Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Un sfat: Samsung Galaxy S sau Iphone 4?

- - - - -
  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#19
deianadrian

deianadrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 21.01.2005

View Postcrt, on 19th December 2010, 17:34, said:

Am avut 3gs. Si uite ca l-am dat si mi-am luat un galaxy s.
N-am zis ca e naspa, nu contest ca iphone 4 e o 'bijuterie' a tehnologiei moderne, ca si alte smartphone-uri, dar nu isi merita banii. OK, stiu ca unibody de aluminiu e tehnologie de prototipare, costa mai mult decat plasticul, dar nu chiar diferenta aia de pret.
Nu platesti doar iphone-ul in sine, platesti si brandul, asta e chestia aici.

Ma lamureste careva si pe mine DE CE as vrea Iphone si nu SGS? Excluzand faptul ca daca mergi la agatat pitipoance , le "spargi" cand scoti Iphonele din buzunar...

Ar mai fi varianta Nokia N8 pe care am luat-o in considerare?! Sau pica din start ?

#20
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Pica...

#21
>ficus

>ficus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,455
  • Înscris: 22.06.2007

View Postdeianadrian, on 19th December 2010, 17:40, said:

Ma lamureste careva si pe mine DE CE as vrea Iphone si nu SGS? Excluzand faptul ca daca mergi la agatat pitipoance , le "spargi" cand scoti Iphonele din buzunar...

Ar mai fi varianta Nokia N8 pe care am luat-o in considerare?! Sau pica din start ?
a remarcat cineva claritatea displayului de la galaxy s? :naughty:
plus ca ceva imi spune sa merg alaturi de google...

#22
flipdascript

flipdascript

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 10.11.2008

View PostFlorinbv, on 19th December 2010, 17:48, said:

Pica...
Sau daca nu pica, cade :deadtongue:  N8 n-are ce cauta in comparatia asta, ala e un camera-phone...si atat.

#23
d4nc34l1f3

d4nc34l1f3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 21.04.2007

View PostFlorinbv, on 19th December 2010, 17:03, said:

N-as spune ca e un avantaj carcasa lui iPhone 4. E frumoasa insa e imbracata in sticla si degeaba e din aluminiu daca crapa sticla pe ea.
Pe de alta parte, ce bine poti proteja iP4-ul de vreo 1000 de euro cu un "bumper case" livrat bineinteles gratuit... O sa arate "fully fashioned"!  Hehe.

#24
crt

crt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 11.07.2007

View Postd4nc34l1f3, on 19th December 2010, 18:05, said:

Pe de alta parte, ce bine poti proteja iP4-ul de vreo 1000 de euro cu un "bumper case" livrat bineinteles gratuit... O sa arate "fully fashioned"!  Hehe.
Nu mai livreaza parca. A fost pana-n septembrie.

#25
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
Vad ca nimeni nu a raspuns la intrebarea ta principala, "Pot pune muzica pe iPhone4 fara sa platesc?". Raspunsul e DA, poti. Doar ca vei avea nevoie de iTunes pentru a face asta. Dar la majoritatea player-elor mp3 e asa, deci nu ma pot plange. La fel, poti pune si filme. Cu aplicatiile e mai greu. Gasesti multe aplicatii free pe AppStore, dar de cele mai multe ori sunt doar demo. Asa ca, sau le cumperi, sau instalezi pe el 2 aplicatii (Cydia si Installous) si ii faci ceea ce se numeste JailBreak.
Mai pomeneai de zgariat ecranul. Sunt pe piata folii protectoare transparente sau cu efect de oglinda, pentru un anumit segment al publicului. Costa aproximativ 10 dolari si isi fac treaba foarte bine. Personal am pe iPod o asemenea folie de 6 luni si nu mi s-a dezlipit din niciun colt, iar eu ma joc aproximativ o ora/zi.

#26
deianadrian

deianadrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 21.01.2005
Ar mai fi Motorola Droid X si HTC Evo in discutie...

#27
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Nu prea. Alea is pt. America in CDMA - EV-DO
Daca mai astepti putin mai intra in discutie Nexus S si Optimus 2x

Edited by Florinbv, 19 December 2010 - 18:28.


#28
DarXXX

DarXXX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 06.07.2005
Calitatea touch-screenului la HTC nu se compara cu Iphone. De fapt, din toate smartphoneurile cu touch care le-am atins, nici unul nu se compara.
Muzica poti sa o pui si cu alte aplicatii, mult mai usor ca iTunes, daca esti batut in cap. La fel, appuri crekuite se gasesc pe toate gardurile.

#29
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Asta-i argumentul suprem? m-ai dezamagit... De curiozitate ai butonat un Galaxy S? sa vezi daca se compara touch screenul? eu nu cred.

#30
daveflp

daveflp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 04.08.2008
Dute pe iphone 4, nu iti va parea rau, cu sigurant! Tot ce face apple... e cu un pas inaintea tuturor.
Muzica de pe calculator...fisiere...video, etc le pui prin itune...deci nu ai nevoie de vreo modificare de soft.
Unul din multele avantaje fata de galaxy's, este app store-ul.
Iti vei putea personaliza telefonul cu tot ce ai nevoie.

Te sfatuiesc sa ai grija de unde il iei...si bine ar fi sa il iei factory unlocked, pentru a putea sa il activezi si folosesti cu orice cartela.

Edited by daveflp, 19 December 2010 - 18:43.


#31
crt

crt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 11.07.2007

Quote

Unul din multele avantaje fata de galaxy's, este app store-ul.
Iti vei putea personaliza telefonul cu tot ce ai nevoie.
asta cum vine? ai android market-ul pe orice telefon cu android, asta include galaxy s.


Quote

Muzica de pe calculator...fisiere...video, etc le pui prin itune...deci nu ai nevoie de vreo modificare de soft.
si la galaxy s poti si direct din windows explorer, ca pe un stick USB ordinar. Sau prin MTP, deci din orice audio player ce suporta protocolul, windows media player etc, poti sincroniza.

Edited by crt, 19 December 2010 - 18:47.


#32
daveflp

daveflp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 04.08.2008
Ce nu intelegi?
Android market e 0 fata de appstore-ul apple... 1. numarul de aplicatii existente, 2 performanta aplicatiilor, 3 aranjarea aplicatiilor si si promovarea lor in store.

Edited by daveflp, 19 December 2010 - 18:49.


#33
crt

crt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 11.07.2007

View Postdaveflp, on 19th December 2010, 18:48, said:

Ce nu intelegi?
Android market e 0 fata de appstore-ul apple... 1. numarul de aplicatii existente, 2 performanta aplicatiilor, 3 aranjarea aplicatiilor si si promovarea lor in store.
1. din cate stiu ambele au pe la 300 de mii de aplicatii acum, si considerand 'vechimea' app store-ului, mi se pare ca android market-ul a prins tare din urma.
2. Performanta aplicatiilor? Hai sa luam un exemplu popular, angry birds, pare la fel atat pe iphone, cat si pe android. Singura diferenta e ca pe android e free.
3. Ai vazut ultimul update? ai inclusiv related applications acum

#34
flipdascript

flipdascript

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 10.11.2008
Acuma serios, de ce se poarta discutia asta aici? Eu cand intru pe aria Samsung o fac ca sa citesc si sa scriu NUMAI despre telefoanele Samsung, nu Samsung versus iMere, iPere, etc. In aria Versus sunt o gramada de topicuri dedicate acestui subiect.

http://forum.softped...howtopic=681263

http://forum.softped...howtopic=718876

http://forum.softped...howtopic=697002

#35
daveflp

daveflp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 04.08.2008
Din cate sti, sti prosti cam tot.
Android market are  in jur de 100,000 aplicatii.
Eu vorbesc de performanta aplicatiei, si tu imi zici ca e free...  :thumbup: Unde e legatura ?  :habarnam:
angry birds nici macar nu e o aplicatie nativa android...este portat din  ios. Pentru iOS a fost facuta si imbunatatita pana la ce a ajuns azi.
Android market se dezvolta, dar mai are mult de lucrat pana va ajunge macar jumate din store-ul apple.

Te rog nu mai raspunde cu tampenii, ca ioh nu ma mai obosesc sa te corectez.

Edited by daveflp, 19 December 2010 - 19:16.


#36
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Eu zic sa nu te mai obosesti deloc... si asa esti plin de aere si prejudecati.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate