Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebare motor auto

Opel Astra K

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...
 Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...
 Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu
 

FOREX

- - - - -
  • Please log in to reply
1942 replies to this topic

#1765
doks

doks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 10.01.2014

 gamiteh, on 22 martie 2014 - 19:47, said:

Am si eu o intrebare: a castigat vreodata cineva ceva pe Forex (inafara de bokeri si firma care comisioneaza)? La modul ca sa ramana cu banii bagati initial plus un castig, in mana?
O intrebare cam stupida

#1766
ionut900

ionut900

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.05.2013

 doks, on 23 martie 2014 - 14:18, said:

O intrebare cam stupida

Sunt de aceeas parere

#1767
CAT5

CAT5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 17.03.2014

 gamiteh, on 22 martie 2014 - 19:47, said:

Am si eu o intrebare: a castigat vreodata cineva ceva pe Forex (inafara de bokeri si firma care comisioneaza)? La modul ca sa ramana cu banii bagati initial plus un castig, in mana?

Eu. Insa necesita foarte mult studiu si atentie.

#1768
ionut900

ionut900

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.05.2013
Dupa multa munca vezi si rezultate, mai bine muncesti aici decat la lopata...la noi la romani cand vine vorba de studiat wai si amar

#1769
CAT5

CAT5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 17.03.2014

 ionut900, on 27 martie 2014 - 11:09, said:

Dupa multa munca vezi si rezultate, mai bine muncesti aici decat la lopata...la noi la romani cand vine vorba de studiat wai si amar
Orice numai de invatat nu :))

#1770
adeser

adeser

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.06.2005
Ati auzit/lucrat cu forexcorporate.com/ro/ ?
Ma tot suna de cand am deschis un srl. Vreau sa stiu daca merita macar atentia. Am tot incercat sa caut ceva referinte pe net si nimic...

#1771
GubyIQ

GubyIQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 05.02.2007
De ce te suna, vor sa faca bani pt tine ? Posted Image

#1772
zglobiu

zglobiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 17.06.2014
pe mine m-au sunat din astia cu forex si cu bursele de m-au disperat

#1773
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
Toti cei care suna vor sa va convinga sa va bagati banii la ei...si bineanteles sa ii pierdeti. Cel mai bine e sa studiati voi si sa lucrati pe MT4 cu un robot facut de voi. Sunt brokeri care platesc, eu lucrez cu unul si plateste in 7 zile direct in cont. Problema ca e greu de facut bani pe forex nu e usor deloc fara strategii..

#1774
ionut900

ionut900

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.05.2013

 claudiu2012, on 22 iunie 2014 - 12:35, said:

Toti cei care suna vor sa va convinga sa va bagati banii la ei...si bineanteles sa ii pierdeti. Cel mai bine e sa studiati voi si sa lucrati pe MT4 cu un robot facut de voi. Sunt brokeri care platesc, eu lucrez cu unul si plateste in 7 zile direct in cont. Problema ca e greu de facut bani pe forex nu e usor deloc fara strategii..

C-am tarziu iti intra bani in cont, eu lucrez cu AdmiralMarkets de jumatate de an si maxim in 24 de ore imi livreaza bani in cont, nu intarzie niciodata. Ma sunat o singura data cand mi-am deschis cont real si m-au indrumat cum si ce sa fac si mi-au recomandat sa nu bag bani daca nu am ceva experienta in demo, seriosi si nu influenteaza pe nimeni. Din forex se castiga bani frumosi daca nu esti lacom si nu te grabesti sa te imbogatesti. Am vazut un coleg care a scris aici ca la disperat o firma cu telefoanele ca sa bage bani in forex, feriti-va de astfel de brokeri, cel mai probabil e un broker fantoma.

Edited by ionut900, 22 June 2014 - 16:30.


#1775
mada74

mada74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 26.08.2008
Salutari la toata lumea am citit si eu ce ati scris aici , eu sunt nou nout in ale tranzactionarii ce ziceti de asta         https://www.optionfa...tionFair/#Trade    la aprox 10 min dupa ce mi-am facut cont ma sunat din Londra un tip , cand vreau sa incep , dupa ce alimentez contul cu suma minima de 300$ o sa primesc materiale informative si un cont demo pe care sa exersez timp de 5 zile , o sa ma sune din nou luni, cum ziceam nu prea stiu nimic despre tranzactionari on-line si nici nu prea imi vine sa arunc 300$ ca nu ma scot banii afara din casa.

#1776
CAT5

CAT5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 17.03.2014

 mada74, on 19 iulie 2014 - 10:57, said:

Salutari la toata lumea am citit si eu ce ati scris aici , eu sunt nou nout in ale tranzactionarii ce ziceti de asta https://www.optionfa...tionFair/#Trade    la aprox 10 min dupa ce mi-am facut cont ma sunat din Londra un tip , cand vreau sa incep , dupa ce alimentez contul cu suma minima de 300$ o sa primesc materiale informative si un cont demo pe care sa exersez timp de 5 zile , o sa ma sune din nou luni, cum ziceam nu prea stiu nimic despre tranzactionari on-line si nici nu prea imi vine sa arunc 300$ ca nu ma scot banii afara din casa.

Prima regula in ale tranzactionarii: Sa nu crezi nici macar o secunda ca poti face bani fara sa faci nimic.
Ca urmare... eu nu as baga bani in "Optiuni". Daca te intereseaza pe bune treaba asta cu tranzactionatul, invata cum sa tranzactionezi valuta.

#1777
mada74

mada74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 26.08.2008
Nu mi-a trecut prin cap sub nici o forma ca pot sa fac bani fara sa fac nimic.Din cate am citit si obsevat in ultimele zile estre intradevar o munca psihica de neegalat. Acum unii    " ofera "    grafice ale evolutiei diverselor monezi    " in timp real " si le   " ofera"   gratis cand de fapt se plateste pt ele cum ar fi aceasta pagina       http://milionarlabur...-charts  care in momentul de fata este closed oare cat de reala este pagina respectiva avand in vedere faptul ca cei de la tradingwiev  ofera aceste grafice si altele contra cost,
(abonament/luna  9.95$/19.95$/39.95$). Sincer m-am cam saturat sa mai muncesc pt altii, nu ma deranjeaza sa muncesc 8-10 ore pe zi dar sa fie pt mine. Poti sa imi dai niste detalii unde invat sa tranzactionez valuta. Multumesc.

#1778
Lovele

Lovele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 02.02.2009
Va recomand sa incepeti cu un cont demo sau cu un cont la un broker care ofera tranzactii cu sume minuscule pe platforma MT4. Recomand pentru incepatori oanda sau profiforex.
Cu profiforex am inceput cu 10 dolari sa invat, in prima zi am facut 50 de centi profit (yeah ce tare).

Sa nu aveti vise de imbogitre rapida, necesita mult timp ca sa inveti sa fii un broker bun, dar dupa ce ajungi sa ai o anumita experienta si un capital de minim 2.000 de dolari poti face in medie de 20-50 de dolari pe zi.

#1779
ContOficial

ContOficial

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 13.12.2014
Am instalat si eu MetaTrader 5, sa inteleg ca "Forex-ul asta" este cam ca pariurile alea financiare? Pariezi daca urmatoarea linie o sa fie sus sau jos?
Ma rog, aici cumperi sau vinzi.

#1780
imnotsmith

imnotsmith

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 26.01.2009
http://www.bloomberg...ion-rescue.html

FXCM warned Thursday that client losses due to the Swiss National Bank’s action threatened the broker’s compliance with capital rules. The company, which handled $1.4 trillion of trades for individuals last quarter, said it was owed $225 million by clients.

edit:
http://www.bloomberg...wiss-shock.html

Edited by imnotsmith, 16 January 2015 - 23:40.


#1781
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Acțiunile FXCM au scăzut azi cu 90%, în timp ce alt broker de forex, Alpari, a dat faliment.

#1782
benysound

benysound

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 18.02.2014
Optiuni binare nu tranzactioneaza nimeni ? Piata a fost super saptamana asta ...

http://gyazo.com/0c5...efdd7e2af123859

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate