Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

HTC Desire S

- - - - -
  • Please log in to reply
956 replies to this topic

#37
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011

View Postj1mmy, on 22nd April 2011, 02:59, said:

Legat de pret l-am luat la abonament, nu consider ca merita dati 1900-2000-2100 RON cu cat il vand baietii la noi la liber pentru un telefon de anul trecut reeditat, mai degraba 1600 ar fi fost corect.
La abonament intradevar se merita sa il cumperi. Sa il stapanesti sanatos!

Ciudata politica de preturi au la telefonultau.eu , HTC Desire S are acelasi pret ca Incredible S (1900 de lei).
La Vodafone parca e aprox. 1790 Desire S.

Incredible S are ecranul mai mare, camera un pic mai buna si a primit recent update-ul la Android 2.3 si Sense 2.1 deci teoretic ar trebui sa fie mai scump.

Edited by Papillon_, 22 April 2011 - 13:28.


#38
j1mmy

j1mmy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 14.07.2006
Alta chestie:  stiti ceva de huse, ecrane de protectie special pentru el? Ca nu am gasit nimic la noi in magazine

#39
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
La ce iti mai trebuie folie de protectie din moment ce are Gorilla Glass? :blink:

Husa o sa gasesti la magazinele de profil.

Eu am cautat husa pentru un S8500 in 7 magazine dintre care 2 erau de accesorii Gsm, ghici unde am gasit una buna ? La unul Vodafone.

Edited by Papillon_, 22 April 2011 - 21:44.


#40
cris`

cris`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 26.10.2002
Apelurile video merg prin reteaua 3g? Cata memorie libera interna are? Dar memorie RAM?

Edited by cris`, 22 April 2011 - 21:47.


#41
trifi

trifi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 21.06.2007
Eu i-am luat o husa HTC Desire de la Vodafone, iar astazi mi-am luat suport de masina si i-am pus folie de protectie, ca sunt predispus la a-l scapa pe jos. Suportul de masina s-a potrivit rezonabil de bine unul de Iphone 3GS, la care i-am dat o gaura cu bormasina in lateral unde vine mufa de incarcare.
Apropos de  folie: modelul pe care l-am pus este  de la 3M Vikuiti si mi-a lasat impresia ca aluneca un pic mai greu decat fara, dar altfel nici nu zici ca este acolo. Si poate ca se murdareste mai repede. Daca cineva a avut aceiasi impresie sa-mi zica si mie, sau doar sunt eu mai carcotas?

View Postcris`, on 22nd April 2011, 22:46, said:

Apelurile video merg prin reteaua 3g? Cata memorie libera interna are? Dar memorie RAM?

Nu am incercat apeluri video prin 3g. De fapt nu am incercat apeluri video :D . La available space pe memoria interna 1.03GB + ~5GB pe card. RAM liber peste 400MB.

Bafta.

#42
j1mmy

j1mmy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 14.07.2006

View PostPapillon_, on 22nd April 2011, 22:42, said:

La ce iti mai trebuie folie de protectie din moment ce are Gorilla Glass? :blink:

Husa o sa gasesti la magazinele de profil.

Eu am cautat husa pentru un S8500 in 7 magazine dintre care 2 erau de accesorii Gsm, ghici unde am gasit una buna ? La unul Vodafone.



Pt ca are Gorilla Glass si spatele e din aluminiu cu doua bucati de plastic mat nu ma grabesc, o sa-i iua ceva facut pentru el cand apare, ca de scapat pe jos va fi scapat, e doar chestiunea cand se va intampla la mine, cam la fel ca si cu urmatorul cutremur mare in Bucuresti  :huh:


trifi, poti sa-mi dai un link cu folia care ai pus-o? Am o folie 3m pe vechiul telefon, si sunt foarte bune, dar m-ar fi interesat ceva cu marginile taiate la fix sa acopere toata sticla, nu doar partea cu LCD-ul

Edited by j1mmy, 23 April 2011 - 00:38.


#43
Wezzart

Wezzart

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 28.11.2010
ma intereseaza si pe mine telefonul asta dar inainte sa-l cumpar vreau sa stiu cat tine bateria

sunt obisnuit cu Nokia d-alea de tine bateria 5-10 zile daca nu vorbesti mult la telefon

#44
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Un smartphone nu se limiteaza doar la apeluri, daca nu il folosesti pt tot ce stie nu are rost sa dai banii pe el, bateria la o utilizare medie poate te duce undeva la 2-3 zile, daca te bagi serios in el mai mult de o zi nu tine.

#45
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008

View PostWezzart, on 23rd April 2011, 04:05, said:

ma intereseaza si pe mine telefonul asta dar inainte sa-l cumpar vreau sa stiu cat tine bateria

sunt obisnuit cu Nokia d-alea de tine bateria 5-10 zile daca nu vorbesti mult la telefon

Probabil daca nu-l folosesti te va tine si Desire S atata timp incarcat. Daca il vei folosi serios nu te va tine 2 zile incarcat.

#46
j1mmy

j1mmy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 14.07.2006

View PostWezzart, on 23rd April 2011, 04:05, said:

ma intereseaza si pe mine telefonul asta dar inainte sa-l cumpar vreau sa stiu cat tine bateria

sunt obisnuit cu Nokia d-alea de tine bateria 5-10 zile daca nu vorbesti mult la telefon


Fereste-te de ecrane mari daca te intereseaza mult bateria; pe mine nu ma deranjeaza prea mult ca ma tine putin, desi ma asteptam sa mai evolueze tehnologia.
Dar deh.. cu stocarea energiei stam foarte prost: de la amaratele baterii alacaline pana la astea Li-polimer nici una nu are performante suficiente.


Ecranele AMOLED ale lui Smansung ar consuma mai putin, ca nu folosesc energie pentru pixelii 100% negri, ii sting si gata. Cauta despre asta ca nu am folosit asa ceva.

#47
cris`

cris`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 26.10.2002

View Posttrifi, on 23rd April 2011, 01:22, said:

Nu am incercat apeluri video prin 3g. De fapt nu am incercat apeluri video :D .


Dar macar prin meniuri ai vazut vreun "buton" de apel video? :)

#48
trifi

trifi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 21.06.2007

View Postcris`, on 23rd April 2011, 15:00, said:

Dar macar prin meniuri ai vazut vreun "buton" de apel video? :)
Nu am dibuit asa ceva. Si nu cred ca Androidul stie video over GSM.

#49
baraian

baraian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 01.07.2009

View Posttrifi, on 23rd April 2011, 20:12, said:

Nu am dibuit asa ceva. Si nu cred ca Androidul stie video over GSM.

Pai si atunci de ce are 2 camere?

#50
trifi

trifi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 21.06.2007
Se poate video pe semnal de date totusi. Nu sunt sigur insa ca nu stie video pe semnal GSM.

#51
al3x_furi0us

al3x_furi0us

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 21.02.2009
Se pot face apeluri video prin o aplicatie.. am vazut pe youtube "TANGO" si cred ca mai sunt si altele.
Cred ca imi iau si eu luna viitoare de la vodafone. Prefer acesta si nu Incredible sau Arc sau altele cu ecranul mai mare de 3.7 (ar mai fi xperia neo... da m-am saturat de telefoane care scartaie la propriu) pentru simplu fapt ca e inca TELEFON....alea deja sunt mini-tablet, mie mi-ar fi rusine sa merg pe strada cu alea la ureche  :rolleyes: nu vreau sa jignesc posesorii care poate folosesc o casca bluetooth :)

O intrebare pentru cei care l-au cumparat deja: Capacul de jos include si antena telefonului, daca vorbesti la el tinand mana acolo scade semnalul?
Sunt ingrijorat pentru ca mai merg in zone cu semnal prost si nu am chef sa mi se intrerupa convorbirile.

#52
j1mmy

j1mmy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 14.07.2006

View Postal3x_furi0us, on 24th April 2011, 10:21, said:

Se pot face apeluri video prin o aplicatie.. am vazut pe youtube "TANGO" si cred ca mai sunt si altele.
Cred ca imi iau si eu luna viitoare de la vodafone. Prefer acesta si nu Incredible sau Arc sau altele cu ecranul mai mare de 3.7 (ar mai fi xperia neo... da m-am saturat de telefoane care scartaie la propriu) pentru simplu fapt ca e inca TELEFON....alea deja sunt mini-tablet, mie mi-ar fi rusine sa merg pe strada cu alea la ureche  :rolleyes: nu vreau sa jignesc posesorii care poate folosesc o casca bluetooth :)

O intrebare pentru cei care l-au cumparat deja: Capacul de jos include si antena telefonului, daca vorbesti la el tinand mana acolo scade semnalul?
Sunt ingrijorat pentru ca mai merg in zone cu semnal prost si nu am chef sa mi se intrerupa convorbirile.


Nu am observat sa scada semnalul la GSM cand tin mana pe partea de jos cu antena lui; in manual insa zice sa nu o acoperi... dar eu nu am vazut diferente ca la wi-fi

#53
bobit

bobit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 27.08.2005

View Postal3x_furi0us, on 24th April 2011, 10:21, said:

O intrebare pentru cei care l-au cumparat deja: Capacul de jos include si antena telefonului, daca vorbesti la el tinand mana acolo scade semnalul?
Sunt ingrijorat pentru ca mai merg in zone cu semnal prost si nu am chef sa mi se intrerupa convorbirile.

Confirm scaderea semnalului cand este tinut strans de jumatatea inferioara, doar ca se observa ceva mai greu, dupa cca. 20-30 secunde. Avand in vedere cum se tine telefonul in mod normal la ureche, nu este o problema.
La fel se intampla si cand este tinut de jumatatea superioara cu semnalul wireless - se observa aproape imediat.

#54
cris`

cris`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 26.10.2002

View Postal3x_furi0us, on 24th April 2011, 10:21, said:

Se pot face apeluri video prin o aplicatie.. am vazut pe youtube "TANGO" si cred ca mai sunt si altele.

Tango e doar o aplicatie gen skype sau messenger de apeluri prin intermediul wifi/3g si nu se foloseste de reteaua de telefonie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate