce stiti, bune si rele, despre ambele.  Multumesc




View Postrobpetrache, on 22nd April 2011, 01:12, said:

Ok, multumesc pt sfat, sunt in tratative cu agenti din RO. Postez cand am ceva sigur.


#29
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007
Lara de obicei se umple cu rusi, ucraineni, belorusi. Are plaja nisipoasa, viata de noapte bogata.
Side e mai departe de Antalya (60 km), mai linistita, incarcata de istorie. Chiar daca e departe de plaja, accesul la piscina face totul. Nici plaja de aici nu e rea.

Acum, depinde unde inclini.

Nu cunosc aceste unitati de cazare, nu pot oferi mai multe informatii.

Edited by Selam, 27 April 2011 - 22:11.


#30
robpetrache

robpetrache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 16.04.2011
Va rog sa postati pareri, mai am 2 zile la dispozitie sa fac rezervarea.

#31
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,688
  • Înscris: 17.01.2008
robpetrache
Cauta opinii aici: http://www.holidaycheck.com
si aici: http://www.tripadvisor.co.uk

#32
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,415
  • Înscris: 30.04.2008
1. Fame residence Lara & Spa (LARA)
2. Otium Eco Club (SIDE)

Otium Eco Club Side, este mai pe gustul meu

Edited by w140, 29 April 2011 - 01:29.


#33
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009
Eu as alege Otium Eco. Nu am fost acolo, cum nu am fost nici la Fame Residence Lara. Dar as alege Otium Eco.

Edited by chrismo, 29 April 2011 - 20:52.


#34
walkoff

walkoff

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.04.2011
Scuze ca postez aici, vreau sa plec  in mai cu masina (2 adulti+1 copill 3,5ani) dar avem o problema majora fumatorii pasionali nu au loc in Turcia?

Pentru cei care au mai fost si stiu unde as putea sa merg desigur in Antalya .

#35
smecher1997

smecher1997

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 19.07.2008

View Postwalkoff, on 30th April 2011, 08:47, said:

Scuze ca postez aici, vreau sa plec  in mai cu masina (2 adulti+1 copill 3,5ani) dar avem o problema majora fumatorii pasionali nu au loc in Turcia?

Pentru cei care au mai fost si stiu unde as putea sa merg desigur in Antalya .

Anul trecut nu am avut probleme cu fumatul in zona Antalya.

#36
murat1966

murat1966

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 08.08.2008

View Postwalkoff, on 30th April 2011, 08:47, said:

Scuze ca postez aici, vreau sa plec  in mai cu masina (2 adulti+1 copill 3,5ani) dar avem o problema majora fumatorii pasionali nu au loc in Turcia?

Pentru cei care au mai fost si stiu unde as putea sa merg desigur in Antalya .

daca 'fumez ca Turcii' nu cred ca ai o problema in Turcia   :rolleyes:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate