Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Smecher de talie grea

PH apa plata

Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...
 metoda constantelor de scurtcircuit

video file info

Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website
 Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch
 Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma

Photoscape, unde?

Prima World HD
 

Tuse seaca

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
Salutare! Am o rugaminte la voi,cei care stiti sau ati patit si ma puteti ajuta!

Am fost racit destul de tare acuma ~3 saptamani,si de atunci am ramas cu o tuse seaca !Tusea se manifesta in modul urmator:

1.noaptea nu tusesc
2.cand stau pe loc nu tusesc,de ex la pc,masina,in pat etc  decat ff putin sau deloc
3.tusec doar la unele schimbari de aer si nici atunci sau cand fac o activitate gen ,dans,vorbesc mai mult,tip,etc

4 In fiecare an ..in ultimii 3-4 ani patesc asa,dureaza ~ primavara sau vara ..dupa o raceala puternica si apoi nimic absolut nimic tot anul! (nu am facut test de alergie)

Si tusea nu e una violenta de lunga durata,atunci cand tusec ,tusec o data cam la 15  secunde  o manifestare scurta !

NU fumez,am fost la pneumolog am facut raze,test pe mana,am suflat in toate cacaturile,radiografia a iesit curata,totul OK singura problema..oarecum ca am un pic de alergie la acea substanta a fost la injectia aia sub piele..s-a rosit putin atat!

Aseara de ex cand am iesit din discoteca,acolo am tusit constant..destul de multisor dar nu grav,violent.accese etc doar asa tuse de magar, cand am iesit afara  am tusit..(stomacul fiind putin tulbure :D ) pana am vomat! dupa aia gata s-a cam terminat cu tusea..cum am intrat pe usa acasa s-a oprit de tot 100%!

Ce sa-i mai faC?sincer sa fiu nici siropuri prea multe sau pastile pentru tuse nu am luat dar pana mea..pana acuma trebuia sa se vindece ..si mai ales in modul cum se manifesta!

Pareri?

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,694
  • Înscris: 26.11.2001
Nu lua pt tuse, ia dimineata o pastila de Aerius sau Claritine.
O sa mearga! :D

#3
uledu

uledu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 11.05.2006
Ia Alerid (cetirizina) ca e mai bun!

#4
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
va multumesc!

#5
Consigliero

Consigliero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 10.11.2010

View PostAl3csutzul, on 13th March 2011, 21:46, said:

va multumesc!
cu placere

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate