Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Ce se preda la orele de religie in scoli?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
54 replies to this topic

#1
Alexxandra87

Alexxandra87

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 530
  • Înscris: 19.09.2010
http://videonews.ant...dibil-din-Arad/

:death:

#2
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,375
  • Înscris: 28.09.2009
O da. :confuzzled:
Doar suntem in ROMANIA. :deadtongue:

#3
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Nu pot sa urmaresc clipul din cauza repulsiei. Banuiesc ca este ceva legat de Soarele care se invarte in jurul Pamantului.

#4
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Nu stiu ce scoala e acolo, din moment ce una dintre "eleve" e carunta ...

#5
the_ice_master

the_ice_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 20.03.2008
Frumoasă treabă,văd ca îi întoarce înapoi în secolul XVII.Bine că nu-i arde pe rug!Ăștia nu sunt verificați înainte să fie lăsați să predea?

#6
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View PostCr1spy, on 3rd October 2010, 22:24, said:

Nu pot sa urmaresc clipul din cauza repulsiei. Banuiesc ca este ceva legat de Soarele care se invarte in jurul Pamantului.
Nu repulsie, epilepsie. Deci s-a ajuns și la asta, "religia" pericol social. Prin ce anume pune în pericol societatea? Poiiii... iată mai sus.
P.S. Da' sfinții primarii și deputații ăia pictați în biserici ce au spus despre revoluția pământului în jurul soarelui?
Acum vedem și de ce suntem în starea asta de letragie de 20 de ani încoace...

Edited by kineceler, 03 October 2010 - 21:32.


#7
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postkineceler, on 3rd October 2010, 22:29, said:

Nu repulsie, epilepsie. Deci s-a ajuns și la asta "religia" pericol social. Prin ce anume pune în pericol societatea? Poiiii... iată mai sus.
P.S. Da'sfinții primarii și deputații ăia pictaîi în biserici ce au spus despre revoluția pământului în jurul soarelui?
Eu inteleg dintr-o anumita perspectiva... cand incepi sa delirezi nu mai ai controlul unde sa te opresti...
Se recomanda sex cu final... natural.

Edited by Cr1spy, 03 October 2010 - 21:36.


#8
smo_dust

smo_dust

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 444
  • Înscris: 01.09.2010
ma da prea bine sta camera de filmat....cam suspect... -_-

#9
Alexxandra87

Alexxandra87

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 530
  • Înscris: 19.09.2010
si iata si produsul acestor scoli:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8ZrTYP_Ww_Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
:death:

#10
orlandosorin

orlandosorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 26.03.2009
Va spun eu exact. Nu se prea fac. Adica popii nu trec prin scoala. Inainte de a se inventa cardul treceau la salariu. Cam asta e problema. Bani aruncati degeaba fara scop. Scoala ar trebui sa aibe obiective (asa zise competente) nu aruncat banii in pregatirea pt. niste competente nepropuse. Biserica sa se autofinanteze , cu invatamant cu tot. Altfel oricine poate infiinta o secta de apartament si pe pricipiile constitutionale si ale CEDO poate cere bani de la stat. Biserica este o asociatie ca alte asociatii. Nu este un stat in stat sau un imperiu la care statul este vasal. Problema este ca prostimea se lasa manipulata de Biserica superstat iar politicul profita de oportunitatea asta de a aduna usor voturi cu ajutorul preotilor.

#11
robinake

robinake

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,858
  • Înscris: 26.12.2008
eu nu cred ca in scoala romaneasca, la ora de religie, se preda cosmologie crestina. in nici un caz la clasele primare. daca la liceu un preot va veni sa predea unui elev de 17 ani geocentrismul este evident ca va cadea in ridicol si nu-l va crede nimeni . filmuletul cu pricina nu este dintr-o scoala romaneasca ci probabil de la un seminar bisericesc. asa incat celor carora li s-a facut greata si n-au putut urmari cu atentie clipul le recomand cu placere o lamaie.

#12
DarXXX

DarXXX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 06.07.2005
Da de ce era imbracat ala in costum de ninjalau? Din cate stiu eu profesorii de religie vin imbracati normal pe la scoli, nu stil betmen.

#13
robinake

robinake

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,858
  • Înscris: 26.12.2008

View PostDarXXX, on 3rd October 2010, 23:07, said:

Da de ce era imbracat ala in costum de ninjalau? Din cate stiu eu profesorii de religie vin imbracati normal pe la scoli, nu stil betmen.

pentru ca nu era o ora de religie la o scoala. e limpede.

#14
DarXXX

DarXXX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 06.07.2005

View Postrobinake, on 3rd October 2010, 23:09, said:

pentru ca nu era o ora de religie la o scoala. e limpede.

Asa ziceam si eu...

#15
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008
Pe vremea cand inca eram la scoala venea profesorul (popa) imbracat in sutana la ore. Nu exista vreo norma care sa le spuna cum sa vina imbracati.

#16
orlandosorin

orlandosorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 26.03.2009
Geocentrismul a fost abandonat de Biserica. In timpul pontificatului lui Paul al 2-lea s-a dat bula cu invartirea pamantului in jurul soarelui.
Totusi pt. observatorul terestru este mai usor de calculat cu modelul geocentric si asa se face in multe domenii (miscarea si repausul sunt relative depinzand de reper). Nici macar modelul plan al pamantului nu a fost abandonat de stiinta tot pt. calcule. La ora actuala (vb. de mecanica de prin 90) se considera ca reper fundamental soarele - originea + trei stele care definesc un sitem cartezian spatial. Evident ca nici acela nu este un model absolut absolut dar cu care in nici un caz nu poti calcula usor miscarea vazuta de pa aici. La scara mai absoluta este si mai complicat. Deci o contradictie inutila, ca la nebuni.

Edited by orlandosorin, 03 October 2010 - 22:17.


#17
robinake

robinake

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,858
  • Înscris: 26.12.2008

View Posteu_unul, on 3rd October 2010, 23:13, said:

Pe vremea cand inca eram la scoala venea profesorul (popa) imbracat in sutana la ore. Nu exista vreo norma care sa le spuna cum sa vina imbracati.

sa meori tu! d-aia ejti tu asa otarat pa religie , aaa? :lol:

#18
rattonix

rattonix

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 18.05.2010

View Postrobinake, on 3rd October 2010, 23:04, said:

filmuletul cu pricina nu este dintr-o scoala romaneasca
celor carora li s-a facut greata si n-au putut urmari cu atentie clipul le recomand cu placere o lamaie.
Asa e ala, vb. chineza  :ciocan:
Am nevoie de o lada intreaga.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate