Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 

magareli

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
pflorin65

pflorin65

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.03.2011
am fost recent la autozone - un service in bucuresti care face si drege si totu e genial acolo. cel putin asa mi-au zis niste amici. eh, pana kand am ajuns io la ei nu stiu ce mai era fantastic. deci, am cumparat cureau de distributie cu tot ce-i trebe si am mers la ei sa mi-o schimbe. in mod normal nu trebuie sa coste mai mult de 200 lei. dar NU la ei a facut 380. ca sa nu mai zic ca am stat acolo ca la coada la paine.! :thumbdown:

voi ati ajuns pe la ei? ca am auzit ca au mai multe locuri in buc, loi fi nimerit io pala nasol

#2
balonash

balonash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 05.02.2009
Măgării, nu măgăreli,  ^_^

#3
cvag3

cvag3

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 410
  • Înscris: 20.05.2009
La pomul laudat sa nu te duci cu sacul.

#4
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Pai depinde cum te-ai dus acolo... prin programare telefonica, prin cunostinte etc... Gandeste-te ca intr-un service, nu esti numai tu (cu probleme) ci mai sunt si alte multe masini, care mai de care (fie pentru revizii in garantii, fie pentru reparatii pe asigurari sau Casco (cu care ei au Agrement inchetia, deci le vin niste bani de acolo si au interes).

Tu ai fi vrut sa lase toate masinile care erau acolo sus pe rampa, in lucru, si sa vina la tine sa te rezolve pe loc !? Asta nu prea se poate... chiar daca, intr-adevar, operatia in sine nu dureaza mai mult de cateva minute. In orice service stai la coada sa stii (chiar si atunci cand ai programare).

Asta e. Mi nu mi se pare ca este ceva iesit din comun sau neobisnuit. Mai bine insa ne zici de calitatea (desi in cazul acestei operatii) lucrarii. De asta te poti lega... si ai avea drept sa fii nemultumit... si apoi sa ii pui la Zidul rusinii, ca tepari. Parerea mea.

Daca nu ti-a placut, esti liber si nu ai decat sa te duci, data viitoare, la oricare alt service doresti.

#5
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008

View Postpflorin65, on 11th March 2011, 11:09, said:

am fost recent la autozone - un service in bucuresti care face si drege si totu e genial acolo. cel putin asa mi-au zis niste amici. eh, pana kand am ajuns io la ei nu stiu ce mai era fantastic. deci, am cumparat cureau de distributie cu tot ce-i trebe si am mers la ei sa mi-o schimbe. in mod normal nu trebuie sa coste mai mult de 200 lei. dar NU la ei a facut 380. ca sa nu mai zic ca am stat acolo ca la coada la paine.! :thumbdown:

voi ati ajuns pe la ei? ca am auzit ca au mai multe locuri in buc, loi fi nimerit io pala nasol

Depinde de ce masina  vorbim....
Pentru un schimb de distributie, nu mi se pare mult 380 lei. intamplator, la unele masini e destul de mult de desfacut ca sa ajungi ca sa schimbi distributia, plus ca asa cum ziceq si colrgul de mai sus, nu esti tu unicul client din service.
Btw, nu te-ai interesat inainte cat va costa lucrarea???

#6
pflorin65

pflorin65

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.03.2011
am fost fara programare. dar mi se pare normal cand iti intra omu pe usa sa.l bagi nitel in seama, chiar daca nu cumpara juma de magazin,nu?
nu m.am interesat cat costa stiam din auzite. la asta am fost si eu prost. dar nu conteaza asta pentru faptul ca ei tot taxeaza mai mult decat normal.
nu stiu cum e la alti, dar la astia e nasol, atata stiu

#7
muteki

muteki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 14.12.2010
Sigur e vorba de curea de distributie sau curea de accesorii?

In primul caz e prea ieftin, in al doilea caz e prea scump.

Eu nu am auzit pe nimeni sa faca distributia cu 90 de euro.

Edited by muteki, 11 March 2011 - 14:38.


#8
costica_neagu

costica_neagu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.03.2011
deci stai sa-ti spun eu poveste daca tu crezi ca asta e cine stie ce - un tovarash d.al meu a fost la autosoft tot un service laudat rau sa.si puna gumele de iarna si el tokmai iesise din service de la Porsche, unde isi indreptase si jantele. Ce iau facut astia la autosoft: i.au cerut si pentru jantele indreptate,chiar daca el venise cu ele asa. si nu e chiar de colea pretul pentru indreptat jante. chestia e ca astia primesc comisioane din incasari si normal ca baga acolo tot ce se poate. gandestete ca poate asa ai patit si tu in alta parte, unde nu ai fost atent. astia unde ai zis tu ca ai fost poate chiar au respectat costul. na vericule, vrei calitatea platesti pentru ea.

#9
pflorin65

pflorin65

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.03.2011
ba sunt imbecil tare. am incurcat serviceurile. autozone sunt aia cu cauciucurile la naiba dau vine pe oameni degeaba ca nu ei sunt imbecili la care am fost. doamne ce tampit sant.
se poate sa stearga un admin discutia sa nu fac rau degeaba oamenilor

#10
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,552
  • Înscris: 24.01.2007
La Nalba in Galati iti iau aia 1800 lei sa-ti schimbe distributia la Logan. Sa zicem ca dau pe pieste maxim 500 de lei.
De astia ce sa mai zic?  :lol:

#11
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,316
  • Înscris: 24.06.2006

View Postcolombo2003, on 11th March 2011, 10:35, said:

operatia in sine nu dureaza mai mult de cateva minute.
vazutul sau schimbatul curelei?

#12
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,929
  • Înscris: 09.12.2004

View Postpflorin65, on 11th March 2011, 16:15, said:

ba sunt imbecil tare.
zi-ne si unde ai dat asa de mult pe manopera, nu de alta dar eu am platit cu 30 lei mai putin pe coasta de vest....

#13
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,794
  • Înscris: 06.09.2004
intrebarea e - pana la urma ai fost in vreun fel nemultumit de operatie? daca nu, thread-ul mi se pare nejustificat, doar pt ca pretul este prea mare. aici de vina este doar cine nu s-a interesat inainte...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate