Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15,
 La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C
 La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi
 Cum deschid rezervor WC Geberit s...

Folie protectie solara efect mirror

Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...
 

Cum dovedesc cu o cartela este a mea?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,093
  • Înscris: 03.04.2006
Am si eu un stres si va rog sa ma lamuriti :).
Am un nr de cosmote (cartela) care l-am promovat foarte mult in ultimul timp (vanzari de produse online) si problema la care ma gandesc eu ar fi urmatoarea: Ce fac daca mi se fura/pierd telefonul cu tot cu cartela? Cum pot obtine o noua cartela ? Cum dovedesc eu operatorului ca eu sunt propietarul de drept al acelui nr ?

Exista la cosmote posibilitatea de alegere a unui nr preferential ? Cum se face asta ?

#2
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Simplu:
Te intreaba care sunt cele mai apelate numere, de cate ori pe zi , luna !
Te intreaba care sunt cele mai recente apeluri primite , sau cele mai dese !
Le zici numerele platesti 50 ron + copie buletin si in 2 minute iti da cartela inapoi cu nr care l-ai avut !

#3
iulik17d

iulik17d

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,626
  • Înscris: 25.04.2009
dar nu mai bine nu o pierzi?

#4
mviorel

mviorel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 29.06.2009

View Postiulik17d, on 28th December 2010, 21:53, said:

dar nu mai bine nu o pierzi?

Da ii bine si asa, eu stiu ca ai codul PUK cand iti iei cartela scris pe undeva ii o dovada ca ii cartela ta plus si seria aia dupa cartela ar fii bine sa o notezi si la fel cum a zis colegu de forum chestia cu numerele.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Sau, alta varianta, o transformi in abonament si atunci orice s-ar intampla ramane pe numele tau, indiferent daca se pierde, explodeaza sau orice altceva. :)

Si nu mai stai ##### Ia cel mai ieftin abonament si scapi de problema asta. Oricand se poate dezactiva cartela SIM pierduta/furata/stricata si activa una in loc.

#6
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,717
  • Înscris: 11.01.2005
Eu pastrez intotdeauna cotorul SIM-ului, cel cu seria si PUK-ul. Mai pastrez bine si bonul fiscal de achizitie. Din fericire pana acum nu am fost nevoit sa le folosesc ...

Edited by vladut_v, 07 January 2011 - 11:26.


#7
n0sp3rat

n0sp3rat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 31.12.2009

View Postdaniel21, on 28th December 2010, 20:40, said:

Am si eu un stres si va rog sa ma lamuriti :).
Am un nr de cosmote (cartela) care l-am promovat foarte mult in ultimul timp (vanzari de produse online) si problema la care ma gandesc eu ar fi urmatoarea: Ce fac daca mi se fura/pierd telefonul cu tot cu cartela? Cum pot obtine o noua cartela ? Cum dovedesc eu operatorului ca eu sunt propietarul de drept al acelui nr ?

Exista la cosmote posibilitatea de alegere a unui nr preferential ? Cum se face asta ?
Te duci maine dimineata frumos cu SIMul in mana (sa fie vizibila seria acestuia neaparat) si cu CI la cel mai apropiat Germanos si depui GRATUIT cerere de PERSONALIZARE !
Atentie : cartela va fi trecuta pe numele tau. De fiecare data cand vei suna la ei te vor intreba CNP, adresa, nume etc datele cartelei ne mai contand.
Recomand : dupa ce ti-o personalizezi (dureaza max 2-3zile) du-te iar la ei sa iti setezi o PAROLA. La fel ca si la personalizare va trebui completat formular. Apoi esti sunat de un angajat de la Relatii cu Clientii si te va intreba prin telefon ce parola vrei.
E de preferat varianta asta ca si securitate a contului pt ca CNP poate sa ti-l mai cunoasca cineva dar parola in relatie cu operatorul....imposibil ! decat sa nu spui la un pahar de vorba cuiva...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate