Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

HTC Desire HD

- - - - -
  • Please log in to reply
198 replies to this topic

#19
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
In Romania inca nu mai avem de asteptat un pic.

#20
dj_vilas

dj_vilas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 24.03.2009
stie cineva daca va aparea si la orange si la vodafone sau de ce nu si la cosmote? :D sau va fi ceva gen iphone 4? akm la orange....mai tarziu la restu aka vodafone :lol:

ps: momentan nu l-am gasit pe stoc....cica decat la aceste 2 magazine online destu de necunoscute  :huh: link1 si link2

Edited by dj_vilas, 26 October 2010 - 23:03.


#21
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Un telefon excelent cu o baterie varza de 1230 mAh si o autonomie probabil de juma de zi... pacat.

#22
flipdascript

flipdascript

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 10.11.2008

 Florinbv, on 27th October 2010, 11:38, said:

Un telefon excelent cu o baterie varza de 1230 mAh si o autonomie probabil de juma de zi... pacat.
Nu neaparat. Eu pe HD2 aveam aceeasi autonomie ca pe Galaxy S, aprox 1 zi jumate, asta cu convorbiri, mesaje, wi-fi, muzica si toate alea.

#23
marius2M

marius2M

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.01.2006

 dj_vilas, on 24th October 2010, 14:26, said:

stie cineva daca a aparut pe la noi prin vreun magazin? :D si pe stoc  :lol:  nu pe site...

este pe stoc aici : link

#24
dj_vilas

dj_vilas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 24.03.2009
Pana la urma vine cu LCD sau Super LCD? sau daca il are cnv sau la testat sa ne zica cum se vede :D

#25
flipdascript

flipdascript

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 10.11.2008
Se pare ca este LCD simplu, daca e sa te iei dupa feedback-ul unora. Cica culorile ar fi destul de sterse. Bineinteles depinde de fiecare user in parte, pe unii ii deranjeaza culorile vii ale Amoled-ului si\sau a SuperAmoled-ului.

#26
flipdascript

flipdascript

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 10.11.2008
Am avut azi ocazia sa probez un Desire HD intr-un magazin si pot sa zic ca am ramas foarte impresionat de calitatea constructiei acestui terminal si de rapiditatea lui. Se misca cu adevarat bine. In mana se simte f solid si rezistent, la fel ca Nokia N8, care are corp unibody din aluminiu.
Singurul lucru care imi displace la acest telefon e ecranul, mi-as fi dorit sa aiba SuperAmoled.
Odata ce folosesti un Samsung Wave si/sau un Galaxy S cu tehnologia mentionata mai sus e greu sa te intorci iat la ecranele clasice LCD.
Inca un lucru care mi-a atras atentia: este destul de lat, nu m-am uitat peste specificatii, dar in mana se simte exact ca si HD2-ul care este cam la limita ce separa telefoanele de tablet-uri.
Oricum, avand in vedere calitatea materialelor si fluiditatea softului acestui terminal, cred ca viitorii posesori de Desire HD nu vor avea motive de nemultumire.

#27
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Are ecran de 4.3..normal ca e urias la fel ca HD 2.
Singurul minus...pe care il vad momentan este bateria, dar pana nu il testeaza mai multi nu putem stii exact cum se comporta.

#28
flipdascript

flipdascript

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 10.11.2008
N-are a face ecranul cu latimea. Ideea e ca virgula ca si la HD2, ecranul nu este panoramic ci mai degraba patratos, ca si la iPhone, de acolo si latimea respectiva la ambele terminale. In privinta bateriei, daca tine 1 zi, cum ma tinea pe mine HD2-ul, cine cere mai mult de la un smartphone cu ecran de 4.3?

#29
dj_vilas

dj_vilas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 24.03.2009
ideea e cum se vede ecranul, adica daca se vede macar la fel ca la hd2 :D din cate am inteles a ajuns si pe a noi pe la anumite magazine :D insa la operatori vreo stire?

#30
flipdascript

flipdascript

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 10.11.2008
Ecranul se vede bine, cel putin la fel de bine ca cel de pe HD2 care, vb vine, nu are un ecran deloc rau. Uite aici o comparatie intre HD2 si 3GS.

Attached Files



#31
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
HTC Desire HD Review link .

PROS

Screen is ideal for movies on the go
Keyboard input offers one of the best touch experiences
Dolby Mobile / SRS provide great sound variation
HTC Sense offers fantastic functionality out of the box

CONS

Poor battery life
Occasional lag when multitasking
Fiddly battery / card covers

#32
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008
A aparut la orange. Pret de la 199 euro. https://www.orange.r...e/htc-desire-hd . Merita upgrade-ul de la Desire la Desire HD?

#33
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Daca vrei sa il incarci de 2 ori pe zi , merita.

#34
flipdascript

flipdascript

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 10.11.2008

 stylus93, on 19th November 2010, 21:39, said:

Merita upgrade-ul de la Desire la Desire HD?
Bineinteles ca merita.

 Just_Cavalli, on 20th November 2010, 11:56, said:

Daca vrei sa il incarci de 2 ori pe zi , merita.
Nu zau. Cate telefoane de la HTC cu ecrane mari (3.7 - 4.3) ai folosit pana sa tragi concluzia ca trebuie incarcate de 2 ori pe zi? De optimizare software ai auzit?
Nu te mai baga in seama, ca n-ai nici o treaba. Obsesia ta este legata de numarul de posturi, nu de calitatea lor.

Edited by murMembruAnonimut, 20 November 2010 - 12:45.


#35
cattani

cattani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 24.02.2005
la orange are un pret rezonabil la un abonament destul de bun.
asteptam si o replica vodafone, poate si cu niste abonamente care conțin sms-uri
telefonul merită toți banii.

#36
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Excelent telefon, mult peste I4. Singura mare problema e bateria care se duce rapid.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate