Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 

Zeul ignoranței

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
77 replies to this topic

#73
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Posttakillya, on 26th January 2011, 23:48, said:

ia povesteste-ne si noua.
ce s-a intamplat asa de special incat ai ramas ferm convins ca dzeu exista? hai sa facem si altceva decat sa vorbim la modul general pe forumul asta. (nu am refer strict la tine)

chiar, o sa deschid si un topic (daca n-o fi deja vre-unul) in care credinciosii pot impartasi experientele lor (si ceea ce ia convins ferm ca dzeu exista) cu restul forumistilor. cine stie, poate reusim sa dam si peste ceva interesant, nu doar vorba si filozofeala la modul general. eu zic ca ar fi destul de interesant.
Prefer sa nu vorbesc despre ele. Sunt experiente personale pe care nu doresc sa le impartasesc. :)

#74
tamtamtam

tamtamtam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,042
  • Înscris: 16.09.2010
Sunt chiar asa umilitoare si jenante ?

#75
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Posttamtamtam, on 27th January 2011, 00:03, said:

Sunt chiar asa umilitoare si jenante ?
Sunt PERSONALE... E chiar greu de inteles?  :naughty:

#76
tamtamtam

tamtamtam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,042
  • Înscris: 16.09.2010
tot cred ca sunt jenante

#77
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Posttamtamtam, on 27th January 2011, 11:36, said:

tot cred ca sunt jenante
E problema ta ce crezi... Nu ma intereseaza.

#78
SnowBlack

SnowBlack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 05.12.2010

View Postix_, on 16th January 2011, 10:59, said:

Exista intrebari la care nu cunoastem raspunsul (inca). Vor exista intotdeauna astfel de intrebari.

A gasi un raspuns supranatural pentru orice intrebare e foarte usor dar raspunsurile supranaturale au putere de explicatie 0 (zero). Raspunsurile supranaturale sunt un mod elegant de a spune "habar n-am". Zeii s-au nascut din ignoranțã si reprezinta ignoranța.

A spune ca D-zeu a facut ceva e usor. Totusi, nu se pot pune intrebari despre D-zeu fiindca "e mai presus de intelegerea noastra". Asta da iluzia ca stim ceva cand de fapt nu stim. Practic, oamenii isi ascund ignoranta in spatele unui cuvant, D-zeu, zeul ignorantei. Ceea ce nu cunoastem (inca) e pus pe seama lui.

De ce prefera oamenii un raspuns gresit decat sa nu aiba raspuns?

Pentru ca e mai usor :)


View Posttakillya, on 26th January 2011, 22:48, said:

ia povesteste-ne si noua.
ce s-a intamplat asa de special incat ai ramas ferm convins ca dzeu exista? hai sa facem si altceva decat sa vorbim la modul general pe forumul asta. (nu am refer strict la tine)

chiar, o sa deschid si un topic (daca n-o fi deja vre-unul) in care credinciosii pot impartasi experientele lor (si ceea ce ia convins ferm ca dzeu exista) cu restul forumistilor. cine stie, poate reusim sa dam si peste ceva interesant, nu doar vorba si filozofeala la modul general. eu zic ca ar fi destul de interesant.

buna idee

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate