Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 

HTC Desire S

- - - - -
  • Please log in to reply
956 replies to this topic

#1
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
HTC Desire S este un upgrade foarte bun pentru celebrul HTC Desire. De ce ? Pentru ca l-au facut mai compact dar in acelasi timp mai performant prin adaugarea unui procesor de generatie mai noua si memorie ram mai multa.
Sa nu uitam de finisajele de calitate mai buna,filmarea 720p(30 fps), DLNA si SNS integration.

Pacat totusi ca nu i-au pus o baterie de capacitate mai mare(1650 mAh).

Specificatiile tehnice complete le gasiti aici link.



HTC Desire HD a fost o "mutare" neinspirata din partea lor. De altfel nici nu cred ca au vandut prea multe bucati.


Telefonul o sa fie lansat in trimestrul doi al acestui an.

Attached Files


Edited by Just_Cavalli, 17 February 2011 - 21:54.


#2
BuLLiT

BuLLiT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 05.05.2008
Intr-adevar este un upgrade bun. Singurul lucru care nu imi place la el sunt cele 4 butoane capacitive. "Vechiul" Desire mi se mare mai frumos. But that's just me. :)

#3
j1mmy

j1mmy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 14.07.2006
Un urmas bun, dar diferetele sunt micute, mai mult ca sa ia ochii: nici o schimbare nu e majora, asa ca ar face bine ca pretul sa fie competitiv, altfel doar fanii inraiti il vor cumpara

Uitati-va aici pe gsmarena la o comparatie intre ele

Ei mizeaza ca are direct Gingerbread, si vechiului Desire special nu-i mai scot update la 2.3

Sunt chiar curios cum se va situa ca pret versus gama Samsung, in special fata de noul Galaxy S II

#4
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009

View Postj1mmy, on 17th February 2011, 22:51, said:

Un urmas bun, dar diferetele sunt micute, mai mult ca sa ia ochii: nici o schimbare nu e majora, asa ca ar face bine ca pretul sa fie competitiv, altfel doar fanii inraiti il vor cumpara

Uitati-va aici pe gsmarena la o comparatie intre ele

Ei mizeaza ca are direct Gingerbread, si vechiului Desire special nu-i mai scot update la 2.3

Sunt chiar curios cum se va situa ca pret versus gama Samsung, in special fata de noul Galaxy S II
Vechiul Desire o sa primeasca update-ul la Android 2.3 la 2 luni dupa lansarea lui Desire S link.

Dupa ce a fost anuntat Sony-Ericsson Xperia Neo am fost foarte entuziasmat de el ca specificatii si marime dar in momentul de fata parca tind mai mult spre HTC Desire S.

La HTC ai parte de calitate de la finisaje pana la UI si suport.
Sa nu mai spun ca in ceea ce priveste calitatea convorbirilor HTC e (cred) cel mai bun. :thumbup: Am avut un HTC Diamond.

Ar fi fost bun un ecran Super Amoled Plus(Galaxy II) de la Samsung sau IPS LCD(Optimus Black) de la LG dar de nu poti sa le ai pe toate. :notangel:

A si sa nu uitam ca HTC se numara printre putini producatori care nu au intrat in campania de marketing a procesoarelor dual-core.

In momentul de fata si chiar peste vreo cateva luni bune degeba ai procesor dual-core pe telefonul mobil cand nu ai sistem de operare si aplicatii care sa stie sa il foloseasca.
Doar sistemul de operare Android 3.0(pentru tablete) stie sa "lucreze" cu procesoarele dual-core.

Edited by Just_Cavalli, 17 February 2011 - 23:41.


#5
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
"Amazon UK has the HTC Desire S priced at £419.99 with an April 18th release date" :w00t:  link.

Sunt oare singurul caruia pretul ii se pare exagerat de mare ? :blink:

Eu ma asteptam la 1500 de lei nu la 2100. :surprise:  HTC Incredible S cat o sa coste ? 2600 de lei ?

Edited by Just_Cavalli, 18 February 2011 - 00:00.


#6
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Da se pare ca Amazon cam "umfla" preturile.


"When taking pre orders amazon always prices everything too much. Motorola Xoom tablet was priced at $1100 by amazon but now the official price of Xoom is $650.
In the same way they have priced HTC flyer at $900 which is not true at all !!!
SE neo's price will be way less than what amazon is taking pre orders at."

#7
j1mmy

j1mmy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 14.07.2006
Da Cavalli, nu lipsa dual core-ului ma deranja pe Desire sau pe Samsung Galaxy S, ci lipsa sistemului de operare actualizat la zi. Acum HTC are un punct in plus ca stim din experienta  macar ca HTC scoate cel putin un update, pe cand la Samsung e hazard complet

Insa cum un telefon unii si-l iau sa se bucure la maxim de el mai mult de un an, ar fi bun un dual core, odata ce developerii se pun pe treaba ies lucruri frumoase.


De asta zic ca pretul lui Desire S ar trebui sa fie de bun simt, daca e ca ala de pe amazon la revedere si drum bun. :thumbdown:

#8
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Daca o sa fie 500 de euro cat se vehiculeaza atunci inseamna ca astia de la HTC chiar sunt nebuni.

#9
j1mmy

j1mmy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 14.07.2006

View PostJust_Cavalli, on 18th February 2011, 18:40, said:

Daca o sa fie 500 de euro cat se vehiculeaza atunci inseamna ca astia de la HTC chiar sunt nebuni.

Sau poate pregatesc ei ceva? Vreo lansare in vara poate? ( ceva dual core)  N-or fi vrut sa fie comparati cu Samsung direct, cine stie.

Edited by j1mmy, 18 February 2011 - 21:29.


#10
adis_2fast4u

adis_2fast4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 05.09.2007
Cu pretul ala vor sa ii ajunga pe cei de la apple (la pret), "daca ei au pretul ala si il vand noi de ce nu"

#11
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009

View Postadis_2fast4u, on 20th February 2011, 23:06, said:

Cu pretul ala vor sa ii ajunga pe cei de la apple (la pret), "daca ei au pretul ala si il vand noi de ce nu"
Da dar e diferenta mare de imagine si produs intre Apple si HTC.


Daca Desire S avea configuratia lui Motorola Atrix atunci nu mai comentam nimic.

Edited by Just_Cavalli, 21 February 2011 - 11:33.


#12
j1mmy

j1mmy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 14.07.2006
e urias pretul oficial, deci la noi sigur va fi spre 2500 de RON, daca in afara e 500 euro :deadtongue:

Doar daca il aduc operatorii la vreo oferta, dar si asa va fi scump...

In conditiile astea chiar sunt curios de Galaxy S II, ce-o sa faca cu pretul lui.

#13
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Din cate am vazut o sa fie lansat in luna aprilie.

Ce se mai aude de pret ?

#14
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
A fost lansat acum 2 zile la pretul de 477 de euro ~ 1950 de lei (foarte scump)  :deadtongue: , astia sunt pe alta lume.

Pai cu 2000 de lei iti cumperi LG P990 Optimus 2X.

"HTC Desire S sales in Europe start today" link.

In Cehia a fost o promotie, primi 100 de clineti puteau cumpara un HTC Desire S la 50% din pret.

Edited by Just_Cavalli, 27 March 2011 - 18:02.


#15
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Pe telefonultau are un pret orientativ de 1900 de lei dar cred ca o sa coste aprox. 1750~1800 cand o sa fie in stoc. De ce ? Pentru ca HTC Incredible S are un pret de 1950 de lei(tot pe site-ul lor).


HTC Desire S Review by phoneArena.com link.

HTC Desire S video Review link.

HTC Desire S review by Engadget.com link.

O veste buna e ca are Corning Gorilla Glass. :)

Edited by Just_Cavalli, 11 April 2011 - 11:22.


#16
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Arata foarte bine pe culoarea albastru.  :wub:  In momentul de fata e disponibil in 3 culori: negru, gri si albastru.

E unul dintre cele mai bune smartphone-uri cu SO Android, rapid, stabil, cutomizabil(foarte bun UI-ul), compact si cu o constructie excelenta.

Un minus ar fi faptul ca folosete containarul 3GP pentru filmare.

In prezent am un Samsung S8500 dar prin toamna(o sa mai scada si pretul) poate o sa imi cumpar si un HTC Desire S(vreau ceva si cu Android).

Voua cum vi se pare ?

Attached Files


Edited by Just_Cavalli, 12 April 2011 - 11:34.


#17
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008
Da... este dragut... dar tot mai mult imi place DHD-ul meu. :D

#18
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008
Desire S la Vodafone!

http://stiri-telefoane.mobilissimo.ro/voda...-euro_9950.html

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate