Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...
 

Tobe electronice

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
exanimusboy

exanimusboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 03.08.2007
Nu exista tobe electronice ce le pot conecta prin midi ? Ceea ce vreau sa fac este sa am un set de tobe ce sa le pot folosi cu un program de genu Battery 3, si cu noul joc Rock Band 3 , Nu vreau sa aiba sunete preinregistrate, tot ce vreau e sa raspunda bine la batai, ma refer la intensitate si chestii de genu asta, si sa fie relativ ieftine :D .

#2
Gady_paul

Gady_paul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 12.01.2008
Nu sunt tobosar...si nu prea ma pricep la tobe.. cred ca sunt...nu stiu cat de multe sau cat de accesibile...dar poti folosi pad-uri...de genul http://www.soundcrea...d-s-id3675.html. Tot cu betele se loveste ;))

#3
exanimusboy

exanimusboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 03.08.2007
Problema este ca vreau sa le iau ca sa ma invat pe ele, ca mai tarziu sa pot sa cant la tobe acustice, si problema nr. 2 ma gandeam undeva la un pret 300 poate 400 eur maxim :D
Edit : merci pentru site si idee :D

Edited by exanimusboy, 22 September 2010 - 23:04.


#4
Gady_paul

Gady_paul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 12.01.2008
Ok...atunci...ce au cele normale? De ce vrei neaparat cu midi? Apropo...am vazut acum...sunt modle de tobe (deci cele care fac sunetele)...cu iesire midi. Dar sa nu te astepti sa fie ieftin. Un pad (adica o toba electronica) ajunge undeva intre 100-200 euro...si modulul e chiar mai mult deci...

#5
exanimusboy

exanimusboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 03.08.2007
Cred ca pana la urma cea mai ieftina solutie ar fi sa-mi iau tobele de la Rock Band 2 si sa-mi cumpar cinelele aditionale, si astfel o sa am exact 7 paduri programabile pt calculator, si o sa pot sa ma joc si cand vine jocul, problema ii ca in Romania nu gasesc de unde mi le-as putea lua.

#6
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
cauta pe  http://www.thomann.d...t...s=50&oa=pra   si cam toate au midi in /out  pentru incepatori  merg si ieftine  la 3 400 de euro sunt seturi calumea complete daca vrei sa treci pe naturale vreodata orienteaza te spre mesh ca sa nu fie trecerea de la cauciuc la fata de toba ci de  la fata de toba la ... dami un pm daca vrei ma multe :)

#7
znu_zna

znu_zna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.08.2007
Am vazut niste tobe foarte bune raport calitate pret la cei de la HDT

http://www.ihdt.ro/i...-dd505--2364377

#8
LiviuArhip

LiviuArhip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 01.08.2010
Sunt incepator si mi-am cumparat tobe Millenium MPS 200 sh. Cinelele se aud bine dar padurile suna foarte incet. Am niste bete de la lidl (de la un set de tobe ieftin) si cred ca sunt prea usoare. Imi puteti recomanda bete pentru millenium mps 200? Multumesc!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate