Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...
 Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...
 

Lidl se va deschide in Romania !

- - - - -
  • Please log in to reply
155 replies to this topic

#91
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,096
  • Înscris: 25.06.2007

View Postplmokn, on 30th June 2011, 15:37, said:

- fiind un discounter o sa aiba numai produse din gama de jos ca si calitate si pret.

Asa zici tu?
Uite ce iau eu de la LIDL (in Finlanda, da' tot LIDL este) in afara de lapte, oua, faina, zahar, ulei, fructe, legume (care sunt identice cu cele ce se pot cumpara din magazine mai scumpe):
carnati tip chorizo, branzeturi fine(cheddar afumat englezesc, cascaval de Parma, peccorino romano sau sardo, Camembert, Gorgonzola, Petit Paulin, Saint-Morgon etc), somon afumat, steak de bou sau de miel, prosciutto sau jamon serrano,, tapas, salata de creveti, gemuri si dulceata nemteasca sau suedeza, biscuiti englezesti, ciocolata Ritter si Schogetten, inghetata Mars si Snickers, bere finlandeza, mexicana, americana sau britanica, cidru englezesc, finlandez sau suedez..si as putea continua mult si bine.
Iti pute ceva ca nu-i de calitate?  Mie nu, las la LIDL cam 100 euro/saptamana...
In fine, poate vorbesc cu milionari ce se aprovizioneaza doar de la Harrods...  :rolleyes:

P.S. Ca sa nu mai vorbesc ca uneori au si steak de antilopa, bizon, cerb sau strut, pateu de elan, urs sau cocos de munte etc, produse care numai ''din gama de jos ca si calitate si pret'' nu se pot numi

Edited by Bogdan R, 07 July 2011 - 14:43.


#92
mariusa10

mariusa10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 11.10.2008
Adio Lidl Satu -Mare niste nesimtiti asta seara am fost scos din magazin pur si simplu pentru ca era ora 21.05.Eram la mijlocul magazinului cind un cioban cu ecuson la git dadea din miini cum dau babele la tara cind baga gainile in cotet spre casa… spre casa.L-am rugat sa ma lase sa iau o cutie cu inghetata si ma duc la casa…imbecilul nu m-a lasat. Asa ca am lasat caruciuorul balta cu cumparaturi de citeva milioane ca de avem magazin nou in oras si am plecat cu familia afara ca era ora inchiderii sa nu cumva sa intirzie de acasa imbecilii de la lidl (cu litera mica).
Sunt in concediu asa ca miine dau o tura la Informatia Zilei si la Protectia consumatorului .Deacamdata atit.

#93
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Trebuia sa ii spargi dantura inainte sa iesi.

#94
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 08.08.2006
ai facut bine mariusa10..

violenta? dece? pt ca ala e un prost?

eu am vazut ca la produse identice (marca/produs/cantitate) am iesit mai bine la mega din colt..
mi-a placut niste cascaval de la ei, dar nu au o oferta fenomenala si ce am luat nu mi s-a parut asa de ieftin..

#95
mariusa10

mariusa10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 11.10.2008
M-am dus cu placere la magazin pentru ca stiam Lidl din Ungaria...dar ce am patit in seara asta...La un moment dat am crezut ca e cu camara ascunsa,doar trebuia sa ma aplec deasupra frigiderului sa pun mana pe inghetata si ala pur si simplu nu ma lasat  :nonobad:  in momentul ala am avut luciditatea sa nu fac scandal ca le dade-am motiv sa ma puna pe jos si cu catusele la spate  :D  noroc ca nu am fost cu fratele meu care nu era asa moale ca mine...dar mai bine asa.Cind vreau la Lidl ma despart 40 km pina la primul din Ungaria si acolo ma duc cu placere.

#96
mariusa10

mariusa10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 11.10.2008
M-am dus cu placere la magazin pentru ca stiam Lidl din Ungaria...dar ce am patit in seara asta...La un moment dat am crezut ca e cu camara ascunsa,doar trebuia sa ma aplec deasupra frigiderului sa pun mana pe inghetata si ala pur si simplu nu ma lasat  :nonobad:  in momentul ala am avut luciditatea sa nu fac scandal ca le dade-am motiv sa ma puna pe jos si cu catusele la spate  :D  noroc ca nu am fost cu fratele meu care nu era asa moale ca mine...dar mai bine asa.Cind vreau la Lidl ma despart 40 km pina la primul din Ungaria si acolo ma duc cu placere.

#97
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,261
  • Înscris: 11.12.2008

View Postmariusa10, on 8th July 2011, 00:50, said:

...doar trebuia sa ma aplec deasupra frigiderului sa pun mana pe inghetata si ala pur si simplu nu ma lasat  ...
Si pentru asta trebuia sa-l intrebi pe ala? Daca protesta chemai superiorul.
Da' sint curios, ce program aveau? Pana la 9?

#98
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010

View Postmariusa10, on 8th July 2011, 00:50, said:

doar trebuia sa ma aplec deasupra frigiderului sa pun mana pe inghetata si ala pur si simplu nu ma lasat
n-a vrut sa muriti amandoi!  :naughty:

#99
mariusa10

mariusa10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 11.10.2008
Da pina la 21.00

#100
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,261
  • Înscris: 11.12.2008
In acest caz vina e impartita.  :rolleyes:
In mod normal daca stii ca la 9 se inchide, apai la 9 esti macar cu cosul la casa, asa ar fi civilizat din partea clientului. La 9 si 5 printre rafturi... e cam..  :rolleyes:  Cam care ar fi, dupa voi, limita dupa care sa stea oamenii peste program? 10 min? 15? 20? Presupunem - si nu e de loc deplasata presupunerea - ca dupa tine mai erau 3-4-5 oameni care si ei voiau la fel, doar sa ia ceva de pe raft, nu dureaza decat 20 de secunde pentru fiecare... Apoi inca niste minute bune la casa pentru fiecare, etc.

Edited by generalmotors, 08 July 2011 - 15:42.


#101
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Un manager de magazin cu ceva creier da dispozitie sa se blocheze usile de intrare cu 20 de minute inainte de ora inchiderii. Daca se intampla ca vreun client inca sa mai cumpere dupa ora desemnata pentru inchiderea magazinului, data viitoare maresti marja si transformi alea 20 de minute in 30. Folosesti experienta si in cateva saptamani gasesti timpul corect(care sa nu genereze zeci de minute de stat peste program).
Sa dai peste maini clientilor din aceasta cauza e hilar, ai toate sansele sa nu mai intre in magazin pe viitor.

Edited by Getodacul, 08 July 2011 - 16:33.


#102
mariusa10

mariusa10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 11.10.2008
Getodacul

Exact asa procedeaza Lidl din Ungaria inainte cu o jumatate de ora se anunta prin difuzoare ca se apropie ora inchiderii si atunci toti clientii isi iau masuri sa nu deranjeze pe cineva.La noi nici un supermarchet nu inchide la 21.00 daca stiam ca asta inchide la 21.00 nu mai mergeam acolo.Si credeti-ma luam numai inghetata si mergeam la casa ca nu sunt nesimtit sa deranjez pe cineva,dar ma deranjat fermitatea cu care omul ala nu ma lasat sa mai pun mana pe ceva.M-am simtit ca si la scoala cind profesorul spune la lucrarea de control"toata lumea pixurile jos nu mai scrie nimeni nimic"

#103
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
In Braila, la Lidl pe mine m-a deranjat faptul ca dupa ce ca Plus avea angajati prea putini si erau 2 maxim 3 case deschise, astia de la Lidl au avut grija sa mai dea cativa afara si sa nu fie decat o casa deschisa. Si astfel s-au reinviat cozile lungi de dinainte de '89. Nu e de inteles de ce au probleme, au experienta din alte tari. In prezent seama cu unii care au castigat la loz in plic magazinele si nu stiu ce sa faca.

#104
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 18.09.2005

View PostGetodacul, on 8th July 2011, 18:24, said:

In Braila, la Lidl pe mine m-a deranjat faptul ca dupa ce ca Plus avea angajati prea putini si erau 2 maxim 3 case deschise, astia de la Lidl au avut grija sa mai dea cativa afara si sa nu fie decat o casa deschisa. Si astfel s-au reinviat cozile lungi de dinainte de '89. Nu e de inteles de ce au probleme, au experienta din alte tari. In prezent seama cu unii care au castigat la loz in plic magazinele si nu stiu ce sa faca.

exact si la mine aceeasi situatie suparatoare pt orice client care sta la coada cu asa putini casieri , erau 1-2 casieri din 5 case, niciodata nu e suficient cu putini angajati mai ales la casierie , si o alta problema destul de ENERVANTA!!! casierul/-a nu are voie sa dea cu cheia pe scanner cand clientul refuza un produs din diverse cauze(preturile care nu corespund cu cele din raft ca : "Branza X costa 5,99 lei pe raft dar casa arata 8.99 lei...A...nu vreau asta, renunt la branza aceea"  si asteapta pana vine un alt angajat cu cheia de fata cu casierul/-a :angry:  :thumbdown:

Edited by dave, 08 July 2011 - 23:43.


#105
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

View PostGetodacul, on 8th July 2011, 18:24, said:

In Braila, la Lidl pe mine m-a deranjat faptul ca dupa ce ca Plus avea angajati prea putini si erau 2 maxim 3 case deschise, astia de la Lidl au avut grija sa mai dea cativa afara si sa nu fie decat o casa deschisa. Si astfel s-au reinviat cozile lungi de dinainte de '89. Nu e de inteles de ce au probleme, au experienta din alte tari. In prezent seama cu unii care au castigat la loz in plic magazinele si nu stiu ce sa faca.

Tu ai prins vreodata 3? Ca eu, mereu 2...

Prin urmare, Lidl Braila e, acum, mai prost organizat decat Plus Braila? Ca si Plusul ma enerva ca nu avea ce vroiam eu (lapte nu gaseam decat rar, pentru ca mergeam seara, altcandva nu aveam cand).

Imi placeau painicile alea dulci, batoanele de martipan, turta dulce "germaneza"... Mai sunt?

#106
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.01.2006
Aceeasi problema cu aglomeratia la case o au si la Lidl Iasi. Eu lucrez in aceeasi curte cu magazinul si imi mai iau o gustare sau ceva dulce intr-o pauza, patesc sa stau si un sfert de ora la coada. Maxim 3 case deschise (in cel mai bun caz, de obicei sunt 2), casierii se misca greu in general. Ma rog, mai e si problema cu romanul, care trebuie sa scoata milionul chiar daca are cumparaturi de 15 lei, trebuie sa scuipe intai pe deste ca sa nu se lipeasca hartia de un 100 sau 50 de lei, dupa ce i se spune pretul de la casa sa isi scoata poseta in care are o gentuta mai mica in care are portofelul, Matrioska style, dar asta e alta poveste.

#107
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,015
  • Înscris: 01.11.2005
In Austria nici nu am timp sa pun produsele in cos,le scaneaza foarte repede chiar daca de multe ori trebuie cantarite si introdus coduri manual.La noi casierele se misca in reluare.

#108
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006

View Postbolo, on 11th July 2011, 22:59, said:

La noi casierele se misca in reluare.
Curios lucru, ar fi trebuit să fie fix invers, în condițiile în care cred că sunt mai bine plătite la noi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate