Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 

Cum a înșelat RCS&RDS clienții cu promoții false

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#19
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006

View PostVifor, on 8th May 2010, 21:30, said:

M-ai convins lulea... :ewwpu:
Da ceva argumente de ce  merita.
Contractul stiu ca se semneaza usor, doamne-ajuta cu instalatu', dar nu-mi trebuie un operator care sa nu intervina niciodata daca apare vreo defectiune :angry2:
Ma intereseaza parerea unor utilizatori, banuiesc ce-ar spune un angajat RDS,nu-mi trebuie parerea lui.
   Ai scris deja pe 4-5 topicuri.
  Vezi ca ti s-a raspuns acolo.

#20
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View PostVifor, on 8th May 2010, 21:30, said:

Ma intereseaza parerea unor utilizatori, banuiesc ce-ar spune un angajat RDS,nu-mi trebuie parerea lui.
Pai si parerile bune sunt ale angajatilor si cele rele ale angajatilor concurentei :D Cel mai bine intrebi pe la vecini, nu are nimeni cum sa-ti garanteze la tine pe scara, mai ales ca infrastructura difera.

Edited by Blackhawk, 08 May 2010 - 20:38.


#21
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009
Eu nu stiu ce politica de marketing au cei de la RDS, dar in felul in care se misca compania nu o sa faca profit in veci daca vor da in continuare toate telefoanele, stick-urile si decodoarele in custodie... :deadtongue:

#22
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009
Păi raportul calitate-preț este bun nu? Deci merită. La rds ce plătesti aia primești. Plătești puțin, primești puțin. Bine măcar că nu plătești mai mult decât primești. Custodia... vorbe în vânt. Era singura metodă se lanseze în piața atâta tot. Este greu să intri în piață fărăr reclamă în media. Ce să mai facă rds cu un telefon mobil utilizat trei ani? Are acumulatorul mort cel puțin. Ce să facă rds cu un modem de 3,6 mbps peste trei ani, când probabil se ajunge la tehnologia 5G?

Edited by kineceler, 08 May 2010 - 20:44.


#23
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View PostGabyyy93, on 8th May 2010, 21:36, said:

Eu nu stiu ce politica de marketing au cei de la RDS, dar in felul in care se misca compania nu o sa faca profit in veci daca vor da in continuare toate telefoanele, stick-urile si decodoarele in custodie... :deadtongue:
Sunt sigur ca asta e marea suparare :D strategia companiei. Sa mentinem discutia on-topic

Edited by Blackhawk, 08 May 2010 - 20:41.


#24
Vifor

Vifor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 13.09.2007

View Postalexa32, on 8th May 2010, 21:34, said:

Ai scris deja pe 4-5 topicuri.
  Vezi ca ti s-a raspuns acolo.
Nu mi s-a raspuns acolo; dar imi poti raspunde tu daca tot vrei sa scrii ceva si nu stii ce....

#25
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006
Nu exista nicio retea perfecta,sau la care problemele aparute sa se rezolve instant,sa fie si viteza mare,nelimitat,dar sa fie si ieftina.
   Probleme apar la toti operatorii,ideea e sa se rezolve intr-un interval rezonabil.
   Pe vremuri se strica telefonul fix si cate 2-3 luni......nu te baga nimeni in seama.


   PS: Ti-am scris si acolo.
   Am net de la ei din 2005 si sunt multumit.
   Au fost si defectiuni de 4-5 ori,dar s-au rezolvat destul de repede la cablu si internet fix.
  Cu telefonul fix a durat mai mult,1 luna,dar mai am 2 mobile de la ei cu aceleasi tarife,asa ca n-am suferit prea mult.

   Bucuresti-Militari.

Edited by alexa32, 08 May 2010 - 20:49.


#26
Vifor

Vifor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 13.09.2007

View Postkineceler, on 8th May 2010, 21:39, said:

Păi raportul calitate-preț este bun nu? Deci merită. La rds ce plătesti aia primești. Plătești puțin, primești puțin. Bine măcar că nu plătești mai mult decât primești.
Din descrierea ta e un fel de low-cost provider; atunci nu-mi trebuie.

#27
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Uite un high cost provider, satifactie garantata :lol:
http://www.upc.ro/internet/large/
+tv obligatoriu

Eu am la 39lei net 100Mbs, 2mobile, 1fix, 1stick 3G. Uptime-ul bate pe la 99% probabil, dar e cazul meu :D

Edited by Blackhawk, 08 May 2010 - 20:47.


#28
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View PostVifor, on 8th May 2010, 21:44, said:

Din descrierea ta e un fel de low-cost provider; atunci nu-mi trebuie.
Excelent, cauți un altul. Țara asta are oameni cu necesități foarte diverse. Sigur găsești un operator cu o ofertă care să ți se potrivească până la urmă.

Edited by kineceler, 08 May 2010 - 20:46.


#29
Vifor

Vifor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 13.09.2007

View Postalexa32, on 8th May 2010, 21:44, said:

Nu exista nicio retea perfecta,sau la care problemele aparute sa se rezolve instant,sa fie si viteza mare,nelimitat,dar sa fie si ieftina.
   Probleme apar la toti operatorii,ideea e sa se rezolve intr-un interval rezonabil...
E"z"act.
Acum am un internet slabut (5-6down/0.23-0.35up) dar e stabil si sunt neasteptat de buni la remediere probleme: am avut nevoie de 3 ori de interventie, mi s-a dat nr. de reclamatie, programare orara (a doua zi, o singura data a 3-a zi dar duminica), si , mai ales AU VENIT EXACT CAND AU FOST PROGRAMATI, BA CHIAR ODATA AU SUNAT SA-NTREBE DACA POT AJUNGE MAI DEVREME. Parca n-as renunta la genul asta de relatie, dar parca as vrea un net mai bun si net-mobil (astia la care sunt acum n-au asa ceva)...

#30
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 04.10.2009
Blackhawk - Mai erau si parerile rele ale utilizatorilor/abonatilor/amarâtilor care platim abonamente aiurea
Acuma tinând cont ca nu am auzit pe nimenea sa se vaiete de fiberlink... macar acolo pot sa dau o bila alba de la mine
Toate cele bune

Edited by MV2Player, 08 May 2010 - 20:56.


#31
bello1

bello1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 29.11.2009

View Postcatalinman, on 8th May 2010, 21:53, said:

cel mai bun net de pe piata, la rds il gasesti  ;)

De ce vorbesti aiurea ?

Uite aici ...sa-mi spui mie unde este mai ieftin : http://www.next-gen....a_internet.html
http://www.next-gen....eleviziune.html

Edited by bello1, 08 May 2010 - 20:57.


#32
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View Postbello1, on 8th May 2010, 21:48, said:

Este clar ....RDS nu mai poate face fata Romtelecom si Next-Gen. Deja se observa ....
Ăăă... excuse me. Who is nextgen?

Edited by kineceler, 08 May 2010 - 20:58.


#33
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,529
  • Înscris: 16.12.2006
haha, ma iei cu next-gen, tare asta  :lol:

are next-gen acoperirea rds ? nu prea cred !

harta de acoperire spune tot http://www.next-gen.ro/acoperire.html   ;)

si daca luam preturile, tot mai bine iesi cu rds; la FL 1 cu 50 Mbps e 28 de lei fata de 30 lei la next-gen, iar FL 2 cu 100 Mbps e 39 de lei fata de 40 la next-gen !

plus ca la FL 2, in aceeasi bani primesti in custodie si cu abonament 0 un modem 3G pentru net mobil;

#34
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006

View Postbello1, on 8th May 2010, 21:55, said:

De ce vorbesti aiurea ?

Uite aici ...sa-mi spui mie unde este mai ieftin : http://www.next-gen....a_internet.html
http://www.next-gen....eleviziune.html
   Mai ieftin e la RDS! La 39ron ai si net mobil.
   Acel user vrea in net in Bucuresti.
   Exista nextgen in Bucuresti?

http://www.next-gen.ro/acoperire.html

#35
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 27.09.2005

View Postmaistoru, on 8th May 2010, 21:11, said:

merita. da un semn si luni ai baietii la usa iti semneze contractul ;) .


Ha-ha-ha-ha-ha...tare faza, nu am mai ras asa bine de mult timp...eu am dat un semn (adica semnat contract internet) in octombrie 2009 si nici pana in ziua de azi nu mi s-a instalat internetul...ha-ha-ha!

#36
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

View Postlucianteo6, on 8th May 2010, 23:14, said:

Ha-ha-ha-ha-ha...tare faza, nu am mai ras asa bine de mult timp...eu am dat un semn (adica semnat contract internet) in octombrie 2009 si nici pana in ziua de azi nu mi s-a instalat internetul...ha-ha-ha!
ghinion. eu vorbesc despre ce-i in ograda mea.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate