Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare
 Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7063 replies to this topic

#181
aug

aug

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 04.11.2004
merg si eu cu cei de la kara travel la hotel elektra 3*. Sper sa fie ok. plaja am inteles ca e frumoasa skala prinos se numeste.
de agentie aveti ceva de rau sau de bine?   :)

#182
die4you

die4you

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.06.2006
Este chiar liniste ..iti incarci bateriile pentru 6luni de munca...eu am fost cazat la Papa gheorghiu,si a fost super...daca vrei sa scapi de agitatie ...iti recomand Thassosu

Sunt cam 800- 850 km din bucuresti pana in limenaria,fery este in jur de 12 eur/sens..asta daca iei feri din Keramoty si faci decat 40 pana in Thassos,daca il iei din Kavala este mai scump si faci vre-o 3 ore...eu zic ca e mai bine din Keramoti...viziteaza siteul www.max57turism.ro e firma serioasa...as vrea sa mai ajung si in septembrie..

#183
olivette

olivette

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 12.05.2005

View Postdie4you, on Jul 7 2006, 13:44, said:

Este chiar liniste ..iti incarci bateriile pentru 6luni de munca...eu am fost cazat la Papa gheorghiu,si a fost super...daca vrei sa scapi de agitatie ...iti recomand Thassosu

Sunt cam 800- 850 km din bucuresti pana in limenaria,fery este in jur de 12 eur/sens..asta daca iei feri din Keramoty si faci decat 40 pana in Thassos,daca il iei din Kavala este mai scump si faci vre-o 3 ore...eu zic ca e mai bine din Keramoti...viziteaza siteul www.max57turism.ro e firma serioasa...as vrea sa mai ajung si in septembrie..

12 Euro pentru masina sau ce? Eu am fost acum 2 saptamani si am dat 3 Euro/pers din Keramonti

#184
laurentis

laurentis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 06.05.2006

View Postafaceri, on Jul 6 2006, 11:47, said:

Firma Max 57 nu te obliga sa iei nimic , iar daca vrei o camera cu vedere la mare ,trebuie sa platesti 5 euro pe sejur ,lucru care se practica oriunde in lume (se plateste - sea view)


Nu vreu sa lungim la nesfarsit aceasta discutie, asa ca iti voi copia aici ce scrie pe site-ul agentiei, referitor la camerele cu vedere la mare si la ce spuneam mai devreme cu optionalele/mesele:

" *** camerele 101 , 201 , 301 , 401 , 501 , si 601 , au aceleasi dotari interioare ,dar sunt de dimensiuni mai mici , au balcon de 20 cm ( numai pentru uscarea hainelor ) , au vedere asupra statiunii , si partial la mare , au un singur pat , dar cu posibilitatea de a se monta si al doilea pat ( aceste camere vor fi  repartizate cu predilectie turistilor care solicita numai cazare si transport ,  fara masa , si fara programe optionale ) .[u]"

#185
stevethegreat79

stevethegreat79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 16.09.2005
Cine vrea un bilet de 2 persoane in perioada 1-9 august in Thassos, Potos, hotel Olimpic (2*, aer conditionat) cu mic dejun?
Am platit biletul mai demult si a intervenit ceva si nu mai putem pleca. Biletul este luat de la Europa Travel
detalii aici Thassos

#186
gabird

gabird

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 02.02.2006
Tocmai am revenit din thassos, ii super!!!!!!!!!! cine merge acolo, nu o sa regrete nimic. eu am fost pe cont propriu si am avut o gazda super! fara nici o exagerare. eu am folosit doua trasee bucuresti ruse ormenio thassos la dus iar la intor thassos ormenio bechet pentru informatii va stau la dispozitie toate cele bune

#187
laurentis

laurentis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 06.05.2006

View Postgabird, on Jul 9 2006, 14:07, said:

Tocmai am revenit din thassos, ii super!!!!!!!!!! cine merge acolo, nu o sa regrete nimic. eu am fost pe cont propriu si am avut o gazda super! fara nici o exagerare. eu am folosit doua trasee bucuresti ruse ormenio thassos la dus iar la intor thassos ormenio bechet pentru informatii va stau la dispozitie toate cele bune
  In ce oras ai stat?

#188
gabird

gabird

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 02.02.2006

View Postlaurentis, on Jul 9 2006, 16:35, said:

In ce oras ai stat?

skala potamia


#189
mirabela

mirabela

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.06.2006

View Postgabird, on Jul 9 2006, 14:07, said:

Tocmai am revenit din thassos, ii super!!!!!!!!!! cine merge acolo, nu o sa regrete nimic. eu am fost pe cont propriu si am avut o gazda super! fara nici o exagerare. eu am folosit doua trasee bucuresti ruse ormenio thassos la dus iar la intor thassos ormenio bechet pentru informatii va stau la dispozitie toate cele bune


Te rog sa-mi dai mai multe amanunte despre acest traseu, prin Ormenio. Sotul meu vrea sa iesim din Bulgaria pe la vama asta, dar anul trecut am avut o experienta neplacuta: vrand sa evitam sa mergem prea mult prin bulgaria, ne-am dus la vama de la Makaza care, evident, nu era deschisa - lucru pe care vamesii bulgari nu au putut sa ni-l spuna, fiindca nu intelegeau o iota engleza, iar cel roman era cam ametit de cap si ne-a zis ca punctul ala e deschis. Drept pt. care am strabatut toata bulgaria, pe niste munti de credeam ca sunt in Zona crepusculara si nu mai iesim, ajungand in final tot la promachonas, dar dupa 13 ore!
Asa ca, te rog, spune-mi pe unde sa o luam.
Multumesc.

#190
ursica

ursica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 10.07.2006

View Postgabird, on Jul 9 2006, 14:07, said:

Tocmai am revenit din thassos, ii super!!!!!!!!!! cine merge acolo, nu o sa regrete nimic. eu am fost pe cont propriu si am avut o gazda super! fara nici o exagerare. eu am folosit doua trasee bucuresti ruse ormenio thassos la dus iar la intor thassos ormenio bechet pentru informatii va stau la dispozitie toate cele bune


Buna!
noi dorim sa plecam pe 22 iulie...din Bucuresti - conform Michelin - facem cam 11 ore - evident, nu sunt incluse oprilel la vami, altele...
Daca ai timp, poti sa ma lamuresti daca ceea ce se spune despre Bulgaria e adevarat? e periculoasa? sau doar trebuie sa fii "pregatit" cu bancnote de 5, 10 Eur si totul se rezolva?
In Thassos, unde ai stat? Noi am gasit ceva pe internet la hotel Mouragio - Chrisi-Atki Beach, la 48 EUr/noapte cam. dubla...

#191
ursica

ursica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 10.07.2006

View Postpanel, on Jul 6 2006, 06:51, said:

Cred ca e i jur de 180 RON ( 60 $).
La Mouragio, camera dubla costa 33 EUR.
Pt. a_lazar71
S-a intrat in sezonul turistic si pretul aproape se dubleaza. O sa postez cateva poze de la Mouragio. Poate nu sunt eu pretentios, dar evit cladirile in care miroase urat, in care nu se face curatenie. Hotelul este destul de nou si functioneaza si aerul conditionat si frigiderul. M-a deranjat doar faptul ca nu au draperie la dus. In rest numai de bine. O sa intalnesti multi romani acolo, care prefera sa nu vorbeasca la trecerea pe langa tine, sa nu cumva sa incerci sa vorbesti cu ei. Mare parte nici macar nu raspund la salut. Dar asta e alta poveste...

bUNA!

AM PRIMIT O OFETRTA LA MOURAGIO DE 48 eur/CAM DUBLA , PENTRU PERIOADA 22 - 29 IULIE. Din ce spui, se pare ca e buna...
Poti sa recomanzi un traseu bun pentru mersul cu masina proprie? Multumesc!  :worthy:

#192
gabird

gabird

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 02.02.2006
Eu am facut 12 ore cu vama cu tot din bucuresti pana in skala potamia, unde am stat. ca sa nu para ca fac publicitate la gazda, pentru cei interesati o sa le comunic adresa prin pm.  eu am platit in sezon 35 euro camera dubla pe zi cu bucatarie si aer conditionat (1 iulie - 8 iulie)
referitor la drum ruse ormenio nu am avut nici o problema, drumul a fost bun, eu am apucat pe o scurtatura, din eroare, dar a fost cu noroc. nu am avut parte decat la 2  radare care erau amplasate pe drumul european. ii un pic sinistru, cand  mergi ziua, in sensul ca zeci de km nu vezi tipenie de om sau masina, de ajungi sa te intrebi unde esti, daca nu ai gresit cumva drumul. drumul in mare a fost bun, se poate alerga cu 100-120km daca te tine masina (nu ca ma laud, dar eu am avut o toyota rav 4) drumul este urmatorul:
ruse -bjala - veliko tarnovo -  gurkovo- radnevo- marmanil svelingrad (dupa ce am trecut de veliko tarnova apare un indicator cu stara zgora in dreapta si svelingrad inainte eu am mers inainte si a fost ok)
dupa ce se iese din vama de la greci,  cam la 10-15km ii un foisor unde se poate sta si manca, ii super fain.
la greci ca sa nu ratezi drumul bunul si sa o luati pe carari secundare, tb sa aveti urmatoarele repere:
dupa dikeea, care ii cam la 20km de granita, dupa  ce se iese din oras, se trece pe sub un pod (ii de fapt podul de la magistrala care ii in constructie), cum s-a iesit de sub pod reduceti viteza!!!!!, pentru ca ii un drum la stanga, drum pe care trebuie sa o luati, nu sa mergeti inainte!!!.
la greci se poate goni fara pb cu 120-140 de la vama pana in xhianti se fac cel mult 3 ore jumate daca alergi!!!
daca mai doriti sa ma intrebati ceva va raspund cu drag!

drum bun si vacanta placuta

#193
micaalsa

micaalsa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 10.07.2006

View Postgabird, on Jul 10 2006, 17:37, said:

Eu am facut 12 ore cu vama cu tot din bucuresti pana in skala potamia, unde am stat. ca sa nu para ca fac publicitate la gazda, pentru cei interesati o sa le comunic adresa prin pm.  eu am platit in sezon 35 euro camera dubla pe zi cu bucatarie si aer conditionat (1 iulie - 8 iulie)
referitor la drum ruse ormenio nu am avut nici o problema, drumul a fost bun, eu am apucat pe o scurtatura, din eroare, dar a fost cu noroc. nu am avut parte decat la 2  radare care erau amplasate pe drumul european. ii un pic sinistru, cand  mergi ziua, in sensul ca zeci de km nu vezi tipenie de om sau masina, de ajungi sa te intrebi unde esti, daca nu ai gresit cumva drumul. drumul in mare a fost bun, se poate alerga cu 100-120km daca te tine masina (nu ca ma laud, dar eu am avut o toyota rav 4) drumul este urmatorul:
ruse -bjala - veliko tarnovo -  gurkovo- radnevo- marmanil svelingrad (dupa ce am trecut de veliko tarnova apare un indicator cu stara zgora in dreapta si svelingrad inainte eu am mers inainte si a fost ok)
dupa ce se iese din vama de la greci,  cam la 10-15km ii un foisor unde se poate sta si manca, ii super fain.
la greci ca sa nu ratezi drumul bunul si sa o luati pe carari secundare, tb sa aveti urmatoarele repere:
dupa dikeea, care ii cam la 20km de granita, dupa  ce se iese din oras, se trece pe sub un pod (ii de fapt podul de la magistrala care ii in constructie), cum s-a iesit de sub pod reduceti viteza!!!!!, pentru ca ii un drum la stanga, drum pe care trebuie sa o luati, nu sa mergeti inainte!!!.
la greci se poate goni fara pb cu 120-140 de la vama pana in xhianti se fac cel mult 3 ore jumate daca alergi!!!
daca mai doriti sa ma intrebati ceva va raspund cu drag!


drum bun si vacanta placuta

Spune-mi , te rog, daca ai mers pe cont propriu, ce documente a trebuit sa prezinti la vama ? Eu stiam ca trebuie sa prezinti o dovada de cazare (voucher). Tu ai avut?

#194
tudor1

tudor1

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 45
  • Înscris: 31.05.2006

View Postdie4you, on Jul 7 2006, 13:44, said:

Este chiar liniste ..iti incarci bateriile pentru 6luni de munca...eu am fost cazat la Papa gheorghiu,si a fost super...daca vrei sa scapi de agitatie ...iti recomand Thassosu

Sunt cam 800- 850 km din bucuresti pana in limenaria,fery este in jur de 12 eur/sens..asta daca iei feri din Keramoty si faci decat 40 pana in Thassos,daca il iei din Kavala este mai scump si faci vre-o 3 ore...eu zic ca e mai bine din Keramoti...viziteaza siteul www.max57turism.ro e firma serioasa...as vrea sa mai ajung si in septembrie..

AM VIZITAT TOT CE NE-AI SPUS DAR NU NE-A CONVINS, PENTRU CA FACI RECLAMA MASCATA UNEI FIRME DE TURISM CARE NU SE JUSTIFICA.MAI LASA-TE!

#195
mmariusel

mmariusel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 26.11.2001

View Posttudor1, on Jul 10 2006, 22:40, said:

AM VIZITAT TOT CE NE-AI SPUS DAR NU NE-A CONVINS, PENTRU CA FACI RECLAMA MASCATA UNEI FIRME DE TURISM CARE NU SE JUSTIFICA.MAI LASA-TE!

1. e nepoliticos sa folosesti CAPS-uri

2. Thassos este o insula superba, cu locuri excelente. Insa multa lume nu este in stare sa vada frumusetea ce sta in fata lor. Acum 1 an erau la aceasi vila un grup de bucuresteni. Eu vorbeam cu proprietara vilei in germana pe hol si apare una dintre "doamnele" din Bucuresti si bate la cealalta usa:

"Hai ba lasa-ma inauntru ca e un bou care urla pe hol"

Omeni stresati si incapabili sa se distreze in Thassos gassti oriunde.

3. Daca ce am scris mai sus nu e de ajuns arunca o privire pe cateva din imaginile ce le-am facut anul trecut pe insula:
Poza 01
Poza 01
Poza 01
Poza 01
Poza 01
Poza 01
Poza 01

#196
Ideal600

Ideal600

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 14.12.2003
Salut,
mi-am facut ( de fapt nu mi-am fact inca, in cateva ore o sa o fac) rezervare in Thassos, in zona Kinira Beach / Koinyra, la Rula studios and apartments. Stiu ca nu este o zona foarte apreciata a insulei dupa unii, preturile sunt si ele mai mici decat in rest, dar eu vreau sa stiu daca preturile mai mici sunt din cauza zonei mai izolate sau sunt si alte probleme.....fara apa calda, murdar prin camere, etc. Am gasit si in alta parte dar nu am gasit apartament cum vreau eu numai camere duble separate fara bucatarie (noi o sa fim 4 persoane si un copil si chiar ne trebuie un aragaz si un frigider). E adevarat, nu are nici aer conditionat, dar sper sa ne descurcam si fara el, mai ales ca fetele oricum nu prea suporta aerul).
   In concluzie, daca aveti oarece informatii ar fi binevenite. apropo, o sa fim cu masina noastra asa ca mobilitatea e rezolvata. Multumesc

#197
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 31.03.2005

View PostIdeal600, on Jul 11 2006, 08:33, said:

Salut,
mi-am facut ( de fapt nu mi-am fact inca, in cateva ore o sa o fac) rezervare in Thassos, in zona Kinira Beach / Koinyra, la Rula studios and apartments. Stiu ca nu este o zona foarte apreciata a insulei dupa unii, preturile sunt si ele mai mici decat in rest, dar eu vreau sa stiu daca preturile mai mici sunt din cauza zonei mai izolate sau sunt si alte probleme.....fara apa calda, murdar prin camere, etc. Am gasit si in alta parte dar nu am gasit apartament cum vreau eu numai camere duble separate fara bucatarie (noi o sa fim 4 persoane si un copil si chiar ne trebuie un aragaz si un frigider). E adevarat, nu are nici aer conditionat, dar sper sa ne descurcam si fara el, mai ales ca fetele oricum nu prea suporta aerul).
   In concluzie, daca aveti oarece informatii ar fi binevenite. apropo, o sa fim cu masina noastra asa ca mobilitatea e rezolvata. Multumesc

Despre zona din insula nu stiu ce sa iti spun caci nu am fost incolo. Daca urmeaza sa mergi in iulie - august nu lua camere fara aer conditionat ca s-ar putea sa iti ruinezi vacanta. Noi am fost in iunie si am stat fara aer conditionat, dar a fost cald. Inclusiv noaptea. Daca lasi balconul deschis mai intra tantari. Eu zic sa mai cauti pentru ca e imposibil sa nu gasesti un apartament dotat cu toate cele in care sa incapeti 4 persoane. Nu am prea inteles cum vine sa iei camere duble separate fara bucatarie dar totusi sa ai nevoie de un aragaz si un frigider  <_<. Asta nu inseamna ca ai nevoie de un apartament cu doua camere, bucatarie si macar o baie, daca nu si un living?

#198
Ideal600

Ideal600

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 14.12.2003
"Am gasit si in alta parte dar nu am gasit apartament cum vreau eu numai camere duble separate fara bucatarie "

   Aici am gresit eu exprimarea, a se intelege ca am gasit deja camere duble fara bucatarie cu aer conditionat si tot tacamul....nu ne trebuie chiar bucatarie seaparat, macar sa aiba in camere citchineta aia care o mai vad prin poze.
  Totusi diferenta intre cele doua camere care au aer conditionat si apartamentul care nu are aer conditionat dar are bucatarie este de 35 de euro pe noapte....parca n-as da banii astia doar pe aer. ne ducem in 10-16 august si o sa fie caaaald totusi....de tantari sa zic ca nu mi-e frica, iau plasa sa pun la geamuri, iau aparat de pus in priza cu lichid, etc....apartamentul chiar imi place, are doua dormitoare "adevarate", nu cum am vazut in alte parti cu un pat intr-un dormitor si cu o canapea in bucatarie si zicea ca e apartament...are baie in fiecare camera, o bucatarie cu masa si scaune si o canapea in care sa doarma a 5-a persoana daca vrea.
inca nu stiu ce sa fac, ma mai gandesc :confuzzled:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate