Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...
 Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...
 Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...
 La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...
 

De la cartela normala la cartela de date

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
46 răspunsuri în acest subiect

#19
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.652
  • Înscris: 13.10.2009
din ce data e contractu?ca ar putea fi o cale sa reziliezi fara sa te doara capul.cu pastrarea numarului o sa fie mai greu,dar nu imposibil.

#20
Kakashi-Hatake

Kakashi-Hatake

    I am from New York. I will kill to get what I need!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.703
  • Înscris: 16.09.2008
E incheiat acum 2 luni :) Cand avem doar abonament simplu la telefon, si am vrut si net.

#21
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.652
  • Înscris: 13.10.2009

Vizualizare mesajKakashi-Hatake, pe 20th November 2010, 16:43, a scris:

E incheiat acum 2 luni :) Cand avem doar abonament simplu la telefon, si am vrut si net.
daca e incheiat inainte de 1-SEP-2010,poti rezilia indiferent de perioada ramasa,le bagi pe gat motivul ca nu esti de acord cu noile tarife pe international.si punct.vezi poate-poate ai noroc. :thumbup:

#22
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.568
  • Înscris: 16.12.2006
nu e chiar asa  :lol:

#23
Kakashi-Hatake

Kakashi-Hatake

    I am from New York. I will kill to get what I need!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.703
  • Înscris: 16.09.2008
nu e :D

#24
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.652
  • Înscris: 13.10.2009

Vizualizare mesajcatalinman, pe 21st November 2010, 11:09, a scris:

nu e chiar asa  :lol:
de ce?:(
eu asa stiu.am sunat la RC dupa ce am primit acum 2-3 saptamani mesajele lu' peste pe telefon.ziceau ca in caz ca e semnat inainte de 1 septembrie,se poate.am intrebat si in casierie pe una care ma cunoaste bine ca-s clientu' nebun dupa serviciile RDS-ului si mi-a zis la fel.
apropo cataline,cum naiba fac si eu rost de un fixo-mobil?traiti-ar ce vrei tu...ca de un an jumate umblu dupa unul.toti vecinii maica-mii la tara au,numai ea nu.cica "nu e acoperita zona de semnalul nostru si de aceea nu va putem oferi,ca oricum nu va merge".nu imi merge pe naiba,de-aia nu vorbesc eu din casa si nu stau pe net de pe stick-ul de la ei cand ma duc pe-acolo ca nu e semnal...vreau o chestie din aia,asociat cu DTH-ul,cu abonament,cumparat cu banii jos,nu conteaza.

#25
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.568
  • Înscris: 16.12.2006
vad ca esti din Bucuresti, vezi ca gasesti fixo-mobil in pop-ul din Camil Ressu ;)

#26
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.652
  • Înscris: 13.10.2009

Vizualizare mesajcatalinman, pe 22nd November 2010, 09:46, a scris:

vad ca esti din Bucuresti, vezi ca gasesti fixo-mobil in pop-ul din Camil Ressu ;)
da,asa mi-a zis si gagica aia cu care ma cunosc eu de la casieria din crangasi.problema e urmatoarea:eu acasa in bucuresti,am toate serviciile,inclusiv fix.dracovenia asta o vreau pentru maica-mea care sta la tara pe undeva prin prahova.
daca mai tin eu minte bine,cand am incercat sa cer fixo-mobil pe adresa mea din bucuresti am primit replica "nu se poate,aveti deja telefon fix."daca ma duc la ei si le zic ca o vreau pe numele meu dar pentru alt judet,primesc a doua replica "nu se poate,trebuie luat din judetul respectiv.astea au numere de bucuresti si nu functioneaza in alt judet,nu va putem da."nu functioneaza pe dracu' mi-a zis tipa din crangasi,merge de rupe.daca nu bag un prepay in el,mare inginerie.
sunt obisnuit de mult cu RDS si cu noul sport national numit "campionatul de alergat dupa echipamente",ca stiu cat am alergat dupa DTH-ul maica-mii si stick-ul meu.in rest,cu alte servicii s-au miscat brici.cand am facut contractul pentru cablu,la nici 10 minute dupa ce-am iesit din casierie ma suna unu' sa ma intrebe daca sunt acasa ca ajunge in 5 minute sa-mi traga cablul. :huh:
da-mi o idee cum sa fac sa iau din camil ressu,ca daca mai ajung odata in ploiesti si-mi mai zic aia iar ca n-au echipamente,de data asta "fardez" pe la ochi pe careva.
nu de alta,dar maica-mea e cam afona in materie de telefoane mobile.ba il pune agatat pe nu stiu unde si uita de el,ba nu-l aude,ba uita pe ce sa apese,etc.daca esti tot din bucuresti,ai o naveta de bere de la mine :thumbup:

Editat de dygey, 23 noiembrie 2010 - 00:24.


#27
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.568
  • Înscris: 16.12.2006
pai e clar ca nu o sa ti-l dea tie, mai ales ca ai telefonie fixa pe adresa din bucuresti !

solutia e sa vina mama ta, ca ea e titularul contractului la Digi TV nu ?

daca titularul la Digi TV esti tot tu, iar ca adresa de instalare apare adresa din bucuresti nu ai nici o sansa !

solutia ar fi sa schimbi adresa de instalare, in Bucuresti cel putin s-au dau fixo-mobile asociate Digi TV si pentru Ilfov, Giurgiu sau Calarasi !

#28
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.652
  • Înscris: 13.10.2009
a avut Digi Tv prima data pe numele meu acu' vreo 2 ani.cand au facut astia 23RON abonamentul,a vrut Acritura (a se citi Dolce),ca erau aia mai ieftini,nu stiu ce...
cand a vazut ca-s chiar mai scumpi,a reziliat,contractul la aia a fost pe numele ei.apoi ghici cine se plimba pe-o caldura infernala asta-vara pe Libertatii sa ia iar echipamente...eu!si de data asta tot pe numele meu l-am luat.i-am zis ca nu mai renunt a doua oara,asa ca sa ma lase cu dulciuri,cu focuri,maximi sau bubuiti.stii tu ce vreau sa zic. :lol:
Digi Tv-ul ei de la tara e pe numele meu,dar adresa de instalare e cea de acolo,in contract asa am trecut.ce zici? :naughty:


aaa...oricum nu scapi de naveta aia... :angel:

Editat de dygey, 23 noiembrie 2010 - 00:41.


#29
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.568
  • Înscris: 16.12.2006
pai atunci poti sa-l iei, ia treci maine prin Camil Ressu :D

#30
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.652
  • Înscris: 13.10.2009

Vizualizare mesajcatalinman, pe 23rd November 2010, 00:45, a scris:

pai atunci poti sa-l iei, ia treci maine prin Camil Ressu :D
am inteles,sa traiti!trec.zi daca te gasesc pe-acolo,sa-ti fac o baie cu bere ^_^

#31
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.652
  • Înscris: 13.10.2009
am trecut...fixomobile sunt,dar nu si pentru mine :( ceva de vis,nu?

#32
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.568
  • Înscris: 16.12.2006
pai si pe ce motiv te-a refuzat ?

contractul la DTH e pe numele tau, iar adresa de instalare e pe Prahova nu ?

#33
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.652
  • Înscris: 13.10.2009

Vizualizare mesajcatalinman, pe 23rd November 2010, 13:48, a scris:

pai si pe ce motiv te-a refuzat ?

contractul la DTH e pe numele tau, iar adresa de instalare e pe Prahova nu ?
tocmai pe motivul asta,ca e pe Prahova.gagica de-acolo a zis ca poate da numai pe bucuresti si ilfov si asta numai daca in zona respectiva nu e infrastructura de fibra.
degeaba am incercat sa "negociez",a tinut-o pe-a ei.
avea numai cu port de date,nu ma interesa asta,dar am zis ca na,fix sa fie.nimic.:(


@Kakashi-Hatake:
matale ce mai faci bre nenea? :)
ai mai rezolvat ceva cu partea de date?

Editat de dygey, 23 noiembrie 2010 - 22:46.


#34
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.652
  • Înscris: 13.10.2009
nea cataline,alte idei mai ai sau ma apuc de cautat huawei ets6630-ul ala poate il gasesc in alta parte si poate,la un pret nu prea mare?ca de RDS slabe sanse sa-l primesc... :(

#35
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.568
  • Înscris: 16.12.2006
vad ca deja ai gasit o solutie alternativa  :lol:

solutia oficiala era sa cauti si in Ploiesti, chiar n-au niciun fixo-mobil acolo ?

Editat de catalinman, 25 noiembrie 2010 - 12:34.


#36
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.652
  • Înscris: 13.10.2009

Vizualizare mesajcatalinman, pe 25th November 2010, 12:13, a scris:

vad ca deja ai gasit o solutie alternativa  :lol:

solutia oficiala era sa cauti si in Ploiesti, chiar n-au nici un fixo-mobil acolo ?
pai dupa un an jumate,m-am cam saturat.mai alearga omul,dar mai si gaseste.o sa portez un numar misto care il am de la un furnizor VoIP,iau un Flybox si gata.
altii urla si renunta ca suna de 2 ori la RC si merg odata intr-o casierie,eu nu ma las pana nu-i pun maica-mii fix.
mai mult ca sigur ca or avea macar un fix in Ploiesti,dar tot mai mult ca sigur n-o sa mi-l dea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate