Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

ORANGE - Abonamente - OFERTA NOUA

- - - - -
  • Please log in to reply
677 replies to this topic

#37
geojoking

geojoking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 04.11.2005
Azi 19.06.2010 mi-a inceput luna la Pantera 12 si pot sa confirm ca NU am primit traficul mai mare. Tot cu 50 am ramas.

#38
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
Suna la 411, poate e o greseala. E ciudat. Si eu am sunat la 411 si mi-au zis ca voi primi traficul suplimentar, dar mai am de asteptat pana pe 26. Sper sa nu minta.

#39
geojoking

geojoking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 04.11.2005

View Postthe__1, on 19th June 2010, 17:31, said:

Suna la 411, poate e o greseala. E ciudat. Si eu am sunat la 411 si mi-au zis ca voi primi traficul suplimentar, dar mai am de asteptat pana pe 26. Sper sa nu minta.
Am sunat acum, mi-a spus ca clientii vechi NU vor primi deloc trafic suplimentar. Oferta e doar pentru contracte noi. :(

#40
Radu18-

Radu18-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 16.02.2008

View Postgeojoking, on 19th June 2010, 18:44, said:

Am sunat acum, mi-a spus ca clientii vechi NU vor primi deloc trafic suplimentar. Oferta e doar pentru contracte noi. :(

Aiurea.
Clientii vechi nu primesc intr-adevar 2x200 MB .
Dar tot primesc marirea de trafic asa cum am spus aici:

Quote

8 de la 20 MB -> 200 MB
12 de la 50 MB -> 200 MB
16 de la 70 MB -> 200 MB
de modificarea aceasta vor beneficia toti clientii, si cei care au avut pana acuma 20, 50 sau 70 MB, modificarile facandu-se progresiv la data de facturare.
Dublarea traficului este doar pentru clientii noi(2x200, 2x500)

Si ce am spus eu, confirma chiar unii utilizatori aici, care au primit deja cresterea de trafic.
Deci probabil ca cine ti-a raspuns , nu te-a inteles sau ti-a explicat gresit sau poate s-a referit la dublarea traficului, care este intr-adevar doar pt contracele noi.
Dar eu tind sa cred ca mai degraba e proasta informare a agentului, deci spune-le data viitoare cand mai suni sa se informeze mai bine. :thumbdown:

Edited by Radu18-, 19 June 2010 - 18:58.


#41
geojoking

geojoking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 04.11.2005
Am vorbit cu 2 tipe, fiindca am mai intrebat ceva la prima, m-a pus pe hold si apoi mi-a inchis. Cand am sunat a doua oara, am intrebat din nou de marirea de trafic pentru abonamentul meu Pantera 12 de la 50 la 200 MB.

Ambele consultate mi-au spus ca marirea traficului (cat si oferta cu dublarea) se acorda doar pentru noii clienti. E drept ca amandoua ma luau cu povesti despre traficul dublu etc.

Oricum pentru mine data de facturare a fost azi, si nu am primit nimic in plus.

#42
Radu18-

Radu18-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 16.02.2008

View Postgeojoking, on 19th June 2010, 20:02, said:

Am vorbit cu 2 tipe, fiindca am mai intrebat ceva la prima, m-a pus pe hold si apoi mi-a inchis. Cand am sunat a doua oara, am intrebat din nou de marirea de trafic pentru abonamentul meu Pantera 12 de la 50 la 200 MB.

Ambele consultate mi-au spus ca marirea traficului (cat si oferta cu dublarea) se acorda doar pentru noii clienti. E drept ca amandoua ma luau cu povesti despre traficul dublu etc.

Oricum pentru mine data de facturare a fost azi, si nu am primit nimic in plus.

Mda, e trist daca ti-au spus asta.
Azi in 19 ti se aloca minute si traficul, iar maine ti se emite factura. Ai si tu rabdare 48 h, cronosul e eronat sau neactualizat 48h dupa alocare minutelor si vezi ce iti arata atunci. Posibil sa fie o eroare.
Te pot asigura 100% ca de aceasta crestere beneficiaza si clientii vechi, doar de dublare nu o sa beneficiezi.

Edited by Radu18-, 19 June 2010 - 19:09.


#43
geojoking

geojoking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 04.11.2005

View PostRadu18-, on 19th June 2010, 20:08, said:

Mda, e trist daca ti-au spus asta.
Azi in 19 ti se aloca minute si traficul, iar maine ti se emite factura. Ai si tu rabdare 48 h, cronosul e eronat sau neactualizat 48h dupa alocare minutelor si vezi ce iti arata atunci. Posibil sa fie o eroare.
Te pot asigura 100% ca de aceasta crestere beneficiaza si clientii vechi, doar de dublare nu o sa beneficiezi.
Eu sper sa ai dreptate. Actualmente Cronos-ul imi spune 49.99 MB. Sa vedem ce va zice maine.

#44
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Ce e cu reclama de pe asta?
  Cred ca se refera la orange.
IP-ul e de orange.

#45
munteanu_dan0

munteanu_dan0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 16.11.2004

View Postalexa32, on 19th June 2010, 20:00, said:

Ce e cu reclama de pe asta?
  Cred ca se refera la orange.
IP-ul e de orange.

..sper ca e vorba despre o oferta legata de internet nu de voce/sms in retea

... iata ce spunea un alt user pe topicul deschis pe acest subiect ... topic sters ulterior de admini dar stocat temporar de google-cache:

Teophileos said:

O noua oferta menita sa aduca noi motive de veselie pentru utilizatorii mai juni ai portocalei digitale !
..deci probabil ceva pt orange-young

si foarte interesant timpul de expirare 23.06.2010(miercuri) la ora 13:30

Edited by munteanu_dan0, 19 June 2010 - 21:19.


#46
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postalexa32, on 19th June 2010, 21:00, said:

Ce e cu reclama de pe asta?
  Cred ca se refera la orange.
IP-ul e de orange.
am vazut ceva similar pe facebook - aplicatie "nelimiteaza-te" cu acelasi desen si completand niste intrebari iti spune cat de vorbaret esti.
Exemplul meu:  "Tudor C**  Ai ceva har în conversații, dar uneori te cam forțezi să scoți replica bună și asta se vede. Plus că vorbești cam puțin. Pentru ca totul să fie cât mai natural și discuția interminabilă să fie cât mai savuroasă, mai antrenează-te și fă testul din nou ca să fii pregătit pentru marea provocare începând din 23 iunie!
Tu cât de nelimitat ești în conversații?
"Nelimitatul" începător"
[ http://lh6.ggpht.com/_s6isP_Dk5Uw/TB0mh41ZCXI/AAAAAAAAAFE/9-2ZufofHAY/s800/nelimiteaza-te.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://lh3.ggpht.com/_s6isP_Dk5Uw/TB0m9DAZJrI/AAAAAAAAAFI/OUrUM9wA5kw/s800/nelimiteaza-te2.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://lh6.ggpht.com/_s6isP_Dk5Uw/TB0rnUv_QUI/AAAAAAAAAFQ/wAx6Gak6bQw/s800/nelimiteaza-te3.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by tudoritz, 19 June 2010 - 22:42.


#47
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003

View Postdanutz1, on 18th June 2010, 14:19, said:

Te poti considera in avantaj cu 6,5 centi/minut in orice retea cu 350 de euro pe luna.
Noi platim abonamentul Bussiness Flexibil Group la orange cu 500 de euro credit (nu stiu sigur daca e si ceva bonus inclus in astia) si ne taxeaza cu 6 centi in retea si 7 in afara. Banuiesti unde se termina cele mai multe minute.

N-am vazut factura dar banuiesc ca trece lejer de 2000 RON plus ca se depaseste frecvent creditul inclus.
Tarifele le-am dedus impartind creditul inclus la minutele disponibile.
Degeaba, sefii nu isi dau interesul pentru o oferta personalizata din necunostinta.
Ma doare sa vad cum suntem jefuiti pe fata in cel mai rau hal posibil dar nu am ce face.

BFG are 2 optiuni, fie accepti CREDIT DUBLU, platesti 250 ai 500 + fidelizare, tarifele pe care le-ai spus tu, fie tarife la jumatate, sau chiar mai mici, dar la creditulpe care-l platesti + fidelizare

#48
geojoking

geojoking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 04.11.2005
Din cate stiu eu, acel "nelimiteaza-te" are ceva legatura cu ceva telefon nou, Motorola Milestone.

Desi ar fi mai tare sa aiba legatura cu oferta de date. O noua gama de abonamente, trafic nelimitat, ar fi foarte interesant.

Edited by geojoking, 19 June 2010 - 23:33.


#49
munteanu_dan0

munteanu_dan0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 16.11.2004

View Postgeojoking, on 19th June 2010, 23:32, said:

Din cate stiu eu, acel "nelimiteaza-te" are ceva legatura cu ceva telefon nou, Motorola Milestone.

Desi ar fi mai tare sa aiba legatura cu oferta de date. O noua gama de abonamente, trafic nelimitat, ar fi foarte interesant.

din pacate din screenshot-urile de mai sus ale lui tudoritz de pe facebook pare a fi o oferta de voce nu de date :thumbdown:

#50
geojoking

geojoking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 04.11.2005

View Postgeojoking, on 19th June 2010, 20:47, said:

Eu sper sa ai dreptate. Actualmente Cronos-ul imi spune 49.99 MB. Sa vedem ce va zice maine.
In 20.06 ora 10.58 mai aveati [...] 200.37 MB.

Deci da, incepand cu data de facturare se acorda 200 de MB si pentru clientii vechi.

I am so happy !

#51
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007
Cred ca e o oferta pentru young. In 23 expira oferta de young.

#52
Blade

Blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 01.01.2002
Confirm si eu ca si vechii abonati primesc traficul marit.
Am doua abonamente Pantera (12 si 20) in familie si am primit 200mb, respectiv 350mb.

#53
lucext

lucext

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 08.09.2006
La ce viteza merg datele la Pantera? Depasesc 384Kb? La optiunile de 3 si 5 euro sunt limitate...

#54
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostBlade, on 22nd June 2010, 18:31, said:

Confirm si eu ca si vechii abonati primesc traficul marit.
Am doua abonamente Pantera (12 si 20) in familie si am primit 200mb, respectiv 350mb.
Confirm și eu. La P12 am începând cu luna aceasta 200 Mb.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate