Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

HTC Desire HD

- - - - -
  • Please log in to reply
198 replies to this topic

#1
canishu

canishu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 08.01.2005
Au aparut primele imagini cu desire HD.

Desire HD imagini

Eventuale specificatii:
"We didn't have a ton of details on the so-called HTC Ace when it turned up in a leaked roadmap last week, but a fresh set of rumors are now suggesting that the Ace is actually the Desire HD, which will reportedly pack a number of HD-esque upgrades over the standard Desire. That includes a larger 4.3-inch WVGA screen -- no word if it's AMOLED or SLCD  -- and an 8-megapixel camera with 720p video recording. Other rumored details include Android 2.2, 4GB of internal storage, the same 1GHz Snapdragon as the current Desire and, perhaps most interestingly, talk of a "unibody aluminum design." Unfortunately, the rumors still don't include any actual images of the device, but there's still plenty of time for those to leak out before the supposed October release."

#2
canishu

canishu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 08.01.2005
Recently leaked on the SuperETrader blog, the specs break down as follows:

    * 4.3 inch WVGA Touch Screen
    * 8 Mega Pixel Camera
    * 1 GHZ Qualcomm Processor
    * Android 2.2 OS
    * HD 720p Video Capture
    * Xvid Video Playback
    * SRS Surround Sound
    * Automatic Face Tracking
    * Adobe Flash 10 Support
    * 4GB Internal Memory (up to 32GB)
    * E-book Reader Feature
    * Uni-Body Aluminium Design

sursa

#3
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Ecranul este prea mare, trebuiau sa puna unul de 3.7 inch, maxim 4.0 inch.

#4
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Deja imi face cu ochiul , sa vedem dupa ce iasa cum se comporta in real life.

#5
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009
Nu se va comporta in niciun fel. Este doar un fel de Evo pe Europa, un Motoroi pe Europa.
Ecran de 4.3 inch, ca toti ceilalti, parca ar fi un Droid X cu incercari timide de multimedia.

Sau cum ar spune HTC, "Va place Desire? Mult? (corul spune "da") Atunci noi va prezentam un Desire mai bun. Scoateti banii si luati-l." :lol:

Edited by Dheus, 14 August 2010 - 22:20.


#6
canishu

canishu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 08.01.2005

View PostDheus, on 14th August 2010, 22:19, said:

Sau cum ar spune HTC, "Va place Desire? Mult? (corul spune "da") Atunci noi va prezentam un Desire mai bun. Scoateti banii si luati-l." :lol:


Unde? Cand?

Decat sa ii dau lui Steve Jobs, mai bine mai iau un desire. In speranta ca android 3 nu va mai suporta customizari facute de diferiti operatori, si ca din momentul update-urilor facute de google la SO, nu va mai trebuii sa astepti cateva luni pana sa  intre si pe telefonul tau, prefer sa scoata taiwanezii banii de pe mine.

Edited by canishu, 15 August 2010 - 23:22.


#7
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009

View Postcanishu, on 16th August 2010, 00:21, said:

Decat sa ii dau lui Steve Jobs, mai bine mai iau un desire. In speranta ca android 3 nu va mai suporta customizari facute de diferiti operatori
Dar ce-ti da Steve Jobs este unicul pt un an de zile, stii ca nu te va pune in situatia sa regreti ca ai dat banii, peste 6 luni scotand ceva mai bun.
La iPhone toti vor sa-l customizeze cat mai mult, sa-l faca "al lor" si acum cu Sense UI sau TouchWiz nu mai convine pe Android, lumea dorindu-l "curat". :lol: Eu nu mai inteleg.

Sa fim seriosi, in loc de primul Desire, puteau lansa acest Desire si sa nu ai impresia ca esti furat pe fata. Cel putin asa se vede de la mine. Daca iei un iPhone, un an de zile ai ce e mai bun de la companie, daca iei un HTC, peste 6 luni vine altceva, daca iei un Motorola, peste 6 luni altceva. Si la acelasi pret cu primul sau putin mai mare.

#8
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
nu prea are sens ce spui tu. Singura concluzie bazata pe fapte este ca tehnologiile pe care le implementeaza OHA (Open Handset Alliance) pentru platforma Android evolueaza intr-un ritm ametitor (chiar daca doar incremental), lucru pe care Apple nu-l poate face ca si sistem inchis. Deja Android a depasit iOS si lucrurile nu par a se calma prea curand, cu Gingerbread pe tzeava.

Dar se va termina in curand si cu trendul asta de bataie pe spec-uri, imi aduce aminte de razboiul megapixelilor la camerele foto. Acum, daca vrei sa-ti iei telefonul cel mai tare nu-ti mai iei niciunul, pentru ca il tot astepti pe urmatorul.

Eu unul sunt extrem de multumit de HTC Desire si nu ma deranjeaza deloc ca apare Desire HD, nu e ca si cum telefonul meu isi va face de acum incolo treaba mai prost sau mai incet.

#9
canishu

canishu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 08.01.2005

View PostDheus, on 16th August 2010, 09:03, said:

La iPhone toti vor sa-l customizeze cat mai mult, sa-l faca "al lor" si acum cu Sense UI sau TouchWiz nu mai convine pe Android, lumea dorindu-l "curat". :lol: Eu nu mai inteleg.

Ma refeream la faptul ca odata cu "interzicerea" operatorilor sa isi mai bage nasul in interfata, update-urile venite de la google vor fii inpinse pe telefoane mult mai rapid. gandeste-te la distanta in timp intre momentul cand nexus 1 a primit android 2.2 si desire. care practic sunt acelasi telefon. Lumea nu vrea android curat, ci update-uri cat mai rapid de la lansare. eu inca ar fii trebuit sa mai astept dupa 2.2 daca nu ii faceam root.
cat de bine ar fii daca ai avea noul soft la o sapt de la lansare?
ei, dar acum astepti ca producatorul telefonului sa isi puna amprenta pe el, dupa care e randul providerului sa mai bage si el ceva. toate astea mananca timp. timp in care tu te puteai bucura de un telefon mai bun.

#10
SnowWhit3

SnowWhit3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,319
  • Înscris: 21.10.2003

View PostDheus, on 16th August 2010, 09:03, said:

Dar ce-ti da Steve Jobs este unicul pt un an de zile, stii ca nu te va pune in situatia sa regreti ca ai dat banii, peste 6 luni scotand ceva mai bun.

Daca Steve nu poate tine pasul in hora si a avansat ideea asta ca sa se scoata, asta nu inseamna ca cei care pot trebuie sa faca la fel ca penibilul respectiv.
In alta ordine de idei: tot vad ca te introduci in diverse discutii agitand un mar in mana chiar daca in discutie este vorba despre alte chestii. Poti sa discuti si tu la subiect? Sa nu mai tragi orice topic spre "vs Apple"?



Desire HD... nu era nevoie de display asa mare... 3.7 sau hai 4, e mult mai indemanos de folosit.

#11
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009

View Postcanishu, on 21st August 2010, 04:01, said:

Ma refeream la faptul ca odata cu "interzicerea" operatorilor sa isi mai bage nasul in interfata, update-urile venite de la google vor fii inpinse pe telefoane mult mai rapid. gandeste-te la distanta in timp intre momentul cand nexus 1 a primit android 2.2 si desire. care practic sunt acelasi telefon. Lumea nu vrea android curat, ci update-uri cat mai rapid de la lansare. eu inca ar fii trebuit sa mai astept dupa 2.2 daca nu ii faceam root.
cat de bine ar fii daca ai avea noul soft la o sapt de la lansare?
ei, dar acum astepti ca producatorul telefonului sa isi puna amprenta pe el, dupa care e randul providerului sa mai bage si el ceva. toate astea mananca timp. timp in care tu te puteai bucura de un telefon mai bun.
Aici este un avantaj pt Nexus, si de-asta inca este sus ca pret.
Daca pe Android nu se mai baga interfata proprie, pe WM la fel, inseamna ca Sense moare.
Tu ai root cu rom Vanilla? Sau cu Sense UI?

@glumetu
Tu ai root facut sau 2.2?

#12
canishu

canishu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 08.01.2005

View PostDheus, on 21st August 2010, 09:18, said:

Aici este un avantaj pt Nexus, si de-asta inca este sus ca pret.
Daca pe Android nu se mai baga interfata proprie, pe WM la fel, inseamna ca Sense moare.
Tu ai root cu rom Vanilla? Sau cu Sense UI?

Acum daca moare, asta e, ii facem o ingropaciune si gata.
Acum dupa cum l-am facut, am sense UI pe el, dar di cate am inteles nu a ramas rootat.
Nu tare ma pricep la root. Singurul motiv sa ii fac root a fost sa ii pot pune 2.2
Altfel cred ca inca mai asteptam dupa vodafone sa isi faca de cap.

#13
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005

View PostDheus, on 21st August 2010, 09:18, said:

@glumetu
Tu ai root facut sau 2.2?
Am un custom ROM (NextSense) cu 2.2. Si sunt root. Merge de rupe, mi-am pus si SetCPU pe el si atunci cand nu joc jocuri il tin la frecventa mica. Asta inseamna 2 zile de baterie cu wi-fi on mai tot timpul.

#14
linbetwin

linbetwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 12.01.2007
Au fost lansate Desire HD și Z:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/t_3kLDD-tZs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Doua "caramizi" in adevaratul sens al cuvantului. :deadtongue:

HTC Desire HD arata ca o "banana" cu ecranul ala de 4.3 inch.

SIngurul lucru bun e noua interfata HTC Sense.

#16
crazyAlex

crazyAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 06.02.2007
Cu ce vor ei sa inlocuiasca trackpad-ul? Macar o tasta in 4 directii, daca optic n-au mai pus. Ce fac in text daca vreau sa sar o singura litera, ma apuc sa pun degetul la ghici?

#17
mr_alexino

mr_alexino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,090
  • Înscris: 20.09.2009
abea astept sa apara nu mai am rabdare :D e perfect din pct meu de vedere:D

#18
dj_vilas

dj_vilas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 24.03.2009
stie cineva daca a aparut pe la noi prin vreun magazin? :D si pe stoc  :lol:  nu pe site...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate