Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...

Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...
 Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...

smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.
 Smecher de talie grea

PH apa plata

Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix
 Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit
 

Propuneri pentru vacanțele sau week-end-urile viitoare

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1146 răspunsuri în acest subiect

#73
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.910
  • Înscris: 06.09.2004

View PostAlice, on Jun 22 2006, 15:51, said:

Ne intereseaza pesteri / manastari si alte chestii de genul asta, mai putin urcat pe munte si plimbari obositoare :)

Nordul Olteniei -> județele Vâlcea și Gorj
Județul Hunedoara.

O grămadă de peșteri și de mânăstiri:

Vâlcea: http://www.romaniant...n...&id_cont=73
Gorj: http://www.romaniant...n...&id_cont=66
Hunedoara: http://www.romaniant...n...&id_cont=79

Așa cum vezi, sunt o grămadă de lucruri de vizitat. Zona este muntoasă: Munții Lotrului, Parâng, Retezat, Șureanu, etc.

#74
sirbumihai

sirbumihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 20
  • Înscris: 22.06.2006
Poti sa faci o tura prin Transilvania, sunt cateva biserici frumoase apoi poti opta pentru Retezat de exemplu cabana Rotunda (un pic scump dar merita).

#75
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.937
  • Înscris: 11.08.2002
mai exact, unde in parang?

#76
mos ene

mos ene

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 166
  • Înscris: 02.01.2006

View Postimthatboy, on May 27 2006, 23:01, said:

hello!
eu si cativa prieteni ne-am gandit sa mergem vara asta la munte! avand in vedere ca suntem de la mare,nu prea plecam vara de-acasa,dar anul asta ne-am hotarat in sfarsit sa lasam litoralul vreo saptamana pentru munte..as vrea cateva recomandari de la voi...atat destinatia,cazarea cat si pretul cu cat mai multe detalii.ne-am gandit sa stam aproximativ o saptamana prin luna august.nu vrem un loc anume,conteaza sa fie la munte si sa avem ce vedea..astept sugestiile voastre. cheers!

incearca lacul Sf Ana, e super, si Plaiul Foi la 14 km de Zarnesti

#77
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.514
  • Înscris: 03.08.2004

View Postdixy, on Jun 25 2006, 14:43, said:

Retezat, Parâng. Acolo mă duc eu peste câteva zile, am găsit super prețuri la cazare și conform ghidului turistic nu-mi ajung cele 10 zile pentru câte am de văzut. Ca să nu mai zic și de pozele văzute pe net cu Retezatul și Parângul. Sau de faptul că nu-mi plac aglomerația și nesimțiții care se duc pe Valea Prahovei.


Ar mai fii si Straja in zona, unde serviciile sunt bune, statiunea destul de faina, cel putin iarna, cand doar in iarna asta am fost de vreo 15 ori (pwentru o singura zi) la Straja si nu am regretat.

#78
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.150
  • Înscris: 05.12.2002
dixy: frumos site, merci.
Pana la urma ne-am hotarat sa mergem in vest. Am auzit ca ar fi mai multe pesteri pe acolo :)

#79
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.937
  • Înscris: 11.08.2002
incearca zona padis

#80
vlado2

vlado2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 56
  • Înscris: 17.06.2006
Salut.Sunt un impatimit al muntelui.Sau mjai bine zis eram.Pentru ca in ultimul timp toti prietenii m-au lasat balta.Asa ca cine nu are cu cine sa mearga si isi doreste sa mergem la munte...sa posteze pe aici.
De retinut ca nu mai tin sa iau muntii in piept....:-)))

#81
linked

linked

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 74
  • Înscris: 28.04.2005

View Postdjadi21, on Jun 28 2006, 00:22, said:

Ar mai fii si Straja in zona, unde serviciile sunt bune, statiunea destul de faina, cel putin iarna, cand doar in iarna asta am fost de vreo 15 ori (pwentru o singura zi) la Straja si nu am regretat.

Vara e liniste si relaxanta in muntii Parang, la Ranca . E si lista cu trasee montane pe care le poti face de acolo si in apropiere este si Pestera Muierilor.  Cazarea e la pret mic in timpul verii si statiune relativ noua, deci si respect  pt clienti.

#82
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.098
  • Înscris: 02.12.2002
Daca vrei la munte poti sa incerci si aici in Muntii Mehedinti pe DN ce leaga Baia de Arama de Herculane. Drumul este bun si asfaltat.

Editat de FireEyes, 09 iulie 2006 - 00:30.


#83
kiss4girl

kiss4girl

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 12.07.2006
salut ! Pai..eu merg la munte...adica merg oriunde... si eu caut de ceva vreme pe cineva sa plec..ca am fost pe afara..dar in romania..nu prea am umblat..deci...daca mai e valabila oferta...anunta-ma...chiar si pe Y!M la dan_tutuianu ! Merci !Salut

#84
slacker608

slacker608

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 382
  • Înscris: 07.07.2006
am putea merge la mine. am casa la munte. judet suceva , comuna bordina, e super. am fost deja anul asta de 2 ori cu prietenii si ma mai duc inca de vre-o 2 ori .  saptamana asta nuprea pot ca sunt prins cu niste treaba,iar saptamana viitoare vreau sa plec la mare . Ce spuneti ?  :lol:

#85
kiss4girl

kiss4girl

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 12.07.2006

View Postslacker608, on Jul 12 2006, 15:32, said:

am putea merge la mine. am casa la munte. judet suceva , comuna bordina, e super. am fost deja anul asta de 2 ori cu prietenii si ma mai duc inca de vre-o 2 ori .  saptamana asta nuprea pot ca sunt prins cu niste treaba,iar saptamana viitoare vreau sa plec la mare . Ce spuneti ?  :lol:
Salut ! Pai..daca vorbesti serios...as veni eu...:) abea am venit de la mare...vreau si la munte...depinde de tine...daca vrey...ma gasesti pe mess dan_tutuianu sau 0741-909-467 daca nu frecventezi forumul...:D..

#86
slacker608

slacker608

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 382
  • Înscris: 07.07.2006
vorbesc serios. dar  dupa cum am spus saptamana asta am niste treaba ,iar saptamana viitoare vreau sa plec la mare  :huh:

#87
liviumanelistu

liviumanelistu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 250
  • Înscris: 09.06.2006
eu tocmai am venit de la munte...marti seara am ajuns acasa....am stat o saptamana...am fost in muntii rodnei si calimani...a fost super tare.... :D

#88
kiss4girl

kiss4girl

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 12.07.2006

View Postslacker608, on Jul 12 2006, 20:29, said:

vorbesc serios. dar  dupa cum am spus saptamana asta am niste treaba ,iar saptamana viitoare vreau sa plec la mare  :huh:
pai..oricand...ramane pe alta`data..dar..ar trebui sa vorbim mai pe indelete...;) adik...na..unde e mai exact..cum putem ajunge...( nu ca ar fi o problema...dar..sa stiu) si...ceva taxe?ca nu cred ca e gratis...:D...sau e?

#89
slacker608

slacker608

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 382
  • Înscris: 07.07.2006

View Postkiss4girl, on Jul 13 2006, 16:59, said:

pai..oricand...ramane pe alta`data..dar..ar trebui sa vorbim mai pe indelete...;) adik...na..unde e mai exact..cum putem ajunge...( nu ca ar fi o problema...dar..sa stiu) si...ceva taxe?ca nu cred ca e gratis...:D...sau e?
comuna brodina, judet suceva. de la suceva mai ai inca vre-o 90 de KM . pai..masina personala, tren, maxi-taxi  si altele. normal ca e pe gratis :). de mult imi doresc sa merg odata la munte cu...necunoscuti daca pot spune asa . adica persoane care sa le vad pan atunci doar in poze si sa le cunosc de pe internet.  ^_^

#90
kiss4girl

kiss4girl

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 12.07.2006

View Postslacker608, on Jul 13 2006, 17:18, said:

comuna brodina, judet suceva. de la suceva mai ai inca vre-o 90 de KM . pai..masina personala, tren, maxi-taxi  si altele. normal ca e pe gratis :). de mult imi doresc sa merg odata la munte cu...necunoscuti daca pot spune asa . adica persoane care sa le vad pan atunci doar in poze si sa le cunosc de pe internet.  ^_^

Pai ar fi perfect...bine...ca cinstea e a mea...nu?dar sa nu uiti de varsta mea...17 ani...daca nu e o problema...am si niste prieteni super de treaba...1-2 cupluri la 22 ani...:)...daca tot e vb de "necunosctuti"...depinde de tine...abea astept sa raspunzi ..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate