Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

HTC Wildfire

- - - - -
  • Please log in to reply
701 replies to this topic

#37
paul-cristian

paul-cristian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 22.08.2007

View Postcutler, on 5th September 2010, 10:10, said:

ce abonament voda e bun pt net ( email,ym ) in combinatie cu htc wildfire ?

eu am abonament complet 800 cu optiunea internet mobil 259 MB si merge brici :) total 13 euro

#38
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
multumesc paul-cristian

#39
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Sunt interesat de achizitionarea unui Wildfire, dar am o intrebare. Existra vreo aplicatie de GPS care sa aiba Romania completa? Din cate am inteles iGo nu merge din cauza rezolutiei scazute...

#40
dj joy

dj joy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 27.07.2007
sespune ca merge skobbler... personal nu am incercat

#41
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009

View Postcutler, on 5th September 2010, 10:10, said:

ce abonament voda e bun pt net ( email,ym ) in combinatie cu htc wildfire ?
Live. Adica pe prepay cel de € 3.99, cu 250MB, si pe abonament e la fel. Si setarile sunt asemanatoare, mai intai activeaza-l si se rezolva si cu alea.

#42
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Salut!

Vreau sa-mi achizitionez un smartphone si, dupa multe reviewuri si topicuri citite, m-am oprit sa aleg intre HTC Wildfire si HTC Legend.
HTC Wildfire - 547 lei
HTC Legend - 977 lei

Stiu ca Wildfire are rezolutia mica si nepotrivita pentru un Android. Intrebarea mea este: Se merita sa platesc peste 400 de lei in plus pentru un Legend si pentru chestiile in plus pe care le are sau este o alegere potrivita si Wildifire?
Tin sa precizez ca sunt un utilizator de internet nu chiar asa impatimit (facebook mai putin, bloguri de citit, mai un travian sau alte jocuri online, messenger), ascult foarte mult muzica (deci youtube o sa fie cam utilizat), aplicatiile le-as folosi doar la plictiseala, filmulete si poze mai rar, jocuri - da (mai ales daca ar fi 3d).

Astept un raspuns sau mai multe.
Ms!

Edited by Afroditu, 10 September 2010 - 10:09.


#43
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
HTC Wildefire si Legend nu isi merita banii.

HTC Desire e singurul care intradevar are un raport calitate/pret/performante foarte bun.

Telefonul il cumperi la abonament ? Ca altfel nu imi explic preturile foarte mici pe care le-ai pus.

Eu cred ca Samsung Wave ti s-ar potrivi cel mai bine. Are un ecran superb(Super AMOLED), rezolutie a ecranului(800*480) foarte buna pentru browsing , filmeaza HD, unul dintre cele mai bune procesoare respectiv acceleratore grafice si finisaje de calitate.

Sa te joci jocuri 3D pe Wave e o adevarata placere.

Edited by Just_Cavalli, 10 September 2010 - 11:53.


#44
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Preturile acestea sunt pentru resemnare abonament Complet 800 cu 250 mb.
Avand in vedere ca o sa fie primul meu smartphone si, de altfel, primul meu contact cu Android, am primit multe sugestii sa-mi achizitionez Wildfire. As putea sa-mi iau si Legend, cu un mic sacrificiu, dar marea mea dilema este daca se merita sa dau 400 de lei in plus pentru rezolutie mai buna, procesor mai mare si ecran amoled 16 kk culori, avand in vedere ca sunt novice in ultilizarea smartphone-urilor si a Android-ului.

De altfel, nu vreau sa dau nici prea multi bani pe un asemenea telefon, deoarece natura jobului meu implica deplasarea prin zone considerate rau famate si parca n-as vrea sa-i fac o bucurie vreunui tigan sau, pe de alta parte, nu prea m-as bucura daca as scapa telefonul pe jos sau in cine stie ce bautura, atunci cand sunt matolit :D

#45
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Cumpara-ti HTC Wildefire!

Sau mai astepti 1 luna si poate o sa bage in oferta Samsung Wave.

Edited by Just_Cavalli, 10 September 2010 - 12:34.


#46
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Pai daca mai astept o luna, poate iau Desire la pret mai mic :))
O sa iau Wildfire, mai ales ca vreau sa scap si de abonamentul actual care e de vreo 12 euro si e cam inutil :)

Revin cu pareri, probabil sapt viitoare :)

Ms pentru raspunsuri.

#47
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007

View PostAlexGP, on 7th September 2010, 16:50, said:

Sunt interesat de achizitionarea unui Wildfire, dar am o intrebare. Existra vreo aplicatie de GPS care sa aiba Romania completa? Din cate am inteles iGo nu merge din cauza rezolutiei scazute...


#48
cioconebunu

cioconebunu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 01.02.2007

View Posttlc_luc, on 14th August 2010, 09:29, said:

buton de declin exista.. cel de sus face si chestia asta:)




da vine codat



La liber vine codat, dar in cateva zile iti trimit cei de la vodafone codul pe mail. La abonament e codat.

#49
alex2006best

alex2006best

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 21.02.2007
Stie cineva un site bun unde se poate decoda? Preferabil cei care au apelat la asa ceva.

Am gasit cateva, dar nu stiu daca sunt ok... <_<

#50
inefabil

inefabil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 14.05.2003
[quote name='Afroditu' post='8772489' date='10th September 2010, 11:08']Salut!

Vreau sa-mi achizitionez un smartphone si, dupa multe reviewuri si topicuri citite, m-am oprit sa aleg intre HTC Wildfire si HTC Legend.
HTC Wildfire - 547 lei
HTC Legend - 977 lei

Stiu ca Wildfire are rezolutia mica si nepotrivita pentru un Android. Intrebarea mea este: Se merita sa platesc peste 400 de lei in plus pentru un Legend si pentru chestiile in plus pe care le are sau este o alegere potrivita si Wildifire?
Tin sa precizez ca sunt un utilizator de internet nu chiar asa impatimit (facebook mai putin, bloguri de citit, mai un travian sau alte jocuri online, messenger), ascult foarte mult muzica (deci youtube o sa fie cam utilizat), aplicatiile le-as folosi doar la plictiseala, filmulete si poze mai rar, jocuri - da (mai ales daca ar fi 3d).

Astept un raspuns sau mai multe.
Ms![/quote]

La banii astia, cred ca merita Wildfire. Dar abonamentul banuiesc ca e pe 2 ani, nu ? Asta nu stiu daca mai e asa de placut....

[quote name='Afroditu' post='8773219' date='10th September 2010, 13:14']Preturile acestea sunt pentru resemnare abonament Complet 800 cu 250 mb.
Avand in vedere ca o sa fie primul meu smartphone si, de altfel, primul meu contact cu Android, am primit multe sugestii sa-mi achizitionez Wildfire. As putea sa-mi iau si Legend, cu un mic sacrificiu, dar marea mea dilema este daca se merita sa dau 400 de lei in plus pentru rezolutie mai buna, procesor mai mare si ecran amoled 16 kk culori, avand in vedere ca sunt novice in ultilizarea smartphone-urilor si a Android-ului.

De altfel, nu vreau sa dau nici prea multi bani pe un asemenea telefon, deoarece natura jobului meu implica deplasarea prin zone considerate rau famate si parca n-as vrea sa-i fac o bucurie vreunui tigan sau, pe de alta parte, nu prea m-as bucura daca as scapa telefonul pe jos sau in cine stie ce bautura, atunci cand sunt matolit :D[/quote]

Vodafone a scos ceva cu asigurarea telefonului... sincer nu stiu detalii si deci nu stiu daca merita

[quote name='tlc_luc' date='14th August 2010, 09:29' post='8641687']
buton de declin exista.. cel de sus face si chestia asta:)

Multam mult de raspuns, nu ma prinsesem pana acum

#51
alex2006best

alex2006best

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 21.02.2007

View Postalex2006best, on 16th September 2010, 01:22, said:

Stie cineva un site bun unde se poate decoda? Preferabil cei care au apelat la asa ceva.

Am gasit cateva, dar nu stiu daca sunt ok... <_<
Am riscat si am apelat la http://www.htcimeiunlock.com. Nu se poate decoda... Mi au trimis banii inapoi... Aveau si un pret f bun.:(

Un pret pentru offline stie cineva?

#52
booogdan

booogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 07.01.2008
mie mi l-au decodat la vodafone pe loc(cumparat la liber).

e foarte ok telefonul. recomand.
am umblat si pe desire, 3gs si la banii la care l-am luat pe asta sunt mai mult decat multumit.

#53
_amistad

_amistad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.06.2007

View Postalex2006best, on 16th September 2010, 01:22, said:

Stie cineva un site bun unde se poate decoda? Preferabil cei care au apelat la asa ceva.

Am gasit cateva, dar nu stiu daca sunt ok... <_<


Salut. Il decodeaza chiar Vodafone. Daca te afli in perioada de contract, decodarea costa 50 euro. Daca ti-a expirat contractul, pretul e 10 euro.

#54
cant

cant

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 06.01.2008
Salut,

Va rog sa ma ajutati sa aleg intre un Samsung I5700 si un HTC Wildfire nu stiu ce sa-mi iau.
Am inteles ca HTC-ul are rezolutie proasta si procesor mai slab iar Samsung-ul are memorie RAm ami slaba.
Voi ce ati alege?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate