Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

(inginerul bv) Constructia casei mele P+M

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
4389 replies to this topic

#4087
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010
E cineva in Brasov sau imprejurimi care ma poate ajuta cu inchiriera unui elicopter de beton la un pret corect?

#4088
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010
Renunt si la betonul elicopterizat, prea multa bataie de cap, aspect vizual final nesatisfacator. Am gasit la leroy, adeziv weber pentru gresie, la 9 lei sacul. Mai ieftin chiar decat sapa autonivelanta.
Singura problema ramane gasirea unei gresii portelanate groase, minim 10 mm grosime si care sa nu depaseasca 30 de lei/mp. Posted Image
Avantaj: o pot pune singur. In 3-4 dupamieze am terminat, cu rostuit cu tot. Aspect 10/10. Durabilitate: pana scapi o cheie reglabila de 3 kg pe ea. Posted Image

#4089
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010
Pareri anyone? N-are nimeni gresie in garaj ?

#4090
Sean_John

Sean_John

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,029
  • Înscris: 15.01.2006
Am eu una subtire, ieftina, de care am folosit si pe terase. Nu mai stiu ce adeziv am folosit in garaj, oricum unul mediu, de interior. Rezista foarte bine, una din masini are aproape 1,7 t, dar n-am chei reglabile de 3 kg. :)

#4091
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010
Inca ma mai gandesc. Adevarul e ca eu mesteresc in garaj. Scot masina afara cand mi se pune pata si da-i. Spre exemplu, in week-end am facut o masa de bucatarie. Din resturi de lemn, 2 bare de 20x20x2 pe care am dat vreo 60 de lei, vreo 10 electrozi, cateva suruburi......Sigur ca in procesul facerii am reusit sa vars vopseaua din pistol pe jos, sa dau lac pe jos, sa scap ciocanul de 2-3 ori cel putin......Deci nu stiu ce fel de pardoseala imi trebuie mie.....gresia nu stiu daca face fata.
Ah, si masa nu mi-a iesit chiar cum trebuie din lipsa de scule speciale pentru tamplarie, dar chiar si-asa. Puteti uita:

Attached Files



#4092
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007
Indiferent cum a iesit iti va aduce mai multa satisfactie decat una cumparata.
Baga sapa armata cu fibre de poliester si o vopsea de beton. Daca peste n-spe ani te plesneste norocul plachezi cu granit, sau similar. Intre timp te lamuresti si cata mizerie/distrugeri provoci

#4093
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010
Long time no see. I've been busy, super busy Posted Image
Scosai tot din garaj. Aseara am bagat polistiren sub primul rand de pane, am sudat platbanda peste cornierul de pe canal ca sa nu se rupa sapa la margine si niste cupoane ca sa se prinda cat de cat si in sapa. Pana la urma, o sa torn echivalentul a B400, dar cu sort mic, doar nisip si margaritar. O elicopterizez si pun si cuart deasupra, 3 kg/m pe care il am deja pregatit.
Poze pe masura ce se desfasoara evenimentele.

Attached Files



#4094
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010
Ieri am reusit sa sparg frumos pe langa teava de canalizare si de alimentare cu apa, m-am dus la leroy si mi-am luat tot ce-mi trebuie ca sa ies din sapa, inclusiv vas wc, chiuveta, baterie......ceva frumos Posted Image
Azi, desi e duminica, le-am montat pana la iesirea din sapa. Urmeaza dupa ce torn sapa, in coltul ala sa fac o despartitura 1.5x1.5, care o sa fie wc de serviciu. Puteti uita:

Attached Files


Edited by Inginerul_bv, 02 June 2019 - 13:58.


#4095
puisor

puisor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 21.01.2009
Si eu voi avea ceva similar in camera tehnica. Unul dintre pereti va fi din rigips, ceva idei despre usa? Nu am cautat inca dar as vrea una usoara :)

#4096
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010
Da. Am gasit in dede cu 150 de lei o usa cu toc, alba ce-i drept, dar la mine merge ca sunt si termopanele albe. Din pacate n-are silduri si manere dar are broasca.
In alta ordine de idei, azi torn sapa, m-am pregatit cu cuart si cu fibre. Aseara am muncit ca un erou, am decopertat si in fata portii de acces auto si-o sa torn si-acolo cred ca vreo 2 cubi. Sa vedem.....
Daca am comandat prea mult beton sau prea putin, am pus-o. Revin cu poze diseara. N-am avut nici somn de-atatea ganduri.

#4097
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010
Gata. Am turnat, am pus cuart, am elicopterizat. Vremea a fost de toata jena. Puteti uita:

Attached Files


Edited by Inginerul_bv, 04 June 2019 - 14:43.


#4098
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,436
  • Înscris: 29.04.2008

View PostInginerul_bv, on 04 iunie 2019 - 14:42, said:

Am turnat, am pus cuart, am elicopterizat

Ui ar ueting for za chet. Or za dog.

In alta ordine de idei, ai uitat sa lasi loc pentru pus crizanteme.

Edited by iladi, 04 June 2019 - 15:27.


#4099
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010
For the what? E loc de crizanteme.....are baiatu 25 de metri deschidere la strada. Posted Image

#4100
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,436
  • Înscris: 29.04.2008
Pentru urme de pisici sau de caini pe preafrumoasa ta suprafata elicopterizata. :D

#4101
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010
Am inchis usile cat a plouat. Acum le-am deschis dar s-a intarit oricum. Am intrat eu si n-am lasat urme. Il bate bine elicopteru' ala. Daca va intrebati cumva, am amorsat suprafata inainte de turnarea sapei, care pana la urma a fost asa cum am zis, nisip+margaritar echivalent B400. Mai astept vreo saptamana sa se usuce si ma gandesc sa dau cu de-asta:
https://www.hornbach...659/produs.html
Ce parere aveţ?Posted Image

Edited by Inginerul_bv, 04 June 2019 - 18:01.


#4102
bobitzaaa

bobitzaaa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,197
  • Înscris: 23.02.2007
"Atentie: Nu este adecvata pentru pardoseli de garaje!"

#4103
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010

View Postbobitzaaa, on 05 iunie 2019 - 09:47, said:

"Atentie: Nu este adecvata pentru pardoseli de garaje!"
True. N-am observat. Avem variante:
https://www.dedeman....2-5-l/p/5013378

#4104
bobitzaaa

bobitzaaa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,197
  • Înscris: 23.02.2007
https://azur.ro/ro/p...em-clorcauciuc-

Pute o saptamana, dar e ce trebuie. Daca nu e garajul langa, casa se poate da.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate