Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...
 Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 

Lidl se va deschide in Romania !

- - - - -
  • Please log in to reply
155 replies to this topic

#127
fezo

fezo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 16.07.2007

 Puferiu, on 7th July 2012, 18:54, said:

PS: daca imi dovediti ca exista un magazin in Romania in care exista angajati multumiti de conditii si salarii (fara sa detina functii de conducere), voi deschide topic.

Tocmai asta este smecheria. Cind vor exista astfel de magazine, atunci se vor si inchide. Pentru ei nu va mai fi rentabil.

#128
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

 Bogdan R, on 3rd November 2011, 16:16, said:

In mod normal LIDL ar trebui sa aiba o  oferta variata de batoane de martipan, ca mai peste tot in Vest.
Poate de sarbatori o sa bage si la magazinele din Romania.

Never happened pana acum.

Iau din Kaufland.

#129
EusuntCristian

EusuntCristian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 24.02.2012
Ce ma incanta la Lidl : Parizer la 5.49 kg, suc la 1.09 bani / 2l , si berea lui mama 2.99 / 2l sincer e cel mai ieftin din oras, dar au o calitate slabaaaaaaa !

#130
s1mplu

s1mplu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 06.04.2006

 Puferiu, on 07 iulie 2012 - 17:54, said:

Bine ca am readus la viata topicul. Poate se nimereste careva sa ma lamureasca si pe mine in legatura cu chipsurile alea.
Da, se gasesc la Lidl.

Chiar azi am fost pe la Lidl, si tot timpul fac cu nervii ca stau la casa cate 10-15 minute. Nu ma gandeam ca condiitile de lucru sunt atat de... Auschwitz. Asta explica cozile, greselile pe care le fac la casierie si ca uneori se misca incet. Inseamna ca daca faci plangere, tot asupra bietului angajat, deja oprimat, se va rasfrange tot, si prin urmare nu cred ca ar ajuta cu nimic. Nu stiu daca s-a spus asta, dar, Lidl si Kaufland au aceeasi companie mama.

#131
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

 EusuntCristian, on 04 septembrie 2012 - 20:58, said:

Ce ma incanta la Lidl : Parizer la 5.49 kg, suc la 1.09 bani / 2l , si berea lui mama 2.99 / 2l sincer e cel mai ieftin din oras, dar au o calitate slabaaaaaaa !
la parizer ce calitate vrei
unghii de proc de la curtea regala?

#132
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Există parizer de calitate?! Posted Image

#133
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011

 s1mplu, on 10 septembrie 2012 - 00:32, said:

Da, se gasesc la Lidl.
La Lidl, la Lidl, dar care magazin ?

#134
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Eu mi-am luat de la ei o freza pe la 90 de lei (face treaba buna, daca nu vrei sa tai cine stie ce metale), ochelari de soare cu toc si 3 seturi de lentile (la 15 lei) si, cea mai tare oferta, descoperita la plezneala (de fapt, sotia mi-a aratat)- hartie foto de 280g/mp A4 la 25 lei topul de 50 foi. Hartia este super-faina, mi se pare pomana pretul.
Au diverse oferte, unele chiar merita. Insa cele mai multe cumparaturi noi le facem din kaufland, ca au o gama mult mai mare de produse. Insa si la lidl este ok.

#135
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Într-adevăr, Lucian, 25 de lei pentru 50 de coli foto de calitate bună chiar este super pomană. Mai este și acum promoția asta?

#136
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Nu stiu sigur, insa zilele trecute (eu miercuri am luat hartia) si vineri (cand mi-a mai luat din SV colegul meu) se mai gasea. Merita fiecare leut, eu am printat carti de vizita si invitatii pentru nunta. Juri ca e poza scoasa la laboratorul foto din oras, nu alta. Bine, nici imprimanta nu e vreun jeg, e un epson p50. Insa a scos si colegul meu pe un canon ip3400 (sau 4300, nu stiu exact) si e foarte multumit de calitate.
Hartia are un luciu deosebit si e foarte groasa, la calitate e similara hartiei epson premium glossy (aia cu 5 stele), insa la pret- nici nu mai discut. Eu am luat din Falticeni, dar am vazut ca toate magazinele sunt configurate la fel- e pe mijloc, mai inspre standul cu frig.

LE: da o fuga la un magazin, aveau si 10x15 cm la 100 de foi topul, insa nu mai retin cat era, parca 20 de lei. Indiferent de care gasesti, ia ce prinzi, ca alta data nu stiu cand mai pupam oferta de asta. Am luat un top cu inima oarecum stransa, am zis ca renunt la cateva pungi de nachos si iau topul ala, daca o fi nasol, macar sa nu pierd mult. Trebuia sa dea hartia cu cate o lumanare, sa fie pomana completa :D.

Edited by Lucian_M, 10 September 2012 - 12:07.


#137
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,058
  • Înscris: 25.06.2007

 MembruAnonim, on 21 noiembrie 2014 - 23:01, said:

auzi problema: ba astia de la lidl nu au miere, si sigurul pret bun e la selgros: 16 lei si ceva un borcan de 950 g. la cora e 24 lei... nesimtiiiiiii... ce ma fac ca am uitat sa iau? n-am luat miere la sotie si se gandeste sa ma

Nu au acum, sau nu au deloc in oferta?
Aici este, intr-adevar un singur brand insa cu mai multe sortimente:

Attached Files



#138
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,889
  • Înscris: 06.10.2003

 Lucian_M, on 10 septembrie 2012 - 11:56, said:

[...]Au diverse oferte, unele chiar merita. Insa cele mai multe cumparaturi noi le facem din kaufland[...]
Dap. Io urmaresc oferta Lidl si asa m-am ales cu robinet de bucatarile la jumate pret cat era in Dedeman, diverse scule, nivela cu laser, haine din polar pt. copii. Sapt. viitoare or sa bage jucarii de lemn spre supararea mea ca nu mai am buget pt. ele Posted Image

#139
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,058
  • Înscris: 25.06.2007

 shiva, on 25 noiembrie 2014 - 12:07, said:

Sapt. viitoare or sa bage jucarii de lemn
Aici de ieri sunt deja de vanzare jucariile de lemn, chiar aseara i-am luat fetitei un set de mobila pt casuta de papusi (deruleaza pana pe la mijlocul paginii, e din ala cu 7.99 €):
http://www.lidl.fi/f...kset.htm?id=308

#140
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Karhu, on 25 noiembrie 2014 - 11:50, said:

Nu au acum, sau nu au deloc in oferta?
Aici este, intr-adevar un singur brand insa cu mai multe sortimente:

Nu au deloc. am intrebat de 2 ori si mi-au zis "nu avem"... oricum azi trec prin selgros sa mai aiu si alte chestii ... dar tre sa recunosc de cand am descoperit lidl iau anumite chestii f ieftin... mai ales carnea + iaurturi + ceva fructe si f bune!

#141
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,058
  • Înscris: 25.06.2007

 -Diana-, on 10 decembrie 2014 - 21:30, said:

Cat despre Lidl, tocmai mie imi spui?
Pai am unul langa casa si trec aproape zilnic, ca de acolo imi iau chiflele, legumele si branzeturile, dar nu poti sa spui ca au mari promotii.
Mari promotii gasesti in Cora, insa in Lidl, mai subtireanu, asa.
Nu stiu situatia din Ro, insa aici multe chestii le gasesti foarte ieftin fata de alte magazine.
Eu de acolo fac o buna parte (sa zicem cam 400 - 450 €/ luna)  din cumparaturile de alimente, ieri mi-am luat de exemplu curcanul de craciun, in poza mai jos Posted Image A costat 14.99 €, restul pana la 105 € au fost toate maruntisuri, nu a depasit nimic 6 €.

Attached Files



#142
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
e ieftin lidl... am descoprit si eu! au avut curcan, de fapt aveau

noi cu porcu mai karhu...Posted Image

au purcelusi de lapte

#143
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 15.07.2008

 Karhu, on 25 noiembrie 2014 - 11:50, said:

Nu au acum, sau nu au deloc in oferta?
Aici este, intr-adevar un singur brand insa cu mai multe sortimente:

Au avut miere tot timpul insa o perioada nu au mai adus, de ceva timp se gaseste din nou miere (Mos Costache ) pe rafturile Lidl Romania.

Edited by stlk, 13 December 2014 - 12:53.


#144
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Lidl este cel mai amarastean lant comercial care e la noi. Cel putin magazinele din Iasi sunt sub orice critica. Sunt mici si aranjate aiurea. Nu au un wc nenorocit. Nu au un loc pentru bagaje. Nu au un paznic care sa iti sigileze in plastic sacosa cu cumparaturile anterioare ceea ce e culmea idioteniei, pentru ca nu prea poti sa intri daca ai cumparaturi asemanatoare. Au unele chesti interesante, nealimentare mai ales, ca produsele alimentare sunt scumpe si in sortimente putine.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate