Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...
 De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...
 Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...

La Multi ani de ziua noastra a tu...
 EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...

Curatare tigaie
 

Internet pe cartela digi.mobil

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
11 răspunsuri în acest subiect

#1
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.408
  • Înscris: 09.03.2006
Daca imi activez optiunea pentru internet pe cartela de voce cu 10 ron/luna pot renunta oricind doresc sau sunt obligat sa pastrez optiunea activa o perioada de n luni?

#2
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.294
  • Înscris: 12.08.2006
Extraoptiunea este activa doar o luna,daca nu mai vrei nu o mai reactivezi.Nu se reactiveaza automat.

Editat de alexa32, 16 septembrie 2010 - 18:14.


#3
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.408
  • Înscris: 09.03.2006
E valabil si pentru abonamnet?

* Acum am sunat la relatii clienti iar daca se activeaza aceasta optiune pe abonamnet e se prelungeste contractul cu 16 luni huuu huuuu. Numai la prepay se poate activa numai o luna :(

Editat de juannn, 16 septembrie 2010 - 18:28.


#4
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.294
  • Înscris: 12.08.2006
Scuze,credeam ca e vorba de prepay.
  La abonament iti face contract nou,pe 16 luni. :wallbash:
  Asta e o mare idiotenie din partea RDS,sa-ti prelungeasca tot contractul daca adaugi o optiune la un serviciu mai vechi.

#5
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.752
  • Înscris: 10.05.2008
numai ca la abonament este pretul mai mic.

#6
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 32.574
  • Înscris: 13.06.2007
O fi pretul mai mic , dar putini vor un serviciu pe 16 luni .

#7
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.408
  • Înscris: 09.03.2006
Si daca imi bag pXXX si nu platesc 16 luni in afara de deconectare ce pot sa-mi faca? E un SUPER ABUZ din partea lor pentru care ar mai trebui sa mai ia o amenda de 3.000.000 lei pentru ca  te obliga sa stai cu forta 16 luni daca-ti adaugi o optiune in plus; ca doar in puii meii nu imi dau un telefon subventionat sau nu stiu ce cadou ca sa ma oblige sa stau 16 luni.

Editat de juannn, 17 septembrie 2010 - 20:52.


#8
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.294
  • Înscris: 12.08.2006
E un contract pe care-l accepti sau nu.Ai de unde alege,sunt operatori multi care ofera net mobil.
Daca vrei musai de la RDS,iti iei un prepay si la 4 euro ai 5gb.Compara ofertele de pe piata.
Nu te obliga nimeni sa iei net mobil de la RDS.Nu e nimic ilegal.Astea sunt conditiile lor,de rahat de altfel,dar nu ilegale.

Daca iti bagi....iti vor suspenda toate serviciile si vei ajunge pe mana recuperatorilor sau instanta....si pana la urma tot platesti.

Editat de alexa32, 17 septembrie 2010 - 21:38.


#9
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.408
  • Înscris: 09.03.2006
Mi-am activat pina la urma net-ul pe cartela de voce pentru care nu dau abonamnet lunar. S-a putut activa numai cu plata pe trafic 0.1 euro/MB.
Chestia cu...... dai 10 lei si ai net nelimitat e valabila numai pentru abonamnetul digi.mobil de 2 euro la care poti opta ori pentru 10 lei trafic nelimitat sau 0.05 euro/mb.

Oricum merge bine net-ul pe mobil de la RDS.

Editat de juannn, 22 septembrie 2010 - 19:25.


#10
Baituc

Baituc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 26
  • Înscris: 28.06.2010

 alexa32, on 17th September 2010, 19:36, said:

E un contract pe care-l accepti sau nu.Ai de unde alege,sunt operatori multi care ofera net mobil.
Daca vrei musai de la RDS,iti iei un prepay si la 4 euro ai 5gb.Compara ofertele de pe piata.
Nu te obliga nimeni sa iei net mobil de la RDS.Nu e nimic ilegal.Astea sunt conditiile lor,de rahat de altfel,dar nu ilegale.

Daca iti bagi....iti vor suspenda toate serviciile si vei ajunge pe mana recuperatorilor sau instanta....si pana la urma tot platesti.


de unde cumpar o astfel de cartela cu internet de la Digi ?

#11
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.568
  • Înscris: 16.12.2006
din orice casierie RCS-RDS :D

vezi ca initial are credit 3 euro, iar ca sa activezi internetul ai nevoie de minim 4 euro !

dupa ce o cumperi ii faci si o reincarcare cu minim 1 euro !

#12
Hummer1

Hummer1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 42
  • Înscris: 31.12.2007
...

Editat de Hummer1, 27 decembrie 2010 - 17:13.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate