Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

ClickNet merita?

- - - - -
  • Please log in to reply
351 replies to this topic

#343
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
Sunt abonat de 1 an la clicknet, pana acum a avut impresia ca merita dar de cateva zile imi merge ca naiba imi pica netul mai tot timpul, astazi s-a umplut paharul imi cade internetul si nu merge cu orele chiar si telefonul meu fix e mort.Am apucat de le-am scris celor de la Romtelecom prin MyAccount dar s-au dus o gramada de ore, nu s-a rezolvat nimic,nici nu mi-au dat raspuns in MyAccount,nici nu m-au sunat pe mobil, nici problema nu au rezolvat-o.Deci pot sa spun ca a meritat dar nu pot sa spun ca mai merita,dupa ce implinesc 2 ani cred ca "o sa fug " de la Romtelecom daca o tine in continuare tot asa.
Vreau insa sa va intreb si eu ceva care stiti sa-mi spuneti un numar de la Romtelecom unde sa le spun ca ''serviciile lor sunt la pamant" sa le repare, imi trebuie un numar de telefon care sa-l pot apela din Vodafone (catre Romtelecom) la tarif normal, nu suprataxat  (sunam de pe fix dar v-am zis, e mort) .Cred ca exista asa ceva,daca iti pica fix-ul de la Romtelecom si internetul (simultan) sa poata lumea sa reclame deranjametele si din alte retele.Eu unu am cautat pe site la ei (cand am prins internetul sa mearga, un minut -doua)  un numar de telefon pentru lucrul acesta si nu am gasit :(

#344
kcostica

kcostica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 21.10.2008

View Poststlk, on 19th February 2011, 22:23, said:

Sunt abonat de 1 an la clicknet, pana acum a avut impresia ca merita dar de cateva zile imi merge ca naiba imi pica netul mai tot timpul, astazi s-a umplut paharul imi cade internetul si nu merge cu orele chiar si telefonul meu fix e mort.Am apucat de le-am scris celor de la Romtelecom prin MyAccount dar s-au dus o gramada de ore, nu s-a rezolvat nimic,nici nu mi-au dat raspuns in MyAccount,nici nu m-au sunat pe mobil, nici problema nu au rezolvat-o.Deci pot sa spun ca a meritat dar nu pot sa spun ca mai merita,dupa ce implinesc 2 ani cred ca "o sa fug " de la Romtelecom daca o tine in continuare tot asa.
Vreau insa sa va intreb si eu ceva care stiti sa-mi spuneti un numar de la Romtelecom unde sa le spun ca ''serviciile lor sunt la pamant" sa le repare, imi trebuie un numar de telefon care sa-l pot apela din Vodafone (catre Romtelecom) la tarif normal, nu suprataxat  (sunam de pe fix dar v-am zis, e mort) .Cred ca exista asa ceva,daca iti pica fix-ul de la Romtelecom si internetul (simultan) sa poata lumea sa reclame deranjametele si din alte retele.Eu unu am cautat pe site la ei (cand am prins internetul sa mearga, un minut -doua)  un numar de telefon pentru lucrul acesta si nu am gasit :(
si eu am de 3 ani abonament de 2Mbs dar sunt multumit cu mici exceptii ceva timp in urma i-mi pica ADSL-ul des si asta seara iar incepe sa ma scoata din sarite :console:  pica destul de des la cateva minute.
Problema o stiu, o stie si tehnicianul care are alocate cateva comune si sate, dar este ceva munca sa inlocuiesti 150m de cablu este mai usor sa se urce pe  7-8 stalpi unde am cablul innadit si sa  refaca conexiunile, si sa puna o bucata de teava de plumb capsata pe innaditura sa nu intre apa :nonobad: , decat sa inlocuiasca cablul :thumbup: .
Cred ca RTC are servicii de calitate dar pacat cu tehnicienii care au ramas, si au mai si ramas cu obiceiuri proaste nu stiu decat sa fac innadituri si ce mai conteaza cum o fac daca in casca se aude ton, cred ca ar fi necesari si tehnicieni in ale retelisticii :thumbup:  tinand cont ca tot mai mult se axeaza pe fibra optica LAN-uri etc.
In concluzie multumit chiar daca mai apar probleme :coolspeak: .

#345
barbarian

barbarian

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,174
  • Înscris: 23.03.2008

View Poststlk, on 19th February 2011, 22:23, said:

Sunt abonat de 1 an la clicknet, pana acum a avut impresia ca merita dar de cateva zile imi merge ca naiba imi pica netul mai tot timpul, astazi s-a umplut paharul imi cade internetul si nu merge cu orele chiar si telefonul meu fix e mort.Am apucat de le-am scris celor de la Romtelecom prin MyAccount dar s-au dus o gramada de ore, nu s-a rezolvat nimic,nici nu mi-au dat raspuns in MyAccount,nici nu m-au sunat pe mobil, nici problema nu au rezolvat-o.Deci pot sa spun ca a meritat dar nu pot sa spun ca mai merita,dupa ce implinesc 2 ani cred ca "o sa fug " de la Romtelecom daca o tine in continuare tot asa.
Vreau insa sa va intreb si eu ceva care stiti sa-mi spuneti un numar de la Romtelecom unde sa le spun ca ''serviciile lor sunt la pamant" sa le repare, imi trebuie un numar de telefon care sa-l pot apela din Vodafone (catre Romtelecom) la tarif normal, nu suprataxat  (sunam de pe fix dar v-am zis, e mort) .Cred ca exista asa ceva,daca iti pica fix-ul de la Romtelecom si internetul (simultan) sa poata lumea sa reclame deranjametele si din alte retele.Eu unu am cautat pe site la ei (cand am prins internetul sa mearga, un minut -doua)  un numar de telefon pentru lucrul acesta si nu am gasit :(

Daca nu-ti merge nici telefonul, trebuie sa suni la deranjamente. Eu am patit-o odata asa, am sunat la deranjamente internet si m-au expediat la deranjamente telefoane.

In 3 ani de abonament clicknet, am avut 2 probleme, prima cand firele de la telefon nu erau izolate bine si atingeau teava de cupru si nu mergea nici telefonul, nici netul, si a doua problema cand mufa care intra in cutiuta aia alba de la internet (nu mai stiu cum ii spune) era bulita (chinezarie), a necesitat schimbarea ei.

Edited by barbarian, 19 February 2011 - 23:47.


#346
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View Postbarbarian, on 19th February 2011, 23:43, said:

Daca nu-ti merge nici telefonul, trebuie sa suni la deranjamente. Eu am patit-o odata asa, am sunat la deranjamente internet si m-au expediat la deranjamente telefoane.

In 3 ani de abonament clicknet, am avut 2 probleme, prima cand firele de la telefon nu erau izolate bine si atingeau teava de cupru si nu mergea nici telefonul, nici netul, si a doua problema cand mufa care intra in cutiuta aia alba de la internet (nu mai stiu cum ii spune) era bulita (chinezarie), a necesitat schimbarea ei.

Eu in 3 ani nu am avut caderi de voce sau net insa pretul mult prea mare pentru cea ce ofera ei ma facut sa ma mut catre ceva mai ieftin si pot spune acum si mai bun ..

Pentru cei din mediul RURAL este destul de bun " chiar foarte bun " insa pentru cei care au o alta posibiliate nu recomanda " asta pe parte de DATE "

Edited by porcusoru, 20 February 2011 - 01:04.


#347
laurentiuvaduva

laurentiuvaduva

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 20.06.2005

View Poststlk, on 19th February 2011, 22:23, said:

Sunt abonat ............. Vreau insa sa va intreb si eu ceva care stiti sa-mi spuneti un numar de la Romtelecom unde sa le spun ca ''serviciile lor sunt la pamant" sa le repare, imi trebuie un numar de telefon care sa-l pot apela din Vodafone (catre Romtelecom) la tarif normal, nu suprataxat................ :(
0800825425

Edited by laurentiuvaduva, 20 February 2011 - 09:19.


#348
KapYo

KapYo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 30.11.2010
Eu chiar sunt din mediu rural ( adica stau la distanta de 8 Km de cel mai apropiat oras " daca pot sa ii spun asa " ) , inainte am avut un fel de retea de cartier , banda o aveam de 2 MB in cel mai bun caz ( si avea un pret de 30 ron/luna :) ) , cand era plina reteaua nici atat nu aveam . Atat era bine ca netu era de la rds si pe retea am prins si viteza magica de 11Mb/s ( cu cateva tweak-uri si peste 2 zile am avut netu taiat pentru motive stiute :D ) ... Dar daca eram nevoit sa i-au ceva de pe un site ... viteza nu trecea de 250-300 Kbps si era destul de suparator . Deci unde sunt eu acuma click net power adsl este internetul suprem ... Sper sa vina cu vdsl-u pe aici si sunt salvat ( ma cam supara upload-u ) in rest toate bune si frumoase .

#349
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postlaurentiuvaduva, on 20th February 2011, 10:17, said:

0800825425
Multumesc !  :coolspeak:  o sa-i sun daca mai este nevoie, vad ca telefonul (fix) si-a revenit si internetul se incadreaza in parametri normali,ieri  la parametri imi arata de cele mai multe ori ADSL Down si 0 (zero)  la Download,Upload,SNR,etc.

#350
kcostica

kcostica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 21.10.2008

View Postlaurentiuvaduva, on 20th February 2011, 09:17, said:

0800825425
1921 apel gratuit si chiar raspund la el :thumbup:

View Poststlk, on 20th February 2011, 13:12, said:

Multumesc !  :coolspeak:  o sa-i sun daca mai este nevoie, vad ca telefonul (fix) si-a revenit si internetul se incadreaza in parametri normali,ieri  la parametri imi arata de cele mai multe ori ADSL Down si 0 (zero)  la Download,Upload,SNR,etc.
la fel am patit si eu am deschis un incident dar vad ca cat de cat si-a revenit si netul si telefonul.Din ce zona esti?

View Postporcusoru, on 20th February 2011, 01:03, said:

Eu in 3 ani nu am avut caderi de voce sau net insa pretul mult prea mare pentru cea ce ofera ei ma facut sa ma mut catre ceva mai ieftin si pot spune acum si mai bun ..

Pentru cei din mediul RURAL este destul de bun " chiar foarte bun " insa pentru cei care au o alta posibiliate nu recomanda " asta pe parte de DATE "
Ai dreptate pretul nu prea se justifica aici au de pierdut :nonobad:

#351
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postkcostica, on 20th February 2011, 14:28, said:

1921 apel gratuit si chiar raspund la el :thumbup:


la fel am patit si eu am deschis un incident dar vad ca cat de cat si-a revenit si netul si telefonul.Din ce zona esti?
Dambovita

Edited by stlk, 20 February 2011 - 13:56.


#352
kcostica

kcostica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 21.10.2008

View Poststlk, on 20th February 2011, 13:30, said:

Titu,Dambovita
Leu Dolj

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate