Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?
 

agentia colibri din Timisoara

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
calcis

calcis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.07.2007
Februarie 2010, platesc o suma consistenta pentru un sejur de 15 zile in Grecia , Zakinthos.
Sejurul incepea pe 4 august.Pe data de 1 august, ma suna un agent de la agentie pe motiv ca este o mica problema,, nu poate sa ne onoreze sejurul platit inca din Februarie.
Motivul, ca nu exista chartere.Am sunat la hotel in Grecia si am aflat ca ei nu mai colaborau cu aceasta agentie din 2009.
Vorbesc la telefon cu cele 2 fice ale administratoarei, care se pun si promit ca fac si dreg, si tot ne ofera sejurul acesta . Pe data de 4 ne suna si raspunsul este ca totul este ok. cu o singura problema...agentia lor nu dispune de bani pentru a plati acest sejur.
Asa dar cer restituirea sumei, la care bla, bla , bla ...
Alegeti aceasta agentie, pentru a avea conversatii iesite din logica , si concedii imaginare..
Aper sa fie cuiva de folos aceasta mica istorioara din pacate reala , cxand se va gandi sa plateasca un sejur acestei agentii.
http://www.colibri.ro/,           locul unde cuvantul , exprima pe deplin .. TEORIA RELATIVITATII.

#2
_darthmaul

_darthmaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 03.02.2008
Colibri si Pletl sunt ca ceaiul. Trebuia sa deschizi un topic inainte de a cumpara biletele si sa intrebi ce nu pot face Colibri.

#3
14-sexy-anuk

14-sexy-anuk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,821
  • Înscris: 02.10.2008

View Post_darthmaul, on 6th August 2010, 19:54, said:

Colibri si Pletl sunt ca ceaiul. Trebuia sa deschizi un topic inainte de a cumpara biletele si sa intrebi ce nu pot face Colibri.
foarte nasol-eu zic sa ii dai in judecata ca altfel nu se potolesc-asa ceva este inadmisibil.
eu am patit-o cu alta firma din timi-dar nu mai conteaza cu care-am platit un sejur in Grecia si am fost cazati in fosta debara devenita camera peste noapte si am stat asa 10 zile...si nici nu aveau cu ce camere sa ne schimbe...oribil :confuzzled:

#4
Andalia

Andalia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 13.08.2010

View Postcalcis, on 6th August 2010, 19:36, said:

Februarie 2010, platesc o suma consistenta pentru un sejur de 15 zile in Grecia , Zakinthos.
Sejurul incepea pe 4 august.Pe data de 1 august, ma suna un agent de la agentie pe motiv ca este o mica problema,, nu poate sa ne onoreze sejurul platit inca din Februarie.
Motivul, ca nu exista chartere.Am sunat la hotel in Grecia si am aflat ca ei nu mai colaborau cu aceasta agentie din 2009.
Vorbesc la telefon cu cele 2 fice ale administratoarei, care se pun si promit ca fac si dreg, si tot ne ofera sejurul acesta . Pe data de 4 ne suna si raspunsul este ca totul este ok. cu o singura problema...agentia lor nu dispune de bani pentru a plati acest sejur.
Asa dar cer restituirea sumei, la care bla, bla , bla ...
Alegeti aceasta agentie, pentru a avea conversatii iesite din logica , si concedii imaginare..
Aper sa fie cuiva de folos aceasta mica istorioara din pacate reala , cxand se va gandi sa plateasca un sejur acestei agentii.
http://www.colibri.ro/,           locul unde cuvantul , exprima pe deplin .. TEORIA RELATIVITATII.


Sa stii ca nu esti singrul care a patit acest lucru, sunt multi turisti care au luat o mare teapa de la "prestigioasa" agentie Colibri. Si cum ai procedat pana la urma? Ai reusit sa-ti recuperezi banii? Acuma agentia este inchisa si cu licenta de turism suspendata.


View Post14-sexy-anuk, on 6th August 2010, 21:27, said:

foarte nasol-eu zic sa ii dai in judecata ca altfel nu se potolesc-asa ceva este inadmisibil.
eu am patit-o cu alta firma din timi-dar nu mai conteaza cu care-am platit un sejur in Grecia si am fost cazati in fosta debara devenita camera peste noapte si am stat asa 10 zile...si nici nu aveau cu ce camere sa ne schimbe...oribil :confuzzled:



Chiar e foarte nasol, ca nu toti isi permit sa isi cumprere o alta excursie de la o alta agentie.Multi au ramas cu banii dati si cu excursia anulata.

#5
adina_maria

adina_maria

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.09.2008

View PostAndalia, on 13th August 2010, 21:54, said:

Sa stii ca nu esti singrul care a patit acest lucru, sunt multi turisti care au luat o mare teapa de la "prestigioasa" agentie Colibri. Si cum ai procedat pana la urma? Ai reusit sa-ti recuperezi banii? Acuma agentia este inchisa si cu licenta de turism suspendata.






Chiar e foarte nasol, ca nu toti isi permit sa isi cumprere o alta excursie de la o alta agentie.Multi au ramas cu banii dati si cu excursia anulata.

In aceeasi situatie ma aflu si eu, am rezervat inca din februarie un sejur in Antalya(care ar fi trebuit sa fie luna noastra de miere), in iunie le-am achitat ultima rata si ei nici in ziua de azi nu ne-au achitat sejurul. Am vb cu tour-operatorul de la bucuresti, AliBaba, si ne-au spus ca agentia le datoreaza peste 700 000 euro si ca noi avem rezervarile facute, insa nimic din cei 1570 euro pe care i-am platit noi la Colibri n-au ajuns la tour-operator. Acuma de cand agentia este inchisa, le-am facut cerere de restituire a banilor prin e-mail(fiindca la sediu nu este nimeni), l-am sunat de mai multe ori pe Marius Ilie(ceilalti angajati au telefoanele inchise sau nu raspund), am sunat si la nr de urgenta afisat pe usa si concluzia este aceeasi: agentia este inchisa, atata timp cat nu au licenta noi nu ne vom recupera banii si nici in vacanta nu mergem. Am sunat si la OPC, doamna de acolo era deja pusa in tema cu situatia, probabil ca deja sunt foarte multe plangeri la adresa lor.

#6
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
Au aparut si la stiri, grav este ca nu stiu de unde ar putea sa scoata ei atatia bani. e clar ca sunt in kkt pana la gat si nu au cum sa mai scoata camasa, au cheltuit banii, PESTE vreo 5 ani se termina procesul si probabil le va vinde sediu ( daca au ) si impart banii. Cel mai bine ii cautati si lerupeti picioarele.

#7
adina_maria

adina_maria

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.09.2008

View Posttak30ver, on 16th August 2010, 13:14, said:

Au aparut si la stiri, grav este ca nu stiu de unde ar putea sa scoata ei atatia bani. e clar ca sunt in kkt pana la gat si nu au cum sa mai scoata camasa, au cheltuit banii, PESTE vreo 5 ani se termina procesul si probabil le va vinde sediu ( daca au ) si impart banii. Cel mai bine ii cautati si lerupeti picioarele.

Vai, daca as sti cum sa dau de ei!! Dar acum stau toti ascunsi ca sobolanii si nu raspund la telefon. Singurul care raspunde este Marius Ilie, si el imi da de fiecare data aceleasi informatii. Am impresia ca minte de ingheata apele, pentru ca ne-a dus cu zaharelul atatea luni de zile pana ne-a luat banii, nu vad de ce acuma ar fi sincer. I-am spus la telefon ca din cauza lor noi o se ne petrecem luna de miere acasa, dar pe o gramada de bani. A zis ca "intelege" situatia, dar el este "doar un simplu angajat" si nu are ce sa faca (!!!) Cand ne-a luat banii cu atatea luni inainte a stiut cum sa faca. Am uitat sa mentionez ca noi ar fi trebuit sa plecam in 6 sept, deci ar mai fi timp pana atunci. Cei de la AliBaba au spus ca le putem achita direct lor sejurul si putem pleca, insa de unde sa scoatem inca o data 1570 euro?? De aia insist pe langa astia, fiindca alta sansa sa plec totusi in luna de miere nu am, decat daca-mi recuperez banii de la ei.

#8
mari_moraru

mari_moraru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.02.2009

View Postadina_maria, on 16th August 2010, 13:32, said:

Vai, daca as sti cum sa dau de ei!! Dar acum stau toti ascunsi ca sobolanii si nu raspund la telefon. Singurul care raspunde este Marius Ilie, si el imi da de fiecare data aceleasi informatii. Am impresia ca minte de ingheata apele, pentru ca ne-a dus cu zaharelul atatea luni de zile pana ne-a luat banii, nu vad de ce acuma ar fi sincer. I-am spus la telefon ca din cauza lor noi o se ne petrecem luna de miere acasa, dar pe o gramada de bani. A zis ca "intelege" situatia, dar el este "doar un simplu angajat" si nu are ce sa faca (!!!) Cand ne-a luat banii cu atatea luni inainte a stiut cum sa faca. Am uitat sa mentionez ca noi ar fi trebuit sa plecam in 6 sept, deci ar mai fi timp pana atunci. Cei de la AliBaba au spus ca le putem achita direct lor sejurul si putem pleca, insa de unde sa scoatem inca o data 1570 euro?? De aia insist pe langa astia, fiindca alta sansa sa plec totusi in luna de miere nu am, decat daca-mi recuperez banii de la ei.
Marius Ilie, nu este un simplu angajat, este director executiv si totodata ginerele patroanei, Maria Petran.
Iti recomand sa iei legatura cu avocatul Clipa, el are mai multe procese deschise celor de la Colibri si poate asa iti vei recupera banii.
Si eu am fost inselata de ei, trebuia sa plec in Zakynthos in 28 iulie si m-au sunat cu o seara inainte ca s-a anulat sejurul. Am avut noroc ca am reusit sa recuperez banii.

#9
adina_maria

adina_maria

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.09.2008

View Postmari_moraru, on 16th August 2010, 14:09, said:

Marius Ilie, nu este un simplu angajat, este director executiv si totodata ginerele patroanei, Maria Petran.
Iti recomand sa iei legatura cu avocatul Clipa, el are mai multe procese deschise celor de la Colibri si poate asa iti vei recupera banii.
Si eu am fost inselata de ei, trebuia sa plec in Zakynthos in 28 iulie si m-au sunat cu o seara inainte ca s-a anulat sejurul. Am avut noroc ca am reusit sa recuperez banii.

Ai putea sa-mi dai te rog niste date de contact ale avocatului?
Mersi mult.

#10
Andalia

Andalia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 13.08.2010

View Postmari_moraru, on 16th August 2010, 14:09, said:

Marius Ilie, nu este un simplu angajat, este director executiv si totodata ginerele patroanei, Maria Petran.
Iti recomand sa iei legatura cu avocatul Clipa, el are mai multe procese deschise celor de la Colibri si poate asa iti vei recupera banii.
Si eu am fost inselata de ei, trebuia sa plec in Zakynthos in 28 iulie si m-au sunat cu o seara inainte ca s-a anulat sejurul. Am avut noroc ca am reusit sa recuperez banii.


Ce noroc ai avut ca ti-au dat banii inapoi, ca au avut de unde sa iti dea bani. Noi ceilalti nu cred ca o sa avem nici o sansa sa ne recuperam banii pt ca firma e inchisa, nu are licenta si are o gramada de datorii din cate am auzit, iar cei la care sunt asigurati (cine stie pe ce suma, ca sigur nu au declarat suma reala a contractelor pe care le au) nu o sa ne dea noua banii, ci mai intai acelor agentii care au cumparat servicii de la ei si care pt a nu ajunge sa fie si ei reclamati au mai achitat inca o data serviciile respective si acuma sunt in gaura de mii de euro, noi sigur o sa fim la coada si o sa primim daca o sa mai ramana bani.

View Postadina_maria, on 16th August 2010, 13:32, said:

Vai, daca as sti cum sa dau de ei!! Dar acum stau toti ascunsi ca sobolanii si nu raspund la telefon. Singurul care raspunde este Marius Ilie, si el imi da de fiecare data aceleasi informatii. Am impresia ca minte de ingheata apele, pentru ca ne-a dus cu zaharelul atatea luni de zile pana ne-a luat banii, nu vad de ce acuma ar fi sincer. I-am spus la telefon ca din cauza lor noi o se ne petrecem luna de miere acasa, dar pe o gramada de bani. A zis ca "intelege" situatia, dar el este "doar un simplu angajat" si nu are ce sa faca (!!!) Cand ne-a luat banii cu atatea luni inainte a stiut cum sa faca. Am uitat sa mentionez ca noi ar fi trebuit sa plecam in 6 sept, deci ar mai fi timp pana atunci. Cei de la AliBaba au spus ca le putem achita direct lor sejurul si putem pleca, insa de unde sa scoatem inca o data 1570 euro?? De aia insist pe langa astia, fiindca alta sansa sa plec totusi in luna de miere nu am, decat daca-mi recuperez banii de la ei.


Ai putea sa-mi dai si mie nr lui marius, sa vad mie ce "gogosi" imi vinde, ca d-na petran si fiicele ei nu raspund de nici un fel la nici un telefon.Si nu stau chiar asa ascunsi, din cate stiu eu nu au plecat din Timisoara.

View Postadina_maria, on 16th August 2010, 13:08, said:

In aceeasi situatie ma aflu si eu, am rezervat inca din februarie un sejur in Antalya(care ar fi trebuit sa fie luna noastra de miere), in iunie le-am achitat ultima rata si ei nici in ziua de azi nu ne-au achitat sejurul. Am vb cu tour-operatorul de la bucuresti, AliBaba, si ne-au spus ca agentia le datoreaza peste 700 000 euro si ca noi avem rezervarile facute, insa nimic din cei 1570 euro pe care i-am platit noi la Colibri n-au ajuns la tour-operator. Acuma de cand agentia este inchisa, le-am facut cerere de restituire a banilor prin e-mail(fiindca la sediu nu este nimeni), l-am sunat de mai multe ori pe Marius Ilie(ceilalti angajati au telefoanele inchise sau nu raspund), am sunat si la nr de urgenta afisat pe usa si concluzia este aceeasi: agentia este inchisa, atata timp cat nu au licenta noi nu ne vom recupera banii si nici in vacanta nu mergem. Am sunat si la OPC, doamna de acolo era deja pusa in tema cu situatia, probabil ca deja sunt foarte multe plangeri la adresa lor.


Si eu trebuia sa plec cu prietenul in Zakynthos in septembrie, dar nu mai avem bani de inca o excursie si sincer ne-am cam luat gandul de la banii dati pt ca sunt agentii carora le datoreaza ffff multi bani si cred ca o sa-i plateasca pe ei prima data (daca au cu ce) si dupa aia pe noi, e naspa situatia dar asta este.Cei de la OPC nu prea au ce sa le faca daca firma e inchisa ( cand am fost eu sa depun reclamatia la OPC Timisoara doamna de acolo mi-a zis ca sunt sanse minime sa ne recuperam banii pt ca sunt implicate si alte agentii si in plus depinde mult de ce fel de asigurare au, pe ce suma sunt asigurati si ca ei nu prea au ce sa faca pt ca nu au acces la nici un fel de date pt ca agentia e inchisa si ca tin legatura cu reprezentatul pe judet al ministerului).

#11
Frauda

Frauda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.08.2010
IMPORTANT PT CEI PAGUBITI !!!!!

Miercuri 18.08.2010 orele 10 la sediul, inchis, deocamdata al agentiei Colibri vor veni o serie de televiziuni pentru a semnala ca la 10 zile de la aflarea tzepei pe care patroana, impreuna cu ceilalti raspunzatori, au aplicat-o zecilor de turisti de buna credinta, nu s-a intamplat nimic, si iarasi putem vedea ca infractorii nu sunt pedepsiti in tara asta sau nici macar trasi la raspundere. Veniti in numar cat mai mare este sansa noastra sa ne recuperam banii si sa-i trimitem pe cei raspunzatori de fraudarea noastra si ratarea concediilor, acolo unde merita, adica dupa gratii, trebuie sa se faca odata dreptate si cei ce ne iau de prosti sa plateasca


pentru cei interesati si rabdatori va pot furniza cateva numere de telefon la care uneori mai raspunde cineva 0726 689 168, Cristina Sima, 0731 523 301 Marius Ilie
In ceea ce o priveste pe principala vinovata, Petran, fara "doamna" ca nu avem cum sa o numim asa in conditiile actuale, se ascunde de zile bune si mai nou astazi am aflat ca este "sub ingrijire medicala"...se da rapusa de boala...cunosc doua adrese din Timisoara din zona Pietii Unirii si zona Rodnei unde detine doua apartamente...le pastram ca informatii de rezerva in caz ca si-a facut calcule sa nu restituie banii celor pagubiti...ca pana ne fac noua dreptate institutiile statului, mai bine aplicam noi legea dreptatii, "ochi pt ochi"

View Postadina_maria, on 16th August 2010, 13:32, said:

Vai, daca as sti cum sa dau de ei!! Dar acum stau toti ascunsi ca sobolanii si nu raspund la telefon. Singurul care raspunde este Marius Ilie, si el imi da de fiecare data aceleasi informatii. Am impresia ca minte de ingheata apele, pentru ca ne-a dus cu zaharelul atatea luni de zile pana ne-a luat banii, nu vad de ce acuma ar fi sincer. I-am spus la telefon ca din cauza lor noi o se ne petrecem luna de miere acasa, dar pe o gramada de bani. A zis ca "intelege" situatia, dar el este "doar un simplu angajat" si nu are ce sa faca (!!!) Cand ne-a luat banii cu atatea luni inainte a stiut cum sa faca. Am uitat sa mentionez ca noi ar fi trebuit sa plecam in 6 sept, deci ar mai fi timp pana atunci. Cei de la AliBaba au spus ca le putem achita direct lor sejurul si putem pleca, insa de unde sa scoatem inca o data 1570 euro?? De aia insist pe langa astia, fiindca alta sansa sa plec totusi in luna de miere nu am, decat daca-mi recuperez banii de la ei.


DACA VREI SA DAI DE EI, SA STII CA SUNT INTERESAT SI EU SA LE RUPEM PICIOARELE, CUM ZICEA BINE CINEVA MAI SUS.DEOCAMDATA STIU DOUA LOCATII IN TIMI ALE NUMITEI PETRAN...TINEM LEGATURA SI DACA NU NE RESTITUIE BANII NE FACEM NOI DREPTATE, CA MA GANDESC CA VALOAREA APARTAMENTELOR ESTE MAI MARE DECAT NE-AU TEPUIT EI PE NOI  :thumbup:

#12
josiliescu

josiliescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.08.2010

View Postmari_moraru, on 16th August 2010, 14:09, said:

Marius Ilie, nu este un simplu angajat, este director executiv si totodata ginerele patroanei, Maria Petran.
Iti recomand sa iei legatura cu avocatul Clipa, el are mai multe procese deschise celor de la Colibri si poate asa iti vei recupera banii.
Si eu am fost inselata de ei, trebuia sa plec in Zakynthos in 28 iulie si m-au sunat cu o seara inainte ca s-a anulat sejurul. Am avut noroc ca am reusit sa recuperez banii.


Nu-i fumos sa faci reclama avocatului, lasa-l pe om sa aleaga, mai ales ca asta se cistiga de pe scaun.

#13
Andalia

Andalia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 13.08.2010
Intalnirea de maine e la sediul din Timisoara nu? De ce se afla sub ingrijiri medicale? O cheltuit prea repede banii furati si acuma nu mai are din ce trai?
Oare se va rezolva ceva maine, vom reusi sa ne recuperam banii?
Stie careva de asigurarea pe care Colibri ar trebui sa o aibe in caz de insolventa, faliment?

#14
adina_maria

adina_maria

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.09.2008
Ce s-a intamplat la sediu ieri? Au venit televiziunile? Abia acum am vazut anuntul.

Eu am mai sunat zilele astea la numarul de urgenta afisat pe usa si mi s-a spus mereu aceeasi poveste: o ancheta in curs, vom afla sapt viitoare, nu stim inca nimic, bla bla bla. Ieri mi-am pierdut rabdarea si am luat-o un pic mai tare pe doamna de la telefon si s-a panicat un pic si mi-a zis ca sapt viitoare sigur se rezolva si imi primesc banii inapoi. Evident ca nu o cred, sunt convinsa ca a zis asa numai ca sa scape de mine fiindca am devenit foarte insistenta.

PS: Marius Ilie mi-a zis la un moment dat ca sta in Unirii, asa ca e posibil ca apartamentul care e pe numele Petran sa fie locuit de el(daca tot e ginerele ei)

#15
Andalia

Andalia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 13.08.2010
Ieri la sediu nu s-a intamplat mare lucru, ne-am adunat vreo 10-15 pers (nush exact cati am fost nu i-am numarat), a venit PRO TV-ul, cei de la Analog TV din cate am inteles nu au mai vrut sa vina, au filmat pe acolo si au luat ceva interviuri la cativa dintre noi si din pacate reportajul l-au difuzat doar la strile de la ora 13 si 22.30, nu si la ora 17 sau 19 cand se uita mai multa lume, da nah asta este.

Cei cu care m-am intalnit acolo am facut schimb de nr de telefon, unii dintre noi au fost deja la compania de asigurari Euroins si eu depus o cerere de despagubire azi, oricum mare lucru nu am aflat de la ei ca nici ei cica nu stiu inca nimica, dar domnul de acolo a zis ca toate cererile le va trimite maine la Bucuresti si o sa vedem ce se intampla mai departe. Am mai vorbit ieri ca ar trebui sa facem plangere si la Politia Economica, Garda Financiara. Unii dintre noi au depus deja plangere la Politia Economica, altii sunt in curs de a se duce sa depuna plangere, iar in ceea ce priveste Garda Financiara ne-am inteles sa mergem mai multi, inca nu am detalii despre acest lucru.

Azi am mai aflat de la unul dintre pagubiti ca cei de la Colibri au depus la Tribunalul Timisoara o cere in 17.08.2010 pt declararea insolventei, nr dosarului este 6715/30/2010 si ca prima infatisare ar fi pe data de 7 septembrie, alte informatii nu stiu inca.

Edited by Andalia, 19 August 2010 - 13:15.


#16
mgreg

mgreg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.08.2010

View PostAndalia, on 19th August 2010, 14:15, said:

Ieri la sediu nu s-a intamplat mare lucru, ne-am adunat vreo 10-15 pers (nush exact cati am fost nu i-am numarat), a venit PRO TV-ul, cei de la Analog TV din cate am inteles nu au mai vrut sa vina, au filmat pe acolo si au luat ceva interviuri la cativa dintre noi si din pacate reportajul l-au difuzat doar la strile de la ora 13 si 22.30, nu si la ora 17 sau 19 cand se uita mai multa lume, da nah asta este.



Azi am mai aflat de la unul dintre pagubiti ca cei de la Colibri au depus la Tribunalul Timisoara o cere in 17.08.2010 pt declararea insolventei, nr dosarului este 6715/30/2010 si ca prima infatisare ar fi pe data de 7 septembrie, alte informatii nu stiu inca.

Singura varianta e cu firma de asigurare, dar exista un plafon pe care il acopera, cand se atinge, gata treaba
Am citit azi niste comentarii pe net, era o campanie Anat "calatoreste cu Anat" , astia cica erau membri anat, poate ar trebui sa le cereti socoteala, macar pentru publicitate inselatoare.  <_<
Din pacate cred ca e doar inceputul, vor mai urma si alte agentii, chiar vechi sau cunoscute, asa ca alegerea agentiei pare de acum mai mult o treaba de inspiratie sau noroc.
Pacat ca aveti astfel de experiente in loc de vacanta dorita
Bafta !

#17
Andalia

Andalia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 13.08.2010
Bine ar fi sa ne dea asigurarea banii inapoi, ca doar asigurarile prefa sa iti ia bani decat sa ti dea; cei de la Colibri au o asigurare de 100.000 euro si sincera sa fiu nu cred ca acopera toate pagubele. Vedem ce se intampla ca altceva nu avem ce face.

#18
adina_maria

adina_maria

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.09.2008

View PostAndalia, on 19th August 2010, 19:57, said:

Bine ar fi sa ne dea asigurarea banii inapoi, ca doar asigurarile prefa sa iti ia bani decat sa ti dea; cei de la Colibri au o asigurare de 100.000 euro si sincera sa fiu nu cred ca acopera toate pagubele. Vedem ce se intampla ca altceva nu avem ce face.


Am  vorbit ieri cu cei de la Euroins, si dupa cum era de asteptat, ca doar traim in romania, astia s-au spalat pe maini de mizeria asta. Mi-au zis ca polita de asigurare nu e valabila(!!!). N-am inteles foarte bine daca nu MAI e valabila, in sensul ca a expirat sau nu e valabila in conditiile date. Eu cand am auzit "nu e valabila" deja vedeam negru in fata ochilor. Mi-a explicat un domn, care zicea ca e directorul, ca societatea(adica Colibri) trebuie sa ne despagubeasca. Asta dupa ce Marius Ilie mi-a explicat in nenumarate randuri ca societatea lor e asigurata si asiguratorul ne va despagubi pe toti.

Cat despre ce datorii au, numai la tour-operator-ul AliBaba au datorii de cel putin 700 000 euro(am vb si cu ei, fiindca noi cu AliBaba trebuia sa plecam).  

Ma gandesc sa sun si la Generali, fiindca ne-am facut asigurare storno la ei, dar sunt convinsa ca rezultatul o sa  fie acelasi.

Eu incep sa cred ca e o cauza pierduta. De o saptamana incoace dau telefoane zilnic, deja m-am saturat. Toti ma mint frumos si incearca sa scape de mine cat mai repede. Nu vad cum am putea sa ne recuperam banii astia vreodata, fiindca daca incepem cu procese si tribunale, asta poate sa dureze ani de zile...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate