Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...
 

ORANGE - Abonamente - OFERTA NOUA

- - - - -
  • Please log in to reply
677 replies to this topic

#55
munteanu_dan0

munteanu_dan0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 16.11.2004

View Postgeojoking, on 19th June 2010, 23:32, said:

Din cate stiu eu, acel "nelimiteaza-te" are ceva legatura cu ceva telefon nou, Motorola Milestone.

Desi ar fi mai tare sa aiba legatura cu oferta de date. O noua gama de abonamente, trafic nelimitat, ar fi foarte interesant.

orice ar fi la 00:00 a expirat cronometrul dar site-ul a ramasa asa cu 00:00:00 ... si nici o oferta :frust:

#56
tibi008

tibi008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 31.10.2006
Oferta cu nelimiteaza-te are legatura cu orange young , chiar acum cateva minute am auzit la radio reclama respectiva. Este o oferta pentru cei care sunt in orange young si legat de muzica , numai stiu exact sigur sa spun acuma  . Oricum probabil in curand o sa apara mai multe info si pe site.

#57
munteanu_dan0

munteanu_dan0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 16.11.2004

View Posttibi008, on 23rd June 2010, 09:03, said:

Oferta cu nelimiteaza-te are legatura cu orange young , chiar acum cateva minute am auzit la radio reclama respectiva. Este o oferta pentru cei care sunt in orange young si legat de muzica , numai stiu exact sigur sa spun acuma  . Oricum probabil in curand o sa apara mai multe info si pe site.

..da am gasit ceva pe orange.ro ...
pentru prepay young se pare ca e un Young Prepay combinat cu o parte din fostul Music ..mare varza  :death: si o varianta Orange la Vodafone-Ieseala:10 000 de minute pentru 10 prieteni, cu 2 euro/lunã fiecare

..si 2 noi optiuni pt Young - Abonament:
Dacǎ eºti abonat Orange ºi ai între 18 ºi 26 de ani, alege opþiunile Orange Young ºi ai:
- apeluri ºi SMS nelimitate cǎtre 3 numere din reþea + 200 de minute ºi 200 SMS, în reþea + 10 minute pentru apeluri naþionale + internet pe mobil (10 MB  :roflmaofast: ), totul cu 5, 93 euro/lunǎ, TVA inclus
- apeluri ºi SMS nelimitate cǎtre 5 numere din reþea +200 de minute ºi 200 SMS, în reþea+ 10 minute pentru apeluri naþionale + internet pe mobil (50 MB  :roflmaofast: ), totul cu 8,31 euro/lunǎ, TVA inclus

Edited by munteanu_dan0, 23 June 2010 - 09:37.


#58
flo27

flo27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 18.09.2009
http://www.nelimiteazate.ro/

#59
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Am si eu un abonament Pantera 8. Totul bun si frumos pana aici. Azi am dat sa vad starea Cronos si observ ca am 200.48MB fata de 20MB cat trebuia normal.
Apoi dupa 2 minute am aflat ca s-au schimbat abonamentele, dar aici citesc ca unora li se schimba, altora nu.
Eu l-am schimbat in Pantera anul trecut, in decembrie am facut prelungire 1an...oare conteaza ceva din astea?

Voi avea intotdeauna de acum in colo 200MB lunar fata de 20MB lunar? Fiind client existent nu beneficiez de trafic dublu, adica 400MB, dar voi beneficia de 200MB intotdeauna, luna de luna, nu doar in anumite luni precum traficul dublu la clientii noi?! :huh:

#60
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007

View Postd4m4g3, on 27th June 2010, 19:32, said:

Am si eu un abonament Pantera 8. Totul bun si frumos pana aici. Azi am dat sa vad starea Cronos si observ ca am 200.48MB fata de 20MB cat trebuia normal.
Apoi dupa 2 minute am aflat ca s-au schimbat abonamentele, dar aici citesc ca unora li se schimba, altora nu.
Eu l-am schimbat in Pantera anul trecut, in decembrie am facut prelungire 1an...oare conteaza ceva din astea?

Voi avea intotdeauna de acum in colo 200MB lunar fata de 20MB lunar? Fiind client existent nu beneficiez de trafic dublu, adica 400MB, dar voi beneficia de 200MB intotdeauna, luna de luna, nu doar in anumite luni precum traficul dublu la clientii noi?! :huh:
Daca ti-au dat traficul "for free" nu au cum sa il ia. Pentru ca acum se fac abonamente cu traficul marit pentru abonamente pantera, in viitor ei nu o sa poata sa le modifice. La toate panterele s-a marit traficul. Poate ca inca nu le-a venit data de facturare sau poate dintr-o eroare nu s-a primit.

Edited by lucienuk, 27 June 2010 - 20:42.


#61
helici_florin

helici_florin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 12.10.2006
@lucext
Intreba cineva pe-aici daca viteza la internetul inclus in Pantera (pantera 12 cazul meu) e de 384 kbps. Raspunsul este NU, viteza e mai mare. Atasez mai jos niste teste de banda facute de pe iPhone cu o aplicatie facuta de speedtest.net.
Serverul pe care s-a testat e in coltul dreapta sus. Pe Timisoara am obtinut si 2.4 mbps :). Servere de afara nu prea am putut testa, pt ca imi ofera el o lista predefinita in functie de locatia mea.

Attached Files


Edited by helici_florin, 27 June 2010 - 22:27.


#62
raluca_88

raluca_88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 16.10.2009
Daca un abonament Pantera 8 costa 8 euro cu tva INCLUS ... rezulta ca dupa majorarea tva-ul la 24%, pretul abonamentului va fi ....... ?

#63
helici_florin

helici_florin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 12.10.2006
8 eur * 0.84 = 6.72. Asta e valoarea actuala a abonamentului fara tva
la suma asta adaugi tva de 24% si vezi cat iese.

raspuns 8.33 eur cu TVA va fi abonamentul .... daca se va folosi cazul asta. Desi e f probabil sa se micsoreze pretul abonamentului fara tva pt ca suma finala sa ramana tot de 8 euro

#64
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
Ramane de vazut ce varianta va alege orange. Teoretic, pentru cei care in contractele actuale au trecute valori cu tot cu TVA (mai ales pentru diverse ''animale'' -Delfin 12 de ex), dupa majorarea TVA-ului e posibil sa poate denunta unilateral si perfect legal contractele, doar daca operatorul nu va suporta diferenta de 5% aferenta cresterii TVA si, deci, utilizatorul va plati acelasi cost lunar.

Poate cineva sa PIN-uiasca si topicul asta, asa cum s-a procedat cu topicul Prepay - oferte noi, pls? Ar fi mai usor de urmarit.

#65
PanaramaFlavia

PanaramaFlavia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 24.10.2008
Preturile fara tva o sa scada 5% si pretul final cu TVA inclus va ramane la fel.

#66
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
Deci, orange va suporta diferenta de 5%?

#67
PanaramaFlavia

PanaramaFlavia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 24.10.2008
Dar mai mult ca sigur ca asa se va intampla la toti operatorii. Oricum nu vine bine acea scadere de 5% pt ca si asa telecomul din ro a pierdut din venituri destul si nu mai lipsea inca 5%. Cei care se bucura ca le scad veniturile, sunt copilarosi. Venituri mai mici = investitii mai putine, servicii mai putine etc

#68
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,391
  • Înscris: 05.09.2005
am si eu o intrebare. la orange exista chestia cu numar preferential ? spre ex  as vrea numarul 0751softpedi

#69
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007

View Posta_d_y, on 8th July 2010, 12:48, said:

am si eu o intrebare. la orange exista chestia cu numar preferential ? spre ex  as vrea numarul 0751softpedi
Este dar se plateste. Incearca la un shop. Sau daca vrei sa iti schimbi numarul existent suna la 411. Daca esti gold sau platinum nu platesti nimic la alegerea unui numar preferential sau gold. Preturile parca erau... 15 euro preferential si 25 euro gold.

#70
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,391
  • Înscris: 05.09.2005
vreau sa-mi iau ab nou, taxa respectiva se plateste o singura data?

#71
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007

View Posta_d_y, on 8th July 2010, 14:21, said:

vreau sa-mi iau ab nou, taxa respectiva se plateste o singura data?
Da. Se poate ca numarul pe care il vrei sa nu fie disponibil. Mai multe variante nu strica.

#72
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,391
  • Înscris: 05.09.2005
Multumesc mult, asta este o veste buna :).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate