Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Unde va antrenati? Pareri despre sala voastra

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
318 replies to this topic

#55
KenYa

KenYa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 11.11.2007
Beb Gym Club

#56
catharsis3k

catharsis3k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 23.11.2005
cat timp am fost in tara am mers la wellness club desi era destul de departe.
am mai considerat si IDM dar era lista de asteptare prea mare.

platesc in plus ca sa fie curat in sala, sa fie aparate noi si sa nu fie toti baietii de cartieri imputiti si prosti.
recunosc, este plin in schimb de smecheri cu bani la wellness dar macar este mai liber. aparatele sunt noi, inchide la 12 noaptea si aveam parte si de sauna/jacuzzi decente.

am fost la cateva sali de cartier cu niste prieteni ( dinamo, stadionul lia manoliu ) si este jale mare. in general salile de cartier sunt mici, lumina slaba, aer naspa, lucrurile sunt vraiste, un adevarat dezastru ce mai. puteti voi sa spuneti oricat de mult vreti ca va trebuie doar fiare sa trageti de ele, ca nu e adevarat.

#57
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View Postcatharsis3k, on Jun 5 2008, 00:54, said:

cat timp am fost in tara am mers la wellness club desi era destul de departe.
am mai considerat si IDM dar era lista de asteptare prea mare.

platesc in plus ca sa fie curat in sala, sa fie aparate noi si sa nu fie toti baietii de cartieri imputiti si prosti.
recunosc, este plin in schimb de smecheri cu bani la wellness dar macar este mai liber. aparatele sunt noi, inchide la 12 noaptea si aveam parte si de sauna/jacuzzi decente.

am fost la cateva sali de cartier cu niste prieteni ( dinamo, stadionul lia manoliu ) si este jale mare. in general salile de cartier sunt mici, lumina slaba, aer naspa, lucrurile sunt vraiste, un adevarat dezastru ce mai. puteti voi sa spuneti oricat de mult vreti ca va trebuie doar fiare sa trageti de ele, ca nu e adevarat.
in alea de cartier se nasc campioni ....in alea de fite is doar mediocrii

sala de la lia manoliu de langa turnu de parasutism , e printre cele mai cunoscute din tara... is f multi campioni acolo, si un antrenor de exceptie.

#58
catharsis3k

catharsis3k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 23.11.2005

View Postadi185, on Jun 5 2008, 00:46, said:

in alea de cartier se nasc campioni ....in alea de fite is doar mediocrii

sala de la lia manoliu de langa turnu de parasutism , e printre cele mai cunoscute din tara... is f multi campioni acolo, si un antrenor de exceptie.

lol, de parca eu merg sa devin campion la culturism sau de parca majoritatea lumii de asta merge la sala.

merg la sala ca sa fiu in forma deoarece fac munca de birou. vreau sa ma antrenez intr-un loc curat si organizat, nu in batatura.

#59
ghebos

ghebos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 14.10.2007
vorbesti gresit catarsis, se vede ca nu esti un fan al culturismului hardcore. Nu zice nimeni sa iesi campion dar nici sa pierzi vremea intr-o sala de fitosi unde ganterele nu depasesc 20 de kile, in schimb e plin de biciclete si benzi de fugit ca sobolanii. Iti ia milioanele si la revedere, tu arunci si banii si nici nu faci un sport folositor.

#60
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View Postghebos, on Jun 5 2008, 18:51, said:

vorbesti gresit catarsis, se vede ca nu esti un fan al culturismului hardcore. Nu zice nimeni sa iesi campion dar nici sa pierzi vremea intr-o sala de fitosi unde ganterele nu depasesc 20 de kile, in schimb e plin de biciclete si benzi de fugit ca sobolanii. Iti ia milioanele si la revedere, tu arunci si banii si nici nu faci un sport folositor.
eee... mai agata si o gagica..:))

#61
ghebos

ghebos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 14.10.2007
pai nu-i ajung discotecile?

#62
catharsis3k

catharsis3k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 23.11.2005

View Postghebos, on Jun 5 2008, 11:51, said:

vorbesti gresit catarsis, se vede ca nu esti un fan al culturismului hardcore. Nu zice nimeni sa iesi campion dar nici sa pierzi vremea intr-o sala de fitosi unde ganterele nu depasesc 20 de kile, in schimb e plin de biciclete si benzi de fugit ca sobolanii. Iti ia milioanele si la revedere, tu arunci si banii si nici nu faci un sport folositor.

nu am specificat aici dar in alt thread am mentionat si cat este de kkt wellness clubul. de fapt toate salile din bucuresti sunt de rahat. astea mai curate costa si nesimtit de scump

sunt din Montreal si in Montreal acum iar pt 55$ pe luna ( 37 euro aproape ) am acces la piscina olimpica, teren de baschet/fotbal interior, terenuri de badminton, terenuri de squash, sala de greutati libere la ultimul etaj cu pista de jogging de 150 de metri in jur.
prefer oricand sa alerg pe asfalt (?) decat pe banda ca tampitu da zi-mi tu mie la ce sala din Bucuresti ai tu pista de jogging ?
eu pentru cardio joc squash mai tot anul oricum.

de fapt, zi-mi tu mie la ce sala de cartier la care mergi tu ai pista de jogging. sau tu alergi doar in parc si iarna si vara si pe ploaie si tot.

si in final..se vede ca nu sunt fan al culturismului hardcore ? pai de ce as fi ? doar nu vreau sa fiu culturist. si apropo la wellness ganterele merg pana la 32kg si vroiau sa le urce pana la 40.

nu vad ce ai tu la salile de cartier care nu ai la o sala curata ? ce anume iti lipseste ? ganterele imprastiate ? greutatile de diferite formate care nu se potrivesc pe bara ? locul mic si intunecos ? hai ca am fost si eu la dinamo si la stadionul national si stiu ce varza este.

Edited by catharsis3k, 05 June 2008 - 20:31.


#63
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
In Romania salile sunt mai scumpe si mai prost dotate ca in majoritatea tarilor din lume asta e clar. Dar ce va certati asa cu privire la greutatea ganterelor. Pana la urma, daca ai nevoie de gantere de 70 kg dezmembrezi mai multe mai mici si iti faci de cat ai nevoie.

#64
kiphtea69

kiphtea69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 03.08.2006
Imi poate recomanda si mie cineva o sala si/sau un bazin in zona Tineretului - Timpuri Noi (stau aproape de facultati) ? Multumesc anticipat.

#65
apellsoft

apellsoft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 31.07.2006
matrix gym pt mine ;)

au deschis de cateva luni o sala la moghiorosi arata foarte bine dar pretul abonamentului nu prea. 120 RON  :P

#66
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Tot asa aglomerata e ?

#67
Sobolan Mort

Sobolan Mort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 22.09.2006

View PostBarabula_mexicana, on May 25 2008, 20:57, said:

Sala de la Tineretului, ( jos banca Transilvania parca , sus sala fitness ) [ http://img406.imageshack.us/img406/4169/90180242rl6.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Deapta :Unirii
Jos :Timpuri Noi
Sus: Cutitu de argint
Stanga : Vacaresti
... Cum se numeste sala ?

E sala de la Pacha Club, cred ca tot Pacha se numeste. Cam scumpa, 180 RON/12 sedinte (200 daca vrei si sauna, daca nu ma insel)

Caut si eu sala in zona Tineretului/Sincai, la un pret decent/conditii decente.

#68
ginger_my

ginger_my

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 27.01.2006
Eu am frecventat cam 3 ani clubul World Class, intai la Mariott si apoi la Downtown. Mi-a placut foarte mult dar acum nu mai imi place. Am renuntat in urma cu 2 luni.

Foarte aglomerat,uneori nu prindeam vestiar,  la orele de tae bo am dat cateva picioare colegelor din lipsa de spatiu si mi-am luat si eu la randul meu. Asa ca am renunta la orele de aerobica pt ca eram stresata sa nu ma lovesc. M-am dus la GYM, dar stateam si asteptam sa se elibereze un aparat si eu vroiam sa lucrez. La piscina, te enervezi teribil din cauza unor pitziponci si pitzipoance (care vin in tanga ???? la piscina acoperita , ma rog poate sunt eu rea) ce se balacesc aiurea si te lovesti de ei cand vrei sa faci niste lungimi de bazin. Nu mai zic ca am observat un fenomen , calitatea oamenilor care frecventeaza clubul e in scadere- in vestiar la fete, unele nici nu fac dus inainte sa intre la sauna, isi pun costul de baie la uscat in sauna si altele de care nu mai vreau sa mentionez.

Acum ma duc la Welness la Plaza si parca e alta viata. Aparatele sunt mai noi si nu este aglomerat. Cel putin dimineata este de vis. Maxim 3 oameni, vestiar gol, sauna goala, etc, liniste. Sper sa nu se strice si aici ca nu stiu unde ma mai duc.

Edited by ginger_my, 27 June 2008 - 15:32.


#69
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
pret ?

#70
ginger_my

ginger_my

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 27.01.2006

View PostValy1, on Jun 27 2008, 19:38, said:

pret ?

Nu stiu sa iti spun exact cat este abonamentul in mod real- eu am abonament special cu reducere de pret, oferit de compania la care lucrez.

#71
gabitas

gabitas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.03.2008

View Postajax13, on Feb 13 2008, 12:39, said:

Stie cineva ceva despre  cum este <infinity gym> de la Tineretului sau despre cea de la Unirea de la etajul 4 ? Ma intereseaza care este mai mare si mai putin aglomerata seara dupa 8
parca nu a raspuns nimeni daca stie vreo sala de fitness ok in zona unirii....

#72
Lust

Lust

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 14.06.2007
Merge cineva la Oxygen Club in zona Vitan? Sau la Sporty? Vreau sa stiu daca e aerul respirabil ca la sala unde mergeam eu nu facea fata aerul conditionat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate