Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

HTC Wildfire

- - - - -
  • Please log in to reply
701 replies to this topic

#19
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009
Nici nu trebuie o parere a cuiva care l-a cumparat. Una este sa vezi un site pe Desire/Legend si alta pe Wildfire sau chiar Galaxy i5800.
Viteza conteaza, si clar Desire este mai rapid. Dar si calitatea este importanta. Si decat un Wildfire, mai bine un Hero, acelasi pret, dar toate facilitatile de Desire (exceptand cele de viteza).

#20
alinescoo

alinescoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 21.11.2005
Da, ai dreptate. Nu stiu de ce nu i-au pus un ecran amoled macar si o rezolutie ca la Hero. Designul este placut si ar fi fost o alegere foarte buna pentru cei ce doresc un device mai mic. In alta ordine de idei, se pare ca nici urmatoarele loturi de Desire nu vor mai avea ecrane Amloled ci LCD de la Sony.

#21
puma_rider

puma_rider

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 01.06.2008
Avand in vedere ca rezolutia asta asa nasoala cum e e adoptata pt terminalale ieftine si de Samsung cat si de Sony-Ericsson vor apare si alicatii mai multe care sa ruleze si pe ele. Trebuie doar ceva rabdare. Si sincer infara de browsing care desi e greoi dar nu imposibil nu vad de ce e atat de rau un display QVGA? Si pentru mine a fost o surpriza neplacuta dar asta e ...la bani putini ti se da tehnologie cu lingurita.

#22
FakeCN

FakeCN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 23.05.2010
L-a cumparat cineva?

Sunt interesat de acest telefon si as vrea sa stiu niste detalii de la un posesor!

#23
tlc_luc

tlc_luc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.08.2010

View Postandreic92, on 25th July 2010, 16:03, said:

oare la htc wildfire vom intalni aceleasi probleme la aplicatii ca si la tattoo , din cauza rezolutiei mai mici 240x320 ? deoarece majoritatea aplicatiilor android sunt facute pentru 320x480.


nu cred ca vor fi probleme am citit un pic si cu android 2.1 cum e pe telefon problemele de rezolutie s-au rezolvat http://developer.and...ndroid-2.1.html

View PostDheus, on 26th July 2010, 19:16, said:

Nici nu trebuie o parere a cuiva care l-a cumparat. Una este sa vezi un site pe Desire/Legend si alta pe Wildfire sau chiar Galaxy i5800.
Viteza conteaza, si clar Desire este mai rapid. Dar si calitatea este importanta. Si decat un Wildfire, mai bine un Hero, acelasi pret, dar toate facilitatile de Desire (exceptand cele de viteza).

Eu am cumparat acest telefon de 2 saptamani  si mi se pare ok nu am probleme legate de rezolutie , aplicatiile merg, internetul merge super ok si pe vodafon si pe un oricare wireless , am descarcar opera mini si totul e forte rapid facand configurari la opera ,mai ales ca il poti sincroniza cu calc si iti iei toate  site-rile  preconfigurate. Procesor de 528 face fata cu brio  il mai simti un pic cand e vro lista lunga de agenda  (call history care e teoretic infinita) ca se oprete in derulare dar nu e deranjant. Are o groaza de chesti bine gandite la cautare in agenda la scriere daca va uitati pe youtube le vedeti , per ansamblu telefonul mi se pare f ok la suma asta , o sa faca concurenta buna pe iphone. Pt moment singura nedumerire e cum imi instalez un program gps cu harti incluse  ca sa  nu mai stau pe net si sa folosesc googlemaps, aplicatie ce se afla deja pe telefon , daca are cineva cunostinta de un program gps pt android 2.1 si cum se instaleaza astept un raspuns. merci

#24
TheOne06

TheOne06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,340
  • Înscris: 02.01.2007
Ca si autonomie cum sta? Ma intereseaza sa cumpar unul dar mai am un Diamond 2 si nu as vrea sa stau cu el numai la priza.

#25
4Ev3r

4Ev3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 02.08.2009
Salut , doresc sa achizitionez unul dintre telefoanele Htc Touch 2 sau Htc Wildfire si nu stiu pe care sa il aleg ... speram ca ma puteti ajuta ...

#26
tlc_luc

tlc_luc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.08.2010

View PostTheOne06, on 10th August 2010, 22:09, said:

Ca si autonomie cum sta? Ma intereseaza sa cumpar unul dar mai am un Diamond 2 si nu as vrea sa stau cu el numai la priza.
Salut ca autonomie totul e reletiv daca il ti cu wireless ul deschis si gps  te tine sub 24 ore daca nu o zi jumatate sau 2.

#27
RoscherMaurice

RoscherMaurice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.12.2007
Salutare! Am si eu un HTC Desire... Sunt super multumit de el, doar ca, acum ca a aparut versiunea noua a softului, android Froyo, 2.2, s-a instalat perfect totul, doar ca nu merge aplicatia market, probabil cea mai folosita de mine. Stie cineva care e problema???

#28
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Problema e ca tu ai Desire si ai postat la Wildfire. Sesizezi problema?

#29
inefabil

inefabil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 14.05.2003
HTC Wildfire

PRO
1. design placut
2. usor de tinut in mana
3. disponibil in 4 culori
4. zoom to pinch

CONTRA
1. rezolutie f. slaba - deranjanta la navigarea pe net, care nu mai e deloc o placere
2. carcasa la varianta rosie s-a inegrit la colturi dupa cateva zile de folosire
3. in timpul convorbirii telefonice, din greseala poti atinge cu fata "end call" sau "hold"; nici nu stii de ce s-a intrerupt...
4. nu exista buton fizic de answer / decline - foarte neplacut cand vorbesti cu sefu' il mare si iti suna telefonul in buzunar, si nu reusesti sa ii dai un decline....
5. track ball optic - absolut inutil - doar cand faci poze are un rost


Alte aspecte

La Vodafone e mai ieftin ca la importatatorul oficial
Nu se gasesc inca accesorii originale

#30
sly_d

sly_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 19.03.2006
apropos de vodafone, stie cineva cu certitudine (nu presupunand) daca vine codat la vodafone?

#31
tlc_luc

tlc_luc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.08.2010

View Postinefabil, on 12th August 2010, 21:50, said:

HTC Wildfire

PRO
1. design placut
2. usor de tinut in mana
3. disponibil in 4 culori
4. zoom to pinch

CONTRA
1. rezolutie f. slaba - deranjanta la navigarea pe net, care nu mai e deloc o placere
2. carcasa la varianta rosie s-a inegrit la colturi dupa cateva zile de folosire
3. in timpul convorbirii telefonice, din greseala poti atinge cu fata "end call" sau "hold"; nici nu stii de ce s-a intrerupt...
4. nu exista buton fizic de answer / decline - foarte neplacut cand vorbesti cu sefu' il mare si iti suna telefonul in buzunar, si nu reusesti sa ii dai un decline....
5. track ball optic - absolut inutil - doar cand faci poze are un rost


Alte aspecte

La Vodafone e mai ieftin ca la importatatorul oficial
Nu se gasesc inca accesorii originale


buton de declin exista.. cel de sus face si chestia asta:)


View Postsly_d, on 14th August 2010, 09:19, said:

apropos de vodafone, stie cineva cu certitudine (nu presupunand) daca vine codat la vodafone?

da vine codat

#32
RoscherMaurice

RoscherMaurice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.12.2007

View PostAlexGP, on 12th August 2010, 21:26, said:

Problema e ca tu ai Desire si ai postat la Wildfire. Sesizezi problema?

Bine ca esti tu destept!

#33
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009

View PostRoscherMaurice, on 17th August 2010, 23:01, said:

Bine ca esti tu destept!
Macar a fost destul de destept sa dea replica. Acum gata cu alte discutii. Revenim la Wildfire.

La ce pret are, ma asteptam sa fie mai multi utilizatori pe aici.

#34
alinescoo

alinescoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 21.11.2005
Eu il asteptam cu mare nerabdare... dar daca pentru o diferenta de 4-500 lei iti iei un Desire (poate chiar mai ieftin la bajeti) nu stiu cat de buna e afacerea...
Practic dupa ce am urmarit un video pe youtube in care se compara viteza de browsing intre Desire si Wildfire, am renuntat irevocabil la Wildfire ca si optiune.

Edited by alinescoo, 19 August 2010 - 07:27.


#35
paul-cristian

paul-cristian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 22.08.2007
Il am de 5 zile, e primul smartphone pe care il am, am trecut de la un unicat (philips xenium) dar care dupa 6 ani de folosinta inca ma mai tine bateria 2 saptamani si jumate si scula merge impecabil dar e doar telefon foarte mobil :).
Dupa 5 zile de butonare a wildfire-lui per asamblu sunt multumit, nu ma deranjeaza rezolutia de care mi-a fost frica cand l-am achizitionat citind diferite comentarii ca e cel mai slab atuu al acestui mobil, in schimb ma deranjeaza lipsa din meniu al limbii romane si ....ceva jocuri:). In rest, e un terminal legat de internet, bateria incarcata la maxim  am descarcato pe youtube in 2,5 ore. plusuri: usor de utilizat, se fixeaza bine in palma ( il poti butona fara probleme cu mana cu care il tii), carcasa pare destul de rezistenta la socuri si "coeficientul aerodinamic execlent":)
Daca ar fi sa ii dau o nota de la 1-10 un 8 cu plus cred ca merita dar nu cred ca pot fi impartial:)
si am si eu o problema, de unde pot sa bag in el ceva jocuri si cam ce merge bagat in el, era sa uit, un minus mare e lipsa unui manual de utilizare mai in detaliu

#36
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
ce abonament voda e bun pt net ( email,ym ) in combinatie cu htc wildfire ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate