Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...
 La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)
 Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 

Refinantare Credit

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
bogdantudor82

bogdantudor82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 12.09.2009
Salut,

Am si eu o curiozitate .. vreau sa-mi achizitionez o casa in valoare de 75000 EUR. Dezvoltatorul imi cere 25000 EUR avans. Eu nu am nici un ban in schimb un venit destul de mare cu care nu-mi fac probleme ca nu as obtine suma de 75000EUR. Dar ramane problema avansului. Ideea mea ar fi asa:

1. Credit Nevoi Personale facut de parinti - 10000 EUR - pe 5 ani - rata = 1000 RON / luna
2. Credit Nevoi Personale facut de mine - 10000 EUR - pe 10 ani - rata = 800 RON / luna
3. Credit Nevoi Personale facut de sotia mea - 10000 EUR - pe 10 ani - rata = 800 RON / luna.

Cu acesti bani voi putea plati avansul si alte cheltuieli gen taxe notariale samd.

Casa foarte sigur va fi evaluata la peste 90000 EUR de catre evaluator.

Intrebarea mea este ... In momentul in care ma duc sa fac un Credit Ipotecar pentru achizitionare pot refinanta cele 3 credite pentru a ramane cu unul singur ?

De notat ca eu nu voi trebui sa dau avans la banca deoarece am dovada platii avansului catre dezvoltator.

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.

#2
costin00000

costin00000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 27.10.2009
salut,

ti-am trimis un pm

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate