Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

R.C.S. & R.D.S. vs. UPC vs. Telekom vs. Akta vs. INES - Discuţii generale despre firmele de cablu.

- - - - -
  • Please log in to reply
1843 replies to this topic

Poll: Sunteți multumiți de furnizorul dumneavoastră de cablu? (674 member(s) have cast votes)

R.C.S.&R.D.S.

  1. DA. (362 votes [58.48%])

    Percentage of vote: 58.48%

  2. NU. (135 votes [21.81%])

    Percentage of vote: 21.81%

  3. Nu mă pot pronunța. (122 votes [19.71%])

    Percentage of vote: 19.71%

U.P.C.

  1. DA. (152 votes [24.56%])

    Percentage of vote: 24.56%

  2. NU. (140 votes [22.62%])

    Percentage of vote: 22.62%

  3. Nu mă pot pronunța. (327 votes [52.83%])

    Percentage of vote: 52.83%

ROMTELECOM.

  1. DA. (88 votes [14.22%])

    Percentage of vote: 14.22%

  2. NU. (153 votes [24.72%])

    Percentage of vote: 24.72%

  3. Nu mă pot pronunța. (378 votes [61.07%])

    Percentage of vote: 61.07%

Vote Guests cannot vote

#91
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

View Postferibalint, on 12th February 2011, 22:07, said:

Multumesc mult moderatorilor ca au mutat inapoi acest topic. :thumbup:
Cu plăcere! :kisstogether:
Să-l las pe Marchiz să nu aibă unde să scrie despre cum aleargă Domnia Sa bitrații... :thumbup:

#92
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Poate scrie aici :naughty:

#93
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

View Postferibalint, on 12th February 2011, 22:43, said:

Poate scrie aici :naughty:
Și despre mini H.D.-uri... :rolleyes:  :naughty:

#94
oranda

oranda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 03.09.2009
usurel,stati sa vedeti ce raspunsuri o sa primiti,daca o sa primiti !!!! si vorba aia ''celebra'' pana o sa bage ei RTL HD inchide la non-stop,dar sa vedem :lol: ps ;sunt coonstient ca o sa ma vorbeasca ''unii'' de ''bine''... pentru ideea cu RTL HD :naughty: tot se spune ca e un serviciu premium... demonstrati :naughty:

Edited by oranda, 13 February 2011 - 16:37.


#95
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

View Postoranda, on 13th February 2011, 16:08, said:

usurel,stati sa vedeti ce raspunsuri o sa primiti,daca o sa primiti !!!! si vorba aia ''celebra'' pana o sa bage ei RTL HD inchide la non-stop,dar sa vedem :lol: ps ;sunt coonstient ca o sa ma vorbeasca ''unii'' de ''bine''... pentru ideea cu RTL HD :naughty: tot se spune ca e un serviciu premium... demonstrati :naughty:
Sunt curios ce HD o sa aveti voi.......ca GP2 sau ce a fost ieri/alaltaieri.....era SD pe canal HD :thumbdown:

PS. Cred ca aceste discutii ar trebui sa le purtam pe topicul cu"versus"....ca sa nu mai poluam degeaba....deci va astept acolo

Edited by feribalint, 13 February 2011 - 17:10.


#96
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

View Postoranda, on 13th February 2011, 16:08, said:

usurel,stati sa vedeti ce raspunsuri o sa primiti,daca o sa primiti !!!! si vorba aia ''celebra'' pana o sa bage ei RTL HD inchide la non-stop,dar sa vedem :lol: ps ;sunt coonstient ca o sa ma vorbeasca ''unii'' de ''bine''... pentru ideea cu RTL HD :naughty: tot se spune ca e un serviciu premium... demonstrati :naughty:
Sunt curios ce HD o sa aveti voi.......ca GP2 sau ce a fost ieri/alaltaieri.....era SD pe canal HD :thumbdown:

PS. Cred ca aceste discutii ar trebui sa le purtam pe topicul cu"versus"....ca sa nu mai poluam degeaba....deci astept acolo

LE. Va astept pt discutii :scratchchin:

Edited by feribalint, 13 February 2011 - 17:09.


#97
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 23.03.2009

View Postferibalint, on 13th February 2011, 17:08, said:

Sunt curios ce HD o sa aveti voi.......ca GP2 sau ce a fost ieri/alaltaieri.....era SD pe canal HD :thumbdown:

PS. Cred ca aceste discutii ar trebui sa le purtam pe topicul cu"versus"....ca sa nu mai poluam degeaba....deci astept acolo

LE. Va astept pt discutii :scratchchin:

Daca pomeneai de alta transmisie nimic de zis dar GP2 nu este inca transmis HD de la mama lui !!!
Transmisiile HD vor incepe abia cu marile premii de formula 1 si moto gp !
P.S. Si asa fiind s-a vazut diferenta intre Eurosport SD si DigiSport HD pe care se vedea mult mai bine .Intre Digisport SD si Eurosport SD nu a fost nici o diferenta în afară de comentariu care de data asta a fost (din punctul meu de vedere )mai bun pe DigiSport !

Edited by adicorp, 13 February 2011 - 19:48.


#98
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

View Postadicorp, on 13th February 2011, 19:43, said:

Daca pomeneai de alta transmisie nimic de zis dar GP2 nu este inca transmis HD de la mama lui !!!
Transmisiile HD vor incepe abia cu marile premii de formula 1 si moto gp !
In acest caz...scuze pt afirmatie :console:
Vedem cum va transmite F1.......

#99
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 23.03.2009

View Postferibalint, on 13th February 2011, 19:47, said:

In acest caz...scuze pt afirmatie :console:
Vedem cum va transmite F1.......

Nici o problema !Si pe mine m-a supărat faptul ca pe DigiSport Hd au transmis meciuri amicale ale echipelor românești care erau la o calitate mai slaba ca un film făcut cu telefonul mobil iar meciurile din campionatele Italiei,Spaniei sau Angliei care se puteau transmite in HD au fost transmise pe DigiSport+ SD !!
P.S. Sa nu ma înțelegi greșit nu ma supară faptul ca au fost transmise dar daca transmisia era SD nu avea sens sa o bagi pe un canal HD iar transmisia HD sa o bagi pe un canal SD (mi se pare un lucru gîndit cu fundu nu cu creierul )!!!

Edited by megafanro, 14 February 2011 - 00:01.


#100
sharp_razor

sharp_razor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 28.06.2008
Macar Digi Sport transmite in formatul 16:9. Sa imi zica cineva daca mai exista alt canal romanesc de sport care transmite in formatul 16:9 si e SD?

#101
sidewinder

sidewinder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 19.05.2009
Nu pot sa inteleg de ce tot ii luati apararea acestui canal DIGI sport? Ce ar putea transmite HD, nu transmite, marile meciuri din liga I erau transmise stim toti cum: au un car luat de la antena 1 vechi de o mie de ani. Si s-a vazut de fiecare data cat de proasta era transmisia. Postul DIGI HD e ca un mercedes cu motor de trabant. :rolleyes:

#102
aurelo

aurelo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 19.11.2010
Am fost azi la Next-Gen pentru ca de la ei am internet sa platesc si mare mi-a fost mirarea cand am vazut HD la ei in oferta din Turda. Deocamdata au doar PROTVHD, TVRHD si EurosportHD. Au zis ca in viitorul apropiat o sa aiba in jur de 20 de posturi HD. Si nu mai mult de 3 luni de acuma incolo. La sediu calitatea era OK. Nu stiu cum se prezinta pe teren. Mi-au facut o oferta de 52 lei Tv 110 canale digitale + internetul de 100mbps pe care il am deja de la ei, si cu care nu am nici un fel de probleme, chiar merge in limita din contract. Daca UPC-ul nu face nimic mai am doar 3 luni de contract cu ei, si chiar ii las, mai ales ca au si Dolce Sport HD cei de la NEXT-GEN.

Edited by aurelo, 14 February 2011 - 17:27.


#103
bgs1000

bgs1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 12.01.2007

View Postadicorp, on 13th February 2011, 20:37, said:

Nici o problema !Si pe mine m-a supărat faptul ca pe DigiSport Hd au transmis meciuri amicale ale echipelor românești care erau la o calitate mai slaba ca un film făcut cu telefonul mobil iar meciurile din campionatele Italiei,Spaniei sau Angliei care se puteau transmite in HD au fost transmise pe DigiSport+ SD !!
P.S. Sa nu ma înțelegi greșit nu ma supară faptul ca au fost transmise dar daca transmisia era SD nu avea sens sa o bagi pe un canal HD iar transmisia HD sa o bagi pe un canal SD (mi se pare un lucru gîndit cu fundu nu cu creierul )!!!

Macar voi le vedeti, chiar si asa ...

#104
albertooos

albertooos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 01.06.2009

View Postaurelo, on 14th February 2011, 17:19, said:

Daca UPC-ul nu face nimic mai am doar 3 luni de contract cu ei, si chiar ii las

pai ce sa faca UPC`u? nimic..in cel mai bun caz intra in insolventa

#105
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Vor avea Dolce Sport HD, inca nu s-a lansat postul...
In alta ordine de idei, oferta pe care ti-au facut-o e f.buna,la 52 lei, serviciile amintite! Depinde cum va fi cu decodorul, intra in pretul acesta sau se inchiriaza separat, precum banuiesc?

#106
albertooos

albertooos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 01.06.2009

View Postmegafanro, on 12th February 2011, 22:52, said:

Și despre mini H.D.-uri... :rolleyes:  :naughty:

upc`u cu maxi HD`urile intra in maxi faliment

#107
albertooos

albertooos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 01.06.2009

View Postmariusnorbert, on 14th February 2011, 18:00, said:

Vor avea Dolce Sport HD, inca nu s-a lansat postul...

cine sa aiba Dolce Sport HD? upc`u? ehh.lasa`ma sa nu te cred..asa ceva nici fetita pensionara,mare fana upc nu indrazneste sa viseze :)

#108
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

View Postalbertooos, on 14th February 2011, 18:00, said:

upc`u cu maxi HD`urile intra in maxi faliment
No comment........ :peacefingers:
Dar fiecare cu opinia lui....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate