Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?
 Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii
 Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt
 Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua
 

Unde e folderul Java la LG U8330?

- - - - -
  • Please log in to reply
352 replies to this topic

#253
james_htf_ro

james_htf_ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 23.07.2006
Nu stiu daca s-a mai spus,dar pt upload java in LG seria U8xxx se poate folosi programelul asta GThing (de la versiunea 1.5 in sus pt modelele mai noi).Programul in sine costa cativa dolarei (4 sau 5 nu mai stiu exact) dar il veti gasii mai usor si gratis pe DC++,de acolo l-am luat si eu(cautati in special pe huburile italiene).Este extrem de usor de folosit doar "drag and drop" la fisierele".jar".

#254
citangeorge

citangeorge

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.04.2006
Upload si aici cu programerul care merge pt U880, ca nu il gasesc,
sau daca nu merge uploadat te rog da-mi un mail cu el [email protected].

#255
ville_valo

ville_valo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.08.2006
Am de ceva timp un LG U8330 dar si o mare problema...
am instalat toate driverele d p cd-ul din cutie si la LG Sync Manager la Configure, Communications Settings nu zice la niciun COM Port available to use. CE POT S FAK??? :cursing:

Edited by ville_valo, 12 August 2006 - 12:26.


#256
Pacalici4cs

Pacalici4cs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.08.2006
am si eu un LG u8360 iar majoritatea aplicatiilor ptr wap(internet) pe tel nu merg stie cineva din ce cauza? sa fie de la versiunea de Java a telefonului sau din setarile de wap ?? si o alta intrebare este dak se poate schimba sau update-a platforma Java a telefonului cine ma poate ajuta imi poate raspunde aici sau pe idul pacalici2006  multumesc anticipat

#257
sorinsirbu

sorinsirbu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 22.06.2006

View Postville_valo, on Aug 12 2006, 13:21, said:

Am de ceva timp un LG U8330 dar si o mare problema...
am instalat toate driverele d p cd-ul din cutie si la LG Sync Manager la Configure, Communications Settings nu zice la niciun COM Port available to use. CE POT S FAK??? :cursing:
Cand conectezi telefonul la USB prin cablu, se aude un sunet, si iti apare pe ecran,coltul dreapta jos detectarea unui nou hardware.Cu CD in unitate,dai next,next,Ok, tot ce ti se cere.Si daca sistemul zice ca nu s-a detectat semnatura Microsoft sau win nu-mi amintesc, trebuie sa dai "continua anyway".Daca nici atunci nu apare # in dreptul nici unui port,repeta operatia dinainte de 2 sau 3 ori si va aparea.Succes!

P.S Numai prima data pana se inregistreaza modemul telefonului pe PC iti face asa.

Quote

am si eu un LG u8360 iar majoritatea aplicatiilor ptr wap(internet) pe tel nu merg stie cineva din ce cauza? sa fie de la versiunea de Java a telefonului sau din setarile de wap ?? si o alta intrebare este dak se poate schimba sau update-a platforma Java a telefonului cine ma poate ajuta imi poate raspunde aici sau pe idul pacalici2006 multumesc anticipat
La telefoanele LG trebuie sa configurezi toate setarile in 2 sau chiar 3 locuri.Si asa trebuie testate de mai multe ori pana reusesti setarile perfecte.Ai aici un model de setare pentru telefoanele LG, pt MMS la Voda.Merge perfect.apasa aici post #470

Edited by sorinsirbu, 15 August 2006 - 17:42.


#258
ville_valo

ville_valo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.08.2006
Tocmai am incercat si numi apare nimic din ce spui...
Oricum mersi d sfat!

#259
ville_valo

ville_valo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.08.2006
am mai incerkt shi ai avut dreptate!!! Mersi mult d tot! :peacefingers:  :proud:  :lol:  :coolspeak:  :D

#260
sorinsirbu

sorinsirbu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 22.06.2006

View Postville_valo, on Aug 19 2006, 16:58, said:

am mai incerkt shi ai avut dreptate!!! Mersi mult d tot! :peacefingers:  :proud:  :lol:  :coolspeak:  :D
Na-i pt ce,oricand

#261
ville_valo

ville_valo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.08.2006
are cineva lg uploader k atunci knd intru p site imi apar o gramada d prostii numai ce trebuie nu? MULTUMESC ANTICIPAT!!! dak nu merge puteti sa-mi-l trimiteti p mail ([email protected]) :worthy:

#262
ville_valo

ville_valo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.08.2006
Eu am U8330 si sunt p orange. din knd in knd tel iese din ret. ori intra in 3G ori zice selectati reteaua. totul s intampla d knd au introdus 3G la orange. pot face ceva sau ma mut p cosmote?
:huh:

#263
sorinsirbu

sorinsirbu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 22.06.2006

View Postville_valo, on Aug 21 2006, 22:23, said:

Eu am U8330 si sunt p orange. din knd in knd tel iese din ret. ori intra in 3G ori zice selectati reteaua. totul s intampla d knd au introdus 3G la orange. pot face ceva sau ma mut p cosmote?
:huh:
Exact asta patisem si eu cu Vodafone in Arad.Cand a aparut 3G-ul nu mai puteam folosi telefonul pt ca se conecta singur pe 3G, si semnalul pe 3G era f.prost atunci.Nu am mai putut folosi telefonul, acum este semnal 3G la fel ca si cel 2G.Am vazut in topicul "Decodare LG U880" o combinatie care te ducea intr-un meniu secret, si apoi trebuia sa introduci un cod (10050 parca) si telefonul se bloca pe reteaua 2G, iar daca vroiai vreodata sa-l deblochezi, scoteai codul.Am incercat de curios la tel.meu da' n-a mers (LG 8180)

#264
djsharky

djsharky

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 17.08.2006
sall...am si eu un lg u8130....are cineva idee cat costa sa-i skimb banda?....face figuri displayul ala mare....am inteles k la tel astea se skimba banda cu tot cu ambele displayuri si e in jur de 150 ron....are cineva idee?ms

#265
mirceavlad

mirceavlad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 30.08.2006

View Postviogta, on May 20 2006, 00:46, said:

imi poti spune si mie ce adresa ai folosit?
vreau si eu adresa pt. TV pl  :coolspeak:  :coolspeak:  :worthy:

#266
lucyst

lucyst

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.07.2006
Mai dati niste jocuri pe LG-U8330...si am o intrebare...CUM PUN RADIO PE EL ??HELPPPPPPPP :worthy:  :worthy:

#267
sorinsirbu

sorinsirbu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 22.06.2006

View Postlucyst, on Sep 9 2006, 15:03, said:

Mai dati niste jocuri pe LG-U8330...si am o intrebare...CUM PUN RADIO PE EL ??HELPPPPPPPP :worthy:  :worthy:
Nu poti pune radio pe el,daca se putea ar fi avut de la inceput, poti daca vrei si te tine sa asculti Radio live ca si la Winamp,dar trebuie sa ai si o oferta buna de internet prin GPRS.

#268
lucyst

lucyst

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.07.2006
Am reusit..de pe un site pt mobil..se aude cam naspa..da nah..e bun si asa..da theme..sunt? :-S ?

Am pus jocurile pe tel..LG-U8330..leam luat tot de pe forum..merg toate..insa is cam plictisitoare..si toate jocurile faine is pt alte tel :((. are cineva jocuri klumea pt el? :worthy:  ..si inca ceva daca ar stii cineva un site pt tel..d unde pot dawnloada..ar fi perfect..da saptamana asta..ca am activat cele 7 zile gratuite de la orange  :)  :D

Edited by lucyst, 10 September 2006 - 22:02.


#269
vytanovydyku

vytanovydyku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 10.09.2006
buna unde gasesc jocuri java cu fisiere jar pentru LG U8330???
VA ROG AJUTATIMA SI PE MINEjava script:emoticon(':console:', 'smid_8')

#270
vead

vead

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 05.01.2006

View Postvytanovydyku, on Sep 11 2006, 08:58, said:

buna unde gasesc jocuri java cu fisiere jar pentru LG U8330???
VA ROG AJUTATIMA SI PE MINEjava script:emoticon(':console:', 'smid_8')
Merg aproape toate jocurile care au extensia jar, cu conditia ca  , trebuie sa ai si fisierul cu extensia jad.
Eu am luat de pe acest forum o gramada si pe linga asta am gasit si un programel , tot aici care se numeste jad maker, pentru cazurile cind ai numai fisierul jar...care il tragi cu mousul in programel si iti genereaza imediat si fisierul  jad!
Succes!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate