Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...
 Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...
 

Transfer

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
nica.mihai

nica.mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 01.11.2006
Am un numar pe abonament Cosmote si vreau sa-l trec pe o cartela prepay, tot in reteaua Cosmote.
Stie cineva daca se poate ?
Daca da, ce trebuie facut pentru asta ?
Multumesc

#2
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 10.09.2003
Trebuie sa te duci intr-un magazin COSMOTE sau Germanos si sa completezi o cerere de trecere pe cartela.

#3
emillian

emillian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 06.11.2006
sau poti suna la relatii clienti sa le spui ca vrei sa renunti la abonament. Daca inca mai este in perioada contractuala este posibil sa trebuiasca sa platesti o taxa...

#4
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 10.09.2003
Eu am sunat la ei si m-au trimis la un magazin COSMOTE sa semnez hartiile. Dar poate s-a mai schimbat 'procedura' intre timp.

#5
nica.mihai

nica.mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 01.11.2006
Am fost la un magazin Cosmote si am semnat o cerere de reziliat contractul si de trecere a numarului pe cartela.
Perioada contractuala fiind depasita cu multe luni, totul se face fara costuri.
O sa dureze cam 30 de zile.
Multumesc tuturor.


Thread inchis.

#6
mike77

mike77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 04.09.2008
Si eu am facut aceasta cerere pe la acum o saptamana... contractul imi expira de la 01.08.2010.. mi-a spus la magazin ca voi trece pe cartela de la inceputul lui august..
De la RC nu am primit nici o notificare.. nu m-au sunat.. nici sms nimic.. de unde stiu eu daca mi-au acceptat cererea?

#7
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,668
  • Înscris: 10.04.2009
eu pe 17/06 am depus cererea iar pe 22/06 m-au sunat (sa-mi faca fel si fel de "oferte" dar am refuzat), cel putin asa s-a intamplat la mine :)

abonamentul imi expira pe 15/07

Edited by beavis03, 13 July 2010 - 13:49.


#8
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,214
  • Înscris: 08.12.2006

View Postmike77, on 13th July 2010, 13:31, said:

Si eu am facut aceasta cerere pe la acum o saptamana... contractul imi expira de la 01.08.2010.. mi-a spus la magazin ca voi trece pe cartela de la inceputul lui august..
De la RC nu am primit nici o notificare.. nu m-au sunat.. nici sms nimic.. de unde stiu eu daca mi-au acceptat cererea?
Ai  mare grije cu cererile astea depuse la magazinele Cosmote sau partenere Cosmote, le "pierd " baietii de numai numai, sunt recunoscuti pentru pierderea cererilor.
Mie personal de doua ori mi-au pierdut cererile , cereri stampilate cu numele operatorului din magazin, i-am sunat si i-am intrebat de ele, le-am dat data , nume operator, numar inregistrare, tot....NU E DOMNE NICIO CERERE LA NOI INREGISTRATA, VA RUGAM SA O RETRIMITETI LA NR.DE FAX xxx.

Sfatul meu, da un telefon la 1234 si intreaba-i de cerere, daca chiar au primit-o si inregistrat-o. Daca nu este inregistrata, sa nu te mire, au patit-o multi si inca o vor mai pati.

#9
martonz

martonz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 08.05.2004
Mare grija si la Cererile de Transfer de Responsabilitate, se misca cu viteza melcului, o zi doua joaca ping-pong cu ele, la magazin iti zic ca au trimis la 1234 iti zic ca la ei n-a ajuns, suna la magazin (si vbesc de magazin propriu, nu dealer sau Germanos!), dupa lupte seculare dupa ce insfarsit esti transferat te suna de la RC intrebi daca ti-au ramas toate optiunile la fel active, ei iti confirma, intrebi expres de roaming (pe care il aveam activ de 6 ani neintrerupt) si te trezesti cu el dezactivat si ti se mai si percepe un depozit de 500 RON!, desi sunt aceeasi persoana care le platesc sume frumoase inca din 2001!, doar ca acum de pe firma (tot a mea) l-am trecut pe pers. fizica! Deci is varza rau de tot!

Edited by martonz, 14 July 2010 - 18:10.


#10
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View Postmartonz, on 14th July 2010, 19:09, said:

Mare grija si la Cererile de Transfer de Responsabilitate, se misca cu viteza melcului, o zi doua joaca ping-pong cu ele, la magazin iti zic ca au trimis la 1234 iti zic ca la ei n-a ajuns, suna la magazin (si vbesc de magazin propriu, nu dealer sau Germanos!), dupa lupte seculare dupa ce insfarsit esti transferat te suna de la RC intrebi daca ti-au ramas toate optiunile la fel active, ei iti confirma, intrebi expres de roaming (pe care il aveam activ de 6 ani neintrerupt) si te trezesti cu el dezactivat si ti se mai si percepe un depozit de 500 RON!, desi sunt aceeasi persoana care le platesc sume frumoase inca din 2001!, doar ca acum de pe firma (tot a mea) l-am trecut pe pers. fizica! Deci is varza rau de tot!

La transferul de responsabilitate sunt alte proceduri drept urmare cei de la RC nu au cum sa "vada" daca s-a facut transferul timp de 24-48 ore!
La roaming... ei bine, cei din magazin ar fi trebuit sa-ti spuna de la inceput ca o sa-ti ceara depozit pentru roaming daca nu mai ai alte contracte (mai vechi) si esti client nou (nu conteaza cine plateste facturile)! Dupa 5-6 luni il poti activa gratis oricum (poti incerca si mai devreme)!

Edited by d1ab0l33k, 15 July 2010 - 00:37.


#11
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,668
  • Înscris: 10.04.2009
stie cineva cat dureaza pana se transfera abonamentul in prepay ?

incompetentii de la COSMOTE nu stiu sa-mi raspunda, am sunat de pe un alt mobil de 2 ori si habar n-au pe ce lume traiesc

momentan imi spune "inregistrare nereusita"

#12
obuzul

obuzul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 10.06.2009
24 de ore.

#13
gabrielsavin

gabrielsavin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 02.01.2010

View Postbeavis03, on 15th July 2010, 17:41, said:

stie cineva cat dureaza pana se transfera abonamentul in prepay ?

incompetentii de la COSMOTE nu stiu sa-mi raspunda, am sunat de pe un alt mobil de 2 ori si habar n-au pe ce lume traiesc

momentan imi spune "inregistrare nereusita"
Gata,ai reusit sa te conectezi in retea pe prepayd?Da,si o sa ai credit 1E valabil o luna,iar perioada de gratie la fel.

#14
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,668
  • Înscris: 10.04.2009
da, ieri la pranz s-a produs "minunea"

asa e, 1 euro credit, dar probabil voi activa ceva optiuni :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate