Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie
 Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...
 Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari
 

HELP my dacia!

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
SMSorinXP

SMSorinXP

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 51
  • Înscris: 26.01.2005
HEELP!!!!
merg normal in oras ieri, ajung la destinatie, parchez, termin treaba, plec dar motor nu mai merge la fel.
merg asa mai chinuit, ajung acasa si-l iau la puricat: merg toate bujiile cauza pare sa fie furt de curent
ciudat e ca daca iau fisa de pe bobina sau de la o bujie si o tin asa cat sa faca o scanteie acolo de 0.5-0.8 cm merge perfect . pun fisa la locul ei si merge o perioada bine. dupa ce opresc iar...
de ce oare?
:worthy:

#2
cstroie

cstroie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 13.01.2004
Mersul ala aiurea poate fi de la carburatie sau de la aprindere.
Poate fi de la platina (impuscata sau distanta prea mica), avans reglat aiurea (delcoul se mai plimba si singur), o fisa buclucasa (aici ar fi mai multe de discutat). Mai exista si posibilitatea sa-ti fi picat bobina de inductie (caz scarbos, deorece nu iti poti da seama decat dupa ce o schimbi). Vezi sa nu scape vreo fisa scateie pe la chiulasa (mi s-a intamplat mie). Ce am scris eu aici sunt cele mai uzuale defecte la aprinderea Daciei, dar poate fi cu totul altceva.

:clapping:
Off-topic: M-ai facut sa rad... De cateva zile caut sa-mi iau masina... Intrasem pe forum sa vad ce zice lumea de Rover... am gasit unul mai batranel de care m-am indragostit la prima vedere.  :inlove:  De ce m-ai facut sa rad? Pentru ca deocamdata conduc o Dacie  :D

#3
SMSorinXP

SMSorinXP

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 51
  • Înscris: 26.01.2005
mersi pentru ajutor, am desfacut aseara delcoul si l-am luat la curatat in casa "pe banc", l-am defacut si curatat si acum merge bine, cred ca era un furt de curent din cauza umiditatii mari din aer sau balti. curatenia nu strica niciodata. oricum imi pun cat de curand apr electronica ca platina nu ma tine mai mult de 3-500 de km necuratata (se albeste si nu mai merge cum imi place mie).

:worthy:

#4
cstroie

cstroie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 13.01.2004
Nu-l mai pune la loc, de obicei este o fisura aproape invizibila si scapa din scanteie. E vreo 70.000 unul nou. Cumpara-l pentru ca te poti trezi la un moment dat ca te lasa intr-o intersectie... si sa vezi ce o sa fie la gura ta atunci...
P.S. - nu cumpara romanesc ca arunci banii...

#5
SMSorinXP

SMSorinXP

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 51
  • Înscris: 26.01.2005
am luat deja unul metaplast si a mers bine 5 minute dups care a aparut o mica intrerupere la ralanti din 3 in 3 secunde sau ceva de genu' asta.
nu mai stiu nici eu, cre ca poate mai tre sa curat ceva pe acolo. (carbu poate).
astept sugestii imi sunt de ajutor.
mersi mult!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate