Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

recomandari sejur Turcia

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
341 replies to this topic

#19
Danyela_Fufy

Danyela_Fufy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 13.08.2009
Cand m-am hotarit 90 % asupra Lykia World, gasesc un site in limba engleza al celor care au fost la acest hotel si dezastru !!!
Cei care au fost prin iunie anul trecut se plangeau de invazii de viespi !!, iar cei care au fost in octombrie , s-au imbolnavit de salmonella si e-coli !! , poze cu fecale de sobolani ,personal in haine murdare ,  iar in timpul unei furtuni spuneau ca le ploua in camera !!
Nu stiu ce sa mai cred ... :confuzzled:

#20
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007
Si eu am patit la fel ca tine.
Dupa ce am citit cele povestite de kid2003, simov si iliee(parca) despre Lykia World, deja parca ma vedeam acolo.
Cand au aparut preturile m-am bucurat si mai tare, ca nu-mi depasea bugetul.
Dar pe holidaycheck are 4.9 iar pe tripadvisor scrie de salmonela si alte chestii, ca m-am speriat.
Eu nu am mai auzit de hotel in Antalya cu asemenea probleme.
Asa ca l-am taiat de pe lista.
Mai era si manager-ul ala insistent, care se baga ca musca in lapte, dupa fiecare review, ca sa scrie ce a scris si cu 10 review-uri mai jos. Ala n-are treaba?

#21
con2002

con2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 04.07.2005
anul trecut am fost la susesi,2 adulti si 2 copii 3 si 8 ani, family terrace room ,9 nopti 2000 de euro ,transport individual.anul acesta mergem tot cu masina tot 9 nopti in aceeasi componenta doar ca au mai crescut copii cu un an,bugetul e acelasi,perioada 19-28 iunie.intrebarea este unde sa merg?astept sugestiile voastre.

#22
florenceraz

florenceraz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.03.2009
Suntem o familie(2 adulti si un copil 6 ani )cu un buget de 600 e,fara transport, pt 5 nopti ce ati putea sa ne recomandati, daca se poate ceva AI, luna iunie

Edited by florenceraz, 07 February 2011 - 14:00.


#23
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007

View Postflorenceraz, on 7th February 2011, 13:45, said:

Suntem o familie(2 adulti si un copil 6 ani )cu un buget de 600 e,fara transport, pt 5 nopti ce ati putea sa ne recomandati, daca se poate ceva AI, luna iunie
pentru 5 nopti aveti multe variante, la un hotel unde copilul nu plateste, dar hotarati-va mai intai ce preferinte ati avea(ex: plaja cu nisip sau peisaj ca in Kemer, hotel tip block sau un club-HV, inceput sau sfarsit de iunie, etc)

#24
palamariuc

palamariuc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 18.02.2008
ANUL TRECUT AM FOST IN KUSADASI, DE FAPT OZDERE, LA MAXIMA CLUB. LA PRETUL DAT , ADICA 730 EURO O FAMILIE CU 2 COPII DE 5 SI 8 ANI, ALL INCLUSIV, PT 10 NOPTI, AM PRIMIT MULT MAI MULT DECAT NE ASTEPTAM. AM FI VRUT SI ANUL ACESTA SA MERGEM TOT ACOLO, DAR AGENTIILE DIN ROMANIA NU IL MAI AU IN OFERTA. IMI PUTETI RECOMANDA UN ALT HOTEL, CAM LA ACELASI PRET? CONDITIA PRINCIPALA AR FI SA AIBA PLAJA CU NISIP SI SA POTI INTRA IN APA FARA SA TE LOVESTI DE PIETRE.
MULTUMESC



Te rog frumos sa renunti la CapsLock.
2. Nu este neveoie sa postezi de doua ori pe topicuri diferite.

Edited by ferrellroo, 07 February 2011 - 19:13.


#25
kid2006

kid2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 10.10.2006
Ba mie mi-a placut la Lykia...chiar ma gandesc unde sa aterizez cu copiii anul asta...sa nu fie mai rau. Copii am avut 3, de la 12 pana la 1 an jumate...au mancat de toate si nu am avut probleme cu burtica. Gratarele la pranz si seara (cu peste proaspat si alte minuni), totul mi s-a parut chiar proaspat si bun. Nu am vazut viespi sau sobolani (ptiu) si mi s-a parut mult mai curat si mai modern ca la Sungate (si acolo mi-a placut, dar camera la Lykia e mult mai noua si mai up-to-date).
Habar nu am unde sa merg anul asta (si sa nu depaseasca bugetul). Dar in fine, gusturile nu se discuta, e normal sa fie pareri impartite. Eu m-am obisnuit deja, tre' sa fac o medie intre review-uri ca altfel iar o iau razna ca anul trecut.
Au ramas inca pe lista: Cornelia deluxe (dar cred ca e peste buget cu mult) Vogue Avantgarde si am vazut un site dragut la Club Zigana, unde o fi fost hotelul asta anul trecut (ca si review-urile pe tripadvisor sunt vechi de cativa ani). Arata super site-ul, tb sa cer referinte la koder sau Rott despre el. Imi place ca are vegetatie bogata si veche...asta mi-a lipsit la Lykia, copacii si florile erau prea la inceput.

#26
sens

sens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 24.05.2010
urgent:voiam sa stiu ce parere aveti despre delphin de luxe ,alanya! :rolleyes:

despre botanik mi-am facut  oarece parere citind pe aici ..dar despre de luxe nu gasesc comentarii(am intrat si pe un site al celor care au fost acolo ,dar e doar un com. din 2010!..)s-or fi deteriorat treburile ,ce stiti?

multumesc!

#27
vulpisica

vulpisica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 04.10.2008
Nu am fost niciodata in Turcia asa ca am sa apelez si eu la bunavointa cunoscatorilor.Suntem 3 adulti si un copil de 9 ani, buget 3500-4000 euro, ne dorim sa mergem in Antalya cu plecare din 18 iunie, cel putin 7 nopti, UAI, cu avionul, undeva unde sa fie plaja cu nisip si intrare lina in mare, sa existe topogane de apa adulti/copii si sa nu dureze foarte mult transferul de la aeroport.Va multumesc!

#28
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
La bugetul asta te incadrezi la majoritatea hotelurilor pentru 7 nopti . O varianta buna cu aquapark si luna park , plaja cu nisip si intrare lina in mare  ar fi Royal Dragon unde copilul nu plateste si cred ca te incadrezi pentru vreo 10 nopti.
Alte variante bune sunt Delphin Diva , Delphin Palace, Ela Quality (care insa nu are multe tobogane ) , Club ALY Bey cu un aquapark mare sau la noul hotel Royal Holiday care se deschide in mai.

#29
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,414
  • Înscris: 30.04.2008

View Postvulpisica, on 11th February 2011, 12:59, said:

Nu am fost niciodata in Turcia asa ca am sa apelez si eu la bunavointa cunoscatorilor.Suntem 3 adulti si un copil de 9 ani, buget 3500-4000 euro, ne dorim sa mergem in Antalya cu plecare din 18 iunie, cel putin 7 nopti, UAI, cu avionul, undeva unde sa fie plaja cu nisip si intrare lina in mare, sa existe topogane de apa adulti/copii si sa nu dureze foarte mult transferul de la aeroport.Va multumesc!
Recomand Hotel Fulya sau Hotel Selin, ambele din cadrul Kamelya World.

#30
sens

sens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 24.05.2010
voiam sejur la delphin de luxe alanya,dar  e in stop sale din 10 iunie pana in 23 iunie...este o alternativa buna limak atlantis belek ?

mutumesc!

#31
alexandra_irimescu

alexandra_irimescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.04.2009
Buna tuturor,

A fost cineva la ADORA GOLF RESORT sau la ALVA DONNA EXCLUSIV , ambele in Belek?
Va rog sa-mi spuneti daca merita sa ne gandim la una din aceste 2 destinatii.
Suntem o familie- 3 persoane, dorim sa nu depasim suma de aproximativ 2000 euro, cu transport charter inclus.


multumesc.

#32
softyty

softyty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 23.02.2008

View Postalexandra_irimescu, on 17th February 2011, 10:34, said:

Buna tuturor,

A fost cineva la ADORA GOLF RESORT sau la ALVA DONNA EXCLUSIV , ambele in Belek?
Va rog sa-mi spuneti daca merita sa ne gandim la una din aceste 2 destinatii.
Suntem o familie- 3 persoane, dorim sa nu depasim suma de aproximativ 2000 euro, cu transport charter inclus.


multumesc.

Buna,
Da mai multe detalii: 3 persoana, adica 2 adulti si copil (ce varsta copilul), cate nopti, incepand de cand pana cand (ca perioada). In functie de perioada si varsta copilul exista multe variante. Vezi ca la ce vrei tu, numai avionul costa ~ 900 Eur (ptr 3 pers.)

#33
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007

View Postsoftyty, on 17th February 2011, 16:26, said:

Vezi ca la ce vrei tu, numai avionul costa ~ 900 Eur (ptr 3 pers.)
Nu costa 900 Euro, costa cam 750 euro cu tot cu taxe de aeroport !

#34
softyty

softyty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 23.02.2008

View PostANTURIUM, on 17th February 2011, 16:33, said:

Nu costa 900 Euro, costa cam 750 euro cu tot cu taxe de aeroport !
Eu am pus aprox, ca difera de la agentie la agentie, unii dau taxele gratuit si atunci iese ~600 Eur, altii dau cu 290 Eur/ pers si iese 870Eur...Aici am vrut sa ajung...sa stie maximul posibil. Stii cum e: mai bine faci calculul mai scump si sa iasa mai ieftin, decat invers.
Parerea mea.

#35
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postsens, on 12th February 2011, 23:45, said:

voiam sejur la delphin de luxe alanya,dar  e in stop sale din 10 iunie pana in 23 iunie...este o alternativa buna limak atlantis belek ?

mutumesc!

alternativa ? pai e mult mai bine :thumbup:

#36
sens

sens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 24.05.2010

View Postrottweiler2007, on 17th February 2011, 17:28, said:

alternativa ? pai e mult mai bine :thumbup:


te rog sa te abtii sa imi raspunzi acum (,pt ca iti stiu  parerea!! :))))!)deja am luat un pachet de 9 nopti la delphin! :rolleyes: cum o fi, voi vedea acolo!


la limaka atlantis citeam ca e mai multa agitatie!eu vreau liniste si pace!!

la intoarcere daca imi permite timpul,(o sa aflu in vreo 2 -3saptamani!),poate incerc inca vreo 4 zile de "altceva" ,incepand din 29 iunie cand plec de la delphin inspre casa!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate