Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

PANASONIC AG-HMC81E

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
assus

assus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.02.2005
Discutia legata de DOF s-a mutat AICI

#38
danmiron

danmiron

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.02.2011

View Postassus, on 5th December 2010, 12:28, said:

Sunt in a doua zi cu aceasta camera pe mana si desi initial mi-a fost destul de greu sa o accept ca fiind buna pt filmat evenimente, dupa ce am inceput sa ma joc cu ea, am ramas placut surprins sa vad ca se descurca chiar bine in lumina joasa si mai mult decat atat, culorile ei erau clare, chiar si la o iluminare foarte mica (o lumanare) !!!

Direct de pe card a fost incarcat pe vimeo   Test Light - Panasonic HMC 81E

"Trecerea camerei video Panasonic HMC 81, de la modul Auto in modul Manual, pt a vedea cum arata imaginea in functie de gain. Sursa de lumina 1 bec de 12 W economic din tavan sau Lampa cu leduri cu variator, setata la putere minima de la ~1m

Materialul nu a fost deloc editat si se poate trimite celor interesati, in format necomprimat pe transfer, in caz ca va doriti o vizualizare la calitatea reala "

Ca si observatii generale, mi-as dori de la bun inceput, ca cei ce sunt fani declarati Sony, sa nu posteze pana nu o testeaza in conditii similare, deoarece nu intentionez sa mai argumentez cu posturi suplimentare ceea ce se poate vedea cu usurinta in acel filmulet ...  Aceasta camera a fost conceputa special pentru un utilizator de tip VX 2000 si este ideala pt filmari evenimente in format HD cu buget mic, deci va rog sa luati in calcul ca in afara de problema designului rusesc, camera e chiar f ok mai ales in modul auto, dar si pe manual daca iti doresti ceva mai mult totusi ...

ps. al doilea filmulet (cel cu lumanarea) va fi postat saptamana viitoare, deoarece pe vimeo nu mai pot incarca nimic saptamana aceasta (nu mai am spatiu de uplod)


salut
  doresc si eu cateva sfaturi pentru panasonic mvh 81 e! se poate?

#39
operatorvest

operatorvest

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.12.2014

View Postassus, on 05 decembrie 2010 - 12:28, said:

Sunt in a doua zi cu aceasta camera pe mana si desi initial mi-a fost destul de greu sa o accept ca fiind buna pt filmat evenimente, dupa ce am inceput sa ma joc cu ea, am ramas placut surprins sa vad ca se descurca chiar bine in lumina joasa si mai mult decat atat, culorile ei erau clare, chiar si la o iluminare foarte mica (o lumanare) !!!

Direct de pe card a fost incarcat pe vimeo   Test Light - Panasonic HMC 81E

"Trecerea camerei video Panasonic HMC 81, de la modul Auto in modul Manual, pt a vedea cum arata imaginea in functie de gain. Sursa de lumina 1 bec de 12 W economic din tavan sau Lampa cu leduri cu variator, setata la putere minima de la ~1m

Materialul nu a fost deloc editat si se poate trimite celor interesati, in format necomprimat pe transfer, in caz ca va doriti o vizualizare la calitatea reala "

Ca si observatii generale, mi-as dori de la bun inceput, ca cei ce sunt fani declarati Sony, sa nu posteze pana nu o testeaza in conditii similare, deoarece nu intentionez sa mai argumentez cu posturi suplimentare ceea ce se poate vedea cu usurinta in acel filmulet ...  Aceasta camera a fost conceputa special pentru un utilizator de tip VX 2000 si este ideala pt filmari evenimente in format HD cu buget mic, deci va rog sa luati in calcul ca in afara de problema designului rusesc, camera e chiar f ok mai ales in modul auto, dar si pe manual daca iti doresti ceva mai mult totusi ...

ps. al doilea filmulet (cel cu lumanarea) va fi postat saptamana viitoare, deoarece pe vimeo nu mai pot incarca nimic saptamana aceasta (nu mai am spatiu de uplod)





Salut
am si eu o intrebare si sper sa ma ajuti,am vazut testul care este pe vimeo cu panasonic hmc81 si as dori sa-mi zici si mie detalile adica chroma si tot ce apartine pe scena sa imi zici toate detaliile da-mi te rog un email pe [email protected]
multumesc frumos

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate