Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

recomandari sejur Turcia

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
341 replies to this topic

#1
khelos

khelos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.04.2010
Salut la toata lumea si multumesc pentru pareri si raspunsuri,totusi as mai avea cate o intrebare sau 9 :notangel: vreau daca puteti sa-mi recomandati un hote buget in jur de 800 1000 pentru 2 persoane in turcia  5 stele ua perioada mai ,daca stiti ceva mai ok nu plin de rusi sau unde ati vine camerista o data la 2/3 zile si minibarul cu plata ca drq daia e uai trebuie totul free,asa daca aveam bani ma tiram la MARDAN:)),anul trecut am fost la un hotel de 5 stele TOP KAPY sau ceva de genu  plin de rusi abia aveai loc la masa ,camerista uita sa mai vina minibarul al umplea in 8 zile de 2 ori plin de pisici de parca era crescatorie ,nu am nimic cu pisicile dar sunt dog lover:)) ,in fine cam varza .As vrea sa gasesc ceva ok recomandat de voi ,cineva care a fost de curand in sezon bineinteles.Pana acum am fost de 4 ori cel mai mult mi-a placut la QUEEN ELISABETH si PAPILON AISCHA la QUEEN am prin in 2007 parca era inaugurarea a fost totul super super in fiecare seara berbecut la protap si prepelite:)) nu mai vb de restul,deci in mare stiu care e treaba  dar mai am nevoie de pareri sfaturi recomandari .
MULTUMESC ANTICIPAT

#2
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,573
  • Înscris: 17.08.2007
Uat ?

#3
softyty

softyty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 23.02.2008

 khelos, on 27th January 2011, 13:17, said:

Salut la toata lumea si multumesc pentru pareri si raspunsuri,totusi as mai avea cate o intrebare sau 9 :notangel: vreau daca puteti sa-mi recomandati un hote buget in jur de 800 1000 pentru 2 persoane in turcia  5 stele ua perioada mai ,daca stiti ceva mai ok nu plin de rusi sau unde ati vine camerista o data la 2/3 zile si minibarul cu plata ca drq daia e uai trebuie totul free,asa daca aveam bani ma tiram la MARDAN:)),anul trecut am fost la un hotel de 5 stele TOP KAPY sau ceva de genu  plin de rusi abia aveai loc la masa ,camerista uita sa mai vina minibarul al umplea in 8 zile de 2 ori plin de pisici de parca era crescatorie ,nu am nimic cu pisicile dar sunt dog lover:)) ,in fine cam varza .As vrea sa gasesc ceva ok recomandat de voi ,cineva care a fost de curand in sezon bineinteles.Pana acum am fost de 4 ori cel mai mult mi-a placut la QUEEN ELISABETH si PAPILON AISCHA la QUEEN am prin in 2007 parca era inaugurarea a fost totul super super in fiecare seara berbecut la protap si prepelite:)) nu mai vb de restul,deci in mare stiu care e treaba  dar mai am nevoie de pareri sfaturi recomandari .
MULTUMESC ANTICIPAT

Banuiesc ca vrei UAI. Cu masina sau avion si cate zile? la 7 nopti fara transport cu 1000 Eur iesi bine, cu avion sau mai multe zile mai gandeste-te.
Si nu mai posta de doua ori... :)

#4
mita2008

mita2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 08.04.2008
salutare..astept ceva recomandari pentru anul acesta..am urmatoarele cerinte:

- buget: in jur de 1700€(2 adulti, transport cu avionul, toate taxele incluse)X 2 familii
- perioada sejur: sfarsit de mai, inceput de iunie( 10 nopti cazare oricand in aceasta perioada)
- cel mai important aspect il constituie distractia de seara oferita de resort( enterteiment, animatie, disco in aer liber, spectacole, karaoke etc)
- sa fie multe baruri, piscine, muzica, atmosfera de vacanta, de distractie in general
- mai conteaza si aspectele culinare(cafeaua ar trebui sa fie normala-espresso, ibric, turceasca, filtru- adica sa nu fie  ness sau solubila; cockteilurile sa fie OK, sa existe gratare zilnic, cat mai multe tipuri)
- nu ma intereseaza plaja, eventual sa existe ponton
- e de preferat sa aiba tobogane de adulti

#5
Danyela_Fufy

Danyela_Fufy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 13.08.2009
Buna ziua !
As dori  o recomandare a unei locatii pentru un sejur de 10 zile in Turcia (Belek, Lara, Kemer).
5 stele , UAI , plaja cu nisip daca se poate. Transport cu avionul , in a doua jumatate a lunii iunie.
Buget disponibil 2000 euro ,(cu taxa de aeroport inclus) pentru doua persoane.
Multumesc !

#6
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

 mita2008, on 28th January 2011, 15:45, said:

salutare..astept ceva recomandari pentru anul acesta..am urmatoarele cerinte:

- buget: in jur de 1700€(2 adulti, transport cu avionul, toate taxele incluse)X 2 familii
- perioada sejur: sfarsit de mai, inceput de iunie( 10 nopti cazare oricand in aceasta perioada)
- cel mai important aspect il constituie distractia de seara oferita de resort( enterteiment, animatie, disco in aer liber, spectacole, karaoke etc)
- sa fie multe baruri, piscine, muzica, atmosfera de vacanta, de distractie in general
- mai conteaza si aspectele culinare(cafeaua ar trebui sa fie normala-espresso, ibric, turceasca, filtru- adica sa nu fie  ness sau solubila; cockteilurile sa fie OK, sa existe gratare zilnic, cat mai multe tipuri)
- nu ma intereseaza plaja, eventual sa existe ponton
- e de preferat sa aiba tobogane de adulti


Orange County ar fi o optiune buna!

 Danyela_Fufy, on 31st January 2011, 14:59, said:

Buna ziua !
As dori  o recomandare a unei locatii pentru un sejur de 10 zile in Turcia (Belek, Lara, Kemer).
5 stele , UAI , plaja cu nisip daca se poate. Transport cu avionul , in a doua jumatate a lunii iunie.
Buget disponibil 2000 euro ,(cu taxa de aeroport inclus) pentru doua persoane.
Multumesc !


Ideal ar fi sa prindeti reducerile de Early Booking pentru a va incadra in buget:


Delphin Botanik
Lara  Beach (plaja nisip)
AKKA Antedon-plaja pietricele
Corinthia Tekirova-plaja pietricele

#7
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006

 Danyela_Fufy, on 31st January 2011, 14:59, said:

Buna ziua !
As dori  o recomandare a unei locatii pentru un sejur de 10 zile in Turcia (Belek, Lara, Kemer).
5 stele , UAI , plaja cu nisip daca se poate. Transport cu avionul , in a doua jumatate a lunii iunie.
Buget disponibil 2000 euro ,(cu taxa de aeroport inclus) pentru doua persoane.
Multumesc !
In 2000 de euro te-ai incadra la :
IC Green Palace
Miracle
AK-KA Antedon
Corinthia Tekirova
Lykia World - fain tare

#8
mita2008

mita2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 08.04.2008

 koder, on 31st January 2011, 21:05, said:

Orange County ar fi o optiune buna!




Ideal ar fi sa prindeti reducerile de Early Booking pentru a va incadra in buget:


Delphin Botanik
Lara  Beach (plaja nisip)
AKKA Antedon-plaja pietricele
Corinthia Tekirova-plaja pietricele


Lara Beach Hotel are sistem AI

Edited by mita2008, 31 January 2011 - 21:16.


#9
Danyela_Fufy

Danyela_Fufy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 13.08.2009
In primul rand multumesc inca odata celor care mi-au raspuns solicitarilor.
Comentand putin variantele primite , as putea spune urmatoarele :
-cel mai bun pret si cel mai cuprinzator AI l-am gasit la Delphin Botanik.
-in ordine ar urma : Lara Beach , Akka Antedon, Corinthia Tekirova , IC Green ....
In cautarile mele asidue , am gasit un hotel Limak Alantis , care ca si pret , referinte , servicii mi se pare destul de ok ....
Concluzionand , deocamdata , Delphin Botanik este in pol position , v-as ruga sa-mi spuneti parerea si despre Limak Atlantis.
Ca si fapt divers , anul trecut am fost in Side , la Crystal Admiral . Frumos , ok , dar putin cam departe de aeroport , lung transferul ....
Inca odata multam pentru ajutorul acordat in alegerea unei locatii adecvate !

Am mai gasit ceva ce ar corespunde bugetului , ce parere aveti de Arcadia Limak sau Chervo Club Sirena ?
Sper ca nu exagerez cu bunavointa voastra  :kisstogether: ....

#10
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Delphin Botanik are servicii foarte bune , multa vegetatie dar are plaja si intrarea in apa cu pietre, camerele sunt cam vechi si este la vreo 120 km de aeroport.
Limak Atlantis cred ca iti depaseste bugetul de 2000 , iar Chervo Club Sirena este fostul Magic Life Imperial un hotel slabut.

Edited by ANDOX, 01 February 2011 - 00:10.


#11
Danyela_Fufy

Danyela_Fufy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 13.08.2009
Sunt de acord ca nu chiar ma inscriu in baremul de 2000 euro cu Limak Atlantis , dar daca as suplimenta cu 100 euro maxim , atunci ar fi ok.
Iar daca as face si sacrificiul acesta , intreb eu , ar merita ? Este cel mai bun din cele discutate pina acum ?
Cu Lykia World , problema ar fi ca nu este pe lista de oferte primita de la agentia cu care cooperez de ani de zile.
Insa voi incerca sa vb cu ei , poate vor putea sa-mi faca o oferte si acolo , pt ca intr-adevar am citit doar vorbe frumoase despre acea locatie.

#12
florin-cj

florin-cj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 09.02.2007

 Danyela_Fufy, on 1st February 2011, 15:53, said:

Sunt de acord ca nu chiar ma inscriu in baremul de 2000 euro cu Limak Atlantis , dar daca as suplimenta cu 100 euro maxim , atunci ar fi ok.
Iar daca as face si sacrificiul acesta , intreb eu , ar merita ? Este cel mai bun din cele discutate pina acum ?
Cu Lykia World , problema ar fi ca nu este pe lista de oferte primita de la agentia cu care cooperez de ani de zile.
Insa voi incerca sa vb cu ei , poate vor putea sa-mi faca o oferte si acolo , pt ca intr-adevar am citit doar vorbe frumoase despre acea locatie.
  

       La Limak Atlantis am fost in 4-11 septembrie 2009 ,hotel pentru familii cu copii ,seara putine activitati nu ai unde te plimba suprafata este mica comparativ cu alte Resorturi.La hotelul de langa Gloria Varde erau artificii ,spectacole pe ponton
        Plaja este cu nisip si intrarea lina in mare.
  Conceptul UAL este destul de bun , Hotelul  nu era renovat recent parea invechit.
    Noi ne-am simtit foarte bine , scopu; principa; a fost plaja la mare si odihna.

    Poate sunt influentat si de  Barut Lara unde am fost anul trecut....

#13
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Limak Atlantis este cu mult sub Botanik si nu e o idee buna.Lykia e excelent si merita sa insisti pentru acest hotel

#14
Danyela_Fufy

Danyela_Fufy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 13.08.2009
Multumesc pentru sfaturi , o sa incerc la Lykia World .
Cel mai nou zvon si sugestie ce a ajuns la urechile mele este Eftalia Aqua .
Am inteles ca este un hotel nou , cei avizati , puteti emite o parere ?

#15
Danyela_Fufy

Danyela_Fufy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 13.08.2009
Scuzi , referitor la Eftalia , am gasit discutiile pe subforumul vacante in Turcia ....

#16
Danyela_Fufy

Danyela_Fufy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 13.08.2009
Am primit oferta pentru Lykia World , pe 11 nopti de 2200 euro, cu totul inclus. Cum e ?
Deci pe 10 noti cum vreau eu , probabil ies la 2000 euro.
Eftalia nu a gasit inca ... dar cauta. :naughty:

#17
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Lykia nu suporta comparatie cu Eftalia! zic ca merita sa iti iei vacanta pentru a profita de EB plus ca unele hoteluri chiar vor intra in Stop Sales.

#18
Delphinash

Delphinash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 06.07.2007
Aegean Dream Resort Bodrum 5 stele, doar AI - acolo am fost, mi-a placut, doar asta pot sa recomand (nu am alt termen de comparatie). Predominant cleinti din tarile scandinave, rusi mai putini, romani deloc, resort nu f intins ca marime a.i. te poti misca usurel intre camera, resturant, piscine, plaja. De fapt e pe plaja. Recomand corpul nou, Select Dream, cu piscina proprie la camerele de jos e chiar in fata usii, camere elegante, curat. Vreo 2 piscini am vazut :D le-am si hranit :)
In rest am senzatia ca peste tot e la fel in ceea ce priveste mancarea, animatia, spectacolele (pana si in bulgaria am vazut acelesi specatcole ca in turcia, am avut un sentiment de déja-vu).
Cu early-booking se poate obtine un pret bun pt acest hotel care nu e tocmai ieftin. Noi in 2009 am dat in jur de 780 de euro parca, 2 pers/8zile/AI, in select dream, fara transport.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate