Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 

R.C.S. & R.D.S. vs. UPC vs. Telekom vs. Akta vs. INES - Discuţii generale despre firmele de cablu.

- - - - -
  • Please log in to reply
1843 replies to this topic

Poll: Sunteți multumiți de furnizorul dumneavoastră de cablu? (674 member(s) have cast votes)

R.C.S.&R.D.S.

  1. DA. (362 votes [58.48%])

    Percentage of vote: 58.48%

  2. NU. (135 votes [21.81%])

    Percentage of vote: 21.81%

  3. Nu mă pot pronunța. (122 votes [19.71%])

    Percentage of vote: 19.71%

U.P.C.

  1. DA. (152 votes [24.56%])

    Percentage of vote: 24.56%

  2. NU. (140 votes [22.62%])

    Percentage of vote: 22.62%

  3. Nu mă pot pronunța. (327 votes [52.83%])

    Percentage of vote: 52.83%

ROMTELECOM.

  1. DA. (88 votes [14.22%])

    Percentage of vote: 14.22%

  2. NU. (153 votes [24.72%])

    Percentage of vote: 24.72%

  3. Nu mă pot pronunța. (378 votes [61.07%])

    Percentage of vote: 61.07%

Vote Guests cannot vote

#55
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 23.03.2009

 bgs1000, on 8th February 2011, 14:09, said:

Tu esti convins de ceea ce spui acolo ? Nu de alta, dar nu prea are sens deoarece, daca ar fi asa, UPC ar fi disparut demult din zona ! Nicio firma nu accepta sa lucreze in pierdere ...
Poate asta se intampla la inceput, pe vreme Astralului, dar si bunica era fata ...
Sunt convins si chiar mai mult decit atit ....!
La Oradea sunt prezenti doar printr-un sediu pe care ar putea sa il si inchida dar cine stie poate il pastreaza pentru o viitoare incercare de penetrare pe piata din Oradea numai ca nu prea au sanse asa cum nici rtc nu prea mai are multe sanse pe piata locala intilnind din ce in ce mai rar clienti care mai beneficiaza de servicii de la rtc !
P.S. Sau poate pe aici le intra fibra de internet in tara pentru legatura cu Ungaria si au nevoie de oameni pentru retea ???
Oricum nu ma prea intereseaza cit cistiga sau cit pierde UPC in zona dar as fi preferat sa fie si o retea de a lor in zona pentru a fi cocurenta si a putea de exemplu sa beneficiem si noi de oferta baza special asa cum este in zonele unde au concurenta si pentru ca rcs-ul sa aiva un pic de presiune asupra lui si aici !

Edited by adicorp, 08 February 2011 - 15:30.


#56
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009

 tudor_ionutz2000, on 8th February 2011, 09:36, said:

Aceasta oferta demo este o necunoscuta pentru o domnita din call centerul RDS. Acum am sunat la ei si am intrebat. Instalarea costa 50 de lei pt fiecare serviciu.
Pai vedeti...ce ziceam de "minunatia" de serviciu PR de la RCS?! Daca aceasta posibilitate de a incerca un serviciu in varianta "demo" este o oferta la nivel national,de ce naiba nu se trimite un memo la toate sucursalele,cu "confirmare de primire" si cu obligativitatea prelucrarii tuturor angajatilor asupra detaliilor???????? Bai frate,parca ar fi in contra firmei o chestie din-asta si nu in favoarea ei!!!! Na ca m-am enervat...!!!

#57
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

 cristi0304, on 8th February 2011, 14:23, said:

Initiatorul votului nu este client RCS (cel putin nu in Romania).
Cert este ca orice ar fi, orice s-ar zice, orice s-ar vota... RCS este bad, bad, bad - asa zic unii...

Poate ar fi bine ca un moderator sa stearga topicul, nu da bine pentru toti.
Corect,asa este eu am initiat topicul si votul,recunosc sunt niste lacune in realizarea chestionarului.
In opinia mea fiecare operator are avantaje/dezavantaje pe care am vrut sa le evidentiez.

#58
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006

 tudor_ionutz2000, on 8th February 2011, 09:36, said:

Aceasta oferta demo este o necunoscuta pentru o domnita din call centerul RDS. Acum am sunat la ei si am intrebat. Instalarea costa 50 de lei pt fiecare serviciu.
oferta nu este publica, normal ca nu o sa-ti zica nimeni din call-center de ea, daca o sa intri pe site-ul rcs-rds o sa vezi ca nici acolo nu apare ;)
daca te intereseaza aceasta oferta trebuie sa o ceri agentului comercial din pop sau agentului de vanzari teren ;)

daca doresti pot sa ti-o trimit si eu prin PM sa o studiezi !

instalarea costa 100 de lei, dar se plateste doar daca faci contract pe perioada nedeterminata (adica nu semnezi pe 1 an sau 2 ani), daca semnezi contractul cu oferta demo nu platesti instalarea !

 lafayette, on 8th February 2011, 09:50, said:

catalinman, pe asta ai uitat-o...sau iar nu stie stanga ce promite prin casele clientilor dreapta..
stai linistit ca nu am uitat nimic, nu sunt senil ;)

#59
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010

 feribalint, on 8th February 2011, 17:03, said:

Corect,asa este eu am initiat topicul si votul,recunosc sunt niste lacune in realizarea chestionarului.
In opinia mea fiecare operator are avantaje/dezavantaje pe care am vrut sa le evidentiez.

Initiativa ta este laudabila si sunt convins ca a fost facuta cu buna credinta, doar ca, din pacate nu s-a ajuns decat la un razboi (poate e cam mult spus totusi) intre abonatii/reprezentantii celor 2 firme mari. Nu cred ca aceste contre pot schimba o parere deja formata despre operatorul fiecaruia asa cum nu cred ca anumite remarci mai mult sau mai putin malitioase din partea unora pot convinge persoanele care posteaza pe (urmaresc) topic(ul) sa isi schimbe operatorul.

#60
mihaiovidiu82

mihaiovidiu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 14.01.2010

 feribalint, on 8th February 2011, 10:03, said:

Poti exemplifica te rog care canale de film sunt mai bine reprezentate la RCS?


Aici te contrazic deoarece pe Eurosport 2 parca da Bundesliga si pe SPORT 1 mai da un campionat(nu stiu care....dar am vazut ceva meciuri)


ma refeream la canalele exclusive. adica ce poti vedea numai la unii sau la altii. sport klub + sport 1 nu se compara cu digisport-uri + gsp. iar la filme, mgm nu se compara cu tv 1000 + digi film + universal, plus faptul ca pachetele hbo si cinestar sunt mult mai scumpe si deci mai putin accesibile omului de rand.

#61
bgs1000

bgs1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 12.01.2007

 cristi0304, on 8th February 2011, 14:23, said:

Initiatorul votului nu este client RCS (cel putin nu in Romania).
Cert este ca orice ar fi, orice s-ar zice, orice s-ar vota... RCS este bad, bad, bad - asa zic unii...

Poate ar fi bine ca un moderator sa stearga topicul, nu da bine pentru toti.

Asta ai inteles tu ?!

#62
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Daca citesti ce ai postat tu, e clar. Cred ca asta am inteles eu si multi altii. Daca nu s-a inteles bine, lumineaza-ne.
Feri a deschis topicul cu un scop, dar vad ca se ajunge tot la contre, iar cand rezultatele votului (care dupa mine, mai bine nu se facea) nu convin unei parti sau alteia, intervin comentariile malitioase la adresa votantilor.

Edited by cristi0304, 09 February 2011 - 09:02.


#63
bgs1000

bgs1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 12.01.2007

 cristi0304, on 9th February 2011, 08:58, said:

Daca citesti ce ai postat tu, e clar. Cred ca asta am inteles eu si multi altii. Daca nu s-a inteles bine, lumineaza-ne.
Feri a deschis topicul cu un scop, dar vad ca se ajunge tot la contre, iar cand rezultatele votului (care dupa mine, mai bine nu se facea) nu convin unei parti sau alteia, intervin comentariile malitioase la adresa votantilor.

Da, se pare ca trebuie sa te luminez:
1. Daca ai fi citit mai multe postari de-ale mele, ai fi observat ca n-am lovit niciodata in RDS, dincontra am afirmat ca avem nevoie de concurenta iar batalia trebuie sa fie intre ei, furnizorii, doar asa vom beneficia de servicii mai bune si mai ieftine. Daca eram un inflacarat sustinator UPC si un la fel de inflacarat defaimator al RDS, m-ai fi vazut postand si pe topicul dedicat RDS-ului asa cum multi sustinatori RDS se baga in seama pe celalalt topic ...
2. Chiar eu am facut propunerea infiintarii acestui topic pe topicul dedicat UPC-ului atunci cand lucrurile o luasera razna pe acolo. Feri a avut initiativa si bine a facut !
3. Am scos in evidenta ca nu e concludent sondajul nu pentru motivul ca nu este pe placul meu (chiar nu am preferinte) ci pentru ca, data fiind disputa care exista, e clar ca nu se merge numai pe corectitudine din partea tuturor votantilor, ceea ce poate duce la situatii care ar deruta un client nou care intra aici sa se informeze unde ar fi mai bine sa se aboneze.
4. Ca sa-ti fie si mai clar, oricand RDS o sa aiba abonamente mai atragatoare din punctul meu de vedere, nu o sa am nicio retinere sa ma abonez la RDS ! Nu am contract pe viata la nici un furnizor ...

Nu stiu de ce vorbesti in numele altora, daca tu asa ai inteles din postarea anterioara, era problema ta, dar ai facut afirmatia ca asa au inteles si multi altii ?! Care multi altii ?

Iata ce scrisesem anterior: "Cat despre voturi, daca e sa ne lum dupa acest sondaj rezulta ca cei mai nemultumiti sunt cei de la UPC, mai nemultumiti chiar decat cei de la Romtelecom, dar tinand cont cat de zelosi sunt unii, nu-i de mirare daca se voteaza doar de dragul statisticii ..."

Edited by bgs1000, 09 February 2011 - 10:03.


#64
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010

 bgs1000, on 9th February 2011, 09:49, said:

Da, se pare ca trebuie sa te luminez:
1. Daca ai fi citit mai multe postari de-ale mele, ai fi observat ca n-am lovit niciodata in RDS, dincontra am afirmat ca avem nevoie de concurenta iar batalia trebuie sa fie intre ei, furnizorii, doar asa vom beneficia de servicii mai bune si mai ieftine. Daca eram un inflacarat sustinator UPC, m-ai fi vazut postand si pe topicul dedicat RDS-ului asa cum multi sustinatori RDS se baga in seama pe celalalt topic ...

Nu am afirmat asta.

2. Chiar eu am facut propunerea infiintarii acestui topic pe topicul dedicat UPC-ului atunci cand lucrurile o luasera razna pe acolo. Feri a avut initiativa si bine a facut !

Felicitari !

3. Am scos in evidenta ca nu e concludent sondajul nu pentru motivul ca nu este pe placul meu (chiar nu am preferinte) ci pentru ca, data fiind disputa care exista, e clar ca nu se merge numai pe corectitudine din partea tuturor votantilor, ceea ce poate duce la situatii care ar deruta un client nou care intra aici sa se informeze unde ar fi mai bine sa se aboneze.

De unde ai presupus ?

4. Ca sa-ti fie si mai clar, oricand RDS o sa aiba abonamente mai atragatoare din punctul meu de vedere, nu o sa am nicio retinere sa ma abonez la RDS ! Nu am contract pe viata la nici un furnizor ...

E dreptul tau. Sincer, nu ma intereseaza.

Nu stiu de ce vorbesti in numele altora, daca tu asa ai inteles din postarea anterioara, era problema ta, dar ai facut afirmatia ca asa au inteles si multi altii ?! Care multi altii ?

Am spus CRED !

Iata ce scrisesem anterior: "Cat despre voturi, daca e sa ne lum dupa acest sondaj rezulta ca cei mai nemultumiti sunt cei de la UPC, mai nemultumiti chiar decat cei de la Romtelecom, dar tinand cont cat de zelosi sunt unii, nu-i de mirare daca se voteaza doar de dragul statisticii ..."

Mda.

Stii ceva pana la urma ? Ai dreptate in tot ce sustii ! Gresesc eu !
:peacefingers:

Edited by cristi0304, 09 February 2011 - 10:20.


#65
bgs1000

bgs1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 12.01.2007

 cristi0304, on 9th February 2011, 10:17, said:

Stii ceva pana la urma ? Ai dreptate in tot ce sustii ! Gresesc eu !
:peacefingers:

Stii ceva ? Nu ma intereseaza !

Edited by bgs1000, 09 February 2011 - 15:00.


#66
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Acum de ce te-ai suparat ? Nu am vrut decat sa inchei discutia in contradictoriu. Sensibil mai esti. Nu te-am acuzat de nimic, nu te-am jignit, nu tin partea nimanui, nu sunt contra nimanui.

Scuza-ma daca te-am lezat cu ceva.

Edited by cristi0304, 09 February 2011 - 15:15.


#67
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
Figuri mai sinteti,bai fratilor! :D Na,v-ati suparat acuma...si ce-o sa faceti,o sa stati bosumflati si n-o sa mai postati din aste cauze...? :nonobad: Hai,impacati-va,discutii in contradictoriu o sa mai fie atita timp cit inca mai sint doi oameni pe pamint,Doamne-fereste sa fie doua "ele"... :argue: ! Fiecare dintre voi are dreptate daca privesti problema putin din-afara,nu e nimeni de convins ca ceva anume e mai nu stiu cum,e pur si simplu un forum de idei si de discutii,fir-ar...! Si va spun sincer mie unul imi place sa citesc ce se scrie,pina la urma e vorba de informatie,nu...? :peacefingers:

#68
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Esti simpatic ! :thumbup:
O sa postam in continuare, fii fara grija. :naughty:
Imi pare rau ca @bgs1000 a luat-o prea in nume personal si ignora mana pe care i-am intins-o in semn de pace.

Edited by cristi0304, 09 February 2011 - 19:24.


#69
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

 crislacor, on 9th February 2011, 15:34, said:

Figuri mai sinteti,bai fratilor! :D Na,v-ati suparat acuma...si ce-o sa faceti,o sa stati bosumflati si n-o sa mai postati din aste cauze...? :nonobad: Hai,impacati-va,discutii in contradictoriu o sa mai fie atita timp cit inca mai sint doi oameni pe pamint,Doamne-fereste sa fie doua "ele"... :argue: ! Fiecare dintre voi are dreptate daca privesti problema putin din-afara,nu e nimeni de convins ca ceva anume e mai nu stiu cum,e pur si simplu un forum de idei si de discutii,fir-ar...! Si va spun sincer mie unul imi place sa citesc ce se scrie,pina la urma e vorba de informatie,nu...? :peacefingers:
Corect :peacefingers:

#70
bgs1000

bgs1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 12.01.2007
Cine v-a spus ca m-am suparat ? Stati linistiti ca atata timp cat sunt multe de rezolvat la toti furnizorii de televiziune, voi avea ceva de comentat :)
Mai sar putin atunci cand simt ca se ridica prea mult in slavi un anumit furnizor (inainte erau cei cu UPC, acuma au inceput ceilalti, cu RDS) si nu de alta, dar noi avem de castigat doar atata timp cat e competitie reala intre furnizori, deci avem daoria sa-i sanctionam de fiecare data cand ne dezamagesc si nu uitati ca nu trebuie sa-i laudam pentru ceea ce e ok deoarece o facem suficient atunci cand platim abonamentul (lucru care din punctul lor de vedere e o obligatie - ce ziceti de asta ?).

#71
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Ce spui tu este un ideal (cam) greu de atins in contextul actual si mai ales la felul cum trateaza aceste firme clientii.

P.S. Eu nu am sarit la nici o lauda a unei parti sau a alteia. E dreptul fiecaruia sa isi laude furnizorul (desi ai dreptate, nu e bine, sa nu li se urce la cap), am sarit doar atunci cand clienti/sustinatori ai unei parti, in loc sa isi laude sau sa isi critice ce are in ograda, se apuca sa dea in cealalta parte (de multe ori cu un fanatism demn de o cauza mai buna), de cele mai multe ori in nestiinta de cauza. Si nu ma refer la tine.  :bigwhitegrin:

Edited by cristi0304, 10 February 2011 - 08:09.


#72
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007

 catalinman, on 8th February 2011, 17:25, said:

oferta nu este publica, normal ca nu o sa-ti zica nimeni din call-center de ea, daca o sa intri pe site-ul rcs-rds o sa vezi ca nici acolo nu apare ;)
daca te intereseaza aceasta oferta trebuie sa o ceri agentului comercial din pop sau agentului de vanzari teren ;)

daca doresti pot sa ti-o trimit si eu prin PM sa o studiezi !

instalarea costa 100 de lei, dar se plateste doar daca faci contract pe perioada nedeterminata (adica nu semnezi pe 1 an sau 2 ani), daca semnezi contractul cu oferta demo nu platesti instalarea !

In urma primirii ofertei demo de la catalin, am cautat si gasit un agent care mi-a confirmat ca exista aceasta oferta. Din pacate n-au receptoare HD :thumbdown:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate