Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 

iPhone 4 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
3279 replies to this topic

#3223
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 13.01.2013
Eu de unde descarc facebook daca am 7.1.2  iar din store imi zice ca vrea doar pe softul 8?
Am rezolvat m a trimis la o versiune mai veche, chiar sunt niste mizerii iphone urile...

Edited by xperia_ray, 30 September 2016 - 22:49.


#3224
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postxperia_ray, on 30 septembrie 2016 - 22:34, said:

Eu de unde descarc facebook daca am 7.1.2  iar din store imi zice ca vrea doar pe softul 8?
Am rezolvat m a trimis la o versiune mai veche, chiar sunt niste mizerii iphone urile...

Bine ca ti-ai facut impresia folosind un telefon de acum 6 ani. N-am gresit cand am zis ca totul iti pute.

#3225
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 10.02.2015
Am shi yo un gugal nexus one, dk nu merje feisbucu ala jmeker cu laiv pa el, ce mizerie e androidu

#3226
Andreea_MiHa

Andreea_MiHa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.12.2014
Am primit si eu un iPhone 4 si nu reusesc sa descarc F.B. si nici F.B. Messenger.
Se poate rezolva cumva ?
Multumesc.

#3227
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Vezi ce versiune de ios minima iti trebuie pentru acele aplicatii. Daca nu poti sa mai upgradezi la versiunea minima de ios ceruta nu ai ce sa faci. Probabil merge prin jailbreak facut ceva, dar nu am experienta cu asa ceva.

#3228
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostAndreea_MiHa, on 08 octombrie 2016 - 21:24, said:

Am primit si eu un iPhone 4 si nu reusesc sa descarc F.B. si nici F.B. Messenger.
Se poate rezolva cumva ?
Multumesc.

Ai nevoie de un PC
- Instaleaza iTunes de aici: http://www.apple.com/itunes/download/
- Autentifica-te cu acelasi cont de iCloud pe care il folosesti pe telefon
- in iTunes, intra in Appstore > cauta facebook > download

Pe telefon:
- Dupa ce se descarca aplicatia pe PC, deschizi Appstore pe telefon
- Accesezi "purchased"
- Cauti Facebook si ii dai "install". Iti va aparea un mesaj de incompatibilitate si ti se va oferi o versiune mai veche, compatibila cu telefonul.
- Instalezi > folosesti :)

#3229
Andreea_MiHa

Andreea_MiHa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.12.2014

View Postfilip.serban, on 09 octombrie 2016 - 11:19, said:

Ai nevoie de un PC......

Multumesc frumos, merge Posted Image

#3230
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Cu placere :)

#3231
Jericho22

Jericho22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 27.11.2013
Am primit de curand un Iphone 4 16gb si vreau sa stiu cum ii pot reveni la setarile din fabrica fara sa intampin probleme si cum as putea sa-i instalez facebook si alte aplicatii...nu prea le am cu ios...

#3232
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 10.02.2015
Setari din fabrica - setari - general - resetare continut si setari. Inainte de a face acest proces intra la setari-icloud si deconectează-te daca ai vreun cont bagat.

Ca sa instalezi facebook, trebuie sa descarci itunes pe pc, sa iti faci un cont (ca sa faci cont fara card intrii din itunes la app store si dai get pe o aplicatie gratis, apoi dai create new account si urmezi pasii), apoi descarci Facebook din itunes(app store) pe PC. Mergi dupa pe telefon, te loghezi cu contul creat anterior în appstore, apoi dai la updates jos, purchased si apesi pe norișorul de langa facebook. Vei primi o atenționare ca versiunea curenta nu e suportata de ios-ul pe care îl are iPhoneul dar va descarca ultima versiune compatibila. Dai descarcare si va merge. Asa faci cu toate aplicațiile pe care vrei sa le iei. Faci acest proces deoarece multe aplicații nu mai suporta ultima versiune de iOS pe care o suporta iPhone 4 (7.1.2) si trebuie sa descarci ultima versiune compatibila cu acest iOS.

#3233
Jericho22

Jericho22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 27.11.2013

View Postvince085, on 05 decembrie 2016 - 20:10, said:

Setari din fabrica - setari - general - resetare continut si setari. Inainte de a face acest proces intra la setari-icloud si deconectează-te daca ai vreun cont bagat.

Ca sa instalezi facebook, trebuie sa descarci itunes pe pc, sa iti faci un cont (ca sa faci cont fara card intrii din itunes la app store si dai get pe o aplicatie gratis, apoi dai create new account si urmezi pasii), apoi descarci Facebook din itunes(app store) pe PC. Mergi dupa pe telefon, te loghezi cu contul creat anterior în appstore, apoi dai la updates jos, purchased si apesi pe norișorul de langa facebook. Vei primi o atenționare ca versiunea curenta nu e suportata de ios-ul pe care îl are iPhoneul dar va descarca ultima versiune compatibila. Dai descarcare si va merge. Asa faci cu toate aplicațiile pe care vrei sa le iei. Faci acest proces deoarece multe aplicații nu mai suporta ultima versiune de iOS pe care o suporta iPhone 4 (7.1.2) si trebuie sa descarci ultima versiune compatibila cu acest iOS.

Am inteles..merita sa renunt la S3-ul meu pt iphone 4?

#3234
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 10.02.2015
Nu. Ecranu e mult mai mare la S3. Whatsapp de la anu nu mai e suportat pe iPhone 4 de nici o culoare. Camera mai buna la S3, etc

#3235
Andreea_MiHa

Andreea_MiHa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.12.2014
Vreau sa folosesc WhatsAppWeb, dar pe tel nu-mi apare "WhatsApp Web/Desktop"
Trebuie activata de undeva, sau de ce nu apare ?

#3236
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
Ce versiune de whatsapp ai? Daca mergi la setari, sub numele profilului ar trebui sa fie a 2-a optiune

#3237
sov

sov

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 26.02.2006
Cum se procedează dacă vrei sa vinzi telefonul? Adică telefonul sa nu rămână blocat în ceva, și noul utilizator sa nu-l poată folosi. Multumesc anticipat.

#3238
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
Trebuie sa stergi contul de icloud

#3239
sov

sov

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 26.02.2006
Dar contul de includ nu îl păstrez? Ca vreau sa vând telefonul, dar am alt iPhone.

#3240
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
Stergi contul de pe telefonul pe care doresti sa il vinzi, nu stergi contul de icloud in sine. Mai corect spus elimini contul de pe telefon, deci acesta ramane activ, si il poti folosi pe orice telefon vrei

Edited by R10, 20 March 2017 - 21:42.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate