Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...
 Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 

Migrare Prepaid

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
dilx

dilx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 08.02.2010
Salut. Stie cineva daca se poate face cererea de reziliere telefonic la Cosmote? De fapt pe mine ma intereseaza sa trag ceva de la ei la pretul telefonului. Daca nu se poate o sa trec pe cartela 3 luni si apoi fac abonament nou (ies mai bine la telefon asa). Apropo, Cosmote are departament de retentie?

#2
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,642
  • Înscris: 10.04.2009
http://forum.softped...howtopic=643314

:)

#3
sarighiol

sarighiol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 09.02.2007
În data de 3 iunie 2019 mi-a fost refuzată migrarea la prepaid pentru un abonament mobil de 5,42 euro și mi-a fost acceptată desființarea. Motivul: nu se fac treceri de la abonament la cartelă reîncărcabilă.
Așa știe Telekom să-și mențină clienții.
Am portat numărul la Vodafone prepaid, iar dacă între timp nu mă răzgândesc, voi porta numărul de la Vodafone prepaid înapoi la Telekom prepaid.
Din această întâmplare se vede evident că conducerii Telekom îi lipsește inteligența...
Pe site-ul Telekom nu scrie nicăieri dacă la ei mai există procedura migrării de la abonament la cartelă reîncărcabilă. Nu avem voie să știm asta dinainte.
A mai pățit cineva să nu-i fie acceptată migrarea de la abonament la prepaid?

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Recent am cerut rezilierea unui Mobil 5 fără perioada contractuala intr-un Germanos (nu ma interesa numarul altfel ceream direct trecere la prepaid sau portam la altii), si m-a intrebat agentul daca nu prefer trecerea pe prepaid ca sa nu pierd numarul, si raman cu acelasi sim, ceea ce am si acceptat si s-a intamplat.

Deci exista procedura, probabil ai nimerit tu la un angajat nepriceput.

Edited by MembruAnonim, 05 June 2019 - 13:45.


#5
sarighiol

sarighiol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 09.02.2007
Aha, deci banditism la drumul mare! Nu avea cum să nu se priceapă, fiindcă eu am sunat la 1234 joi 23 mai, iar tanti Cristina m-a sunat marți 28 mai, răstimp în care putea să afle dacă Telekom face așa ceva, dacă cumva nu știa.
Gândire la nivel de grădiniță! Ce-o fi zis d-na Cristina Constantinescu, cea care m-a sunat de la departamentul ăla căruia nu-i știe nimeni numele, că dacă nu mă trece la prepaid, mă sperii și păstrez abonamentul. Fâs!
De ce or fi tolerați astfel de angajați, care lucrează împotriva angajatorului care-i plătește? Sunt atâția oameni care nu au serviciu...

Edited by sarighiol, 05 June 2019 - 17:27.


#6
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,430
  • Înscris: 26.04.2016

View Postsarighiol, on 05 iunie 2019 - 13:14, said:

ĂŽn data de 3 iunie 2019 mi-a fost refuzată migrarea la prepaid pentru un abonament mobil de 5,42 euro și mi-a fost acceptată desființarea. Motivul: nu se fac treceri de la abonament la cartelă reĂ®ncărcabilă.
Așa știe Telekom să-și mențină clienții.
Am portat numărul la Vodafone prepaid, iar dacă Ă®ntre timp nu mă răzgândesc, voi porta numărul de la Vodafone prepaid Ă®napoi la Telekom prepaid.
Din această Ă®ntâmplare se vede evident că conducerii Telekom Ă®i lipsește inteligența...
Pe site-ul Telekom nu scrie nicăieri dacă la ei mai există procedura migrării de la abonament la cartelă reĂ®ncărcabilă. Nu avem voie să știm asta dinainte.
A mai pățit cineva să nu-i fie acceptată migrarea de la abonament la prepaid?
Mai taie, vezi că pute.

#7
sarighiol

sarighiol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 09.02.2007
Posted Image  Păi un management-marketing de genul ăsta ce poate să facă decât să pută? Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate