Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Pisica proasta rau.

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010

 lucifer76, on 11th March 2011, 14:24, said:

Si atunci ce  e cu moda asta , toti vreti numai miorlaitoare de rasa  :cursing: .
Nici nu stii ce frumoase sunt, ce inteligente si ce blanita ca matasea au si ce atasate sunt de stapan. Birmaneza asta a mea ma asteapta in fiecare seara in fata portii. Celelalte- doi bani nu dau. Daca nu stau linga ea, nici nu vrea sa manance. Si sunt cuminti, stau intr-un loc linistite nu se catara pe perdele cum fac pisicile de rasa comuna.

Edited by Freddy12, 11 March 2011 - 17:20.


#20
deeaa1989

deeaa1989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,863
  • Înscris: 03.05.2009
Cand nu esti acasa, mananca?

#21
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Dar sunt cam proaste . Pisica mea mai batrana sare la clanta pana deschide usa . Deschide orice usa , mai ales de la dulap daca ii miroase a mancare . Asta micu a invatat si el . Cat despre afectiune , pai numai sa incerc sa le conving sa nu doarma daca nu pe pat la mine , macar in camera la mine . Dar doamne fereste ziua sa nu vina sa stea numai in brate la noi  :cursing: . Ca sa nu mai zic ca cea batrana , cand a fost sa nasca , numai dupa mine miorlaia , a trebuit sa ii pun o cutie pe patul meu .

[ http://img862.imageshack.us/img862/6077/michidutapelatop3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by lucifer76, 11 March 2011 - 17:35.


#22
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006

 Freddy12, on 11th March 2011, 17:19, said:

Birmaneza asta a mea ma asteapta in fiecare seara in fata portii. Celelalte- doi bani nu dau.
Crezi tu ca te asteapta pe TINE :) pisicile sunt animale profitoare, ele sunt stapanele in casa, pisica ta asteapta sa o hranesti, sa o mangai, sa-i faci poftele. Ia las-o in pace un timp sa vedem ce mult tzine la tine dupa aia :D

#23
deeaa1989

deeaa1989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,863
  • Înscris: 03.05.2009
Haha, se juca cu coada?!

Nu stiu daca exista pisici destepte. Sau avem noi prea multe pretentii de la ele?
Pe mine ma dispera a mea cand dadea ture in viteza prin casa, pe langa faptul ca darama totul, cand sarea pe masa, nu-si calcula bine traiectoria si se lovea. Si asta nu s-a intamplat doar o data.
Whatever, sunt animale si nu gandesc. Nu ma refer doar la pisici, am vazut si caini prosti.

#24
iulik17d

iulik17d

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,626
  • Înscris: 25.04.2009
nu am avut matza de rasa dar in schimb am avut cativa motanei negru cu alb.
ultimul avea blana foarte deasa, lunga si pufoasa. foarte inteligent. ce ce as vrea o matza care sa faca mofturi la mancare? ii dadeam absolut orice, rodea si zgarciul de pe oasele de pasare.

a devenit o moda sa ai pisica de nu stiu ce rasa. aia comuna este mult mai inteligenta si mai iubitoare decat astea facute in "laborator".

#25
deeaa1989

deeaa1989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,863
  • Înscris: 03.05.2009

 iulik17d, on 11th March 2011, 17:44, said:

nu am avut matza de rasa dar in schimb am avut cativa motanei negru cu alb.
ultimul avea blana foarte deasa, lunga si pufoasa. foarte inteligent. ce ce as vrea o matza care sa faca mofturi la mancare? ii dadeam absolut orice, rodea si zgarciul de pe oasele de pasare.

a devenit o moda sa ai pisica de nu stiu ce rasa. aia comuna este mult mai inteligenta si mai iubitoare decat astea facute in "laborator".

Nu cred ca are rasa vreo legatura cu mofturile.
Mai mult conteaza cum e crescuta.

#26
iulik17d

iulik17d

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,626
  • Înscris: 25.04.2009
desigur.

#27
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008

 lucifer76, on 11th March 2011, 17:34, said:

[ http://img862.imageshack.us/img862/6077/michidutapelatop3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ce scumpa e! :inlove:

#28
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 deeaa1989, on 11th March 2011, 17:44, said:

Nu stiu daca exista pisici destepte. Sau avem noi prea multe pretentii de la ele?
Eu am vazut cu ochii mei cum pisica bunicamii a ridicat capacul de la oala cu sarmale si s-a servit . De maner a apucat .

 iulik17d, on 11th March 2011, 17:44, said:

ce ce as vrea o matza care sa faca mofturi la mancare? ii dadeam absolut orice, rodea si zgarciul de pe oasele de pasare.
Normal ca roade , doar nu e programata genetic sa manance crantanele sau conserve .

 copil_Cuminte19, on 11th March 2011, 17:56, said:

Ce scumpa e! :inlove:
Asa am zis si eu cand am luat potaia in casa , vai ce scumpa e . Dar s-a dovedic ca de fapt e scump  :cursing: . Mi se pare ca pisicile sunt mai afectuoase ca motanii . Dar am luat teapa cu asta micul , ca nu e pisica . Dar macar e jucaus cum nu am mai avut pana acum .

#29
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Eu am si motan si pisica, cel putin ai mei sunt la fel de afectuosi. :D Motanul se intinde pe gresie, se intoarce cu curu-n sus, doar, doar il baga cineva in seama si-l perie. :P

#30
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0mQoWoIzXP8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/X9C0BYyd_j8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Michiduta al meu , ala tarcat , si fratele lui din alta generatie .

#31
deeaa1989

deeaa1989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,863
  • Înscris: 03.05.2009
Ce bezmetic e Michiduta. :D

#32
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Da, asa e. Eu as mai adauga ca e foarte ''pufos'' cel cu alb si negru. :D

#33
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Nici nu zici ca sunt frati , cel pufos e cu un an mai mare . Vine mereu el si mama lui Michiduta in vizita , dupa mancare :) .

#34
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010

 deeaa1989, on 11th March 2011, 17:34, said:

Cand nu esti acasa, mananca?
cand nu sunt acasa, doarme. Nu mananca decat daca stau cu ea in timp ce mananca.

#35
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

 Freddy12, on 11th March 2011, 17:19, said:

Nici nu stii ce frumoase sunt, ce inteligente si ce blanita ca matasea au si ce atasate sunt de stapan. Birmaneza asta a mea ma asteapta in fiecare seara in fata portii. Celelalte- doi bani nu dau. Daca nu stau linga ea, nici nu vrea sa manance. Si sunt cuminti, stau intr-un loc linistite nu se catara pe perdele cum fac pisicile de rasa comuna.

Ba te contrazic, a mea e de rasa fix comuna si e o alintata si-o scumpa si-o draga...

Cand venim acasa, ne asteapta in prag, ne aude glasul de pe casa scarii...

Cand vine sotzul acasa, musai sa o ia in brate si sa o alinte, atata il miorlaie, specific de intampinare...

Nu se catara pe perdele...

E frumoasa si inteligenta si are blanita moale si e atasata.

#36
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010

 andreim77, on 11th March 2011, 17:38, said:

Crezi tu ca te asteapta pe TINE :) pisicile sunt animale profitoare, ele sunt stapanele in casa, pisica ta asteapta sa o hranesti, sa o mangai, sa-i faci poftele. Ia las-o in pace un timp sa vedem ce mult tzine la tine dupa aia :D
Are mancare in permanenta la dispozitie, are cine s-o mangaie. Dar nu se lasa mangaiata decat de mine. Avem program de mangaiala dimineata si seara. Sta toata ziua in cate un cotlon si cum apar eu, apare si ea . De altfel multa lume zice ca birmanezele accepta un singur stapan.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate