Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

ClickNet merita?

- - - - -
  • Please log in to reply
351 replies to this topic

#37
danby

danby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 20.12.2005
Dati-mi un sfat tehnic. Sunt client clicknet ADSL de la inceput si nu am avut probleme, nici cu limitarea nici cu viteza. De cand au trecut la viteze de 3Mb, si IP DINAMIC nu ma mai pot conecta la serverele sharing, nici la torenti nu mai am acces, iar de pe  net descarc  un videoclip de ex. cu 30Kb. Modemul meu este pe USB.

#38
deadnoise

deadnoise

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 07.05.2007
deci...intrebarea "clicknet, merita?" este foarte relativa..sunt mai multi factori implicati aici..depinde in primul rand in ce oras stai, daca stai la bloc sau la casa, esti abonat romtelecom sau nu. d.p.m.d.v. (cel putin in bv) nu merita de nici o culoare. eu am FiberLink de la rds si am viteza reala de download 3MB/s si upload 2MB/s(9$+telefonie moca cu sute de minute incluse). prietena mea are clicknet de 2mb/s(pe care plateste 11 euro si are 200KB/s download 100KB/s Upload) care se deconecteaza odata la 10 minute..suportul tehnic este de toata jena..iti raspnde o femeie care sta sa iti verifice datele 20 min dupa care sa iti spuna ca de fapt prob este de la tine(cand tu stii foarte clar ca ai dat un restart la comp si dupaia nu mai mergea netul)deci raportul pret/viteza banuiesc ca va raspunde la intrebare (pt brasov)

#39
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007

View Postdeadnoise, on Oct 4 2007, 21:09, said:

deci...intrebarea "clicknet, merita?" este foarte relativa..sunt mai multi factori implicati aici..depinde in primul rand in ce oras stai, daca stai la bloc sau la casa, esti abonat romtelecom sau nu. d.p.m.d.v. (cel putin in bv) nu merita de nici o culoare. eu am FiberLink de la rds si am viteza reala de download 3MB/s si upload 2MB/s(9$+telefonie moca cu sute de minute incluse). prietena mea are clicknet de 2mb/s(pe care plateste 11 euro si are 200KB/s download 100KB/s Upload) care se deconecteaza odata la 10 minute..suportul tehnic este de toata jena..iti raspnde o femeie care sta sa iti verifice datele 20 min dupa care sa iti spuna ca de fapt prob este de la tine(cand tu stii foarte clar ca ai dat un restart la comp si dupaia nu mai mergea netul)deci raportul pret/viteza banuiesc ca va raspunde la intrebare (pt brasov)
RDS fiberlink are o acoperire foarte, foarte slaba. Cateva din marile orase ale tarii. Romtelecom are acoperire nationala si adsl-ul este disponibil mai peste tot. De mers merge foarte bine.

Pe RDS ai 3MB ai doar pe intern la fel ca si upload. (Nu amesteca mere cu pere).

Edited by alexx1402, 04 October 2007 - 20:27.


#40
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postalexx1402, on Oct 4 2007, 21:26, said:

RDS fiberlink are o acoperire foarte, foarte slaba. Cateva din marile orase ale tarii. Romtelecom are acoperire nationala si adsl-ul este disponibil mai peste tot. De mers merge foarte bine.

Pe RDS ai 3MB ai doar pe intern la fel ca si upload. (Nu amesteca mere cu pere).
si in plus suportul tehnic al rds e de toata jena ,citeste in aria respectiva si ai sa te dumiresti !

#41
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

View Postunchiujim, on Oct 4 2007, 23:59, said:

si in plus suportul tehnic al rds e de toata jena ,citeste in aria respectiva si ai sa te dumiresti !

  Las`ca nici cu ROMMTELECOM nu mi-e rusine !!!!! :lol: :lol:

#42
deadnoise

deadnoise

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 07.05.2007

View Postunchiujim, on Oct 4 2007, 23:59, said:

si in plus suportul tehnic al rds e de toata jena ,citeste in aria respectiva si ai sa te dumiresti !
RDS au facut reteaua fiberlink metro-nationala(adica de la toti utilizatorii de fiberlink trag cu 3 MB/s.spre exemplu eu nu trag cu  dc++ ci cu BitTorrent si pe trackerele din romania inca nu am gasit torrent pe care sa il iau cu sub 2MB/s.
si de suportul tehnic pana in momentul de fata nu am de ce sa ma plang deoarece am fost nevoit sa sun doar odata..si atunci au remediat prob in max 20 de min(ceea ce mi se pare rezonabil)(pana la urma e ca la antivirus...recomanzi ceea ce folosesti tu)

#43
dorelc

dorelc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 12.10.2007
trebuie setat astfel incat sa fowardeze ip spre computer. si astfel ai ip real ... ip routerului este si ip calculatorului..

in caz contrar ..ai ip de lan ...192....
o sa revin cu instructiunile pas cu pas cum se poate obtine acel ip.
PS sunt foarte multumit de internetul de la ClickNET ...acum ca au ieftinit la jumatate tarifele si au si marit viteza de transfer ... este extraordinar.
[/quote]

Eu sunt incepator de aceea te rog sa-mi explici mai babeste daca ai timp cum sa setez routerul sa am ip real ?Am si un switch dar daca tot am si router si tehnic e posibil de ce sa nu am Ip real ? Mersi fain anticipat !

#44
dungatu

dungatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 24.04.2005
am 546 si o retea prin tubulatura in apartament cu prize de telefon si net in camere...
cum trebuie legate prizele de net ca sa am semnal? am modemul la intrare , conectat la 230v, telefon si net.
multumesc!

#45
dungatu

dungatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 24.04.2005
nu stie nimeni?

#46
juve_doom

juve_doom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 24.11.2006

View Postdungatu, on Oct 23 2007, 14:22, said:

nu stie nimeni?

suna la 0800CLICK - asistenta gratuita pt userii de clicknet ...

#47
CreditImmobilier

CreditImmobilier

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 04.06.2007
In Dorobanti (Bucuresti), ClickNet merge prost. Cunosc si altcineva care sta aproape in acelasi cartier, chiar la 100 metri de sediul Romtelecom, and are aceeasi problema.

Suportul e naspa si nimeni nu primeste nici o factura  :rolleyes: S-a facut reclamatie la sediu, si inca n-a venit factura! :o

Platesc 20 de euro pe luna si merge cam prost. Well, cred ca au facut reparatii, acum e mai bine, dar in primele luni era foarte enervant.

Aveau si probleme DNS cu serverul lor, si multe situri inaccesibile :rolleyes:

Nu stiu despre RDS, dar aveam internet UPC/Astral prin cablu de ani de zile (Zona Magheru/ Universitate), si era ok.

#48
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View PostCreditImmobilier, on Nov 1 2007, 03:56, said:

In Dorobanti (Bucuresti), ClickNet merge prost. Cunosc si altcineva care sta aproape in acelasi cartier, chiar la 100 metri de sediul Romtelecom, and are aceeasi problema.

Suportul e naspa si nimeni nu primeste nici o factura  :rolleyes: S-a facut reclamatie la sediu, si inca n-a venit factura! :o

Platesc 20 de euro pe luna si merge cam prost. Well, cred ca au facut reparatii, acum e mai bine, dar in primele luni era foarte enervant.

Aveau si probleme DNS cu serverul lor, si multe situri inaccesibile :rolleyes:

Nu stiu despre RDS, dar aveam internet UPC/Astral prin cablu de ani de zile (Zona Magheru/ Universitate), si era ok.
suportul e naspa si nimeni nu primeste nici o factura ? asta e valalabil la rds & upc ! asa ca nu mai debita prostii !!!!

#49
bisquit

bisquit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 13.10.2007
Eu am fiberlinku' de la rds. E bun, nu ma plang. Dar am incercat sa bag clicknet la alta locatie, insa dureazaaaaaaaa. Probabil ca daca nu ar fi de la romtelecom, as aprecia clicknet-ul, dar lejeritatea cu care abordeaza clientu' ma face sa transpir de ciuda. Noi trebuie sa ii luam cu sar'na, altfel...oha!
Sper sa se miste mai bine internetu' decat romtelecomu' in rezolvarea cererilor!!!

Edited by bisquit, 02 November 2007 - 23:28.


#50
im_22

im_22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 01.11.2007
Am clicknet si mi se deconecteaza mereu, cam un minut doua  pe zi.
Dar in schimb are acoperire mare.

#51
florin_pnt

florin_pnt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.12.2007
Salut,care poate sa ma ajute,ca astia cu asistenta lor de la clicknet sint varza.Se intrerupe destul de des netul si suspectez ca ar fi ceva probleme cu modemul pt ca ledul de alimentare nu se mai face verde continuu(e cand verde cand rosu).Dupa ce ii dau restarturi isi revine darma enerveaza rau sa fac chestia asta de 3,4 ori pe zi+setari.A mai intilnit cineva problema asta.Mentionez ca netul merge la 3 calculatoare:la unul direct din modem iar la alte 2 prin switch.E posibil sa fie modemul de vina?

#52
mKr

mKr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.12.2007

View Postflorin_pnt, on Dec 10 2007, 10:25, said:

Salut,care poate sa ma ajute,ca astia cu asistenta lor de la clicknet sint varza.Se intrerupe destul de des netul si suspectez ca ar fi ceva probleme cu modemul pt ca ledul de alimentare nu se mai face verde continuu(e cand verde cand rosu).Dupa ce ii dau restarturi isi revine darma enerveaza rau sa fac chestia asta de 3,4 ori pe zi+setari.A mai intilnit cineva problema asta.Mentionez ca netul merge la 3 calculatoare:la unul direct din modem iar la alte 2 prin switch.E posibil sa fie modemul de vina?

Am mai intalnit asemenea probleme cand alimentarea la 220V nu era stabila. Incearca sa-ti iei un stabilizator de tensiune si eu cred ca rezolvi problema. Modem-urile sunt foarte sensibile la micile variatii de tensiune.

#53
alexui

alexui

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.04.2007
www.inpc.ro Solutii la cateva probleme clicknet.

#54
me_suzy

me_suzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 29.04.2007

View Postalexui, on Apr 8 2008, 09:44, said:

www.inpc.ro Solutii la cateva probleme clicknet.

deci eu am RDS fiberlink si platesc pe luna 25 lei. Si trag de pe site cu peste 1MB. De pe retea cu 6-7 MB. La clicknet azi am facut un test cu o prietena care nu are prin zona RDS. Si pt un abonament la clicknet de 6 mb am aflat ca trebuie sa platesti 50 si ceva de lei. Si stiti ce banda este la pretul asta? 200 KB. Nici un sfert macar si la pret dublu fata de RDS. Bataie de joc si furt calificat cu clicknet. Sa astepte ei clienti.

Edited by me_suzy, 12 May 2008 - 23:34.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate