Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

ORANGE - Abonamente - OFERTA NOUA

- - - - -
  • Please log in to reply
677 replies to this topic

#19
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,088
  • Înscris: 27.09.2005
Vad ca au disparut foarte multe posturi.
Eu intreb din nou : puma,boston si malibu mai apar in oferta orange asa cum spunea cineva pe aici??daca da,cand?

#20
raluca_88

raluca_88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 16.10.2009
Trafic marit, minute in retea dublate, numere favorite dublate .... abonamentele orange pantera, pinguin, .....

#21
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007
Dar nu uitati ca dublul traficului, minutelor si numerelor favorite e doar pentru 6/3 luni la abonament de 24/12.
Don't forget!

#22
Blade

Blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 01.01.2002

View Postthe__1, on 14th June 2010, 14:29, said:

La Pantera 20 voi primi 350MB de la urmatoarea data de facturare? Adica traficul suplimentar se acorda retroactiv si pentru Pantera 20 iesita din oferta?

Am sunat ieri la 411 si cica abonamentul ramane asa pt abonatii vechi, traficul marit este doar pentru abonatii noi.
Se poate beneficia de traficul marit (dar nu dublu) daca se trece la un alt abonament mai mare.

O sa trec pe la un Orange Shop azi sa clarifica situatia. Eu am pantera 12 cu optiune de 5€ si 200mb, adica 270mb cu 17€. Cred ca o sa trec pe pantera 20 daca se poate si renunt la optiunea de 5€. O sa dau cu 3€ mai mult, dar o sa am trafic, minute, sms-uri, mms-uri mai multe..

#23
lucext

lucext

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 08.09.2006
La ce viteza merge internetul pe Pantera? Depaseste 384KB/s?

La ce viteza merge internetul pe Pantera? Depaseste 384Kb/s?

#24
geojoking

geojoking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 04.11.2005
Deci clientii vechi beneficiaza de traficul marit sau nu? Ca unii spun un lucru, altii alt lucru.

Ca idee, cand s-a lansat Pantera si ulterior au bagat si MMS-urile in oferta, au beneficiat si clientii vechi de ele ulterior. Ma gandesc ca asa ar fi frumos sa faca si acuma.

#25
sherban3171

sherban3171

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 08.06.2007

View Postgeojoking, on 17th June 2010, 11:32, said:

Deci clientii vechi beneficiaza de traficul marit sau nu? Ca unii spun un lucru, altii alt lucru.

Ca idee, cand s-a lansat Pantera si ulterior au bagat si MMS-urile in oferta, au beneficiat si clientii vechi de ele ulterior. Ma gandesc ca asa ar fi frumos sa faca si acuma.
Am vb la 411 Relatii Clienti, la Pantere se maresc nr de mb de trafic inclus in abonament incepand cu luna urmatoare de facturare

#26
Blade

Blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 01.01.2002
Confirma si eu acest lucru. Tocmai am fost la Orange Shop de langa magazinul Muzica unde mi s-a spus ca de la prima factura o sa am 200mb trafic (pantera 12).
Factura mi se face pe 19, deci duminica o sa vad daca chiar asa este :)

#27
raluca_88

raluca_88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 16.10.2009
200 MB trafic in loc de 20 MB la Pantera 8 din 15 iunie (data facturarii).

#28
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
M-am uitat intamplator sa vad ce optiuni sunt disponibile pentru abonamentul Delfin, ma interesa pentru un prieten nelimitat cu 1,2 numere si cand colo ce vad. Nesimtire mai mare ca la Orange rar mai intalnesti.

Attached Files



#29
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,994
  • Înscris: 18.12.2007

View Postdanutz1, on 18th June 2010, 10:46, said:

M-am uitat intamplator sa vad ce optiuni sunt disponibile pentru abonamentul Delfin, ma interesa pentru un prieten nelimitat cu 1,2 numere si cand colo ce vad. Nesimtire mai mare ca la Orange rar mai intalnesti.
Si nesimtirea care e...? Intreb pentru ca nu am inteles din postul tau.  :unsure:

P.S Abonamentele cu numere favorite nelimitate sunt cele de tip Pinguin.

#30
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Nesimtirea e sa oferi la abonament optiuni cu 2 centi minutul in retea cand un cartelar primeste 1000 de minute cu 4 euro fara TVA adica 0,47 centi, adica de 4 ori mai putin. Nu gasesc o explicatie logica decat o nesimitire crasa din partea orange si dispret la adresa abonatilor (bine ca nu sunt client al lor si nici nu voi fi vreodata).
Care sa diferenta de costuri dintre un minut in retea vorbit de un cartelar si un minut in retea vorbit de un abonat daca diferenta de pret e de 4 ori mai mare(400%)?

Edited by danutz1, 18 June 2010 - 10:36.


#31
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,994
  • Înscris: 18.12.2007

View Postdanutz1, on 18th June 2010, 11:31, said:

Nesimtirea e sa oferi la abonament optiuni cu 2 centi minutul in retea cand un cartelar primeste 1000 de minute cu 4 euro fara TVA adica 0,47 centi, adica de 4 ori mai putin. Nu gasesc o explicatie logica decat o nesimitire crasa din partea orange si dispret la adresa abonatilor (bine ca nu sunt client al lor si nici nu voi fi vreodata).
Care sa diferenta de costuri dintre un minut in retea vorbit de un cartelar si un minut in retea vorbit de un abonat daca diferenta de pret e de 4 ori mai mare(400%)?

Ca sa folosesti cele 1000 de minute la cartela trebuie sa fii in perioada activa a contului, adica sa reincarci => inca un cost
La abonament le poti utiliza oricand, plus ca se si reporteaza, pe cand la prepay nu. Pe mine m-ar avantaja abonamentul, probabil pe tine nu.

Dupa cum s-a mai spus, cea mai buna oferta pentru mine nu e obligatoriu cea mai buna si pentru tine.

Dar deja o dam in offtopic asa ca ma opresc aici

#32
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View PostAlexEn, on 18th June 2010, 10:52, said:

Ca sa folosesti cele 1000 de minute la cartela trebuie sa fii in perioada activa a contului, adica sa reincarci => inca un cost

La abonament le poti utiliza oricand, plus ca se si reporteaza, pe cand la prepay nu.
Ca sa folosesti minutele din abonament trebuie sa-l platesti. E acelasi lucru ca si reincarcare. Reincarcarea reprezinta costul in sine, ca si plata abonamentului, nu este "inca un cost". Iar 4 euro ofera 30 de zile valabilitate, la fel ca si valabilitatea minutelor, deci nu necesita costuri suplimentare.

Mai nou nu se reporteaza minutele la abonamentele noi.

#33
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 08.01.2007

View Postdanutz1, on 18th June 2010, 11:31, said:

Nesimtirea e sa oferi la abonament optiuni cu 2 centi minutul in retea cand un cartelar primeste 1000 de minute cu 4 euro fara TVA adica 0,47 centi, adica de 4 ori mai putin. Nu gasesc o explicatie logica decat o nesimitire crasa din partea orange si dispret la adresa abonatilor (bine ca nu sunt client al lor si nici nu voi fi vreodata).
Care sa diferenta de costuri dintre un minut in retea vorbit de un cartelar si un minut in retea vorbit de un abonat daca diferenta de pret e de 4 ori mai mare(400%)?

     Daca 2 centi minutul in retea ti se pare "nesimtire" atunci te poftesc la vodafone unde, drept multumire ca le-am dat timp de 5 ani cate 350 Euro/luna, mi-au oferit un tarif nediferentiat -in retea/in afara retelei- de doar 6,5 centi/min.
     Si nu ai inteles un MIC aspect: daca, la abonament, trebuie sa te tarifeze cu 2 centi in retea/minut pana la finele contractului fie ca la convine fie ca nu, la cartela dupa ce a trecut luna pot sa-ti zica "PA" (caci VERDE s-ar considera publicitate) sau, mai rau, sa-ti ia si nr caci este de drept al lor, tu avandu-l in custodie.
     Si daca tot nu esti multumit fa-ti abonament in anglia sau franta sa vezi tarife! Sau ia-ti tel din state cu abon!

#34
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Te poti considera in avantaj cu 6,5 centi/minut in orice retea cu 350 de euro pe luna.
Noi platim abonamentul Bussiness Flexibil Group la orange cu 500 de euro credit (nu stiu sigur daca e si ceva bonus inclus in astia) si ne taxeaza cu 6 centi in retea si 7 in afara. Banuiesti unde se termina cele mai multe minute.

N-am vazut factura dar banuiesc ca trece lejer de 2000 RON plus ca se depaseste frecvent creditul inclus.
Tarifele le-am dedus impartind creditul inclus la minutele disponibile.
Degeaba, sefii nu isi dau interesul pentru o oferta personalizata din necunostinta.
Ma doare sa vad cum suntem jefuiti pe fata in cel mai rau hal posibil dar nu am ce face.

Edited by danutz1, 18 June 2010 - 13:26.


#35
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 08.01.2007
BFG am si eu si am gratuit in grup, 2 centi in retea si 5 in afara retelei. Mi se pare ciudat.

#36
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Daca aveti oferta personalizata sau o flota foarte mare e normal sa aveti tarife mai bune.
Noi...

Quote

In 18.06 ora 09:44 grupul avea 426,24 EUR credit, echiv a 7104 min orange sau 5328 min. nat.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate