Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Unde e folderul Java la LG U8330?

- - - - -
  • Please log in to reply
352 replies to this topic

#271
vladcs

vladcs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 17.03.2004
Salutare tuturor,
cu ajutorul acestui forum + un cablu de date merge tot ce s-a discutat.
(tv, poze, jocuri, mp3)
M-am conectat si cu IrDa (cu PM de pe discul primit cu cablu, nu cu cel download-at) dar merge tare greu.
Am un LG 8110 (deci cel mai slab din aceasta zona) primit ieri de la un prieten.
Singurele intrebari, observatii:
- la video player  - merge full screen ?(tasta laterala nu are efect) - eventual se poate pune un alt player ?
- aplicatii a pus cineva? Ce ? De unde ?
- am observat ca playerul audio nu reda intreaga melodie mp3, ci doar 2 min. La voi cum e? Se poate pune un alt player?

Multumesc anticipat.
(inafara de redundanta e un forum instrunctiv  :coolspeak: )

#272
sorinsirbu

sorinsirbu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 22.06.2006

Quote

- am observat ca playerul audio nu reda intreaga melodie mp3, ci doar 2 min. La voi cum e?
Eu am incercat la LG 8180 si 8330 si reda si 5-6 minute,cat e mp3-ul pana la capat.Probabil numai la modelul tau de LG ca e mai vechi.

#273
vladcs

vladcs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 17.03.2004

View Postsorinsirbu, on Sep 12 2006, 15:47, said:

Eu am incercat la LG 8180 si 8330 si reda si 5-6 minute,cat e mp3-ul pana la capat.Probabil numai la modelul tau de LG ca e mai vechi.

Cred ca tine de vbr. Am convertit cu vbr mai mic, mono, rezultand un fisier de cca. 1Mb, si a mers toata melodia.

#274
sorinsirbu

sorinsirbu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 22.06.2006

View Postvladcs, on Sep 13 2006, 10:27, said:

Cred ca tine de vbr. Am convertit cu vbr mai mic, mono, rezultand un fisier de cca. 1Mb, si a mers toata melodia.
Cum am zis,e de la telefonul tau probabil din cauza ca e model mai vechi,la mine poate sa aiba mp3-ul orice marime si de 25 de MB ca merge tot.

#275
vladcs

vladcs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 17.03.2004

View Postsorinsirbu, on Sep 13 2006, 14:13, said:

Cum am zis,e de la telefonul tau probabil din cauza ca e model mai vechi,la mine poate sa aiba mp3-ul orice marime si de 25 de MB ca merge tot.

Ai incercat sa pui un alt player? Sau ai auzit de asa ceva?

#276
vytanovydyku

vytanovydyku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 10.09.2006
buna am o rugaminte la voi,cine imi trimite si mie niste jocuri cu fisiere JAR pe [email protected]
                                   :worthy:  :worthy:  PLS HHHEEELLLPPPP

Edited by vytanovydyku, 14 September 2006 - 08:57.


#277
vladcs

vladcs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 17.03.2004
Un nou browser de internet are cineva?

#278
echo1

echo1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 10.04.2006
intrebari..
am lg u8360.
permite teme? si de unde le iau
limba romana... am de une sa ii pun?
cum vad tv pe el?
im pt cont de yahoo exista?
manual in romana... are cineva?
ms anticipat

#279
sorinsirbu

sorinsirbu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 22.06.2006

View Postecho1, on Sep 14 2006, 21:10, said:

intrebari..
am lg u8360.
permite teme? si de unde le iau
limba romana... am de une sa ii pun?
cum vad tv pe el?
im pt cont de yahoo exista?
manual in romana... are cineva?
ms anticipat
Lb Romana merge pusa,eu am pus la un 8180 (la service) si cred ca si la 8360 merge.
Tv numai streaming daca ai GPRS activ sau daca iti iei un pachet special de live tv pt telefon.La orange e 5$/luna si daca nu ma insel tre' sa mai platesti si traficul
Pentru yahoo mess accesezi din browser adresa:  "mm.yahoo.com"
Manual in Lb Romana nu cred ca este dar si limba italiana este f.usoara si asemanatoare cu romana.

#280
vladcs

vladcs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 17.03.2004

View Postsorinsirbu, on Sep 14 2006, 23:09, said:

Lb Romana merge pusa,eu am pus la un 8180 (la service) si cred ca si la 8360 merge.
Tv numai streaming daca ai GPRS activ sau daca iti iei un pachet special de live tv pt telefon.La orange e 5$/luna si daca nu ma insel tre' sa mai platesti si traficul
Pentru yahoo mess accesezi din browser adresa:  "mm.yahoo.com"
Manual in Lb Romana nu cred ca este dar si limba italiana este f.usoara si asemanatoare cu romana.

TV - e in acest topic data o adresa de unde se face streeming . Eu am de 3 zile telefonul si l-am tot butonat (jocuri, wap..). ieri mi-am activat WAP unlimited (4 $ - orange) si acum urmaresc daca se mai incarca contul cu urmarirea TV. Se pare ca nu . Cel mult e o taxa de accesare (0,20 tv,  1 blue, play boy - ).  Mai urmaresc.

#281
echo1

echo1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 10.04.2006

View Postvladcs, on Sep 15 2006, 12:27, said:

TV - e in acest topic data o adresa de unde se face streeming . Eu am de 3 zile telefonul si l-am tot butonat (jocuri, wap..). ieri mi-am activat WAP unlimited (4 $ - orange) si acum urmaresc daca se mai incarca contul cu urmarirea TV. Se pare ca nu . Cel mult e o taxa de accesare (0,20 tv,  1 blue, play boy - ).  Mai urmaresc.

am abonament 3g.... la orange.. de la 1 sep iar sim 3g din iulie, dar.. deocamdata sunt singurul din constanta cu acest tip de abonament, deoarece in constanta.. inca nu este 3g, se lucreaza la el, am si wap unlimited activat. deocamdata... nu reusesc nici sa accesez nici "nr [email protected]". nu stiu ce se intampla.. am tot sunat la 408.. zic.. ca ar trebuii sa functioneze... dar data fiind situatia speciala.. ca si la raportare (415).. inca nu imi da informatii corecte..... nu mai stiu ce sa zic.... se poate ca si cei de la shop sa nu fi facut setarile corecte pe tel.. ca si activarea abonamentului 3g.. sa facut cam greu.. marketingul de la orange.. nu a fost incantat ca am trecut peste capul lor si am obtinut abonamentul...

vreau si eu setarile.. toate... de ma sms, mms.. tv...mobile mail...tot... sa le pun eu.
apropo.. cum sterg setarile mms, etc.,  initiale.. de la vendorul italian?
tasta "TV" ma duce pe italia... cum pot modifica link-ul? cum accesez tv la orange?

#282
sorinsirbu

sorinsirbu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 22.06.2006

View Postecho1, on Sep 15 2006, 12:54, said:

apropo.. cum sterg setarile mms, etc.,  initiale.. de la vendorul italian?
tasta "TV" ma duce pe italia... cum pot modifica link-ul? cum accesez tv la orange?
Nu poti sa le stergi,doar sa le editezi (selectezi profilul lor si dai edit din coltul dreapta sus) ,dar tu poti crea alte profile si-l activezi pe cel care-ti trebuie.Eu am pe tel si setarile scheda 3 si Orange si Vodafone.Daca trimit MMS de pe o cartela de Vodafone activez profilul Voda,daca trimit de pe Orange activez profilul Orange.Setarile se fac in 3 locuri pt MMS si in 2 locuri pt internet.(1.Settings-> acces points 2.Browser->setari->profile)

#283
unborfas2006

unborfas2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 20.05.2006
salut tuturor

stiti si voi cum sa fac si eu versiunea browers-ului mai mare decat e acum sau java pt ca nu mere sa instalez un joc pe un lg b2100 pacman si am citit pe acel site si e adevarat ca acest telefan nu mere sa instaleze/jocuri mai mari de 120 kb??jocul are 240kb.daca se poate remedia as fi recunoscator


10x tuturor son!c_xp


astept ale voastre raspunsuri pe pm 10x

#284
echo1

echo1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 10.04.2006
:) please..
stie cineva... ce este mai bun in materie de conversie din mpg si avi catre avi, 3gp si mp4... pt lg u8360?...
cu "winavi mp4 converter"... am reusit... doar o conversie in 3gp... care sa fie redata de tel... in rest.. doar sunetul... de la videoclip..

ce parametri permite la codare, acest model? (rezolutie.. frame, vitrate video... etc..sau un program... care sa faca coversie.. dupe rezolutie ecran?)

#285
rockocllas1

rockocllas1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.09.2006

View PostStars, on Jul 18 2005, 20:02, said:

Am de foarte putin timp un telefon fatos (/fitos, whateva..), LG U8330. L-am luat cu tot ce-i trebuie, printre care si cablul de transfer date USB si CD de instalare cu LG Phone Manager. Problema este ca in LG Phone Manager gasesc toate folderele telefonului in afara de cel Java, ceea ce inseamna ca (..v-ati prins!) nu pot transfera jocuri si aplicatii pe el via USB! La banii care i-am dat pe el, ma cam dispera treaba asta!!  :death:

Cine stie vreun soft compatibil cu U8330 cu care sa pot accesa si folderul Java? ..sau ce alte solutii aveti?

Salutare la toti cei chinuiti de faptul ca nu pot sa-si instaleze jocuri si aplicatii pe LG U8330.
Am sa atasez niste fisiere cu un program :LG uploader 8xxx este probat de mine si merge garantat si lasati G-THIN-cul ca face numa probleme.Aveti si intructiunile de folosire

#286
rockocllas1

rockocllas1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.09.2006

View Postferi_mihai, on Aug 10 2005, 18:39, said:

:worthy:  Va rog sa ma ajutati... nu pot sa downladez muzica si poze cu LG Manager de pe CD de instalare... ii dau connect si nu merge, stiti cumva alt program de downloadat? Jocuri am putut sa pun pe LG 8330, dar cum fac cu muzica si celelatle chestii dak nu merge LG Manager?  :worthy:

schimbati ip pc-ului din bisnis in home pc si sau incearca sa il pui pe irda din lg manager si sa setezi portul 5

#287
rockocllas1

rockocllas1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.09.2006
Salutare la toti cei chinuiti de faptul ca nu pot sa-si instaleze jocuri si aplicatii pe LG U8330.
Am sa atasez niste fisiere cu un program :LG uploader 8xxx este probat de mine si merge garantat si lasati G-THIN-cul ca face numa probleme.Aveti si intructiunile de folosire

#288
vytanovydyku

vytanovydyku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 10.09.2006
Buna Am si eu un LG U8330 si vreau sa imi bag memorie mai mare stie cineva cum???
Multumesc :) java script:emoticon(':)', 'smid_3')

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate