Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun
 Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet
 Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele
 Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 

FOREX

- - - - -
  • Please log in to reply
1942 replies to this topic

#1801
shtorm

shtorm

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 02.10.2015

 Daniel_Vlad, on 26 noiembrie 2015 - 11:27, said:

Salut,
   In urma cu o saptamana mi-am deschis si eu un cont real de tranzactionare sa vad cum merge treaba. Pe contul demo m-am descurcat binisor.

Bafta atat veteranilori cat si incepatorilor.

Multa-multa bafta !!! Bine ai venit printre noi ! Poate se mai extinde "clubul" nostru ...... macar pana la 10 persoane Posted Image

Edited by shtorm, 30 November 2015 - 19:10.


#1802
shtorm

shtorm

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 02.10.2015

 NicolaeL, on 24 noiembrie 2015 - 10:40, said:

Buna ziua, nu de mult am aflat de compania Gallant Capital Markets, studiind site-ul parca sunt ok, acum incerc pe demo de vre-o citeva saptamini, permit scalping si headging, din aceste motive vreau sa intreb daca cineva lucreaza cu ei in cont real, ce parere aveti?


Mi se pare suspect ca nu mentioneaza anul in care s-a infiintat compania. Daca este noua pe piata riscul de faliment e mare. Eu lucrez cu http://alpari.com/en/company/ si sunt multumit de ei Posted Image

Edited by shtorm, 30 November 2015 - 19:29.


#1803
NicolaeL

NicolaeL

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.11.2015

 shtorm, on 30 noiembrie 2015 - 19:28, said:

Mi se pare suspect ca nu mentioneaza anul in care s-a infiintat compania. Daca este noua pe piata riscul de faliment e mare. Eu lucrez cu http://alpari.com/en/company/ si sunt multumit de ei Posted Image

Ei activeaza din 2008, info despre ei este pe net, pe mine mai mult m-ar interesa ce spun clientii care au conturi reale la ei, daca in Romania este cineva

#1804
benysound

benysound

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 18.02.2014
Nu mai tranzactioneaza nimeni pe aici ?

#1805
shtorm

shtorm

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 02.10.2015
+
.0

#1806
shtorm

shtorm

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 02.10.2015

 benysound, on 08 decembrie 2015 - 11:09, said:

Nu mai tranzactioneaza nimeni pe aici ?

De tranzactionat cred ca se mai tranzactioneaza, doar ca nu discuta nimeni despre asta :)

#1807
adrian3481

adrian3481

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 09.03.2015

 adrian3481, on 24 noiembrie 2015 - 17:10, said:

Am inchis toate tranzactiile cu exceptia celei de mai jos
Petrolul nu s-a miscat asa cum am vrut eu asa ca am trecut la altceva.....

Attached Files



#1808
Daniel_Vlad

Daniel_Vlad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.01.2014
Salut,

Se castiga din forex dar trebuie sa fi bine pregatit inainte, preferabil sa faci cursuri inainte dupa care sa deschizi un cont demo sa vezi cum functioneaza.

Succes

 shtorm, on 30 noiembrie 2015 - 19:08, said:

Multa-multa bafta !!! Bine ai venit printre noi ! Poate se mai extinde "clubul" nostru ...... macar pana la 10 persoane Posted Image

Salut,

Merci @shtorm ,  ce parere ai despre Tranzactionarea Sincronizata ? Ai incercat? Astept parerea ta mai experimentata.

Multumesc

#1809
Daniel_Vlad

Daniel_Vlad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.01.2014

 benysound, on 08 decembrie 2015 - 11:09, said:

Nu mai tranzactioneaza nimeni pe aici ?

Salut,

A incercat cineva de aici programul  de introducing broker ? Comisionul este destul de mare. Ce parere aveti?

#1810
gabytodoran

gabytodoran

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 08.06.2015
salut.Mi-am facut si eu cont pe IFOREX si ma joc pe contul demo deocamdata,ideea e ca am vazut tot felul de povesti care nu prea ma motiveaza sa si continuu cu treaba asta.

Ideea e ca nu stiu prea multe despre toata chestia asta, sau nu stiu nimic probabil atat ca stiu sa ma uit in ziua cu tare care a fost maximul ofertei si in functie de asta sa cumpar si sa sper ca v-a creste din nou si scot si eu cv profit. :P

Nu stiu....ceva sfaturi ? Sa incerc sa ma documentez si poate si cu ajutorul managerului de cont sau ce o fii el poate am sanse sa mai fac unu doi banuti sau sa fug cat ma tin picioarele ?

#1811
shtorm

shtorm

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 02.10.2015

 Daniel_Vlad, on 08 ianuarie 2016 - 15:32, said:

Salut,

Se castiga din forex dar trebuie sa fi bine pregatit inainte, preferabil sa faci cursuri inainte dupa care sa deschizi un cont demo sa vezi cum functioneaza.

Succes



Salut,

Merci @shtorm ,  ce parere ai despre Tranzactionarea Sincronizata ? Ai incercat? Astept parerea ta mai experimentata.

Multumesc

Salut Daniel,
eu am incercat sa urmez un trader de pe MQL5 community de pe MT4 (il gasesti la signals). La inceput am castigat pe pozitiile lui, dar apoi am pierdut mai mult decat am castigat. Parerea me este ca se poate urmari un trader mai experimentat, dar trebuie sa-ti aplici propriul sistem de management al riscului cand vine vorba de pierderi. Ideal este sa-ti elaborez propriul sistem de trading profitabil, dar aceasta necesita timp si foarte mult studiu. Succes!

 gabytodoran, on 15 ianuarie 2016 - 19:28, said:

salut.Mi-am facut si eu cont pe IFOREX si ma joc pe contul demo deocamdata,ideea e ca am vazut tot felul de povesti care nu prea ma motiveaza sa si continuu cu treaba asta.

Ideea e ca nu stiu prea multe despre toata chestia asta, sau nu stiu nimic probabil atat ca stiu sa ma uit in ziua cu tare care a fost maximul ofertei si in functie de asta sa cumpar si sa sper ca v-a creste din nou si scot si eu cv profit. Posted Image

Nu stiu....ceva sfaturi ? Sa incerc sa ma documentez si poate si cu ajutorul managerului de cont sau ce o fii el poate am sanse sa mai fac unu doi banuti sau sa fug cat ma tin picioarele ?


Salut Gabi, la cum pui tu problema parerea mea este "sa fugi cat te tin picioarele" :) Ca sa faci trading trebuie sa fii foarte motivat si dispus sa inveti zile, nopti, luni si ani pana ajungi sa cunosti foarte bine mecanismele pietei valutare. Daca nu esti pregatit sa faci o "facultate de stiinte economice" de sinestatator atunci fugi Gabitu .....fugi....

#1812
gabytodoran

gabytodoran

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 08.06.2015
Mersi pentru raspuns,adevarul este ca am pus 50 de euro pe iforex dupa care sa ma sune cel care m-a pus sa bag banii in cont ca s-au mutat in Cipru si nu mai au sediu in Romania :))) si ei se muta acum la un alt trader nou sau asa cv fxoro.....in orice caz m-am mai documentat si ar fii de preferabil sa mai astept o perioada paa sa ma hotarasc sa ma bag pe asa cv.

#1813
danyyy89

danyyy89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 16.10.2014
Am si eu pe Oanda cont demo de jumate de an si imi merge destul de bine,azi am vazut la activarea unui cont real cu bani asta Risk Warning
Leveraged trading is high risk and may not be suitable for everyone. Losses can exceed your investment. Este posibil sa pierzi mai multi bani de cat ai in cont?

#1814
gabytodoran

gabytodoran

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 08.06.2015

 Daniel_Vlad, on 26 noiembrie 2015 - 11:27, said:

Salut,
   In urma cu o saptamana mi-am deschis si eu un cont real de tranzactionare sa vad cum merge treaba. Pe contul demo m-am descurcat binisor.

Bafta atat veteranilori cat si incepatorilor.


Si cum merge ?

#1815
shtorm

shtorm

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 02.10.2015

 danyyy89, on 22 ianuarie 2016 - 22:07, said:

Am si eu pe Oanda cont demo de jumate de an si imi merge destul de bine,azi am vazut la activarea unui cont real cu bani asta Risk Warning
Leveraged trading is high risk and may not be suitable for everyone. Losses can exceed your investment. Este posibil sa pierzi mai multi bani de cat ai in cont?


Nu, nu poti pierde mai multi bani decat ai in cont. In functie de leverage mai ramane un rest din suma initiala, dar mai mult decat ai in depozit nu poti pierde.

Edited by shtorm, 25 January 2016 - 21:13.


#1816
shtorm

shtorm

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 02.10.2015
Nu mai este nimeni pe aici ??? :(

#1817
cippedia

cippedia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.10.2014
Salut!

Sunt nou pe aici sun inca un incepator in toata chestia cu piata FOREX si nu stiu mai nimic, dar am reusit sa scot 13 milioane (RON) de pe site-ul plus500.
Mai stie cineva site-uri ce ofera bonusurui?
Inca ceva, de unde pot invata anumite lucruri importante ce tin de piata FOREX sunt foarte entuziasmat si chiar as vrea sa stiu cat mai multe.

#1818
shtorm

shtorm

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 02.10.2015

 cippedia, on 24 mai 2016 - 03:26, said:

Salut!

Sunt nou pe aici sun inca un incepator in toata chestia cu piata FOREX si nu stiu mai nimic, dar am reusit sa scot 13 milioane (RON) de pe site-ul plus500.
Mai stie cineva site-uri ce ofera bonusurui?
Inca ceva, de unde pot invata anumite lucruri importante ce tin de piata FOREX sunt foarte entuziasmat si chiar as vrea sa stiu cat mai multe.


Atentie, in piata forex nimic nu functioneaza 100%, daca gasesti o strategie care functioneaza in 60% din tranzactii esti o persoana fericita. De aceea se impune multa prudenta, un management al riscului foarte riguros si, pentru inceput, tranzactioneaza pe un cont demo sa te obisnuiesti cu platforma, functiile acesteia,  modul de a deschide si inchide orderele, etc ... ulterior pe un cont real incepi sa tranzactionezi cu cele mai mici volume (0.01), abea dupa ce devii consistent profitabil incepi sa maresti volumul :
in primul rand da un search pe google .... forex "pdf" .... si descarca cartile si articolele in format pdf
vizioneaza clipurile in ordinea acestora   http://theinnercircl...m/Tutorials.htm
articole utile despre psihologia traderului    http://www.brettstee...om/articles.htm
de asemenea, multi brokeri au pe site-ul lor materiale informative despre forex .... brokeri buni gasesti aici https://www.tradersa...

Succes!

Edited by shtorm, 26 May 2016 - 09:24.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate