Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic

Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...
 Robot de spalat geamuri

nume strazi

Fundație casa

Cadastru pentru vanzare apartament
 Cantarete care v-au placut si ca ...

Pompa fantana manuala 18-20m adan...

CUI de PFA pe bon

Laptop cu procesor echivalent i7 ...
 Giorgio Mazonakis-Gucci Forema

Zgarieturi in diferite locuri

Ajutor inlocuire LCD masuna de ca...

Ce impozite , taxe platesc daca c...
 

matreata in zona sprancenelor

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
ghvalentin

ghvalentin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 05.06.2009
Pentru cei cu MATREATA LA SPRANCENE, sau roseata acolo si chiar si la gene (excluzand variantele de psoriazis), sau blefarita. Eu am scapat de asa ceva dupa ce am trecut prin niste chinuri destul de memorabile.
Incepuse sa-mi afecteze ochiul, pentru ca infectia care se afla acolo, ca e infectie sau orice altceva, se dusese pe ochi, astfel ca am avut si keratita, oftalmologii mirandu-se de unde m-as fi putut infecta la ochi. Noaptea ma trezeam cu ochiul uscat (dar nu era o problema a glandei lacrimale) si cand clipeam, lacrimam cat Niagara si ma ustura cam tot atat. Dupa ce am trecut printr-o interventie la ochi care m-a costat 3 zile de chinuri, mi-a trecut. Pentru un an.
Incet, incet simteam ca apar din nou simptomele si nu vroiam sa trec din nou pe la un oftalmolog care sa-mi zica ca nu-i vine sa creada cum barbatii nu suporta durerea deloc, in conditiile in care cu o chiureta imi curata cateva straturi de ...deasupra ochiului. Sa spunem ca 6-700 de lei cat ma costat distractia nu ar fi fost mult, caci keratita duce si la orbire! dar problema era ca revenea.
Am mers la un consult oftalmologi pt ochi, intamplator, si acolo un doctor mi-a recomandat un sapun cu care sa ma spal. Simptomele au inceput sa dispara si simt ca trebuie sa spun asta TUTUROR ca sa nu treceti si voi prin ce am trecut eu.
Cine vrea sa stie ce sapun e, sa-mi scrie la id mess exact ca si id-ul de aici - in caz ca se va scoate din mesaj adresa de email - sau la [email protected] caci nu vreau sa fac reclama aici.
Ma spal dimineata imediat dupa trezire (adica fara sa clipesc minute intregi la cafea/tigare si apoi sa ma spal) si seara inainte de culcare, pt a avea un ochi curat pe timpul noptii. Dau cu acel sapun din abundenta acolo si las sa actioneze de genul...ma spal pe dinti, etc si apoi ma clatesc. Nu ustura pt ca e un sapun care poate fi folosit si la copii, cu formula fara lacrimi.
Partea buna e ca imi lasa si un ten degresat pt ca eu am tenul si parul gras indiferent ce mananc. Apoi unele puncte negre - care s-ar fi transformat in cosuri - si ele s-au estompat destul de bine.
Sper sa va ajute informatia.

#20
badr_hari23

badr_hari23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 02.07.2010
Eu cred ca am gasit solutia la acesta problema. Am incetat sa mai pun mana in zona sprancenelor ( fara sa vrei pe degete se aduna cele mai multe mizerii ) si acum 2 luni dupa ce m-am spalat pe cap nu stiu cum de mi-a venit ideea sa dau cu otet de mere pe zona  cu mancarimi ( sprancene si intre sprancene). Am tot repetat cam timp de 2 saptamani sa dau cu otet pana a disparut si matreata , cat si mancarimile.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate