Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 

HTC Desire S

- - - - -
  • Please log in to reply
956 replies to this topic

#19
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010
Merita adaugati 50 de euro si luat Nexus S.

#20
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008

View PostMUR_I0NUT, on 15th April 2011, 23:21, said:

Merita adaugati 50 de euro si luat Nexus S.

Daca ai de unde... daca nu e bun si asta! ( oricum Desire S e mai tare :D )

#21
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View Poststylus93, on 15th April 2011, 21:48, said:

( oricum Desire S e mai tare :D )
Normal normal, dar oricum merita pus 50 de euro in plus si luat Nexus S  :bigwhitegrin:

#22
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011

View Poststylus93, on 15th April 2011, 23:00, said:

Desire S la Vodafone!

http://stiri-telefoane.mobilissimo.ro/voda...-euro_9950.html
La Vodafone doar pe site pentru ca nu se poate comanda inca, eram curios sa vad pretul la liber.

Din cate vad a aparut si la Orange in oferta.

#23
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008

View PostPapillon_, on 16th April 2011, 18:12, said:

La Vodafone doar pe site pentru ca nu se poate comanda inca, eram curios sa vad pretul la liber.

Din cate vad a aparut si la Orange in oferta.


La liber la vadafone telefonul costa 469.01 euro.

https://www.orange.r...ne/htc-desire-s

La orange 436,48 euro.

Edited by stylus93, 16 April 2011 - 17:38.


#24
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Multumesc pentru info.

Deci costa aproximativ 1792 de lei la Orange, un pic cam mare pretul.

Un pret corect ar fi fost 390 euro ~ 1600 de lei, oricum nu ma grabesc sa il cumpar.

Edited by Papillon_, 16 April 2011 - 17:53.


#25
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008
Cu placere.  :bigwhitegrin:

#26
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
O veste buna e ca are led de notificare :thumbup: , "batranul" meu Samsung S8500 nu are. :(

Toate telefoanele ar trebuie sa aiba asa ceva.

Edited by Papillon_, 18 April 2011 - 13:46.


#27
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View PostPapillon_, on 16th April 2011, 16:52, said:

Un pret corect ar fi fost 390 euro ~ 1600 de lei, oricum nu ma grabesc sa il cumpar.
Eu zic ca 1400 de lei era mai bine, nu merita dati mai multi bani pe un telefon. :D

#28
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Un review complet facut de GsmArena. :)

HTC Desire S review: Droid cravings link.

#29
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Inca un review facut de data asta de androidcentrallink.

Se pare ca a primit foarte multa atentie.

#30
Obscuru

Obscuru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 09.05.2005
Hai baietii ... nu-l are nimeni sa ne spuna cateva cuvinte (real feeling) ? :)

#31
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Nu e aparut de mult timp la noi si pretul e cam "piperat".

Vrei sa iti cumperi unul ?

#32
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View PostObscuru, on 20th April 2011, 07:33, said:

Hai baietii ... nu-l are nimeni sa ne spuna cateva cuvinte (real feeling) ? :)
Real feeling-ul e super :D . Pe bune, daca iti plac caracteristicile, merita sa-l iei, il recomand.

PS  N-am incercat camera etc asa ca nu ma intreba, ca nu stiu cum face poze.

#33
j1mmy

j1mmy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 14.07.2006

View PostObscuru, on 20th April 2011, 09:33, said:

Hai baietii ... nu-l are nimeni sa ne spuna cateva cuvinte (real feeling) ? :)


Primele impresii dupa o zi jumate de cand il am:

Constructie, materiale, ok, singurele probleme: mufele micro-USB din telefon si mufa USB a incarcatorului se misca usor cand bag si scot cablul, capacul din spate l-am pus mai greu la inceput si are niste pisioruse mici, dc se rup nu cred ca mai poate fi pus la loc fara scotch :naughty: , in rest tot ce tine de partea fizica pare aproape perfect



Legat de pret l-am luat la abonament, nu consider ca merita dati 1900-2000-2100 RON cu cat il vand baietii la noi la liber pentru un telefon de anul trecut reeditat, mai degraba 1600 ar fi fost corect.

Bateria mi s-a parut foarte slaba pana acum desi l-am folosit putin peste moderat... cate putin din toate,  pe parcursul a 12 ore si a murit ( sa fi stat o ora pe wi-fi, sa ma fi jucat 1 ora, uitat pe el 30-40 de minute instaland aplicatii de pe Market, camera foarte putin, vorbit maxim 30 de minute.. cam pe-acolo , luminozitatea la jumatate)

Ca performante fara probleme pana acum. Per total il recomand.


Edit:

A, si e adevarat, daca acoperiti cu mana bine partea supero-posterioara unde e antena wireless scade semnalul wireless desi stateam la 40 cm de rooter, dar si asa mie netul mi-a mers pe wi-fi foarte bine, nu s-a deconectat deloc, dar cred ca daca conexiunea e prea slaba probabil pica, nu stiu insa dc e o problema asa mare cum pare  :bouncey:

Edited by j1mmy, 22 April 2011 - 02:09.


#34
Obscuru

Obscuru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 09.05.2005
Mersii de opinii @j1mmy.
Legat de baterie: o sa-si mai revina dupa cateva incarcari ... o sa se simta o diferenta vizibila ... stai linistit !
Legat de mufele usb respective: la Desire-ul vechi se misca partea care intra in mufa - incarcator. In telefon nu se misca nimic ca era foarte bine incastrata. Ma mir ca la asta nou au gandit-o mai prost.

Am un iphone4 acum si ma gandeam sa revin la android ... nu ma prea impac cu stilul (super restrictiv/customizabil redus etc) apple-ios.
Si din cate am studiat pana acum ... cam asta e telefonul catre care m-as indrepta (mai ales ca am avut vechiul Desire si stiu cam despre ce e vorba ... iar Sense pt mine adauga mult credit acestui telefon).
Nu ma pasioneaza nimic din noile generatii dual core ... sau care sunt mai atractive (aka Sensation, SG S2) sunt prea mari ... nu ma vad cu o "paleta" de 4.3 in mana :)
Sa vedem ... mai studiem ... mai analizam :)

Edited by Obscuru, 22 April 2011 - 07:52.


#35
j1mmy

j1mmy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 14.07.2006

View PostObscuru, on 22nd April 2011, 08:49, said:

Mersii de opinii @j1mmy.
Legat de baterie: o sa-si mai revina dupa cateva incarcari ... o sa se simta o diferenta vizibila ... stai linistit !
Legat de mufele usb respective: la Desire-ul vechi se misca partea care intra in mufa - incarcator. In telefon nu se misca nimic ca era foarte bine incastrata. Ma mir ca la asta nou au gandit-o mai prost.

Am un iphone4 acum si ma gandeam sa revin la android ... nu ma prea impac cu stilul (super restrictiv/customizabil redus etc) apple-ios.
Si din cate am studiat pana acum ... cam asta e telefonul catre care m-as indrepta (mai ales ca am avut vechiul Desire si stiu cam despre ce e vorba ... iar Sense pt mine adauga mult credit acestui telefon).
Nu ma pasioneaza nimic din noile generatii dual core ... sau care sunt mai atractive (aka Sensation, SG S2) sunt prea mari ... nu ma vad cu o "paleta" de 4.3 in mana :)
Sa vedem ... mai studiem ... mai analizam :)


Da, asta nu mi-a placut nici mie la cele noi dual core, de ce trebuie sa fie asa mari?
Sunt doar cu cativa milimetri mai mari ca nexus S sau Galaxy S ca idee pentru cine nu-l deranjeaza,  Galaxy S II e si mai subtire de exemplui, incap in buzunar...  dar nu e cea mai comoda marime, si in plus marimea ecranului la Desire S ofera destul spatiu



Si am uitat mai devreme: ecranul mi se pare foarte bun sunt foarte multumit de cum arata;  afara in soare e alta poveste, dar e lizibil si acolo

#36
trifi

trifi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 21.06.2007
Subscriu si eu la problema cu wi-fi-ul, daca e acoperita partea superioara a telefonului pica complet, indiferent daca esti la 10m sau la 1m de router. Bateria la o utilizare moderata, cate un pic din fiecare (cum e omul cu un telefon nou), 36 ore. La utilizare intensiva 12 ore.
La soare lizibilitatea ecranului e foarte proasta (nu poti sa te uiti la filme cand faci plaja), dar in rest este excelenta. Camera foto e ...., in fine nu e un DSLR. Cine cauta asta la un telefon trebuie sa caute in alta parte.
As zice ca cea mai buna parte a acestui telefon este constructia, se simte solid in mana, nu ca un bibelou (Iphone 4) sau ca o bucata de plastic (SGS) - precizez ca nu le-am detinut, doar le-am incercat la Vodafone. Totusi nu recomand la nimeni sa scoata capacul bateriei de prea multe ori, iese extrem de greu, si pe urma o sa se miste din cauza uzurilor aparute.
Cei 8GB (pe un card Sandisk clasa 4) inclusi sunt ultrasuficienti pentru mine. GPS-ul este rezonabil de rapid (la o prima vedere) si precis, dar recomand o  aplicatie offline pentru a nu consuma tot traficul de date inclus pe navigatie.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate