Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15,
 La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C
 La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi
 Cum deschid rezervor WC Geberit s...

Folie protectie solara efect mirror

Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...
 

Cumparare TV cu probe

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
foxisoft

foxisoft

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.04.2008
Atentie la magazinul www.plasme-lcd.ro. Sunt TEPARI. Am incercat sa cumpar un LCD de acolo, au magazinul pe bd. Decebal, nr. 5. Am cerut sa ii faca o proba cu cablu normal, de la orice furnizor de tv. NU AVEAU CABLU. Doar o antena de camera si un Blue-ray. Dupa indelungi insistente, n-am reusit sa obtin o proba pentru TV. Doar pe Blue-Ray. Explicatia e ca TV-ul pe care il vindeau e facut doar pentru Germania, unde calitatea semnalului e super iar in Rou, cu semnal cablu normal, nu l-ar fi cumparat nimeni. D-aia n-aveau cablu.
Deci, mare atentie de unde cumparati si ce probe faceti

#2
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,364
  • Înscris: 14.06.2006
Si unde-i teapa? Teapa era daca-ti puneau cutia in mana si te dadeau afara din magazin si acasa vedeai ca nu merge. Ori ei ti-au facut probe cu cel mai bun echipament. Deci unde-i teapa? Poate vroiai sa-ti faca probe cu un vhs.

#3
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
Cred ca asta e un fel de reclama. Teapa nu poate fi.

#4
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
WOOOW ce teapa ti-au dat.... nu este nici o teapa :thumbdown:

#5
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 05.01.2008
Cata vreme au vrut sa ti-l verifice cu o sursa de semnal HD nu vad unde-i țeapa...

#6
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 06.03.2005
Eu nu inteleg , vroiai sa faci o proba de functionare sau sa evaluezi performantele absolute ale unui televizor?
Daca doreai sa evaluezi performantele poti preciza asta inainte sa cumperi si aduci de acasa cu echipament de masura si test.Nu cred ca vreun comerciant refuza asta, pana si in Domo poti merge sa faci astfel de teste.
Este insa la latitudinea vanzatorului sa stabileasca in ce conditii probeaza produsele.
Pentru a folosi semnale tv indiferent de provenienta vanzatorul trebuie sa plateasca drepturi de autor nu doar un abonament de CATV, trebuie sa aiba personal specializat pentru probe, etc.
Daca astfel de conditii nu ii permit sa vanda la pretul ala atunci nu va oferi astfel de servicii.
Cand cumperi un produs de la cineva inseamna ca accepti conditiile acestuia, daca nu iti convin poti cumpara de la altul.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate