Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Genius 5.1

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1616 răspunsuri în acest subiect

#91
robertino1

robertino1

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 715
  • Înscris: 08.06.2003
M-ai linistit. Deci pot sa-l forjez la maxim, netunat, fara sa imi fie teama ca cedeaza...nervos. :coolspeak:

#92
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.346
  • Înscris: 18.09.2005

View Postrobertino1, on Jul 25 2006, 18:01, said:

M-ai linistit. Deci pot sa-l forjez la maxim, netunat, fara sa imi fie teama ca cedeaza...nervos. :coolspeak:

Eu l-am forjat asa si mi-a facut letconu' figuri. Nu mai facea contact corect. L-am desfacut, m-am jucat putin cu el, si a reinceput sa bubuie. :)

#93
Parakiosu2

Parakiosu2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 38
  • Înscris: 28.01.2006

View Poste_X_tas_Y_, on Jul 25 2006, 19:16, said:

Eu l-am forjat asa si mi-a facut letconu' figuri. Nu mai facea contact corect. L-am desfacut, m-am jucat putin cu el, si a reinceput sa bubuie. :)








Dragi copii.
Orice subwoofer are dif.mai mare de cat scrie pe carcasa boxelor.De ce?
Tocmai pentru protectie contra bagaciosi.si contra super alimentari (cu putere nu cu Volti).
So take care!!!!

#94
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.346
  • Înscris: 18.09.2005

View PostParakiosu2, on Jul 26 2006, 09:49, said:

Dragi copii.
Orice subwoofer are dif.mai mare de cat scrie pe carcasa boxelor.De ce?
Tocmai pentru protectie contra bagaciosi.si contra super alimentari (cu putere nu cu Volti).
So take care!!!!

Draga copile. Nu stiu cine te-a invatat pe tine chestia asta, dar du-te si spune-i lu' mami' ca te-a invatat prostii. :death:
Difuzorul merge si cu 80W, (cu circuite schimbate) la maxim, si nu are nimic.

PS: Ai putea deasemenea sa mai treci si pe la scoala... prin ciclul primar... poate vei invata sa scrii romaneste totusi. Dupa ce scrii corect, te mai asteptam cu alte sfaturi funny. Cya

Editat de e_X_tas_Y_, 26 iulie 2006 - 08:57.


#95
calculatorist

calculatorist

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 22
  • Înscris: 23.05.2006
Pentru - icynoangel - ce e cu cablul acela? Eu am vazut ca si amplifica sunetul (bas). Nu prea stiu rolul lui. poate mai zice careva daca nu ma mai uit pe net.
Pentru - casperel - care sunt mai bune SW-5.1 sau SW-HF 5.1. Eu am SW-5.1 - is foarte bune raport pret/calitate. Se aud foarte bine. Parere personala - basul e cam prea mult si n-ai claritatea unui logitech. SW-HF 5.1 are woofer de 75 W !!! - daca iti place sa auzi bas la greu, ia-le, daca nu, nu. Mai degraba recomand SW - 5.1, 45W !!! (pentru un apartament, n-ai unde asculta :)) pentru ca-s mai bine proportionate. Boxele is de nota 10.

#96
Parakiosu2

Parakiosu2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 38
  • Înscris: 28.01.2006

View Poste_X_tas_Y_, on Jul 26 2006, 09:52, said:

Draga copile. Nu stiu cine te-a invatat pe tine chestia asta, dar du-te si spune-i lu' mami' ca te-a invatat prostii. :death:
Difuzorul merge si cu 80W, (cu circuite schimbate) la maxim, si nu are nimic.

PS: Ai putea deasemenea sa mai treci si pe la scoala... prin ciclul primar... poate vei invata sa scrii romaneste totusi. Dupa ce scrii corect, te mai asteptam cu alte sfaturi funny. Cya


Sincer!
Luati-va concediu.Sa va mai linistiti.
Si as vrea sa vad si eu un subwoofer de 80 w de calculator (creative gigawork care se aude de bubuie casa)are saracu doar 30 w REALI) .Probabil nu stii nici cum arata un etaj final de vorbesti asa.Un Subwoofer de 80 W Reali RMS Gasesti la fosta Muzica si alea sunt de la mama lor.Si costa minim 750 ron doar sub-ul.
Daca Vrei peste 80 w adevarati cauta Emince,rcf sau P.audio.
Astea de pc nu mai mult de 30 w Subwoofer-ul ca sateliti au  2w.
Asa ca sa-mi spui si mie cum chilu meu bagi 80 w in el si mai inportant din ce amplificator.

#97
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.346
  • Înscris: 18.09.2005

View PostParakiosu2, on Sep 13 2006, 12:53, said:

Sincer!
Luati-va concediu.Sa va mai linistiti.
Si as vrea sa vad si eu un subwoofer de 80 w de calculator (creative gigawork care se aude de bubuie casa)are saracu doar 30 w REALI) .Probabil nu stii nici cum arata un etaj final de vorbesti asa.Un Subwoofer de 80 W Reali RMS Gasesti la fosta Muzica si alea sunt de la mama lor.Si costa minim 750 ron doar sub-ul.
Daca Vrei peste 80 w adevarati cauta Emince,rcf sau P.audio.
Astea de pc nu mai mult de 30 w Subwoofer-ul ca sateliti au  2w.
Asa ca sa-mi spui si mie cum chilu meu bagi 80 w in el si mai inportant din ce amplificator.

Crezi ca daca scrii "reali" cu majuscule pari mai destept? Sincer, habar n-ai ce e cu tine... nu incerca sa mai impresionezi prin comentarii aiurea. Macar invata-ne si pe noi cum e cu "adevaratii" astia de care zici tu, sa ne amuzam putin... :coolspeak:

#98
Parakiosu2

Parakiosu2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 38
  • Înscris: 28.01.2006

View Poste_X_tas_Y_, on Sep 13 2006, 13:09, said:

Crezi ca daca scrii "reali" cu majuscule pari mai destept? Sincer, habar n-ai ce e cu tine... nu incerca sa mai impresionezi prin comentarii aiurea. Macar invata-ne si pe noi cum e cu "adevaratii" astia de care zici tu, sa ne amuzam putin... :coolspeak:
Eu nu vreau sa par mai destept.Sunt Doar un simplu inginer de sunet.Fizica nu prea cunosc ca acum 1 an mi-am luat Master-u.Asta e .Asa sunt eu mai prostut.Legat de limba romana:sincer nu mai intereseaza daca am scris corect sau nu.Tu esti c-am carcotasi si nu citesti ce este important.Subliniezi doar cea ce am gresit eu.Citeste continutul Omule.Eu scriu repede (si poate prost cateodata pt ca ma grabesc-sunt in marea majoritate la munca).
Important este faptul ca am transmis o informatie nu ca am gresit nu stiu in ce problema de gramatica.



De invatat nu am sa va invat decat atunci cand o sa stiti sa cereti,cu frumosu.

Acum 20 de ani cand eu Lucram cu Circuite integrate tu nici nu te nascuse-i.
Sau poate mergei in picioare pe sub pat.

#99
generalu'

generalu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 96
  • Înscris: 31.07.2006

View Poste_X_tas_Y_, on Jul 23 2006, 19:41, said:

Boxele sunt super ok pentru pretul lor. Si e misto ca subu' e "tunabil". Se poate modifica putin si sa aiba o putere de doua ori mai mare! :) Chestia e sa stii sa ii schimbi Tda-ul 7296 cu Tda 7294. :coolspeak:
Stie cineva cum se schimba?
S-a riscat cineva sa incerce?
Ma intereseaza sa incerc, ma ajuta cineva?

#100
ciprianv

ciprianv

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 760
  • Înscris: 15.03.2006

View Postcsabibacsi, on Sep 5 2005, 14:22, said:

100% de acord, cea mai buna alegere pret calitate. are un prienen. dar trebuie placa de sunet minim ce am scris, si sa fie bine setat,  :console:
Si eu am boxe Genius.
Nici nu freau sa aud de alte variante. Sunt super incantat de ele.

#101
adiharan

adiharan

    Oldest member. Probably

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.722
  • Înscris: 24.03.2002
Parakiosu2
Nu te supara, dar a scrie corect cred ca e o cerinta minima si obligatorie pentru orice forum. Din mai multe motive. Unul din ele ar fi respectul pentru ceilalti. Sa nu-i obligi sa citeasca ce-ai scris tu de trei ori si sa incerce sa priceapa sensul... ca mai inghiti o litera, treaca-mearga.. da' cu cratimele alea nu esti prieten deloc...

#102
Parakiosu2

Parakiosu2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 38
  • Înscris: 28.01.2006

View Postadiharan, on Sep 27 2006, 21:55, said:

Parakiosu2
Nu te supara, dar a scrie corect cred ca e o cerinta minima si obligatorie pentru orice forum. Din mai multe motive. Unul din ele ar fi respectul pentru ceilalti. Sa nu-i obligi sa citeasca ce-ai scris tu de trei ori si sa incerce sa priceapa sensul... ca mai inghiti o litera, treaca-mearga.. da' cu cratimele alea nu esti prieten deloc...



Vezi ca ai deviat de la subiect si .subiectudeja ma plictisestil este unul tehnic.
Daca vrei alceva iti dau adresa de la palatul copiilor si te duci la Cercul de Gramatica.
Gramatica  este la alta sectiune.Ai gresit adresa .Daca vrei sa ne impartasesti ceva din cunostintele tale de electronica dai drumu.Daca ne tii lectii de gramatica LASA-NE.

#103
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.346
  • Înscris: 18.09.2005

View Postgeneralu, on Sep 27 2006, 13:48, said:

Stie cineva cum se schimba?
S-a riscat cineva sa incerce?
Ma intereseaza sa incerc, ma ajuta cineva?


http://forum.softped...howtopic=147779 (nu imi merge Java acum in browser, nu am putut sa bag hyperlink pe text).

#104
@!3X T

@!3X T

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 9
  • Înscris: 01.10.2006
[size=4][b][i][u][color=#CC33CC] Mi-am cumparat acum recent boxe genius 5.1 home theatre si am o problem cu ele. :death: Yo am Pc Tunner pe calculator si boxele nu imi redau sunteul pe Tunner! Habar nam dc?? am incercat sa pun din nou softul. am umblat pe  la program files dar tot nu am reusit.Chiar si prin setarile lui dar fara succes! :cursing: As dori sa ma ajutati sau macar sami dati o idee ce as puteam face. Cu multumiri anticipate Alex!

#105
robertino1

robertino1

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 715
  • Înscris: 08.06.2003
Din tuner ai bagat sunet in placa de sunet? Poate ai uitat de cablul ala scurtut.  :) Si eu am acelasi sistem plus tuner. No problem here.

#106
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.863
  • Înscris: 09.04.2005
problema (mea) cu sistemul asta e ca incepe sa bazaie ce e prin subwoofer (45W) de la bass. Poate asa o fi facut de la inceput; sunt mai multe surse de bazaiala. EU a trebuit sa tzintuiesc panoul frontal cu holshuruburi si sa strang (nu prea tare) suruburile de dedesubt in care e prins transformatorul, care am obs. ca se incinge tare, nu poti sa tii mana pe el, si asta probabil inseamna ca o sa bazaie
sunetul e mediu spre bun, dar as cheltui mai mult si mi-as lua ceva cu definitie sonora mai buna

View Postadiharan, on Nov 20 2005, 17:55, said:

nu vi se pare ca Genius-urile astea cam duc lipsa de inalte, si basul de percusivitate?
ba da

Editat de CataPro, 04 octombrie 2006 - 15:49.


#107
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.346
  • Înscris: 18.09.2005
Nu duc lipsa de inalte daca folosesti DFX 7.3, si setezi fidelitatea pe 2 sau mai mult... Restul setarilor afecteaza in mod negativ calitatea sunetului, dar fidelitatea setata pe 2 schimba MULT sunetul in BINE! :peacefingers:
Incinta subului e facuta pentru maximul de bubuiala, nu sa fie extrem de percusiva sau altele... Vreti de toate, cheltuiti 2000 ron pe un amp+boxe si satisfaceti-va placerile... La pretul cu care vine Geniusul nu ar trebui sa existe comentarii in privinta calitatii...

#108
robertino1

robertino1

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 715
  • Înscris: 08.06.2003

View Poste_X_tas_Y_, on Oct 4 2006, 18:02, said:

Nu duc lipsa de inalte daca folosesti DFX 7.3, si setezi fidelitatea pe 2 sau mai mult...

Sau poti folosi, tot de pe site-ul Winamp "Sound Solution 1.1". Eu am dat DFX-u pe el si... nici acum nu-mi vine sa cred ce diferenta e.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate