Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Insula Thassos

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
7063 răspunsuri în acest subiect

#217
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.933
  • Înscris: 16.05.2005

 apolodor_2006, on Jul 16 2006, 23:21, said:

Daca cineva dintre cei care citesc aceste ABERATII de cat de bine este cu aceasta firma EURO Time ar face 5 minute de verificari si-ar da seama ca ANGEL si LEXI este una si acceasi persoana si nu etse nici un turist,defapt este un angajat al acestei firme si asta este doar PUBLICITATE MASCATA!!!

Este chiar foarte simplu de vazut ca treba asta ...ESTE DOAR RECLAMA ...

Eu chiar am ajuns acolo inselat de asa zisi "turisti" care imi recomandau aceasta firma...nu este chiar asa...
incepand de la ce se spune de acasa...si teminand cu reprezentatntul firmei din insula care este un SPAGAR in toata regula...si un afemeiat..ii placea si de sotia mea...ginion...

Verificati mai mkulte oferte inaonte sa plecati de acsa...insula este super si merita vazut...dar in alte conditii si cu alti oameni.


alo domnu....in primul rand am ras pe burta citind postul tau atat de nervos :D

Lexi e prietena mea, eu sunt angel, incantat de cunostinta. (sau asa si asa :lol:)

poate postam de pe acelasi IP uneori pentru ca lucram in aceeasi firma care in nici un caz nu este Eurotime, mai nou eurovoyage si care firma are doua sedii in doua orase diferite. Eurotime nu are asa ceva.

ghidul arata bine, ar fi bine sa te gandesti daca nu a fost taman invers...sotiei tale sa ii placa de el...sunt 2 ghizi cred ca de Dan ii placea....pana si prietenei mele i-a placut de el asa ca nu mai da cu bata in balta ca dai degeaba.

explica-mi si mie cum de as fi deschis un ditamai thread-ul ca sa fac reclama ? nu ma intereseaza firma aia, am zis doar ca am mers cu ei asa cum am mers si cu MAx57 si asa cum o sa plec in Corfu peste 3 zile cu Tramp Travel....asa ca nu veni cu afirmatii de genul ca nu ai dreptate. Suntem DOI useri oarecare care au fost in grecia si au fost bucurosi sa imparta excursiile lor cu oamenii de aici. Alte intrebari ?

cat despre spaga....explica-te mai bine...CE SPAGA ? ca trebuie sa dai niste bani ca sa treci de bulgari altfel stai in vama pana cand au ei chef sa te lase sa treci ? oricine face asta, du-te cu masina mica si sa vedem cat stai la ei....cadou se cheama banii aia in limbajul lor. ah, si taxele pentru distractie...vaporas, serata greceasca...ai fi vrut sa fie gratis ? mai intereseaza-te pe la alte firme ce practica....

Editat de angel, 17 iulie 2006 - 10:17.


#218
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 915
  • Înscris: 31.03.2005

 apolodor_2006, on Jul 16 2006, 21:21, said:

Daca cineva dintre cei care citesc aceste ABERATII de cat de bine este cu aceasta firma EURO Time ar face 5 minute de verificari si-ar da seama ca ANGEL si LEXI este una si acceasi persoana si nu etse nici un turist,defapt este un angajat al acestei firme si asta este doar PUBLICITATE MASCATA!!!

Este chiar foarte simplu de vazut ca treba asta ...ESTE DOAR RECLAMA ...

Eu chiar am ajuns acolo inselat de asa zisi "turisti" care imi recomandau aceasta firma...nu este chiar asa...
incepand de la ce se spune de acasa...si teminand cu reprezentatntul firmei din insula care este un SPAGAR in toata regula...si un afemeiat..ii placea si de sotia mea...ginion...

Verificati mai mkulte oferte inaonte sa plecati de acsa...insula este super si merita vazut...dar in alte conditii si cu alti oameni.

Daca cineva dintre cei care citesc aceste ABERATII de cat de bine este cu aceasta firma EURO Time ar face 5 minute de verificari si-ar da seama ca ANGEL si LEXI este una si acceasi persoana si nu etse nici un turist,defapt este un angajat al acestei firme si asta este doar PUBLICITATE MASCATA!!!

Este chiar foarte simplu de vazut ca treba asta ...ESTE DOAR RECLAMA ...

Eu chiar am ajuns acolo inselat de asa zisi "turisti" care imi recomandau aceasta firma...nu este chiar asa...
incepand de la ce se spune de acasa...si teminand cu reprezentatntul firmei din insula care este un SPAGAR in toata regula...si un afemeiat..ii placea si de sotia mea...ginion...

Verificati mai mkulte oferte inaonte sa plecati de acsa...insula este super si merita vazut...dar in alte conditii si cu alti oameni.


Si asta e un post tot de reclama,  nu? Dar negativa. Daca ai avut experiente negative cu aceasta companie, de ce nu ai scris care sunt nemultumirile tale? Ghidul afemeiat? Hai sa fim seriosi. Noi nu am platit nici un fel de spaga (nici macar la bulgari). Sistemul de comisioane incasate de ghizi de la diversi comercianti din zona catre care te directioneaza este universal valabil - functioneaza ca un soi de comision din vanzari. Dar nu te duce nimeni cu pistolul la tampla sa cumperi ceva neaparat. Si, daca ai citi mai cu atentie posturile ai vedea ca nimeni nu ridica in slavi in mod deosebit compania. Totusi, din moment ce esti asa priceput in a descoperi "infractorii", nu ar fi mai bine sa dai o lista cu toti posibilii angajati de la toate agentiile de turism care posteaza?

#219
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.326
  • Înscris: 14.09.2005
As fi interesat de o plecare in Grecia in perioada 29-31 iulie pana in 6-8 august cu masina proprie.
Vreau sa stam 2-3 zile in Halkidiki si vreo 5 zile in katerini-platamonas.

Daca mai sunt amatori pentru companie la drum, traversare prin Giurgiu in perioada respectiva...

Edit: oscilez intre 29 iulie cum pleaca Blizz sau 1aug cum pleaca Gabidana.
Problema e ca nu am rezervari si din cate am auzit sambata e mai greu sa gasesti cazare loco si drumul mai aglomerat (ca si la noi la mare in perioada de weekend). Mai recomanda cineva sa plec din 27 dar mai am treaba joi-vineri in BV, de aceea as fi plecat sambata (sau luni).

Editat de flaviand, 17 iulie 2006 - 16:07.


#220
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 5.910
  • Înscris: 24.06.2002

 angel, on Jul 17 2006, 10:15, said:

ghidul arata bine, ar fi bine sa te gandesti daca nu a fost taman invers...sotiei tale sa ii placa de el...sunt 2 ghizi cred ca de Dan ii placea....pana si prietenei mele i-a placut de el asa ca nu mai da cu bata in balta ca dai degeaba.

explica-mi si mie cum de as fi deschis un ditamai thread-ul ca sa fac reclama ? nu ma intereseaza firma aia, am zis doar ca am mers cu ei asa cum am mers si cu MAx57 si asa cum o sa plec in Corfu peste 3 zile cu Tramp Travel....asa ca nu veni cu afirmatii de genul ca nu ai dreptate. Suntem DOI useri oarecare care au fost in grecia si au fost bucurosi sa imparta excursiile lor cu oamenii de aici. Alte intrebari ?

Hai lasa si tu vrajeala. Un turist normal nu stie in amanunt toate preturile si serviciil oferite de agentie.
Cine citeste prima pagina si vede toate detaliile postate e normal sa se intrebe daca nu cumva e reclama a mascata.  <_<
Am lasat topic-ul pt ca e vechi si este foarte multa lume interesata.
Nu zice nimeni sa nu dai informatii insa nu e frumos nici sa prostesti userii asa. :nonobad:

PS Daca Lexi se dovedeste a fi o clona a ta, stii ce prevede regulamentul forumului, nu?

Editat de Masterboy, 17 iulie 2006 - 21:32.


#221
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.933
  • Înscris: 16.05.2005

 Masterboy, on Jul 17 2006, 22:31, said:

Hai lasa si tu vrajeala. Un turist normal nu stie in amanunt toate preturile si serviciil oferite de agentie.
Cine citeste prima pagina si vede toate detaliile postate e normal sa se intrebe daca nu cumva e reclama a mascata.  <_<

daca se intereseaza dinainte sa isi ia o teapa de zile mari, si daca se uita pe site la preturile agentiei si daca se mai duce si la targul de turism (Lexi a fost, eu nu am avut cum ca sunt din galati) iti zic ca afla multe, mai ales daca mai intrebi persoane care au fost deja in locurile alea. Si ce detalii am dat pe prima pagina sunt preturile care au fost comunicate tuturor turistilor care au mers in excursie. E chiar asa de greu de crezut ca am fost acolo ca simplu turist ? :( :o

prefer sa fiu bine informat inainte sa plec ca tampitu' pe undeva si dupa aia sa ma plang pe forum ca a fost nasol. prefer mai bine sa nu merg decat sa merg cu o firma super intr-un loc nasol. apropo, sunt multe firme de turism din romania care in pliantele lor publicitare au poze de prin alte locuri decat unde te duc. Asta nu e nevoie sa fii angajat la o firma de turism ca sa o stii. E de ajuns sa calatoresti mult si sa cauti pe net poze din diverse locuri.

asta o zic pentru toata lumea, nu e nici o vrajeala. Codruta si ea a fost in Thassos si a impartasit impresiile, la fel am facut si eu pe prima pagina si la fel a facut si Courage prin impresiile lui despre Nil si J'info Tours.

#222
apolodor_2006

apolodor_2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 16.07.2006
imi pare bine doar ca mai sunt si utilizatori pe bune nu doar firme undercover ....
in primu rand este o observatie de bun simt...si ma bucur ca ai vazut si tu..da ..e ok sa zici ...am fost in "india" fff ok ...da un turist normal nu cred ca stye atate info si sta sa posteze toata oferta unei firme ...
asa se induc in eroare turistii

#223
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.933
  • Înscris: 16.05.2005

 apolodor_2006, on Jul 18 2006, 12:44, said:

imi pare bine doar ca mai sunt si utilizatori pe bune nu doar firme undercover ....
in primu rand este o observatie de bun simt...si ma bucur ca ai vazut si tu..da ..e ok sa zici ...am fost in "india" fff ok ...da un turist normal nu cred ca stye atate info si sta sa posteze toata oferta unei firme ...
asa se induc in eroare turistii

hai zi-mi si mie care e problema ta ?  <_<

am impresia ca esti angajat tu la o firma de turism din cele mentionate si nu iti convine ce am scris. Alftel nu ai fi adus acuzatii NEFONDATE.

stii tu ceea ce ar trebui sa stie un om normal ? ai fost tu cu vreo firma de turism undeva si aia nu ti-au raspuns la niste intrebari SIMPLE care le pune ORICE om unei firme de turism sau care observa si se intereseaza de niste lucruri ?

chiar vrei sa zic unde lucrez sau sa fac un print screen cu cartea de munca ca sa ma crezi ca nu lucrez la nici o firma de turism ?

ia explica-te cum de ai ajuns la concluzia ca sunt o clona si explica-te cum de ai ajuns la concluzia ca sunt angajat al unei firme de turism...daca tu imi aduci dovezi CLARE in aceste doua chestii eu plec de pe forumul asta.

Unu la mana : cartea mea de munca, sa dovedesti lumii ca sunt angajat la o firma de turism. Stiu, nu ai asa ceva si pentru restul lumii ca sa inteleaga, sunt angajat la o firma destul de mare pe piata de SOFT intr-un call center. Asa ca....nu ai nimerit-o.
Doi la mana : trebuie sa fii moderator, super moderator sau admin ca sa vezi de pe ce IP-uri am postat eu si Lexi si sa dovedesti ca acele ip-uri apartin firmei de turism. Esti asa ceva ?

Trei la mana - "deductiile" de genul asta se pedepsesc, la fel ca si acuzatiile nefondate. Chiar vrei asta ? Ai o problema personala cu mine ? Ca la cat de pus pe cearta esti eu asta deduc. In cazul asta zii daca este asa si ne discutam pe pm, ok ?

Patru : invata sa te exprimi corect si coerent ca sa pot intelege mai bine ce zici.


Scuze pentru offtopic.

#224
tudor1

tudor1

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 45
  • Înscris: 31.05.2006
Prea crancena polemica! Nu merita. Cu timpul, agentii de turism nu vor mai posta sub acoperire pentru ca nu vor mai avea fraieri care sa le urmeze cararea luminoasa. Hai sa ne intoarcem la lucruri frumoase. A fost cineva pe muntii din Thassos? Ce fel de masina trebuie folosita?majoritatea informatiilor trimit la 4X4 dar sa vedem: eu vreau sa ajung la Theologos si in localitatile izolate de pe munte. Ce masina trebuie sa inchiriez? Se accepta permisul auto romanesc?

#225
lexi

lexi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 41
  • Înscris: 30.08.2005
La Theologos se ajunge cu orice masina, noi am avut o Kia Picanto si drumul e foarte bun. La fel si majoritatea drumurilor de pe insula. Singura problema ar fi daca vrei sa mergi la Kastro, acolo am inteles ca drumul e foarte prost si numai cu un 4x4 poti ajunge.

In ceea ce priveste permisul de conducere romanesc, mie mi l-au acceptat (am inchiriat masina de la Speedy, in Limenaria - nu nu e firma mea si nu-i fac reclama), dar m-au sfatuit ca daca ma opreste politia sa spun ca sunt din Polonia. Aparent polonezii nu au nevoie de permis de conducere international.

#226
tudor1

tudor1

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 45
  • Înscris: 31.05.2006
Thanks, Lexi si bine ai revenit in perimetrul Thassosului. Kastro, da, e o provocare si nu-i voi rezista. De altfel, am de gand sa masor insula de la nord la sud si de la est la vest. Nu mai am mult si-mi fac bagajele.Va datorez cateva idei si n-am sa uit asta. Cele bune!

#227
laurentis

laurentis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 166
  • Înscris: 06.05.2006

 lexi, on Jul 18 2006, 23:06, said:

La Theologos se ajunge cu orice masina, noi am avut o Kia Picanto si drumul e foarte bun. La fel si majoritatea drumurilor de pe insula. Singura problema ar fi daca vrei sa mergi la Kastro, acolo am inteles ca drumul e foarte prost si numai cu un 4x4 poti ajunge.

In ceea ce priveste permisul de conducere romanesc, mie mi l-au acceptat (am inchiriat masina de la Speedy, in Limenaria - nu nu e firma mea si nu-i fac reclama), dar m-au sfatuit ca daca ma opreste politia sa spun ca sunt din Polonia. Aparent polonezii nu au nevoie de permis de conducere international.

Cam multe amanunte Lexi, nu cumva esti un grec de la Speedy si vrei sa inchiriezi masini romanilor? :D

  Nu are rost sa ii explicati unui frustrat care nici nu stie ca firma Eurotime nu mai exista, ce si cum cu Thassos!
  La Eforie cu nemultumitii!!

#228
VOINICU'

VOINICU'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 38
  • Înscris: 16.03.2006
Sal',
Nu va mai contrati, nu cred ca e OK pe acest forum...Altfel, noi plecam pe 30 la Skala Potamia, la vila Viki. Cum e statiunea, taverne, marketuri, etc. Te plictisesti?

#229
gabird

gabird

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 74
  • Înscris: 02.02.2006

 VOINICU', on Jul 19 2006, 10:06, said:

Sal',
Nu va mai contrati, nu cred ca e OK pe acest forum...Altfel, noi plecam pe 30 la Skala Potamia, la vila Viki. Cum e statiunea, taverne, marketuri, etc. Te plictisesti?


Salut, voinicule! Daca vrei informatii detailate, te invit la o discutie pe YM, eu tocmai m-am intors de acolo (am stat 14 zile din 24 iunie pana in 8 iulie). De altfel am si postat pe site cateva date

Toate cele bune.

P.S.

In Skala Potamia era numai putin de 5 Rent Car, asa ca aveai de unde sa alegi.

Iar daca vrei sa urci pe munte, se pot face plimbari si pe jos, din Potamia exista un traseu care merge pe munte.

#230
VOINICU'

VOINICU'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 38
  • Înscris: 16.03.2006

 gabird, on Jul 19 2006, 12:42, said:

Salut, voinicule! Daca vrei informatii detailate, te invit la o discutie pe YM, eu tocmai m-am intors de acolo (am stat 14 zile din 24 iunie pana in 8 iulie). De altfel am si postat pe site cateva date

Toate cele bune.

P.S.

In Skala Potamia era numai putin de 5 Rent Car, asa ca aveai de unde sa alegi.

Iar daca vrei sa urci pe munte, se pot face plimbari si pe jos, din Potamia exista un traseu care merge pe munte.

Multam, Gabird! Noi mergem cu masina, asa ca n-avem nevoie de Rent. Cand am putin timp, te contactez. Ma interesa totusi daca e maricica statiunea, daca ai taverne - ceva marketuri, sau e cam pustiu?

#231
GABIDANA

GABIDANA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 121
  • Înscris: 07.01.2006
Salutare tuturor !!
Revin cu aceeasi intrebare :
Nu mai pleaca nimeni inspre Grecia,poate chiar Thassos , pe 01.08.2006 ?
Ar fi grozav daca am fi mai multi, macar la trecerea Bulgariei :death: ...
Oricum,
CONCEDIU PLACUT TUTUROR !!! :D

#232
blizz

blizz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 100
  • Înscris: 27.01.2005
Sal'! Sa inteleg ca nu mai pleaca nimeni spre Thassos in 29 iulie dimineata ?!
Ok! In acest caz o sa plec singur :confuzzled: . Eu m-am gandit sa ies din Bulgaria pe la Ormenio si pe urma sa intru pe autostrada in Grecia. A mai mers cineva pe traseul asta spre Grecia(Thassos)?

#233
gabird

gabird

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 74
  • Înscris: 02.02.2006
Eu, la greci ii super bine. Potzi sa mergi linistit pe magistrala cu 14okm/h
La bulgari ii un pic mai nasol.
Skala Potamia ii mica, dar nu duce lipsa de taverne.

#234
Volvo_Freak

Volvo_Freak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 172
  • Înscris: 14.10.2005

 blizz, on Jul 21 2006, 14:59, said:

Sal'! Sa inteleg ca nu mai pleaca nimeni spre Thassos in 29 iulie dimineata ?!
Ok! In acest caz o sa plec singur :confuzzled: . Eu m-am gandit sa ies din Bulgaria pe la Ormenio si pe urma sa intru pe autostrada in Grecia. A mai mers cineva pe traseul asta spre Grecia(Thassos)?

Eu am fost in 2003 pe la Ormenio si iti pot spune ca e o alegere buna deoarece nu o sa gasesti nebunia de la Promachonas la granita si in plus intri pe autostrada dupa vreo 10-15 km in timp ce pe la Promachonas am fost in mai anul asta si e un adevarat santier. Nu stiu de unde vei face traversarea cu feribotul dar pana la Kavala ai autostrada super buna. Bafta si distractie placuta.

P.S. Ti-as recomanda sa traversezi muntii la bulgari noaptea deoarece sunt numai serpentine iar cu ajutorul farurilor vei stii cand vine cineva din sens invers si vei putea obtine o viteza medie mai ridicata.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate